cairo-dock-core - en to hu translation catalogue (728 entries)

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Files
hu: Fájlok

en: Desktop
hu: Asztal

en: Accessories
hu: Kellékek

en: System
hu: Rendszer

en: Fun
hu: Szórakozás

en: All
hu: Összes

en: Set the position of the main dock.
hu: A fő dokk elhelyezkedések beállítása.

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
hu: Szeretné, ha a dokk mindig látható lenne,
     vagy épp ellenkezőleg, elrejtené?
    Állítsa be tetszése szerint a dokkok és aldokkok elérési módját.

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Display and interact with currently open windows.
hu: Megjeleníti a megnyitott ablakokat, és kölcsönhatásba lép velük.

en: Taskbar
hu: Feladatkezelő

en: Define all the keyboard shortcuts currently available.
hu: Az összes elérhető billentyűparancs megadása

en: Shortkeys
hu: Gyorsgombok

en: All of the parameters you will never want to tweak.
hu: Minden olyan paraméter, amit soha nem akar módosítani.

en: Docks
hu: Dokkok

en: Background
hu: Háttér

en: Views
hu: Nézetek

en: Configure text bubble appearance.
hu: A párbeszédablak-buborékok megjelenésének bellítása.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
hu: A kisalkalmazások elhelyezhetők az asztalon widgetként.

en: Desklets
hu: Deskletek

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
hu: Mindent az ikonokról:
     Méret, tükröződés, ikontéma…

en: Icons
hu: Ikonok

en: Indicators
hu: Indikátorok

en: Define icon caption and quick-info style.
hu: Az ikonok felirat- és gyorsinformáció-stílusának meghatározása.

en: Captions
hu: Feliratok

en: Try new themes and save your theme.
hu: Kipróbálni az új témát és mentés

en: Themes
hu: Témák

en: Current items in your dock(s).
hu: Jelenlegi elemek a dokkon

en: Current items
hu: Jelenlegi elemek

en: Filter
hu: Szűrő

en: All words
hu: Összes szó

en: Highlighted words
hu: Kulcsszavak kiemelése

en: Hide others
hu: Többi elrejtése

en: Search in description
hu: Keresés a leírásban is

en: Hide disabled
hu: Elrejtés kikapcsolása

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Enable this module
hu: Modul engedélyezése

en: Close
hu: Bezárás

en: More applets
hu: Több kisalkalmazás

en: Get more applets online !
hu: Szerezzen be több kisalkalmazást online!

en: Cairo-Dock configuration
hu: Cairo-Dock beállítások

en: Simple Mode
hu: Egyszerű mód

en: Add-ons
hu: Bővítmények

en: Configuration
hu: Konfiguráció

en: Advanced Mode
hu: Speciális mód

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
hu: A speciális módban szerkesztheti a dokk minden egyes paraméterét. Hatékony eszköz a jelenlegi témájának testreszabására.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
hu: Az „X ikonok felülírása” beállítás automatikusan engedélyezésre került a beállításokban.
    A beállítás a „Feladatkezelő” modulban található.

en: Delete this dock?
hu: Biztosan törli ezt a dokkot?

en: About Cairo-Dock
hu: A Cairo-Dock-ról

en: Development site
hu: Fejlesztői webhely

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
hu: Itt megtalálhatja a Cairo-Dock legújabb kiadását.

en: Get more applets!
hu: Szerezzen még több kisalkalmazást!

en: Donate
hu: Támogatás

en: Support the people who spend countless hours to bring you the best dock ever.
hu: Támogassa azokat az embereket, akik megszámlálhatatlan órát töltenek a valaha volt legjobb dokk fejlesztésével.

en: Here is a list of the current developers and contributors
hu: Lista a fejlesztőkről,és közreműködőkről

en: Developers
hu: Fejlesztők

en: Main developer and project leader
hu: Fő fejlesztő és projektvezető

en: Contributors / Hackers
hu: Közreműködők / Hackerek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Website
hu: Honlap

en: Beta-testing / Suggestions / Forum animation
hu: Béta teszt/Javaslatok/Fórum animáció

en: Translators for this language
hu: Fordítások ehhez a nyelvhez

en: Support
hu: Támogatás

en: Thanks to all people that help us to improve the Cairo-Dock project.
    Thanks to all current, former and future contributors.
hu: Köszönet mindenkinek, aki segíti a Cairo-Dock projekt fejlődését.
    Köszönet minden jelenlegi, volt és jövendőbeli közreműködőnek.

en: How to help us?
hu: Hogy segíthet?

en: Don't hesitate to join the project, we need you ;)
hu: Ne habozzon, csatlakozzon most a projekthez, szükségünk van Önre!

en: Former contributors
hu: Korábbi közreműködők

en: For a complete list, please have a look to BZR logs
hu: A teljes listához tekintse meg a BZR naplófájljait.

en: Users of our forum
hu: A fórum felhasználói

en: List of our forum's members
hu: Fórumtagok listája

en: Artwork
hu: Grafika

en: Thanks
hu: Köszönet

en: Quit Cairo-Dock?
hu: Kilép a Cairo-Dockból?

en: Separator
hu: Elválasztó

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
hu: Az új dokk létrejött.
    Helyezzen rá pár indítóikont vagy kisalkalmazást jobb egérgombbal az ikonon kattintva, és az „Áthelyezés másik dokkra” lehetőséget választva.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Sub-dock
hu: Aldokk

en: Main dock
hu: Fő dokk

en: Custom launcher
hu: Egyéni indítóikon

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
hu: Általában a menüből húzná át és ejtené az indítóikonokat a dokkra.

en: Applet
hu: Kisalkalmazás

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
hu: Szeretné átmozgatni az ikonokat ebből a tárolóból a dokkra,
    mielőtt megsemmisülnek?

en: separator
hu: elválasztó

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
hu: Biztosan el akarja távolítani a(z) %s ikont a dokkról?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
hu: Az ikonnak nincs konfigurációs fájlja.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
hu: Az új dokk létrejött.
    A testreszabáshoz kattintson rá jobb egérgombbal, és válassza a „Cairo-Dock → Ezen dokk beállítása” menüpontot.

en: Move to another dock
hu: Áthelyezés másik dokkra

en: New main dock
hu: Új fő dokk

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
hu: Sajnálom, a megfelelő leírófájl nem található.
    Fontolja meg az indítóikon áthúzását a „fogd és vidd” módszerrel az Alkalmazások menüből.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
hu: Biztosan eltávolítja a(z) %s kisalkalmazást a dokkról?

en: Pick up an image
hu: Válassz egy képet

en: Image
hu: Kép

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
hu: A viselkedés, a megjelenés, valamint a kisalkalmazások beállítása.

en: Configure this dock
hu: Ezen dokk beállítása

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
hu: A fő dokk elhelyezkedésének, láthatóságának és megjelenésének beállítása.

en: Delete this dock
hu: E dokk törlése

en: Manage themes
hu: Témakezelő

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
hu: Böngésszen a kiszolgálón található számos téma között, és mentse a jelenlegi témáját.

en: Lock icons position
hu: Ikonok helyzetének rögzítése

en: This will (un)lock the position of the icons.
hu: Rögzíti/feloldja az ikonok pozícióját.

en: Quick-Hide
hu: Gyorsrejtés

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
hu: Elrejti a dokkot, amíg rá nem mutat az egérrel

en: Launch Cairo-Dock on startup
hu: A Cairo-Dock indítása induláskor

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
hu: A harmadik féltől származó kisalkalmazások biztosítják számos program, például a Pidgin integrációját

en: Help
hu: Súgó

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
hu: Nincsenek problémák, csak megoldások (és hasznos tanácsok).

en: About
hu: Névjegy

en: Quit
hu: Kilépés

en: Launch a new (Shift+clic)
hu: Új példány indítása (Shift+kattintás)

en: Applet's handbook
hu: A kisalkalmazás kézikönyve

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
hu: Eltávolíthat egy indítóikont úgy is, hogy megfogja az egérrel, és lehúzza a dokkról.

en: Make it a launcher
hu: Legyen indítóikon

en: Remove custom icon
hu: Egyéni ikon eltávolítása

en: Set a custom icon
hu: Egyéni ikon beállítása

en: Detach
hu: Leválasztás

en: Return to the dock
hu: Vissza a dokkra

en: Duplicate
hu: Duplikálás

en: Move all to desktop %d - face %d
hu: Összes mozgatása a(z) %d. asztalra - %d. felületre

en: Move to desktop %d - face %d
hu: Mozgatás a(z) %d. asztalra - %d. felületre

en: Move all to desktop %d
hu: Összes mozgatása a(z) %d. asztalra

en: Move to desktop %d
hu: Mozgatás a(z) %d. asztalra

en: Move all to face %d
hu: Összes mozgatása a(z) %d. felületre

en: Move to face %d
hu: Mozgatás a(z) %d. felületre

en: Window
hu: Ablak

en: middle-click
hu: középső egérgomb

en: Unmaximise
hu: Visszaállítás

en: Maximise
hu: Maximalizálás

en: Minimise
hu: Minimalizálás

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Other actions
hu: Egyéb műveletek

en: Move to this desktop
hu: Mozgatás erre az asztalra

en: Not Fullscreen
hu: Nem teljes képernyő

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Below other windows
hu: Másik ablak alatt

en: Don't keep above
hu: Ne tartsa felül

en: Keep above
hu: Felül tartás

en: Visible only on this desktop
hu: Csak ezen az asztalon látható

en: Visible on all desktops
hu: Az összes asztalon látható

en: Kill
hu: Kilövés

en: Windows
hu: Ablakok

en: Close all
hu: Összes bezárása

en: Minimise all
hu: Összes minimalizálása

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Move all to this desktop
hu: Összes mozgatása erre az asztalra

en: Normal
hu: Normál

en: Always on top
hu: Mindig felül

en: Always below
hu: Mindig a háttérben

en: Reserve space
hu: Hely lefoglalása

en: On all desktops
hu: Az összes asztalra

en: Lock position
hu: Elhelyezkedés rögzítése

en: Animation:
hu: Animáció:

en: Effects:
hu: Hatások:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
hu: A fő dokk paraméterei elérhetőek a fő beállítóablakban.

en: Remove this item
hu: Elem eltávolítása

en: Configure this applet
hu: A kisalkalmazás beállítása

en: Accessory
hu: Kiegészítő

en: Plug-in
hu: Bővítmény

en: Category
hu: Kategória

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
hu: Kattintson egy kisalkalmazásra az előnézet és a leírás megtekintéséhez.

en: Press the shortkey
hu: Nyomja meg a gyorsgombot

en: Change the shortkey
hu: Gyorsgomb megváltoztatása

en: Origin
hu: Forrás

en: Action
hu: Művelet

en: Shortkey
hu: Gyorsgomb

en: Could not import the theme.
hu: A téma nem importálható.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
hu: Módosította a jelenlegi témát.
    Mentés nélkül minden módosítás elvész új téma választása esetén. Folytatja?

en: Please wait while importing the theme...
hu: Kis türelmet a téma importálásáig...

en: Rate me
hu: Értékelés

en: You must try the theme before you can rate it.
hu: Ki kell próbálnia a témát, mielőtt értékelhetné.

en: The theme has been deleted
hu: A téma törölve

en: Delete this theme
hu: A téma törlése

en: Listing themes in '%s' ...
hu: Témák listázása a(z) „%s” mappában…

en: Theme
hu: Téma

en: Rating
hu: Értékelés

en: Sobriety
hu: Népszerűség

en: Save as:
hu: Mentés másként:

en: Importing theme ...
hu: Téma importálása...

en: Theme has been saved
hu: A téma elmentve

en: Happy new year %d !!!
hu: Boldog új %d. évet!!!

en: Use Cairo backend.
hu: Cairo backend használata

en: Use OpenGL backend.
hu: OpenGL backend használata

en: Use OpenGL backend with indirect rendering. There are very few case where this option should be used.
hu: OpenGL backend használata közvetett rendereléssel. Ezt az opciót csak nagyon kevés esetben kell használni.

en: Force the dock to consider this environnement - use it with care.
hu: Dokk kötelezése ezen környezet figyelembe vételére - legyen óvatos vele.

en: Force the dock to load from this directory, instead of ~/.config/cairo-dock.
hu: A dokk betöltése erről a helyről, és nem a ~/.config/cairo-dock mappából.

en: Address of a server containing additional themes. This will overwrite the default server address.
hu: További témákat tartalmazó szerver címe. Ez felülírja az alapértelmezett szerver címét.

en: Wait for N seconds before starting; this is useful if you notice some problems when the dock starts with the session.
hu: N másodperc várakozás indulás előtt; ez akkor hasznos, ha problémát észlel, amikor dokk indul bejelentkezéskor.

en: Allow to edit the config before the dock is started and show the config panel on start.
hu: Beállítások módosításának engedélyezése a dokk indulása előtt, és a beállítások panel megjelenítése indításkor.

en: Exclude a given plug-in from activating (it is still loaded though).
hu: Megadott bővítmény aktiválásának tiltása (annak ellenére, hogy betölt).

en: Don't load any plug-ins.
hu: Ne töltsön be semmilyen bővítményt.

en: Log verbosity (debug,message,warning,critical,error); default is warning.
hu: Naplózás típusa (hibajavítás,üzenet,figyelmeztetés,kritikus,hiba); az alapértelmezett a figyelmeztetés.

en: Force to display some output messages with colors.
hu: Néhány kimeneti üzenet színesben való megjelenítésének kényszerítése.

en: Print version and quit.
hu: Kiírja a verziószámot és kilép.

en: Lock the dock so that any modification is impossible for users.
hu: Zárolás a dokkhoz, így megakadályozva a felhasználókat módosítások elvégzésében.

en: Keep the dock above other windows whatever.
hu: Dokk ablakok fölött tartása mindenképpen.

en: Don't make the dock appear on all desktops.
hu: Ne jelenjen meg a dokk az összes munkaasztalon.

en: Cairo-Dock makes anything, including coffee !
hu: A Cairo-Dockkal minden elérhető, még egy kávé is!

en: Ask the dock to load additionnal modules contained in this directory (though it is unsafe for your dock to load unnofficial modules).
hu: Dokk kérése további modulok betöltésére erről a helyről (jó tudni azonban, hogy a nem hivatalos modulok betöltése veszélyes a dokkra nézve).

en: For debugging purpose only. The crash manager will not be started to hunt down the bugs.
hu: Csak hibajavítási szándék esetén. Az összeomlásfigyelő nem indul el a hibák levadászására.

en: For debugging purpose only. Some hidden and still unstable options will be activated.
hu: Csak hibajavítási szándék esetén. Néhány rejtett és még nem stabil lehetőség aktiválva lesz.

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
hu: OpenGL használata a Cairo-Dockban

en: No
hu: Nem

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
hu: Az OpenGL lehetővé teszi a hardveres gyorsítás használatát, minimalizálva ezzel a processzorterhelést.
    Ezen kívül lehetővé teszi néhány, a Compizhoz hasonló szép hatás használatát is.
    Néhány kártya és/vagy azok meghajtóprogramjai azonban nem támogatják teljes mértékben, megakadályozva ezzel a dokk helyes működését.
    Szeretné aktiválni az OpenGL-t?
     (A párbeszédablak elrejtéséhez indítsa a dokkot az Alkalmazások menüből,
      vagy a -o kapcsolóval az OpenGL, és a -c kapcsolóval a cairo kényszerítéséhez.)

en: Remember this choice
hu: Választás megjegyzése

en: < Maintenance mode >
hu: < Karbantartási mód >

en: Something went wrong with this applet:
hu: Valami baj van ezzel a kisalkalmazással:

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
hu: A(z) „%s” modulban hiba léphetett fel.
    A modul sikeresen újraindult. Amennyiben a hiba újból felmerül, kérjük jelentse a http://glx-dock.org oldalon.

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
hu: A téma nem található; az alapértelmezett téma kerül felhasználásra helyette.
     Ezt a modul beállításainál változtathatja meg; szeretné ezt most megtenni?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
hu: A mérőműszertéma nem található; az alapértelmezett mérőműszer kerül felhasználásra helyette.
     Ezt a modul beállításainál változtathatja meg; szeretné ezt most megtenni?

en: _custom decoration_
hu: testreszabott megjelenés

en: Sorry but the dock is locked
hu: Sajnálom,de a dokk zárolva van

en: Bottom dock
hu: Alsó dokk

en: Top dock
hu: Felső dokk

en: Right dock
hu: Jobb oldali dokk

en: Left dock
hu: Bal oldali dokk

en: Pop up the main dock
hu: Felbukkanó fő dokk

en: by %s
hu: készítette: %s

en: Local
hu: Helyi

en: User
hu: Felhasználó

en: Net
hu: Internet

en: New
hu: Új

en: Updated
hu: Frissítve

en: Pick up a file
hu: Válassz egy fájlt

en: Pick up a directory
hu: Könyvtár felvétele

en: _Custom Icons_
hu: _Egyéni Ikonok_

en: Use all screens
hu: Használat az összes képernyőn

en: left
hu: Bal

en: right
hu: Jobb

en: middle
hu: középre

en: top
hu: Felső

en: bottom
hu: Alsó

en: Screen
hu: Képernyő

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
hu: A(z) „%s” modul nem található.
    Bizonyosodjon meg róla, hogy a dokk verziójával megegyező verzió van telepítve, hogy élvezhesse ezeket a szolgáltatásokat.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
hu: A(z) „%s” bővítmény nem aktív.
    Aktiválja most?

en: link
hu: Hivatkozás

en: Grab
hu: Elkapás

en: Enter a command
hu: Írjon be egy parancsot

en: New launcher
hu: Új indítóikon

en: by
hu: írta

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
hu: Biztosan felülírja a(z) %s témát?

en: Last modification on:
hu: Utolsó módosítás ezen:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
hu: Biztosan törli a(z) %s témát?

en: Are you sure you want to delete these themes?
hu: Biztosan törli ezeket a témákat?

en: Move down
hu: Lejjebb tevés

en: Fade out
hu: Elhalványulás

en: Semi transparent
hu: Félig átlátszó

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Folding
hu: Összehajtás

en: Welcome in Cairo-Dock !
    This applet is here to help you start using the dock; just click on it.
    If you have any question/request/remark, please pay us a visit at http://glx-dock.org.
    Hope you will enjoy this soft !
      (you can now click on this dialog to close it)
hu: Üdvözli a Cairo-Dock!
    Ez a kisalkamazás segít a használat elkezdésében; csak kattintson rá.
    Ha van akármilyen kérdése, kérése vagy megjegyzése, látogasson el a http://glx-dock.org oldalra.
    Reméljük, tetszeni fog a program!
      (a dialógusra kattintva becsukhatja azt)

en: Don't ask me any more
hu: Ne kérdezze többé

en: To remove the black rectangle around the dock, you need to activate a composite manager.
    Do you want to activate it now?
hu: A dokkot kerölvevő fekete téglalap eltávolításához engedélyeznie kell egy kompozitkezelőt.
    Szeretné most aktiválni?

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
hu: Meg szeretné tartani ezt a beállítást?
    15 másodperc múlva ez előző beállítások lépnek újra érvénybe.

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
hu: A dokk körüli fekete téglalap eltávolításához aktiválnia kell egy kompozit kezelőt.
    Ezt megteheti a vizuális effektusok bekapcsolásával, a Compiz elindításával, vagy a Metacity kompozitálásának bekapcsolásával.
    Amennyiben a számítógépe nem támogatja a kompozitálást, a Cairo-Dock képes azt emulálni; ezt a lehetőséget a „Rendszer” beállítómodulban találja az oldal alján.

en: This applet is made to help you.
    Click on its icon to pop up useful tips about the possibilities of Cairo-Dock.
    Middle-click to open the configuration window.
    Right-click to access some troubleshooting actions.
hu: Ez a kisalkamazás az ön segítségére szolgál.
    Kattintson az ikonjára, hogy hasznos tippeket kapjon a Cairo-Dock lehetőségeiről.
    Középső egérgombbal kattintson a beállítóablak megnyitásához.
    Jobb egérgombbal kattintson hibajelentési műveletek eléréséhez.

en: Open global settings
hu: Általános beállítások megnyitása

en: Activate composite
hu: Kompozitor aktiválása

en: Disable the gnome-panel
hu: A gnome-panel letiltása.

en: Disable Unity
hu: Az Unity letiltása

en: Online help
hu: Online súgó

en: Tips and Tricks
hu: Tippek és trükkök

en: General
hu: Általános

en: Using the dock
hu: A dokk használata

en: Most icons in the dock have several actions: the primary action on left-click, a secondary action on middle-click, and additionnal actions on right-click (in the menu).
    Some applets let you bind a shortkey to an action, and decide which action sould be on middle-click.
hu: A legtöbb ikon a dokkon több műveletre is képes: az elsődleges művelet a bal egérgombbal, a másodlagos a középső egérgombbal, a további műveletek (egy menüben) pedig a jobb egérgombbal érhetők el.
    Néhány kisalkamazás lehetőséget ad gyorsgombok használatára, és a másodlagos művelet (középső egérgomb) beállítására.

en: Adding features
hu: Funkciók hozzáadása

en: Cairo-Dock has a lot of applets. Applets are small applications that live inside the dock, for instance a clock or a log-out button.
    To enable new applets, open the settings (right-click -> Cairo-Dock -> configure), go to "Add-ons", and tick the applet you want.
    More applets can be installed easily: in the configuration window, click on the "More applets" button (which will lead you to our applets web page) and then just drag-and-drop the link of an applet into your dock.
hu: A Cairo-Dockban sok kisalkalmazás található. Ezek a dokkon belül futnak, mint például egy óra vagy egy kijelentkező gomb.
    Új kisalkalmazások engedélyezéséhez nyissa meg a beállítás ablakot (jobb egérgomb -> Cairo-Dock -> Beállítás), kattintson a "Bővítmények" fülre, tegyen pipát a kívánt kisalkalmazás mellé.
    Újabb kisalkalmazásokat is tud telepíteni: a beállítóablakban kattintson a "Több kisalkalmazás" gombra (ez megnyitja a kisalkalmazások weboldalát), és ejtse a kívánt linket a dokkra, így a kisalkamazás már használható is.

en: Adding a launcher
hu: Indítóikon hozzáadása

en: You can add a launcher by drag-and-dropping it from the Applications Menu into the dock. An animated arrow will appear when you can drop.
    Alternatively, if an application is already opened, you can right-click on its icon and select "make it a launcher".
hu: Indítóikon hozzáadásához csak húzza azt az Alkamazások menüből a dokkra. Egy nyíl fogja jelezni, ha ráejtheti.
    Más megoldásként egy futó alkalmazás ikonjára jobb egérgombbal kattintva választhatja a "Legyen indítóikon" menüpontot is.

en: Removing a launcher
hu: Indítóikon eltávolítása

en: You can remove a launcher by drag-and-dropping it outside the dock. A "delete" emblem will appear on it when you can drop it.
hu: Eltávolíthatja az indítóikon, ha rákattintva a dokkon kívülre húzza azt. Egy "törlés" embléma jelzi, amikor elengedheti.

en: Grouping icons into a sub-dock
hu: Indítóikonok aldokkba csoportosítása

en: You can group icons into a "sub-dock".
    To add a sub-dock, right-click on the dock -> add -> a sub-dock.
    To move an icon into the sub-dock, right-click on an icon -> move to another dock -> select the sub-dock's name.
hu: Az indítóikonok "aldokkokba" csoportosíthatóak.
    Aldokk hozzáadásához kattintson jobb egérgombbal a dokkon, és válassza a -> Hozzáadás -> Aldokk opciót.
    Egy meglévő indítóikon csoporthoz adásához kattintson jobb egérgombbal az ikonra, válassza az "Áthelyezés másik dokkra" opciót, és válassza ki az aldokk nevét.

en: Moving icons
hu: Indítóikonok mozgatása

en: You can drag any icon to a new location inside its dock.
    You can move an icon into another dock by right-clicking on it -> move to another dock -> select the dock you want.
    If you select "a new main dock", a main dock will be created with this icon inside.
hu: Bármely ikont áthúzhatja egy új helyre a dokkon belül.
    Másik dokkra való áthelyezéshez kattintson jobb egérgombbal az ikonra, válassza az "Áthelyezés másik dokkra" opciót, és válassza ki a kívánt dokkot.
    Ha az "Új fődokk" opciót választja, egy új fődokk jön létre, rajta az indítóikonnal.

en: Changing an icon's image
hu: Ikon képének megváltoztatása

en: For a launcher or an applet:
    Open the settings of the icon, and set a path to an image.
    - For an aplication icon:
    Right-click on the icon -> "Other actions" -> "set a custom icon", and choose an image. To remove the custom image, right-click on the icon -> "Other actions" -> "remove the custom icon".
    
    If you have installed some icons themes on your PC, you can also select one of them to be used instead of the default icon theme, in the global config window.
hu: Indítóikon vagy kisalkalmazás esetén:
    Nyissa meg az ikon beállításait, és adja meg a képfájl elérési útvonalát.
    - Alkalmazásikon esetén:
    Kattintson jobb egérgombbal az ikonra, és válassza az "Egyéb műveletek -> Egyéni ikon beállítása" lehetőséget, és válasszon egy képfájlt. Egyéni ikonkép törléséhez válassza az "Egyéb műveletek -> Egyéni ikon eltávolítása" lehetőséget.
    
    Ha vanak ikontémák telepítve a rendszerére, kiválaszthat egyet közülük az alapértelmezett helyett a Beállítás ablak Megjelenés paneljában.

en: Resizing icons
hu: Ikonok átméretezése

en: You can make the icons and the zoom effect smaller or bigger. Open the settings (right-click -> Cairo-Dock -> configure), and go to Appearance (or Icons in advanced mode).
    Note that if there are too many icons inside the dock, they will be zoomed out to fit in the screen.
    Also, you can define the size of each applet independently in their own settings.
hu: Az ikonokat és a zoom hatás mértékét is át tudja méretezni. Nyissa meg a beállításokat (jobb egérgomb -> Cairo-Dock -> Beállítás), és kattintson a "Megjelenés" fülre (speciális módban az "Ikonok" fülre).
    Ha túl sok ikon van a dokkon ahoz, hogy elférjenek a képernyőn, kellőképpen le lesznek kicsinyítve.
    Emellett minden kisalkalmazás méretét be lehet állítani egyenként a saját beállításaiknál.

en: Separating icons
hu: Ikonok elválasztása

en: You can add separators between icons by right-clicking on the dock -> add -> a separator.
    Also, if you enabled the option to separate icons of different types (launchers/applications/applets), a separator will be added automatically between each group.
    In the "panel" view, separators are represented as gap between icons.
hu: Lehetőség van elválasztók hozzáadására. Ehhez kattintson jobb egérgombbal a dokkra, majd válassza a "Hozzáadás -> Elválasztó" opciót.
    Ha engedélyezte az ikonok típus szerinti elválasztását (indítóikonok/alkalmazásikonok/kisalkalmazások), a csoportok közé automatikusan kerül egy-egy elválasztó.
    "Panel" nézetben az elválasztók ikonok közti üres helyként jelennek meg.

en: Using the dock as a taskbar
hu: Dokk használatata tálcaként

en: When an application is running, a corresponding icon will appear in the dock.
    If the application already has a launcher, the icon will not appear, instead its launcher will have a small indicator.
    Note that you can decide which applications should appear in the dock: only the windows of the current desktop, only the hidden windows, separated from the launcher, etc.
hu: Ha fut egy alkalmazás, annak ikonja megjelenik a dokkon.
    Ha az alkamazásnak van a dokkon indítóikonja, akkor azon jelenik meg egy kis jelzés, mikor az alkalmazás fut.
    Be lehet állítani, hogy mely alkalmazások jelenjenek meg a dokkon: csak az aktuális asztal ablakai, csak az elrejtett ablakok, elválasztva az indítótól, stb.

en: Closing a window
hu: Ablak bezárása

en: You can close a window by middle-clicking on its icon (or from the menu).
hu: Az ablakok bezárásához kattintson középső egérgombbal annak ikonjára, vagy válassza a menüből (jobb egérgomb) a "Bezárás" opciót.

en: Minimizing / restauring a window
hu: Ablakok minimalizálása, ablakok közti váltás

en: Clicking on its icon will bring the window on top.
    When the window has the focus, clicking on its icon will minimize the window.
hu: Ikonjára kattintva az ablak kerül legfölülre.
    Ha az ablakon van a fókusz, ikonjára kattintva minimalizálhatja azt.

en: Launching an application several times
hu: Egy alkalmazás több példányban indítása

en: You can launch an application several times by SHIFT+clicking on its icon (or from the menu).
hu: Egy alkalmazást többször is elindíthat, ha a Shift gombot lenyomva kattint rá (vagy a menüből kiválasztja a megfelelő opciót).

en: Switching between the windows of a same application
hu: Ugyanazon alkalmazás ablakai közti váltás

en: With your mouse, scroll up/down on one of the icons of the application. Each time you scroll, the next/previous window will be presented to you.
hu: Az egér görgőjével görgessen le/föl az alkalmazás ikonján, hogy az előző/következő ablak jelenjen meg.

en: Grouping windows of a given application
hu: Bizonyos alkalmazás ablakainak csoprtosítása

en: When an application has several windows, one icon for each window will appear in the dock; they will be grouped togather into a sub-dock.
    Clicking on the main icon will display all the windows of the application side-by-side (if your Window Manager is able to do that).
hu: Ha egy alkalmazásnak több ablaka van, mindegyik után megjelenik egy ikon a dokkon egy aldokkba csoportosítva.
    A fő ikonra kattintva láthatja az alkalmazás összes ablakát (ha az ablakkezelő ezt lehetővé teszi):

en: Setting a custom icon for an application
hu: Egyéni ikon beállítása egy alkalmazáshoz

en: See "Changing an icon's image" in the "Icons" category.
hu: Lásd a "Ikon képének megváltoztatása" részt az "Ikonok" kategóriában.

en: Showing windows preview over the icons
hu: Ablak előnézetek az ikonok fölött

en: You need to run Compiz, and enable the "Window Preview" plug-in in Compiz. Install "ccsm" to be able to configure Compiz.
hu: Futtatnia kell a Compizt, és engedélyeznie az "Ablak előnézetek" bővítményt. Telepítse a "compizconfig-settings-manager" (ccsm) csomagot a Compiz beállításához.

en: Tip: If this line is grayed, it's because this tip is not for you.)
hu: Tipp: Amennyiben ez a sor szürke, ez a tipp nem neked szól.

en: If you're using Compiz, you can click on this button:
hu: Amennyiben használt compizt, rákkattinthat erre a gombra:

en: Positionning the dock on the screen
hu: Dokk elhelyezése a képernyőn

en: The dock can be placed anywhere on the screen.
    In the case of the main dock, right-click -> Cairo-Dock -> configure, and then select the position you want.
    In the case of a 2nd or 3rd dock, right-click -> Cairo-Dock -> set up this dock, and then select the position you want.
hu: A dokkot a képernyőn bárhol elhelyezheti.
    Fődokk esetén, a beállítóablakban (jobb egérgomb -> Cairo-Dock -> beállítás) válassza ki a megfelelő pozíciót.
    A második vagy harmadik dokk esetén (ha van) kattintson jobb egérgombbal, majd a Cairo-Dock -> Ezen dokk beállítása opcióra kattintva válassza ki a megfelelő pozíciót.

en: Hiding the dock to use all the screen
hu: Dokk elrejtése a teljes képernyő használatához

en: The dock can hide itself to let all the screen for applications. But it can also be always visible like a panel.
    To change that, right-click -> Cairo-Dock -> configure, and then select the visibility you want.
    In the case of a 2nd or 3rd dock, right-click -> Cairo-Dock -> set up this dock, and then select the visibility you want.
hu: A dokk el tud tűnni, így maximális teret adva az alkalmazásoknak. Ugyanakkor lehet mindig látható is, mint egy panel.
    Ezen lehetőségek közül a beállítóablakban (jobb egérgomb -> Cairo-Dock -> Beállítás) válassza ki az önnek megfelelőt.
    Második vagy harmadik dokk esetén ugyanehez válassza a "jobb egérgomb -> Cairo-Dock -> Ezen dokk beállítása" opciót.

en: Placing applets on your desktop
hu: Kisalkalmazások elhelyezése az asztalon

en: Applets can live inside desklets, which are small windows that can be placed wherever on your desktop.
    To detach an applet from the dock, simply drag and drop it outside the dock.
hu: Az alkamazások képesek ún. deskleteken belül futni (a deskletek kis ablakok, amelyeket az asztalon bárhová elhelyezhet).
    Egy kisalkalmazás dokkról asztalra helyezéséhez csak fogja azt meg és húzza a dokkon kívülre.

en: Moving desklets
hu: Deskletek áthelyezése

en: Desklets can be moved anywhere simply with the mouse.
    They can also be rotated by dragging the small arrows on the top and left sides.
    If you don't want to move it any more, you can lock its position by right-clicking on it -> "lock position". To unlock it, de-select this option.
hu: A deskletek bárhova egyszerűen áthelyezhetőek az egér segítségével.
    Elforgatásukra a bal felső sarokban lévő nyílra kattintva van lehetőség.
    Ha már nem szeretné áthelyezni, zárolhatja is pozícióját. Ehhez kattintással pipálja ki a jobb egérgombos menüből az "Elhelyezkedés rögzítése" opciót. Feloldáshoz pedig vegye ki a pipát.

en: Placing desklets
hu: Deskletek elhelyezése

en: From the menu (right-click -> visibility), you can also decide to keep it above other windows, or on the Widget Layer (if you use Compiz), or make a "desklet bar" by placing them on a side of the screen and selecting "reserve space".
    Desklets that don't need interaction (like the clock) can be set transparent to the mouse (means you can click on what is behind them), by clicking on the small bottom-right button.
hu: A menüben (jobb egérgomb -> Láthatóság) beállíthatja, hogy a desklet a többi ablak fölött legyen, vagy a "Szerkentyű rétegen" (ha Compizt használ), vagy létrehozhat egy "desklet bar"-t, ha a deskleteket az asztal egyik szélére rendezi, és a "Hely lefoglalása" opciót választja.
    Egyes deskletek (pl. az óra) átlátszóvá tehetőek az egér számára (így a desklet mögött mögött lévő dolgokra is rá lehet kattintani), ha a jobb alsó sarokban lévő kis gombra kattintva.

en: Changing the desklets decorations
hu: Deskletek dekorációjának beállítása

en: Desklets can have decorations. To change that, open the settings of the applet, go to Desklet, and select the decoration you want (you can provide your own one).
hu: A deskletek különböző kinézetűek tudnak lenni. Ennek megváltoztatásához a kisalkalmazás beállítóablakában válassza a "Desklet" fület, és válassza ki a megfelelő dekorációt (lehetősége van sajátot is készíteni).

en: Useful Features
hu: Hasznos funkciók

en: Having a calendar with tasks
hu: Naptár létrehozása feladatokkal

en: Activate the Clock applet.
    Clicking on it will display a calendar.
    Double-clicking on a day will pop-up a task-editor. Here you can add/remove taks.
    When a task has been or is going to be scheduled, the applet will warn you (15mn before the event, and also 1 day before in the case of an anniversary).
hu: Aktiválja az óra kisalkalmazást.
    Rákattintva felugrik a naptár.
    Egy napra duplán kattintva megnyitja a feledatszerkesztőt. Itt tud feladatot hozzáadni/törölni.
    A feladatok előtt a kisalkalmazás figyelmeztet (15 perccel az esemény előtt, és egy nappal előbb évforduló esetén)

en: Having a list of all windows
hu: Összes ablak áttekintése

en: Activate the Switcher applet.
    Right-clicking on it will give you access to a list containing all the windows, sorted by desktops.
    You can also display the windows side-by-side if your Window-Manager is able to do that.
    You can bind this action to the middle-click.
hu: Aktiválja a Munkaterületváltó kisalkalmazást.
    Jobb egérgombbal rákattintva lehetősége van az ablakok listájának megtekintésére munkaterületenként.
    Ha az ablakkezelő lehetőve teszi, az ablakokat egyszerre is megjelenítheti.
    Ez utóbbit a középső egérgombbal teheti meg.

en: Showing all the desktops
hu: Összes mukaterület megjelenítése

en: Activate either the Switcher applet or the Show-Desktop applet.
    Right-click on it -> "show all the desktop".
    You can bind this action to the middle-click.
hu: Aktiválja vagy a Munkatrületváltó, vagy az Asztal megjelenítése kisalkalmazást.
    Jobb egérgombbal kattintson rá, majd válassza az "összes asztal megjelenítése" opciót.
    Ugyanezt megteheti a középső egérgombbal is.

en: Changing the screen resolution
hu: Képernyő felbontásának beállítása

en: Activate the Show-Desktop applet.
    Right-click on it -> "change resolution" -> select the one you want.
hu: Aktiválja az Asztal megjelenítése kisalkalmazást.
    Kattintson rá jobb egérgombbal, majd a "Képernyő felbontása" menüpont alatt válassza ki a megfelelő felbontást.

en: Locking your session
hu: Munkamenet zárolása

en: Activate the Log-out applet.
    Right-click on it -> "lock screen".
    You can bind this action to the middle-click.
hu: Aktiválja a Kijelentkezés kisalkalmazást.
    Kattintson rá jobb egérgombbal, majd válassza a "Képernyő zárolása" opciót.
    Ugyanezt megteheti a középső egérgombbal is.

en: Quick-launching a program from keyboard (replacing ALT+F2)
hu: Gyorsindítás billentyűzettel (Alt+F2 helyett)

en: Activate the Applications Menu applet.
    Middle-click on it, or right-click -> "quick-launch".
    You can bin a shortkey for this action.
    The text is automatically completed (for instance, typing "fir" will be completed into "firefox").
hu: Aktiválja az Alkalmazások Menü kisalkalmazást.
    Kattintson rá középső egérgombbal, vagy kattintson jobb egérgombbal és válassza a "Gyorsindítás" opciót.
    Gyorsgombot is hozzárendlehet ehhez a művelethez.
    A szöveg automatikusan kiegészül (például, ha beírja azt, hogy "fir", az automatikusan kiegészül "firefox"-ra).

en: Turning Composite OFF during games
hu: Kompozitor kikapcsolása játékok futtatása közben

en: Activate the Composite Manager applet.
    Clicking on it will disable the Composite, which often makes games more smooth.
    Clicking again on it will enable the Composite.
hu: Aktiválja a kompozitkezelő kisalkalmazást.
    Ha rákattint, kikapcsolja az asztali effekteket, amely sokszor sokkal gördülékenyebbé teszi a játékokat.
    Ha újból rákattint, visszakapcsolja az effekteket.

en: Seeing the hourly weather forecast
hu: Óránkénti időjárás-előrejelzés megtekintése

en: Activate the Weather applet.
    Open its settings, go to Configure, and type the name of your city. Press Enter, and select your city from the list that will appear.
    Then validate to close the settings window.
    Now, double-clicking on a day will lead you to the web page of the hourly forecast for this day.
hu: Időjárás kisalkalmazás aktiválása.
    Nyissa meg a kisalkalmazás beállításait, kattintson a Beállítás fülre, és írja be vársoának nevét. Nyomja meg az Entert, és válassza ki városát a megjelenő listából.
    Nyomja meg az alkalmazás gombot, és csukja be az ablakot.
    Ezután, ha duplán kattint egy nap ikonjára, megnyílik az adott nap internetes óránkénti időjárás-előrejelzése.

en: Adding a file or a web page into the dock
hu: Fájl vagy weboldal hazzáadása a dokkhoz

en: Simply drag a file or an html link and drop it onto the dock (an animated arrow should appear when you can drop).
    It will be added into the Stack. The Stack is a sub-dock that can contain any file or link you want to access quickly.
    You can have several Stacks, and you can drop files/links onto a Stack directly.
hu: Csak húzza és ejtse a fájlt vagy a html linket a dokkra (egy nyíl jelzi, amikor ráejtheti).
    Ezután az belekerül egy Csomagba. A Csomag egy aldokk, amely képes fájlok és linkek tárolására, így könnyen elérhetővé téve azokat.
    Egyszerre több Csomag is lehet a dokkon, és a fájlokat/linkeket közvetlenül rá is lehet ejteni.

en: Importing a folder into the dock
hu: Mappa importálása a dokkra

en: Simply drag a folder and drop it onto the dock (an animated arrow should appear when you can drop).
    You can choose to import the folder's files or not.
hu: Csak húzza és ejtse a mappát a dokkra (egy nyíl jelzi, amikor ráejtheti).
    Választhat, hogy importálja-e a mappa fájljait avagy sem.

en: Accessing the recent events
hu: Legutóbbi események elérése

en: Activate the Recent-Events applet.
    You need to have the Zeitgeist daemon to be running. Install it if it's not present.
    The applet can then display all the files, folders, web pages, songs, videos and documents you have accessed recently, so that you can access them quickly.
hu: Aktiválja a Legutóbbi események kisalkalmazást.
    A működéshez futnia kell a Zeitgeist démonnak. Telepítse, ha kell.
    Ezután a kisalkalmazás meg tudja jeleníteni az összes fájlt, weboldalt, zeneszámot, videót és dokumentumot, amelyeket nemrég használt, így könnyen elérhetővé téve azokat.

en: Quickly opening a recent file with a launcher
hu: Legutóbbi fájlok megnyitása gyorsindítóval

en: Activate the Recent-Events applet.
    You need to have the Zeitgeist daemon to be running. Install it if it's not present.
    Now when you right-click on a launcher, all the recent files that can be opened with this launcher will appear in its menu.
hu: Aktiválja a Legutóbbi események kisalkalmazást.
    A működéshez futnia kell a Zeitgeist démonnak. Telepítse, ha kell.
    Ha jobb egérgombbal kattint egy indítóikonra, a legutóbbi fájlok, amelyek megnyithatóak az alkalmazással, megjelennek a menüben.

en: Accessing disks
hu: Lemezek elérése

en: Activate the Shortcuts applet.
    Then all the disks (including USB key or external hard drives) will be listed in a sub-dock.
    To unmount a disk before disconnecting it, middle-click on its icon.
hu: Aktiválja a Parancsikonok kisalkalmazást.
    Ezután az összes lemez (beleértve az USB meghajtókat és külső merevlemezeket is) listázva lesz egy aldokkban.
    Egy lemez leválasztásához kattintson az ikonjára középső egérgombbal.

en: Accessing folder bookmarks
hu: Mappák könyvjelzőinek elérése

en: Activate the Shortcuts applet.
    Then all the folders bookmarks (the ones that appear in Nautilus) will be listed in a sub-dock.
    To add a bookmark, simply drag-and-drop a folder onto the applet's icon.
    To remove a bookmark, right-click on its icon -> remove
hu: Aktiválja a Parancsikonok kisalkalmazást.
    Ezután az összes mappa könyvjelzője (amelyek megjelennek a Nautilus fájlkezelőben) listázva lesznek egy aldokkban.
    Könyvjelző hozzádásához csak húzza és ejtse a kívánt mappát a kisalkalmazás ikonjára.
    Könyvjelző eltávolításához kattintson rá jobb egérgombbal, majd válassza a "Könyvjelző eltávolítása" opciót.

en: Having multiple instances of an applet
hu: Kisalkalmazás több példányban futtatása

en: Some applets can have several instances running at the same time: Clock, Stack, Weather, ...
    Right click on the applet's icon -> "launch another instance".
    You can configure each instance independantely. This allows you, for example, to have the current time for different countries in your dock or the weather in different cities.
hu: Néhány kisalkalmazás egyszerre több példányban is tud futni (pl. Óra, Csomag, Időjárás,...)
    Kattintson jobb egérgombbal a kisalkalmazás ikonjára, és válassza az "Új példány ebből a kisalkalmazásból" opciót.
    Minden példányt külön testreszabhat. Például lehetősége van különböző országok pontos idejének, vagy különböző városok időjárásának egyidejű megtekintésére a dokkon.

en: Adding / removing a desktop
hu: Munkaasztal hozzáadása/eltávolítása

en: Activate the Switcher applet.
    Right-click on it -> "add a desktop" or "remove this desktop".
    You can even name each of them.
hu: Aktiválja az Asztalváltó kisalkalmazást.
    Kattintson rá jobb egérgombbal, és válassza az "Asztal hozzáadása" vagy "Jelenlegi asztal eltávolítása" opciót.
    Minden asztalnak adhat külön nevet is.

en: Controling the sound volume
hu: Hangerőszabályzás

en: Activate the Sound Volume applet.
    Then scroll up/down to increase/decrease the sound.
    Alternatively, you can click on the icon and move the scroll bar.
    Middle-click will mute/unmute.
hu: Aktiválja a Hangerőszabályozó kisalkalmazást.
    Görgessen rajta le/föl a hangerő szabályzásához.
    Az ikonra kattintva egy csúszkán is tudja állítani a hangerőt.
    Középső egérgombbal kattintson az elnémításhoz/visszahangosításhoz.

en: Controling the screen brightness
hu: A képernyő fényerejének beállítása

en: Activate the Screen Luminosity applet.
    Then scroll up/down to increase/decrease the brightness.
    Alternatively, you can click on the icon and move the scroll bar.
hu: Aktiválja a Fényerő kisalkalmazást.
    Görgessen rajta le/föl a fényerő szabályzásához.
    Az ikonra kattintva egy csúszkán is tudja állítani a fényerőt.

en: Removing completely the gnome-panel
hu: A gnome-panel teljes eltávolítása

en: Open gconf-editor, edit the key /desktop/gnome/session/required_components/panel, and replace its content with "cairo-dock".
    Then restart your session : the gnome-panel has not been started, and the dock has been started (if not, you can add it to the startup programs).
hu: Nyissa meg a gconf-editor (ALT+F2 -> gconf-editor), és a bal oldali menüben navigáljon a /desktop/gnome/session/required_components ponthoz, és a panel rekordot módosítsa erre: "cairo-dock".
    Aztán indítsa újra a munkamenetet: a gnome-panel nem indul el, csak a dokk (ha a dokk sem, adja hozzá az automatikusan induló programokhoz).

en: If you are on Gnome, you can click on this button in order to automatically modify this key:
hu: Ha Gnome-ot használ, kattintson erre a gombra az automatikus átállításhoz:

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: If you have any question, don't hesitate to ask on our forum.
hu: Ha bármi kérdése van, bátran kérdezzen fórumunkon.

en: Forum
hu: Fórum

en: Our wiki can also help you, it is more complete on some points.
hu: A wiki oldalunk is tud segíteni, és néhol teljesebb is.

en: I have a black background around my dock.
hu: Fekete háttér van a dokk körül

en: Hint : If you have an ATI or an Intel card, you should try without OpenGL first, because their drivers are not yet perfect.
hu: Megjegyzés: ha ATI vagy Intel kártyát használ, először próbálkozzon OpenGL nélkül, mert ezek a driverek még nem tökéletesek.

en: You need to turn on compositing. For instance, you can run Compiz or xcompmgr. 
    If you're using XFCE or KDE, you can just enable compositing in the window manager options.
    If you're using Gnome, you can enable it in Metacity in this way :
     Open gconf-editor, edit the key '/apps/metacity/general/compositing_manager' and set it to 'true'.
hu: Be kell kapcsolnia az asztali effekteket. Például futtassa a Compizt vagy az xcompmgr-t. 
    Ha XFCE-t vagy KDE-t használ, be tudja kapcsolni az effekteket az ablakkezelő beállításainál.
    Ha Gnome-ot használ, engedélyezheti a Metacity-t a következő módon:
     Nyissa meg a gconf-editor (Alt+F2 -> gconf-editor -> futtatás), és pipálja ki a "/apps/metacity/general/compositing_manager" pontot.

en: If you're on Gnome with Metacity (without Compiz), you can click on this button:
hu: Ha Gnome-t használ Metacityvel (Compiz nélkül), rá tud kattintani erre a gombra:

en: My machine is too old to run a composite manager.
hu: A számítógépem nem tud asztali effekteket futtatni, mert túl régi.

en: Don't panic, Cairo-Dock can emulate the transparency.
    To get rid of the black background, simply enable the corresponding option in the end of the «System» module
hu: Semmi gond, a Cairo-Dock képes megoldani a problémát.
    Ehhez csak módosítsa a megfelelő opciót a a <<Rendszer>> modul végén.

en: The dock is horribly slow when I move the mouse into it.
hu: A dokk szörnyen lassú, ha rajta mozgatom az egeret.

en: If you have an Nvidia GeForce8 graphics card, please install the latest drivers, as the first ones were really buggy.
    If the dock is running without OpenGL, try to reduce the number of icons in the main dock, or try to reduce its size.
    If the dock is running with OpenGL, try to disable it by launching the dock with «cairo-dock -c».
hu: A Nvidia GeForce8 videokártyája van, telepítse a legfrissebb drivert, mert az elsőkben elég sok bug van.
    Ha OpenGL nélkül futtatja a dokkot, próbálja csökkenteni az ikonok számát a fődokkon, vagy kicsinyítse le a dokkot.
    Ha OpenGL-el futtatja a dokkot, próbálja kikapcsolni azt úgy, hogy a <<cairo-dock -c>> paranccsal indítja a dokkot.

en: I don't have these wonderful effects like fire, cube rotating, etc.
hu: Nincsenek olyan hajmeresztő effektjeim, mint a tűz, munkaasztal kocka, stb.

en: Tip: You can force OpenGL by launching the dock with «cairo-dock -o».but you might get a lot of visual artifacts.
hu: Tipp: Erőltetheti az OpenGL használatát úgy, hogy a <<cairo-dock -o>> paranccsal indítja a dokkot. Lehet azonban, hogy nem fog tökéletesen működni.

en: You need a graphics card with drivers that support OpenGL2.0. Most Nvidia cards can do this, as can more and more Intel cards. Most ATI cards do not support OpenGL2.0.
hu: Olyan videokártyára van szüksége, amely támogatja az OpenGL2.0-t. A legtöbb Nvidia kártya, és egyre több Intel kártya képes erre. Ugyanakkor a legtöbb ATI kártya nem támogatja az OpenGL2.0-t.

en: I don't have any themes in the Theme Manager, except the default one.
hu: A Témakezelőben csak egy témám van, az alapértelmezett.

en: Hint : Up to version 2.1.1-2, wget was used.
hu: Megjegyzés: a 2.1.1-2-es verzióig a wget volt használva.

en: Be sure that you are connected to the Net.
     If your connection is very slow, you can increase the connection timeout in the "System" module.
     If you're under a proxy, you'll have to configure "curl" to use it; search on the web how to do it (basically, you have to set up the "http_proxy" environment variable).
hu: Győződjen meg róla, hogy kapcsolódik az Internethez.
     Ha a kapcsolat nagyon lassú, növelheti az időtúllépési időt a <<Rendszer>> modulban.
     Ha proxy mögött van, be kell állítania a "curl"-t, hogy tudja használni; keressen rá az Interneten, hogyan (alapvetően a "http_proxy" környezeti változót kell beállítania).

en: The «netspeed» applet displays 0 even when I'm downloading something
hu: A <<Internetsebesség>> kisalkalmazás 0-t mutat, miközben letöltök

en: Tip: you can run several instances of this applet if you wish to monitor several interfaces.
hu: Tipp: több példányt is futtathat egyszerre a kisalkalmazásból több interfész megfigyelésére.

en: You must tell the applet which interface you're using to connect to the Net (by default, this is «eth0»).
    Just edit its configuration, and enter the interface name. To find it, type «ifconfig» in a terminal, and ignore the «loop» interface. It's probably something like «eth1», «ath0», or «wifi0»..
hu: Meg kell adni a kisalkalmazásnak, hogy melyik interfészt használja a Internethez való csatlakozáshoz (az alapértelmezett az <<eth0>>).
    Csak módosítsa a beállításokat, és írja be az interfész nevét. Ennek megtalálásához írja be a <<ifconfig>> parancsota terminálba, és kerülje a <<loop>> interfészt. Valószínűleg valami ilyen lesz: <<eth1>>, <<ath0>> vagy <<wifi0>> stb.

en: The dustbin remains empty even when I delete a file.
hu: A kuka üres marad, ha törlök egy fájlt.

en: if you're using KDE, you may have to specify the path to the trash folder.
    Just edit the applet's configuration, and fill in the Trash path; it is probably «~/.locale/share/Trash/files». Be very careful when typing a path here!!! (do not insert spaces or some invisible caracters).
hu: Ha KDE-t használ, lehet, hogy meg kell adnia a kuka pontos helyét.
    Csak módosítsa a kisalkalmazás beállításait, és írja be a Kuka helyét: ez valószínűleg  «~/.locale/share/Trash/files». Legyen nagyon óvatos, ha ide ír!!! (ne írjon szóközt vagy láthatatlan karaktereket).

en: There is no icon in the Applications Menu even though I enable the option.
hu: Nincs ikon az Alkamazásmenüben, pedig engedélyeztem az opciót.

en: In Gnome, there is an option that override the dock's one. To enable icons in menus, open 'gconf-editor', go to Desktop / Gnome / Interface and enable the "menus have icons" and the "buttons have icons" options.
hu: A Gnome-ban van egy beállítás, amely felülírja a dokk beállítását. Az ikonok engedélyezéséhez a menüben, nyissa meg a gconf-editort (ALT+F2 -> gconf-editor), navigáljon a /desktop/gnome/interface menühöz, és engedélyezze a "menus have icons" és a "buttons have icons" opciókat.

en: If you're on Gnome you can click on this button:
hu: Ha Gnome-ot használ, rá tud kattintani erre a gombra:

en: The Project
hu: A projekt

en: Join the project!
hu: Csatlakozzon a projekthez!

en: We value your help! If you see a bug, if you think something could be improved,
    or if you just made a dream about the dock, pay us a visit on glx-dock.org.
    English (and others!) speakers are welcome, so don’t be shy ! ;-)
    
    If you made a theme for the dock or one of the applet, and want to share it, we’ll be happy to integrate it on our server !
hu: Értékeljük segítségét! Ha bugot talál, ha ön szerint valamin javítani lehetne,
    vagy ha megálmodott valamit a dokkról, látogasson el a glx-dock.org oldalra.
    Angolul beszélőket (és másokat is!) szívesen látunk, ne legyen hát féltékeny! ;)
    
    Ha készített egy témát a dokkhoz vagy egy kisalkalmazáshoz és meg akarja osztani, boldogan integráljuk a szerverünkbe!

en: If you wish to develop an applet, a complete documentation is available here.
hu: Ha fejleszteni szeretne egy kisalkalmazást, a teljes dokumentáció elérhető itt:

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: If you wish to develop an applet in Python, Perl or any other language,
    or to interact with the dock in any kind of way, a full DBus API is described here.
hu: Ha Python, Perl vagy akármilyen más nyelven szeretne fejleszteni kisalkalmazást,
    vagy akármilyen módon kapcsolatot szeretne teremteni a dokkal, a teljes DBus API leírás megtalálható itt:

en: 
    
    The Cairo-Dock Team
hu: 
    
    A Cairo-Dock csapat

en: Websites
hu: Weboldalak

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
hu: Problémája vagy javaslata van, vagy csak beszélni szeretne velünk? Örömmel látjuk!

en: Community site
hu: Közösségi oldal

en: More applets available online!
hu: Még több kisalkalmazás elérhető online!

en: Repositories
hu: Tárolók

en: We maintain two repositories for Debian, Ubuntu and other Debian-forked:
     One for stable releases and another which is updated weekly (unstable version)
hu: Két tárolót tartunk fent Debianra, Ubuntura és más Debian alapú rendszerekre:
     Egyet a stabil kiadásokhoz("stable" ppa), egyet a pedig a nem stabil verziókhoz ("weekly" ppa, ez hetente frissül)

en: If you're on Ubuntu, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can launch your update manager in order to install the latest stable version.
hu: Ha Ubuntut használ, hozzá tudja adni a "stable" tárolót, ha erre a gombra kattint:
     Ezután pedig nyissa meg a Frissítéskezelőt a legfrissebb verzió telepítéséhez.

en: If you're on Ubuntu, you can also add our 'weekly' ppa (can be unstable) by clicking on this button:
     After that, you can launch your update manager in order to install the latest weekly version.
hu: Ha Ubuntut használ, a "weekly" ppa-t is hozzá tudja adni (instabil lehet), ha erre a gombra kattint:
     Ezután pedig nyissa meg a Frissítéskezelőt a legfrissebb heti verzió telepítéséhez.

en: If you're on Debian Stable, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can purge all 'cairo-dock*' packages, update the your system and reinstall 'cairo-dock' package.
hu: Ha Debian Stable-t használ, hozzá tudja adni a "stable" tárolót, ha erre a gombra kattint:
     Ezután törölje le az összes "cairo-dock*" csomagot, frissítse a rendszert és telepítse újra a "cairo-dock" csomagot.

en: If you're on Debian Unstable, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can purge all 'cairo-dock*' packages, update the your system and reinstall 'cairo-dock' package.
hu: Ha Debian Unstable-t használ, hozzá tudja adni a "stable" tárolót, ha erre a gombra kattint:
     Ezután törölje le az összes "cairo-dock*" csomagot, frissítse a rendszert és telepítse újra a "cairo-dock" csomagot.

en: Icon
hu: Ikon

en: Name of the dock it belongs to:
hu: A tartalmazó dokk neve:

en: Name of the icon as it will appear in its caption in the dock:
hu: Az ikon neve, amely a dokkon megjelenik:

en: Leave empty to use the default one.
hu: Hagyja üresen az alapértelmezés használatához.

en: Image filename:
hu: Képfájl neve:

en: Set to 0 to use the default applet size
hu: Álltsa 0-ra az alapértelmezett mérethez

en: Desired icon size for this applet
hu: Kívánt ikonméret a kisalkalmazáshoz

en: Desklet
hu: Kacatok

en: If locked, the desklet cannot be moved by simply dragging it with the left mouse button. It can still be moved with ALT + left-click.
hu: Ha zárolva van, a kacatot nem lehet mozgatni a bal egérgombot nyomva tartva, csak az ALT + bal egérgomb egyszerre nyomva tartásával.

en: Lock position?
hu: Zárolja az elhelyezkedést?

en: Depending on your WindowManager, you may be able to resize this with ALT + middle-click or ALT + left-click.
hu: Az ablakkezelőjétől függ, hogy az ALT+középső egérgomb vagy az ALT+bal egérgomb kombinációval tud átméretezni.

en: Desklet dimensions (width x height):
hu: A kacat mérete (szélesség x magasság):

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.. Negative values are counted from the right/bottom of the screen
hu: Az ablakkezelőjétől függően ezt az ALT+bal egérgomb kombinációval tudja mozgatni. A negatív értékek a képernyő jobb alsó sarkától vannak számlálva

en: Desklet position (x, y):
hu: Kacat elhelyezkedése (x, y):

en: You can quickly rotate the desklet with the mouse, by dragging the little buttons on its left and top sides.
hu: A kacatot gyorsan el tudja forgatni az egérrel, a felső és bal oldalukon találó kis gombok húzásával.

en: Rotation:
hu: Forgatás:

en: Is detached from the dock
hu: Le van választva a dokkról

en: for CompizFusion's "widget layer", set behaviour in Compiz to: (class=Cairo-dock & type=Utility)
hu: A CompizFusin "szerkentyű réteg"-ének használatához állítsa a vislekedésmódját erre: (class=Cairo-dock & type=Utility)

en: Visibility:
hu: Láthatóság:

en: Keep below
hu: Alul tartás

en: Keep on widget layer
hu: A szerkentyűrétegen tartás

en: Should be visible on all desktops?
hu: Látható legyen minden asztalon?

en: Decorations
hu: Díszítések

en: Choose 'Custom decorations' to define your own decorations below.
hu: Válassza az "Egyéni dekorációk"-at saját dekorációjának elkészítéséhez.

en: Choose a decoration theme for this desklet:
hu: Dekorációs téma választása ehhez a kacathoz:

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Background transparency:
hu: Háttér átlátszósága:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok bal oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Left offset:
hu: Bal oldali eltolás

en: in pixels. Use this to adjust the top position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok felső oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Top offset:
hu: Felső eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok jobb oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Right offset:
hu: Jobb oldali eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok alsó oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Bottom offset:
hu: Alsó eltolás:

en: Foreground image:
hu: Előtér kép:

en: Foreground tansparency:
hu: Előtér átlátszósága:

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Position on the screen
hu: Elhelyezkedés a képernyőn

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
hu: Válassza ki, hogy a képernyő melyik szélén legyen a dokk:

en: Visibility of the main dock
hu: A fő dokk láthatósága

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
hu: A módok a legfeltűnőbbtől a legkevésbé feltűnő fele vannak felsorolva.
    Ha a dokk rejteve van vagy egy ablak eltakarja, érintse mega képernyő szélét az egérrel a dokk megjelenítéséhez.
    Ha a dokk gyorsbillentyűre jelenik csak meg, ott fog megjelenni, ahol az egér van. Egyébként láthatatlan marad, úgy viselkedve, mint egy menü.

en: Reserve space for the dock
hu: Hely fenntartása a dokk részére

en: Keep the dock below
hu: A dokk háttérben tartása

en: Hide the dock when it overlaps the current window
hu: A dokk elrejtése az aktuális ablak takarása esetén

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
hu: A dokk elrejtése bármely ablak takarása esetén

en: Keep the dock hidden
hu: Tartsa a dokkot rejtve

en: Pop-up on shortcut
hu: Felugrás gyorsbillentyűre

en: Effect used to hide the dock:
hu: Dokk elrejtéséhez használt effekt:

en: None
hu: Egyik sem

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
hu: Ha megnyom egy gyorsbillentyűt, a dokk megjelenik a kurzor pozícióján. Az idő nagy részében pedig láthatatlan marad, akár egy menü.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
hu: Gyorsbillentyű a dokk előhívásához:

en: Visibility of sub-docks
hu: Az aldokkok láthatósága:

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
hu: Akkor is megjelennek, ha rájuk kattint, vagy ha fölöttük tartja a kurzort.

en: Appear on mouse over
hu: Megjelenés, ha fölötte van a kurzor

en: Appear on click
hu: Megjelenés kattintásra

en: Behaviour of the Taskbar:
hu: A feladatkezelő viselkedése:

en: Minimalistic
hu: Minimál

en: Integrated
hu: Integrált

en: Separated
hu: Különválasztott

en: At the beginning of the dock
hu: A dokk indulásakor

en: Before the launchers
hu: Futtatás előtt

en: After the launchers
hu: Futtatás után

en: Icons' animations and effects
hu: Ikonok animációi és effektjei

en: On mouse hover:
hu: Egérrel való rámutatáskor:

en: On click:
hu: Kattintáskor:

en: On appearance/disappearance:
hu: Megjelenítés/eltüntetés

en: Evaporate
hu: Elpárologtatás

en: Explode
hu: Felrobban

en: Break
hu: Megszakítás

en: Black Hole
hu: Fekete lyuk

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Colour
hu: Szín

en: Choose a theme of icons :
hu: Ikontéma kiválasztása:

en: Icons size:
hu: Ikonméret:

en: Very small
hu: Nagyon kicsi

en: Small
hu: Kicsi

en: Medium
hu: Közepes

en: Big
hu: Nagy

en: Very Big
hu: Nagyon nagy

en: Choose the default view for main docks :
hu: A fő dokkok alapértelmezett kinézetének kiválasztása:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
hu: Aldokkonként felülírhatja ezt a paramétert.

en: Choose the default view for sub-docks :
hu: Az aldokkok alapértelmezett nézetének kiválasztása:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
hu: A dokk 0 esetén a bal sarokhoz viszonyítva helyezkedik el ha vízszintes, és a felső sarokhoz viszonyítva, ha függőleges, 1 esetén a jobb sarokhoz viszonyítva helyezkedik el, ha vízszintes, és az alsó sarokhoz viszonyítva, ha függőleges, 0.5 esetén pedig a képernyő szélének közepén helyezkedik el.

en: Relative alignment:
hu: Viszonylagos igazítás:

en: Multi-screens
hu: Többképernyő

en: Offset from the screen's edge
hu: Eltolás a képernyő széléhez képest

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
hu: Hézag az abszolút pozíciótól a képernyő szélén, pixelekben. A dokkot az Alt vagy Ctrl billentyű és a bal egérgomb nyomva tartásával is mozgathatja.

en: Lateral offset:
hu: Oldalirányú eltolás:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
hu: Pixelekben. A dokkot az Alt vagy Ctrl billentyű és a bal egérgomb nyomva tartásával is mozgathatja.

en: Distance to the screen edge:
hu: Távolság a képernyő szélétől:

en: Accessibility
hu: Hozzáférhetőség

en: The higher, the faster the dock will appear
hu: Minél magasabb, annál gyorsabban jelenik meg a dokk

en: high
hu: magas

en: low
hu: alacsony

en: How to call the dock back:
hu: Dokk előhívása

en: Hit the screen's border
hu: Képernyő szélének megérintése egérrel

en: Hit where the dock is
hu: Dokk helyének megérintése egérrel

en: Hit the screen's corner
hu: Képernyő sarkának megérintése egérrel

en: Hit a zone
hu: Zóna megérintése egérrel

en: Size of the zone :
hu: Terület mérete :

en: Image to display on the zone :
hu: Területen megjelenő kép :

en: Sub-docks' visibility
hu: Aldokkok láthatósága

en: in ms.
hu: milliszekundumokban

en: Delay before displaying a sub-dock:
hu: Késleltetés egy aldokk megjelenítése előtt:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
hu: Késleltetés az aldokk eltűnési effektusa előtt

en: TaskBar
hu: Feladatkezelő

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
hu: Ezután a Cairo-Dock ugy fog viselkedni, mint egy tálca. Ajánlott az esetleges más tálcákat eltávolítani.

en: Show currently opened applications in the dock?
hu: Futó alkalmazások megjelenítése a dokkon

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
hu: Lehetővé teszi az indítóikonoknak, hogy alkalmazásként viselkedjenek, amikor a hozzájuk tartozó program fut, és megjelenít egy jelzőt az ikonon. Új folyamatot ugyanabból a programból a Shift gombot lenyomva és az ikonon kattintva indíthat.

en: Mix launchers and applications
hu: Az indítóikonok és az alkalmazások keverése

en: Only show applications on current desktop
hu: Csak az aktuális asztal alkalmazásainak megjelenítése

en: Only show icons whose windows are minimised
hu: Csak a minimalizált ablakok ikonjainak megjelenítése

en: Automatically add a separator
hu: Elválasztó hozzáadása automatikusan

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
hu: Lehetővé teszi egy megadott alkalmazás ablakainak külön aldokkra csoportosítását, és művelet végrehajtását az összes ablakon egyszerre.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
hu: Egy alkalmazáshoz tartozó ablakok külön aldokkra csoportosítása

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
hu: Az alkalmazésok osztályának megadása, pontosvesszővel elválasztva

en: 		Except the following classes:
hu: 		Kivéve a következő kategóriáknál:

en: Representation
hu: Megjelenés

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
hu: Ha nincs beállítva, az alkalmazások az X által szolgáltatott ikonokat használják. Ha be van állítva, a megfelelő indítóikon ikonját használja minden egyes alkalmazás.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
hu: Az X ikonok felülírása az indítóikonok ikonjaival

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
hu: A bélyegképek megjelenítéséhez kompozitkezelő szükséges.
    Az ikonok hátrahajlításának megjelenítéséhez OpenGL szükséges.

en: How to draw minimised windows ?
hu: Hogy kicsinyítse le az ablakokat?

en: Make the icon transparent
hu: Ikon átlátszóvá változtatása

en: Show a window's thumbnail
hu: Ablak bélyegképének mutatása

en: Draw it bent backwards
hu: Hátrafele hajlítva

en: Transparency of icons whose window is minimised:
hu: Lekicsinyített ablakok ikonjainak átlátszósága

en: Opaque
hu: átlátszatlan

en: Transparent
hu: átlátszó

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
hu: Animálja röviden az ikont, mikor az ablaka aktívvá válik?

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
hu: „...” hozzáadása a név végéhez, ha az túl hosszú

en: Maximum number of caracters in application name:
hu: Az alkalmazás nevében lévő karakterek maximális száma:

en: Interaction
hu: Kölcsönhatás

en: Action on middle-click on the related application
hu: Középső egérgombbal indítható művelet a hozzá tartozó alkalmazással

en: Nothing
hu: Semmi

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Launch new
hu: Új példány indítása

en: Lower
hu: Alacsonyabb

en: This is the default behaviour of most taskbars.
hu: Ez a legtöbb panel alapértelmezett viselkedése.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
hu: Lekicsinyítse az ablakot kattintásra, ha az volt már az aktív ablak?

en: Only if your Window Manager supports it.
hu: Csak ha az ablakkezelője támogatja.

en: Present windows preview on click when several windows are grouped togather
hu: Megjeleníti az ablakok előnézetét, ha többen vannak egy csoportban.

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
hu: Jelezzék az alkalmazások egy párbeszédablak-buborékkal, ha a figyelmére van szükségük?

en: in seconds
hu: másodpercekben

en: Duration of the dialog:
hu: A párbeszédablak élettartama:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
hu: Akkor is figyelmeztetni fog, ha például teljes képernyőn néz filmet, vagy egy másik asztalon dolgozik.

en: Force the following applications to demand your attention
hu: Kényszerítse az alábbi alkalmazásokat a figyelmének felhívására?

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
hu: Jelezze a figyelmét kérő alkalmazást animációval?

en: Animations speed
hu: Animációk sebessége

en: Animate sub-docks when they appear
hu: Animálja az aldokkokat, mikor megjelennek?

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
hu: Az ikonok önmagukra hajtogatva jelennek meg, majd kibontódnak amíg ki nem töltik az egész dokkot. Minél kisebb, annál gyorsabb lesz.

en: Animation unfolding duration:
hu: Kibontódás animációjának időtartama:

en: fast
hu: gyors

en: slow
hu: lassú

en: The more there are, the slower it will be
hu: Minél több van, annál lassabb lesz

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
hu: A nagyítási animáció lépéseinek száma (növelés/csökkentés):

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
hu: Az automatikus elrejtés animáció lépéseinek száma (növelés/csökkentés):

en: Refresh rate
hu: Frissítési frekvencia

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
hu: Hertzben megadva. Ezt a processzorának teljesítményének függvényében állítsa be.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
hu: Az átlátszóságfokozat minta valós időben számolódik újra. Jobban terhelheti a processzort.

en: Connection to the Internet
hu: Internetkapcsolat

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
hu: A szerverhez csatlakozásra Ön által szánt maximális idő másodpercekben. Ez csak a csatlakozási fázist korlátozza, mihelyt a dokk csatlakozott, ez a beállítás nem lesz tovább használatban.

en: Connection timeout :
hu: Kapcsolat időtúllépése :

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
hu: Az Ön által az egész folyamatra szánt idő másodpercekben. Néhány téma több MB méretű is lehet.

en: Maximum time to download a file:
hu: Maximum idő egy fájl letöltésére:

en: Use this option if you experience problems to connect.
hu: Használja ezt az opciót, ha kapcsolatproblémái vannak.

en: Force IPv4 ?
hu: Erőlteti az IPv4-et?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
hu: Használja ezt az opciót, ha proxy-n keresztül csatlakozik az Internetre.

en: Are you behind a proxy ?
hu: Ön proxy mögött van ?

en: Proxy name :
hu: Proxy név :

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
hu: Hagyja üresen amennyiben nemm kell bejelentkeznie felhasználónévvel és jelszóval a proxyra.

en: User :
hu: Felhasználó

en: Password :
hu: Jelszó :

en: Colour gradation
hu: Színátmenet

en: Use a background image.
hu: Használjon egy háttérképet.

en: Image file:
hu: Képfájl:

en: Image's transparency :
hu: A kép átlátszósága:

en: Repeat image as a pattern to fill background?
hu: Ismételje a képet mintaként a háttér kitöltéséhez?

en: Use a colour gradation.
hu: Használjon színátmenetet.

en: Bright colour:
hu: Világos szín:

en: Dark colour:
hu: Sötét szín:

en: In degrees, in relation to the vertical
hu: Fokokban, a függőlegeshez viszonyítva

en: Angle of the gradation :
hu: Az átmenet szöge:

en: If not nul, it will form stripes.
hu: Ha nem nulla, csíkokat fog formálni.

en: Repeat the gradation this number of times:
hu: Ismételje az átmenetet ennyiszer:

en: Percentage of the bright colour:
hu: A világos szín aránya:

en: Background when hidden
hu: Háttér, amikor rejtve van

en: Default background color when the dock is hidden
hu: Alapértelmezett háttérszín, amikor a dokk rejtve van

en: External Frame
hu: Külső keret

en: in pixels.
hu: pixelekben

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
hu: Margó a keret és az ikonok vagy azok tükröződései között:

en: Are the bottom left and right corners rounded?
hu: A bal és jobb alsó sarkok lekerekítettek?

en: Stretch the dock to always fill the screen
hu: A dokk kiterjesztése, hogy mindig kitöltse a képernyőt

en: Main Dock
hu: Fő dokk

en: Sub-Docks
hu: Aldokkok

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
hu: Beállíthat egy arányt az aldokkok ikonjainak méretére a fő dokk ikonjainak méretéhez viszonyítva.

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
hu: Az aldokkok ikonméretének aránya:

en: smaller
hu: kisebb

en: larger
hu: nagyobb

en: Dialogs
hu: Párbeszédablakok

en: Bubble
hu: Buborék

en: Shape of the bubble:
hu: A buborék formája:

en: Font
hu: Betűtípus

en: Otherwise the default's system one will be used.
hu: Egyébként a rendszer alapértelmezése kerül felhasználásra.

en: Use a custom font for the text?
hu: Használjon egyéni betűtípust a szövegeknek?

en: Text font:
hu: Betűtípus:

en: Buttons
hu: Gombok

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
hu: Gombméret az információbuborékokban (szélesség x magasság):

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
hu: Az igen/ok gombhoz használandó kép neve:

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
hu: A nem/mégse gomhoz használandó kép neve:

en: Size of the icon displayed next to the text :
hu: A szöveg mellett megjelenített ikon mérete:

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
hu: Ez deskletenként testre szabható.
    Válassza az „Egyéni díszítés” opciót a saját díszítésének beállításához.

en: Choose a default decoration for all desklets :
hu: Válassza ki a deskletek alapértelmezett díszítését:

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
hu: Ez egy olyan kép, ami a rajzok alatt jelenik meg, mint például egy keret. hagyja üresen, ha nem akar ilyet használni.

en: Background image :
hu: Háttérkép:

en: Background transparency :
hu: Háttér átlátszósága:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
hu: Pixelekben. Használja ezt a rajzok bal oldali pozíciójának beállítására.

en: Left offset :
hu: Bal oldali eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
hu: Pixelekben. Használja ezt a rajzok felső pozíciójának beállítására.

en: Top offset :
hu: Felső eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
hu: Pixelekben. Használja ezt a rajzok jobb oldali pozíciójának beállítására.

en: Right offset :
hu: Jobb oldali eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
hu: Pixelekben. Használja ezt a rajzok jobb oldali pozíciójának beállítására.

en: Bottom offset :
hu: Alsó eltolás:

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
hu: Ez egy olyan kép, ami a rajzok fölött jelenik meg, mint például egy tükröződés. Hagyja üresen, ha nem akar ilyet használni.

en: Foreground image :
hu: Előtérkép:

en: Foreground tansparency :
hu: Előtér átlátszósága:

en: Buttons size :
hu: Gombok mérete:

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
hu: A „forgatás” gombhoz használandó kép neve:

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
hu: A „visszacsatolás” gombhoz használandó kép neve:

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
hu: A „térbeli forgatás” gombhoz használandó kép neve:

en: Icons' themes
hu: Ikontémák

en: Choose an icon theme :
hu: Ikontéma kiválasztása:

en: Image filename to use as a background for icons :
hu: Az ikonok háttereként használandó kép fájlneve:

en: Icons size
hu: Ikonméret

en: Icons' size at rest (width x height) :
hu: Ikonméret nyugalmi állapotban (szélesség x magasság)

en: Space between icons :
hu: Ikonok közötti hely:

en: Zoom effect
hu: Nagyítás

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
hu: Állítsa 1-re, ha nem akarja hogy az ikonok kinagyítódjanak, amikor lebegteti őket.

en: Maximum zoom of the icons :
hu: Az ikonok maximális nagyítása:

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
hu: Pixelekben. Ezen az intervallumon kívül (az egérrel a középpontban) nincs nagyítás.

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
hu: Az intervallum szélessége, ahol a nagyítás érvényes lesz:

en: Separators
hu: Elválasztók

en: Force separator's image size to stay constant?
hu: Kényszerítse az elválasztókat állandó képméret megtartására?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
hu: Csak az alapértelmezett, 3D és ívelt nézetek támogatják a lapos és a fizikai elválasztókat. A lapos elválasztók különféleképpen jelennek meg, nézettől függően.

en: How to draw the separators?
hu: Hogy jelenítse meg az elválasztókat?

en: Use an image.
hu: Kép használata.

en: Flat separator
hu: Lapos elválasztó

en: Physical separator
hu: Fizikai elválasztó

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
hu: Forgassa az elválasztók képét együtt a dokkal?

en: Colour of flat separators :
hu: Lapos elválasztók színe:

en: Reflections
hu: Tükröződések

en: light
hu: gyenge

en: strong
hu: erős

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
hu: Az ikon méretének arányában. Ez a paraméter a dokk magasságát befolyásolja.

en: Height of the reflection:
hu: A tükröződés magassága:

en: small
hu: alacsony

en: tall
hu: magas

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
hu: Ez az átlátszóságuk, amikor a dokk inaktív; fokozatosan fognak „test ölteni” ahogy a dokk növekszik. Minél közelebb van a nullához, annál átlátszóbbak lesznek.

en: Icons' transparency at rest :
hu: Inaktív ikonok átlátszósága:

en: Link the icons with a string
hu: Ikonok összekapcsolása karakterláncokkal

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
hu: A karakterlánc vonalvastagsága, pixelekben (0, ha ne használjon karakterláncot):

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
hu: Karakterlánc színe (piros, kék, zöld, alfa):

en: Indicator of the active window
hu: Az aktív ablak indikátora

en: Frame
hu: Keret

en: Draw indicator above the icon?
hu: Rajzoljon indikátort az ikon fölé?

en: Indicator of active launcher
hu: Az aktív indítóikon indikátora

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
hu: Az indikátorok akkor kerülnek az ikonokra, amikor a hozzájuk tartozó alklamazás fut. Hagyja üresen, ha nem szeretné használni.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
hu: Az indikátor az aktív indítóikonokon jelenik meg, de lehetősége van beállítani azt is, hogy az alkalmazásokon is jelenjen meg.

en: Display an indicator on application icons too ?
hu: Jelenjen meg indikátor az alkalmazásokon is?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
hu: Az ikon méretétől függően. Ezt a paramétert az indikátor relatív függőleges helyzetének megadására használhatja.
    Ha az indikátor az ikonhoz van kapcsolva, az eltolás felfele fog történni, minden más esetben lefele.

en: Vertical offset :
hu: Függőleges eltolás

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
hu: Ha az indikátor az ikonhoz van kapcsolva, ahhoz hasonlóan föl lesz nagyítva és az felfele fog történni.
    Minden más esetben a dokkon fog megjelenni, és az eltolás lefele fog történni.

en: Link the indicator with its icon?
hu: Hozzákapcsolja ikonjához az indikátort?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
hu: Az indikátorok mérete lehet kisebb vagy nagyobb, mint az ikoné; minél magasabb ez az érték, annál nagyobb lesz. Az 1-es érték azt jelenti, hogy az indikátor mérete megegyezik az ikonéval.

en: Indicator size ratio :
hu: Indikátor méretaránya:

en: bigger
hu: nagyobb

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
hu: Akkor használja, ha szeretné, hogy az indikátor kövesse a dokk orientációját (fent/lent/jobb/bal).

en: Rotate the indicator with dock?
hu: Forgassa az indikátorokat a dokkal együtt?

en: Indicator of grouped windows
hu: Csoportosított ablakok indikátora

en: How to show that several icons are grouped :
hu: Hogy mutassa, ah több ikon csoportosítva van:

en: Draw an emblem
hu: Embléma megjelenítése

en: Draw the sub-dock's icons as a stack
hu: Aldokk ikonjai megjelenítése egy csomagban

en: It only makes sense if you chose to group the applis of the same class together. Leave blank to use the default one.
hu: Csak akkor van értelme ha az azonos osztályú alkalmazás aldokkba csoportosítása be van állítva. Hagyd üresen ha az alapértelmezettet akarod használni.

en: Zoom the indicator with its icon?
hu: Nagyítsa az indikátort ikonjával együtt?

en: Progress bars
hu: Folyamatjelző sávok

en: Start color
hu: Induló szín

en: End color
hu: Befejező szín

en: Bar thickness
hu: Sáv vastagsága

en: Labels
hu: Címkék

en: Label visibility
hu: Címke láthatóság

en: Show labels:
hu: Címkék megjelenítése:

en: On pointed icon
hu: A mutatott ikonokon

en: On all icons
hu: Az összes ikonon

en: Draw the outline of the text?
hu: Kirajzolja a szöveg kontúrját?

en: Margin around the text (in pixels) :
hu: Margó a szöveg körül (pixelekben):

en: Quick-info are short information drawn on the icons.
hu: A Gyors-info rövid információ, amely az ikonokon jelenik meg.

en: Quick-info
hu: Gyors-info

en: Use the same look as the labels?
hu: Használjon a címkével egyező nézetet?

en: Visibility of the dock
hu: Dokk láthatósága

en: Same as main dock
hu: Ugyanaz, mint a fődokk

en: Tiny
hu: Apró

en: Leave it empty to use the same view as the main dock.
hu: Hagyja üresen, ha ugyanazt a kinézetet óhajtja használni, mint a fődokknál.

en: Choose the view for this dock :/
hu: Válassza ki a kinézetet ehhez a dokkhoz:/

en: Fill the background with:
hu: Háttér kitöltése ezzel:

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
hu: Bármilyen formátum megengedett; ha üres, a színátmenet kerül felhasználásra tartalékként.

en: Image filename to use as a background :
hu: A háttérképként használandó kép fájlneve:

en: Load theme
hu: Téma betöltése

en: You can even paste an internet URL.
hu: Még egy URL-t is be tud másolni.

en: ...or drag and drop a theme package here :
hu: ...vagy húzza és ejtse a tématelepítő csomagot ide:

en: Theme loading options
hu: Téma beállításainak betöltése

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
hu: Ha bejelöli ezt a jelölőnégyzetet, az indítóikonjai törlődnek és lecserélődnek az új téma indítóikonjaira. Ellenkező esetben megmaradnak az indítóikonok, csak az ikonok cserélődnek ki.

en: Use the new theme's launchers?
hu: Az új téma indítóikonjainak használata

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
hu: Különben a jelenlegi téma kerül megtartásra. Mind a dokk pozíciója, a viselkedési paraméterek, mind az automatikus elrejtés, a feladatkezelő beállításai, stb.

en: Use the new theme's behaviour?
hu: Az új téma viselkedésének használata

en: Save
hu: Mentés

en: You will then be able to re-open it at any time.
hu: Ezután képes lesz bármikor újra megnyitni.

en: Save current behaviour also?
hu: A jelenlegi viselkedésmódot is elmenti?

en: Save current launchers also?
hu: A jelenlegi indítóikonokat is elmenti?

en: The dock will build a complete tarball of your current theme, allowing you to easily exchange it with other people.
hu: A dokk létrehoz egy tar állományt a jelenlegi témából, így az könnyen megosztható lesz más emberekkel.

en: Build a package of the theme?
hu: Készít telepítőcsomagot a témáról?

en: Sub-dock's name:
hu: Aldokk neve:

en: New sub-dock
hu: Új aldokk

en: How to render the icon:
hu: Hogyan renderelje az ikont

en: Use an image
hu: Kép használata

en: Image's name or path:
hu: Kép neve vagy útvonala

en: Extra parameters
hu: Extra paraméterek

en: Name of the view used for the sub-dock:
hu: A használt aldokk neve

en: Launcher's name:
hu: Indító neve

en: Run in a terminal?
hu: Futtatás terminálban?
