cairo-dock-core - en to nb translation catalogue (421 entries)

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Appearance
nb: Utseende

en: Files
nb: Filer

en: Internet
nb: Internett

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: Fun
nb: Moro

en: All
nb: Alle

en: Set the position of the main dock.
nb: Bestem hovedsamlevinduets plassering.

en: Position
nb: Plassering

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
nb: Ønsker du at panelet alltid skal være synlig,
     eller heller være diskret?
    Tilpass måten du bruker dine panel og deres underpanel!

en: Visibility
nb: Synlighet

en: Display and interact with currently open windows.
nb: Vis og påvirk vinduene som er åpne.

en: Taskbar
nb: Oppgavelinje

en: All of the parameters you will never want to tweak.
nb: Alle innstillingene som du aldri vil ønske å endre på.

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Views
nb: Visninger

en: Configure text bubble appearance.
nb: Velg utseende for meldingsbobler.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
nb: Miniprogrammene kan brukes på skrivebordet som widgets.

en: Desklets
nb: Skrivebordsprogrammer

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
nb: Alt om ikoner:
     størrelse, gjenskinn, ikondrakt, ...

en: Icons
nb: Ikoner

en: Indicators
nb: Indikatorer

en: Define icon caption and quick-info style.
nb: Bestem ikonetikettenes stil og beskrivelse

en: Captions
nb: Etiketter

en: Themes
nb: Drakt

en: All words
nb: Alle ord

en: Highlighted words
nb: Marker ord

en: Hide others
nb: Skjul andre

en: Search in description
nb: Søk i beskrivelse

en: Categories
nb: Kategorier

en: Enable this module
nb: Aktiver denne modulen

en: Close
nb: Lukk

en: More applets
nb: Flere miniprogram

en: Get more applets online !
nb: Få flere miniprogram på nettet!

en: Cairo-Dock configuration
nb: Konfigurer Cairo-Dock

en: Simple Mode
nb: Enkel modus

en: Add-ons
nb: Tillegg

en: Advanced Mode
nb: Avansert modus

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
nb: Den avanserte modus lar det justere alle enkeltparametere for dokken. Det er et kraftfullt verktøy for å tilpasse din nåværende drakt.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
nb: Valget 'overskriv X ikoner' er automatisk aktivisert i konfigurasjonen.
    Du finner den i 'Oppgavefelt'-modulen.

en: About Cairo-Dock
nb: Om Cairo-Dock

en: Development site
nb: Utviklers nettside

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
nb: Skaff siste versjon av Cairo-Dock her!

en: Get more applets!
nb: Skaff deg flere panelprogram!

en: Development
nb: Utvikling

en: Support
nb: Støtte

en: Artwork
nb: Grafikk

en: Quit Cairo-Dock?
nb: Avslutte Cairo-Dock?

en: Separator
nb: Skillelinje

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
nb: Det nye panelet er opprettet.
    Nå kan du flytte ønskede oppstartere og miniprogram til panelet ved å høyreklikke ikon -> flytt til annet panel

en: Add
nb: Legg til

en: Sub-dock
nb: Under-dokk

en: Main dock
nb: Hoved-dokk

en: Custom launcher
nb: Brukerdefinert oppstarter

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
nb: Vanligvis vil du trekke en oppstarter fra menyen og slippe den på samlevinduet.

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
nb: Ønsker du å re-sende ikonene i denne beholderen til samlevinduet?
    (Ikonene vil ellers bli tapt)

en: separator
nb: skillelinje

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
nb: Du er i ferd med å fjerne dette ikonet (%s) fra samlevinduet. Er du sikker?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
nb: Beklager, dette ikonet mangler konfigurasjonsfil.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
nb: Det nye panelet er opprettet.
    Du kan tilpasse det ved å høyreklikke -> cairo-panel -> konfigurer dette panelet

en: Move to another dock
nb: Flytt til et annet samlevindu

en: New main dock
nb: Et nytt hovedsamlevindu

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
nb: Beklager, den tilhørende beskrivelsesfilen ble ikke funnet.
    Vurder å dra og slippe starteren fra applikasjonsmenyen.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
nb: Du er i ferd med å fjerne dette miniprogrammet (%s) fra samlevinduet. Er du sikker?

en: Image
nb: Bilde

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
nb: Konfigurer oppførsel, utseende og panelprogram

en: Configure this dock
nb: Sett opp dette samlevinduet

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
nb: Tilpass hoveddokkens plassering, synlighet og utseende.

en: Manage themes
nb: Behandle drakter.

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
nb: Velg fra de mange draktene på serveren eller lagre din nåværende drakt.

en: This will (un)lock the position of the icons.
nb: Dette vil låse (opp) ikonenes plassering.

en: Quick-Hide
nb: Hurtigskjul

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
nb: Dette vil skjule samlevinduet inntil du holder musepekeren over det.

en: Launch Cairo-Dock on startup
nb: Kjøre Cairo-Dock ved oppstart

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
nb: Tredjeparts-panelprogram tilbyr integrasjon med mange program, eksempelvis Pidgin

en: Help
nb: Hjelp

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
nb: Det finnes ikke problemer, kun løsninger (og massevis av nyttige hint og vink!).

en: About
nb: Om

en: Quit
nb: Avslutt

en: Launch a new (Shift+clic)
nb: Start en ny (shift-klikk)

en: Applet's handbook
nb: Manual for miniprogram

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
nb: Du kan fjerne en oppstarter ved å trekke den ut av samlevinduet med musen.

en: Make it a launcher
nb: Gjør til oppstarter

en: Remove custom icon
nb: Fjern brukertilpasset ikon

en: Set a custom icon
nb: Sett selvvalgt ikon

en: Return to the dock
nb: Returner til samlevindu

en: Move all to desktop %d - face %d
nb: Flytt alle til skrivebord %d - flate %d

en: Move to desktop %d - face %d
nb: Flytt til skrivebord %d - flate %d

en: Move all to desktop %d
nb: Flytt alle til skrivebord %d

en: Move to desktop %d
nb: Flytt til skrivebord %d

en: Move all to face %d
nb: Flytt alle til flate %d

en: Move to face %d
nb: Flytt til flate %d

en: Unmaximise
nb: Gjenopprett

en: Maximise
nb: Maksimer

en: Minimise
nb: Minimer

en: Show
nb: Vis

en: Other actions
nb: Andre handlinger

en: Move to this desktop
nb: Flytt til dette skrivebordet

en: Not Fullscreen
nb: Ikke fullskjerm

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Don't keep above
nb: Ikke behold ovenpå

en: Keep above
nb: Behold ovenpå

en: Kill
nb: Drep

en: Close all
nb: Lukk alle

en: Minimise all
nb: Minimaliser alle

en: Show all
nb: Vis alt

en: Move all to this desktop
nb: Flytt alle til dette skrivebordet

en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Always below
nb: Alltid under

en: Reserve space
nb: Reserver plass

en: On all desktops
nb: På alle skrivebord

en: Lock position
nb: Lås posisjon

en: Animation:
nb: Animasjon:

en: Effects:
nb: Effekter:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
nb: Hoved-dokkens innstillinger er tilgjengelige i hovedvinduet til innstillingene.

en: Configure this applet
nb: Konfigurer dette miniprogrammet

en: Accessory
nb: Tilbehør

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
nb: Klikk på et av de små programmene for å få en forhåndsvisning og beskrivelse.

en: Could not import the theme.
nb: Kunne ikke importere drakten.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
nb: Du har gjort endringer i den nåværende drakten.
    Du vil miste endringer hvis du ikke lagrer før du velger ny drakt. Fortsett uansett?

en: Please wait while importing the theme...
nb: Vennligst vent mens tema lastes...

en: Rate me
nb: Vurder meg

en: You must try the theme before you can rate it.
nb: Du må prøve ut drakten før du kan vurdere den.

en: Listing themes in '%s' ...
nb: Viser drakter i '%s' ...

en: Theme
nb: drakt

en: Rating
nb: Vurdering

en: Sobriety
nb: Edruelighet

en: Importing theme ...
nb: Importerer tema...

en: Theme has been saved
nb: Tema er lagret

en: Happy new year %d !!!
nb: Godt nytt år %d !!!

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
nb: Bruke OpenGL i Cairo-Dock?

en: No
nb: Nei

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
nb: OpenGL lar deg bruke maskinvareakselerasjon som reduserer CPU belastningen til minimum.
    Det gir også fine visuelle effekter lignende Compiz.
    Men enkelte grafikkort (eller deres drivere) støtter ikke dette fullt ut, noe som kan gjøre at samlevinduet ikke fungerer korrekt.
    Vil du aktivere OpenGL?
     (For å ikke vise denne dialogen, start samlevinduet fra applikasjonsmenyen,
      eller med -o valget for å tvinge OpenGL og -c for å tvinge cairo.)

en: Remember this choice
nb: Husk dette valget

en: < Maintenance mode >
nb: < Vedlikeholdsmodus >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
nb: Modulen '%s' kan ha feilet.
    Den har blitt gjenopprettet, men hvis feilen skjer igjen vennligst rapporter det på http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
nb: Drakten ble ikke funnet. Standarddrakten vil brukes istedet.
     Du kan endre dette ved å åpne konfigurasjonen av denne modulen. Ønsker du å gjøre dette nå?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
nb: Kalibreringsdrakten ble ikke funnet. Standarddrakten vil brukes istedet.
     Du kan endre dette ved å åpne konfigurasjonen av denne modulen. Ønsker du å gjøre dette nå?

en: _custom decoration_
nb: _tilpasset dekorasjon_

en: Bottom dock
nb: Nedre dokk

en: Top dock
nb: Øvre dokk

en: Right dock
nb: Høyre dokk

en: Left dock
nb: Venstre dokk

en: by %s
nb: av %s

en: Local
nb: Lokal

en: User
nb: Bruker

en: Net
nb: Nett

en: New
nb: Ny

en: Updated
nb: Oppdatert

en: _Custom Icons_
nb: _Egendefinerte ikoner_

en: left
nb: venstre

en: right
nb: høyre

en: top
nb: øverst

en: bottom
nb: bunn

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
nb: Modulen '%s' ble ikke funnet.
    Vær sikker på at denne er installert i samme versjon som samlevinduet for å kunne bruke alle funksjonene.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
nb: Programtillegget '%s' er ikke aktivt.
    Ønsker du å aktivere det nå?

en: link
nb: lenke

en: Grab
nb: Grip

en: Default
nb: standard

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
nb: Ønsker du å overskrive drakt %s?

en: Last modification on:
nb: Sist endret den:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette drakten %s?

en: Are you sure you want to delete these themes?
nb: Ønsker du å slette disse draktene?

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Fade out
nb: Uttoning

en: Semi transparent
nb: Delvis gjennomsiktig

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Folding
nb: Lukker

en: Don't ask me any more
nb: Ikke spør igjen

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
nb: Ønsker du å beholde denne innstillingen?
    Om 15 sekunder vil tidligere innstilling bli gjeninnført.

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
nb: For å fjerne det sorte feltet rundt dokken trenger du å aktivisere en grafisk kompositthåndterer.
    Dette gjør du for eksempel ved å aktivisere skrivebordseffekter, starte Compiz eller aktivisere funksjonen i Metacity.
    Dersom maskinen din ikke støtter denne funksjonaliteten kan Cairo-Dock emulere dette. Den muligheten finner du under system-modulen i konfigurasjonen, nederst på siden.

en: Tip: If this line is grayed, it's because this tip is not for you.)
nb: Hint: Dersom denne linjen er grå er det fordi tipset ikke er aktuelt for deg.)

en: If you're using Compiz, you can click on this button:
nb: Dersom du bruker Compiz kan du klikke på denne knappen:

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
nb: Et problem? Et forslag? Noen å snakke med? Du er hjertelig velkommen.

en: Community site
nb: Fellesskapets nettside

en: Cairo-Dock-Plug-ins-Extras
nb: Cairo-dock-programtillegg-utvidelser

en: Desklet
nb: Skrivebordprogram

en: Visibility:
nb: Synlighet:

en: Decorations
nb: Dekorasjoner

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Position on the screen
nb: Plassering på skjerm

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
nb: Velg hvilken kant av skjermen samlevinduet skal plasseres på:

en: Visibility of the main dock
nb: Hovedpanelets synlighet

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
nb: Alternativene er sortert fra det mest til minst dominerende valget.
    Når dokken er gjemt bakt et vindu plasserer du musa ved skjermens kant for å kalle den opp.
    Velger du at dokken skal vises ved tastatursnarvei vil den dukke opp ved musens posisjon. Resten av tiden holder den seg usynlig og oppfører seg dermed som en meny.

en: Reserve space for the dock
nb: Reserver plass til panelet

en: Keep the dock below
nb: Legg panelet bakerst

en: Hide the dock when it overlaps the current window
nb: Gjem panelet når det overlapper aktivt vindu

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
nb: Gjem panelet når det overlapper ethvert vindu

en: Keep the dock hidden
nb: Hold panelet skjult

en: Pop-up on shortcut
nb: Popup vindu ved snarvei

en: Effect used to hide the dock:
nb: Effekt når panelet skal skjules:

en: None
nb: Ingen

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
nb: Når du benytter snarveien vil samlevinduet vises ved muses posisjon. Resten av tiden holder det seg skjult og oppfører seg som en meny.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
nb: Tastatursnarvei for å vise samlevinduet:

en: Visibility of sub-docks
nb: Synlighet av under-samlevinduer

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
nb: de vil vises enten når du klikker eller når du holder musen over ikonet som peker til det.

en: Appear on mouse over
nb: Vis når musen holdes over

en: Appear on click
nb: Vis ved klikk

en: Behaviour of the Taskbar:
nb: Oppførselen til oppgavelinjen:

en: Icons' animations and effects
nb: Animasjoner og effekter på ikoner

en: On mouse hover:
nb: Når musen beveger seg over:

en: On click:
nb: Ved museklikk:

en: Colour
nb: Farge

en: Choose a theme of icons :
nb: Velg et sett av ikoner:

en: Icons size:
nb: Ikoners størrelse:

en: Very small
nb: Veldig liten

en: Small
nb: Liten

en: Medium
nb: Middels

en: Big
nb: Stor

en: Very Big
nb: Veldig stor

en: Choose the default view for main docks :
nb: Velg standardvisningen for samlevindueer:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
nb: Du kan overskrive dette parameteret for hver under-samlevindu.

en: Choose the default view for sub-docks :
nb: Velg standardvisningen for under-samlevinduer:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
nb: Når satt til 0 vil samlevinduet posisjonere seg relativt til venstre hjørne hvis horisontal og øverste hjørne hvis vertikal. Når satt til 1 vil det posisjonere seg relativt til høyre hjørne hvis horisontal eller nederste hjørne hvis vertikalt. Når satt til 0.5 vil posisjonen selv være relativ til midten av skjermens kanter.

en: Relative alignment:
nb: Relativ plassering:

en: Offset from the screen's edge
nb: Avstand fra skjermens kant

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
nb: Mellomrom fra den absolutte posisjon ved skjermens kant, i piksler. Du kan også bevege samlevinduet ved å holdet ALT eller CTRL tastene og venstre musetast.

en: Lateral offset:
nb: Sidelengs avstand:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
nb: i piksler. Du kan også bevege samlevinduet ved å holdet ALT eller CTRL tastene og venstre musetast.

en: Distance to the screen edge:
nb: Avstand fra skjermkant:

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: How to call the dock back:
nb: Hvordan gjenkalle panelet:

en: Hit the screen's border
nb: Skjul skjermens ramme

en: Hit where the dock is
nb: Treff der dokken er

en: Hit the screen's corner
nb: Treff skjermens hjørne

en: Hit a zone
nb: Treff en sone

en: Size of the zone :
nb: Sonens størrelse:

en: Image to display on the zone :
nb: Bilde å vise i sonen:

en: Sub-docks' visibility
nb: Under-samlevinduers synlighet

en: in ms.
nb: i ms.

en: Delay before displaying a sub-dock:
nb: Forsinkelse før visning av under-samlevindu:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
nb: Forsinkelse før effekten av å forlate en samledokk vises:

en: TaskBar
nb: Oppgavelinje

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
nb: Cairo-Dock vil da være din oppgavelinje. Det er anbefalt å fjerne andre oppgavelinjer.

en: Show currently opened applications in the dock?
nb: Vise åpne applikasjoner i dokken?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
nb: Tillater oppstartere å fremstå som applikasjoner når deres program kjører og viser en markering på ikonet for å vise dette. Du kan starte flere instanser av programmet ved å shift-klikke ikonet.

en: Mix launchers and applications
nb: Bland oppstartere og programmer.

en: Only show applications on current desktop
nb: Vis kun programmer på gjeldende skrivebord

en: Only show icons whose windows are minimised
nb: Vis bare ikoner til minimerte vinduer

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
nb: Dette gir deg muligheten til å gruppere alle vinduene til ett gitt program i en egen samledokk og utføre handlinger på alle vinduene samtidig.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
nb: Samle vinduer fra samme program i et under-panel?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
nb: Oppgi applikasjonenes klasse, separeret med semikolon ';'

en: 		Except the following classes:
nb: 		Unntatt følgende klasser:

en: Representation
nb: Visning

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
nb: Dersom ikke valgt vil ikonet som følger X for hver applikasjon bli brukt istedet. Dersom valgt, vil det samme ikonet som den tilhørende oppstarteren bruker også bli brukt for hver applikasjon.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
nb: Erstatte ikon X med oppstarterens ikon?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
nb: Å vise miniatyrbildet trenger en grafisk kompositt-håndterer.
    OpenGL kreves for å kunne tegne ikonet bøyd bakover.

en: How to draw minimised windows ?
nb: Hvordan vise minimerte vinduer?

en: Make the icon transparent
nb: Gjør ikonet gjennomsiktig

en: Show a window's thumbnail
nb: Viser et vindus minityrbilde.

en: Draw it bent backwards
nb: Vis ikonet bøyd bakover

en: Transparency of icons whose window is minimised:
nb: Graden av gjennomsiktighet for ikonet til et minimert vindu.

en: Opaque
nb: Ugjennomsiktig

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
nb: Vis kort animasjon av ikonet når dets vindu aktiveres

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
nb: "..." vil bli lagt til ved slutten dersom navnet er for langt.

en: Maximum number of caracters in application name:
nb: Maksimalt antall tegn i programmets navn:

en: Interaction
nb: Interaksjon

en: Action on middle-click on the related application
nb: Handling på tilhørende program ved klikk med midterste musetast

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Minimize
nb: Minimer

en: Launch new
nb: Start ny

en: This is the default behaviour of most taskbars.
nb: Dette er den vanlige oppførselen til de fleste oppgavelinjer.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
nb: Dersom ikonet til et vindu som allerede er aktivt blir klikket på, skal det da minimeres?

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
nb: Fremhev applikasjoner som ber om din oppmerksomhet med en dialog-boble

en: in seconds
nb: i sekunder

en: Duration of the dialog:
nb: Dialogens varighet:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
nb: Du vil motta varsler selv om du for eksempel ser en film i full-skjerm eller arbeider på et annet skrivebord.

en: Force the following applications to demand your attention
nb: Tving følgende applikasjoner til å forlange din oppmerksomhet

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
nb: Fremhev applikasjoner som ber om din oppmerksomhet med en animasjon

en: Animations speed
nb: Animasjonshastighet

en: Animate sub-docks when they appear
nb: Animer under-panel når de oppstår

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
nb: Ikoner vises som foldet sammen på seg selv og vil deretter brette seg ut til de fyller hele dokken. Jo lavere denne verdien er jo raskere vil det skje.

en: Animation unfolding duration:
nb: Utbretts-animasjonens varighet:

en: fast
nb: hurtig

en: slow
nb: langsom

en: The more there are, the slower it will be
nb: Jo flere de er, jo saktere vil det gå

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
nb: Antall steg i skaleringsanimasjonen (vokse/krympe):

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
nb: Antall steg i auto-skjul animasjonen (bevege seg opp/ned):

en: Refresh rate
nb: Oppfriskingsrate

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
nb: i hertz. Dette er for å tilpasse adferden til din CPU-kraft.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
nb: Den gradvise gjennomsiktigheten vil dermed bli beregnet i realtid. Dette kan kreve mer CPU-kraft.

en: Connection to the Internet
nb: Tilkobling til internett

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
nb: Lengste tid i sekunder du tillater at det skal ta for oppkoblingen til tjeneren. Dette begrenser kun oppkoblingsfasen, når dokken først er tilkoblet er denne innstillingen ikke lenger i bruk.

en: Connection timeout :
nb: Tilkoblingens tidsavbrudd:

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
nb: Maksimalt antall sekunder som du tillater hele hendelsen å bruke. Enkelte temaer kan være opptil noen få MB.

en: Maximum time to download a file:
nb: Øvre tidsgrense for å laste ned en fil:

en: Use this option if you experience problems to connect.
nb: Bruk dette valget dersom du erfarer problemer med å koble opp.

en: Force IPv4 ?
nb: Tvinge IPv4?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
nb: Bruk dette alternativet dersom du kobler deg til internett via en proxy.

en: Are you behind a proxy ?
nb: Er du bak en proxy (mellomtjener)?

en: Proxy name :
nb: Proxy navn:

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
nb: La stå tom dersom du ikke trenger å logge deg på proxy-serveren med brukernavn/passord.

en: User :
nb: Bruker:

en: Password :
nb: Passord :

en: Colour gradation
nb: Fargegradering

en: Use a background image.
nb: Bruk et bakgrunnsbilde.

en: Image file:
nb: Bildefil:

en: Image's transparency :
nb: Bildets gjennomsiktighet:

en: Repeat image as a pattern to fill background?
nb: Flislegge bildet for å fylle bakgrunnen?

en: Use a colour gradation.
nb: Bruk fargetoning.

en: Bright colour:
nb: Lys farge:

en: Dark colour:
nb: Mørk farge:

en: In degrees, in relation to the vertical
nb: Antall grader i forhold til vertikal

en: Angle of the gradation :
nb: Overtoningens vinkel:

en: If not nul, it will form stripes.
nb: Alt annet enn null vil lage striper

en: Repeat the gradation this number of times:
nb: Gjenta graderingen følgende antall ganger:

en: Percentage of the bright colour:
nb: Prosentandel av den lyse fargen:

en: External Frame
nb: Ekstern ramme

en: in pixels.
nb: i pixler.

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
nb: Marg mellom rammen og ikonene eller deres reflekson:

en: Are the bottom left and right corners rounded?
nb: Er hjørnene nederst til venstre og høyre avrundet?

en: Stretch the dock to always fill the screen
nb: Strekk samlevinduet til å alltid fylle skjermen

en: Main Dock
nb: Hoveddokken

en: Sub-Docks
nb: Underliggende samlevinduer

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
nb: Du kan spesifisere størrelsesforholdet til under-dokkens ikoner i relasjon til ikonene på hoveddokken.

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
nb: Størrelsesforholdet til under-dokken:

en: smaller
nb: mindre

en: Dialogs
nb: Dialogvinduer

en: Bubble
nb: Boble

en: Shape of the bubble:
nb: Boblens form:

en: Font
nb: Skrifttype

en: Otherwise the default's system one will be used.
nb: Ellers vil det som er standard for systemet bli brukt.

en: Use a custom font for the text?
nb: Benytte tilpasset skrifttype for teksten?

en: Text font:
nb: Tekstens skrifttype:

en: Buttons
nb: Knapper

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
nb: Størrelsen til knappene i informasjons-boblene (bredde x høyde):

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
nb: Navnet til bildet som skal brukes til ja/ok-knappen:

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
nb: Navnet på bildet som skal brukes til nei/avbryt-knappen:

en: Size of the icon displayed next to the text :
nb: Størrelsen til ikonet plassert ved tekstens side:

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
nb: Dette kan tilpasses for hver skrivebordsdings individuelt.
    Velg "Tilpasset dekorasjon" for å definere din egen dekorasjon nedenfor

en: Choose a default decoration for all desklets :
nb: Velg standard dekorasjon for alle skrivebordsdingser:

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
nb: Dette er et bilde som vil bli vist nedenfor tegningene, for eksempel en ramme. La stå tom om du ikke ønsker å bruke noen.

en: Background image :
nb: Bakgrunnsbilde:

en: Background transparency :
nb: Bakgrunnens gjennomsiktighet:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
nb: i pixler. Bruk denne for å justere tegningens venstre posisjon.

en: Left offset :
nb: Venstre forskyvning:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
nb: i pixler. Bruk denne for å justere tegningens øvre posisjon.

en: Top offset :
nb: Øvre forskyvning:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
nb: i pixler. Brukes til å justere tegningens høyre posisjon.

en: Right offset :
nb: Høyre forskyvning:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
nb: i pixler. Bruk denne for å justere tegningens bunnposisjon.

en: Bottom offset :
nb: Bunn-forskyvning:

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
nb: Dette er bildet som vil vises over tegningene, for eksempel en refleksjon. La stå tom for å ikke bruke noen.

en: Foreground image :
nb: Forgrunnsbilde:

en: Foreground tansparency :
nb: Forgrunnens gjennomsiktighet:

en: Buttons size :
nb: Knappenes størrelse:

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
nb: Navn på bilde til roteringsknappen:

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
nb: Oppgi navn på bildet du vil bruke for returknappen til dokken:

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
nb: Filnavnet til bildet til bruk i roterings-knappen:

en: Icons' themes
nb: Ikon-tema

en: Choose an icon theme :
nb: Velg et ikon-tema:

en: Image filename to use as a background for icons :
nb: Navnet på bildefilen som skal brukes som bakgrunn til ikonene:

en: Icons size
nb: Ikonstørrelse

en: Space between icons :
nb: Avstand mellom ikonene:

en: Zoom effect
nb: Forstørringseffekt

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
nb: Sett til 1 dersom du ikke ønsker at ikonene skal forstørres når musen beveger seg over dem.

en: Maximum zoom of the icons :
nb: Maksimal forstørring av ikonene:

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
nb: i pixler. På utsiden av dette området (sentrert med musa) er det ingen forstørring.

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
nb: Bredden på det området der lupen skal være aktiv:

en: Separators
nb: Skiller

en: Force separator's image size to stay constant?
nb: Tvinge fast størrelse på skillemerkets grafikk?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
nb: Kun standard, 3D-plan og bøyd utseende støtter flate og fysiske skillelinjer. Flate skillelinjer er tegnet anderledes, avhengig av utseende.

en: How to draw the separators?
nb: Hvordan skal skillene vises?

en: Use an image.
nb: Bruk et bilde.

en: Flat separator
nb: Flatt skille

en: Physical separator
nb: Fysisk skille

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
nb: Skal skillelinjens grafikk roteres i forhold til dokkens plassering oppe/til venstre/til høyre?

en: Colour of flat separators :
nb: Det flate skillets farge:

en: Reflections
nb: Gjenspeilinger

en: light
nb: lys

en: strong
nb: sterk

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
nb: I prosent av ikonets størrelse. Dette parameteret påvirker den totale høyden på dokken.

en: Height of the reflection:
nb: Gjenspeilingens høyde:

en: small
nb: liten

en: tall
nb: høy

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
nb: Dette er gjennomsiktigheten når dokken er passiv: De vil "materalisere seg" progressivt etter hvert som dokken vokser. Jo nærmere null desto mer gjennomsiktig blir de.

en: Icons' transparency at rest :
nb: Ikonenes passive gjennomsiktighet:

en: Link the icons with a string
nb: Koble ikonene til en tekstlinje

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
nb: Tekstlinjens bredde, i pixler (0 for å ikke bruke noen tekst):

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
nb: Tekstens farge (rød, blå, grønn, alfa):

en: Indicator of the active window
nb: Indikator for aktivt vindu

en: Frame
nb: Ramme

en: Draw indicator above the icon?
nb: Tegne indikatoren ovenfor ikonet?

en: Indicator of active launcher
nb: Indikator for aktiv oppstarter

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
nb: Indikatorer tegnet på oppstarterikonet for å vise at de allerede er startet opp. La stå tomt for å bruke standard-tegnet.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
nb: Indikatoren er tegnet på aktiv oppstarter, men du vil kanskje ønske å vise den på applikasjoner også.

en: Display an indicator on application icons too ?
nb: Vise en indikator på programmets ikon også?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
nb: Relativt til ikonets størrelse. Du kan bruke dette parameteret for å justere indikatorens vertikale posisjon.
    Dersom indikatoren er lenket til ikonet vil forskyvningen rettes oppover, ellers nedover.

en: Vertical offset :
nb: Vertikal forskyving:

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
nb: Dersom indikatoren er lenket til et ikon så vil den bli forstørret på samme måte som ikonet og skjøvet i retning oppover.
    I andre tilfelle vil den bli tegnet direkte på dokken, forskjøvet nedover.

en: Link the indicator with its icon?
nb: Skal indikatoren lenkes til ikonet?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
nb: Du kan gjøre indikatoren større eller mindre enn ikonene. Jo større verdi, jo større blir indikatoren. 1 betyr at indikatoren vil ha samme størrelse som ikonene.

en: Indicator size ratio :
nb: Indikatorens størrelsesforhold:

en: bigger
nb: større

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
nb: Bruk denne for å la indikatoren følge dokkens orientering (topp/bunn/høyre/venstre).

en: Rotate the indicator with dock?
nb: Rotere indikatoren med dokken?

en: Indicator of grouped windows
nb: Grupperte vinduers indikator

en: How to show that several icons are grouped :
nb: Hvordan vise at flere ikoner er i gruppe:

en: Draw the sub-dock's icons as a stack
nb: Tegn under-dokkens ikon som en stabel

en: It only makes sense if you chose to group the applis of the same class together. Leave blank to use the default one.
nb: Det er bare relevant dersom du velger å gruppere de som er av samme type. La det stå blankt for å bruke standardinnstillingene.

en: Zoom the indicator with its icon?
nb: Fremhev indikatoren med dens ikon?

en: Labels
nb: Etiketter

en: Label visibility
nb: Etikettens synlighet

en: Show labels:
nb: Vis titler:

en: On pointed icon
nb: Foer ikon det pekes på

en: On all icons
nb: For alle ikonene

en: Draw the outline of the text?
nb: Tegne ytterkant på teksten?

en: Margin around the text (in pixels) :
nb: Marg rundt teksten (i pixler):

en: Quick-info are short information drawn on the icons.
nb: Hurtig-info er kort informasjon tegnet på ikonene.

en: Quick-info
nb: Hurtig-info

en: Use the same look as the labels?
nb: Bruke samme utseende som på etikettene?

en: Fill the background with:
nb: Fyll bakgrunnen med:

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
nb: Ethvert format er tillatt; dersom tom vil fargegraderingen bli brukt som utgangspunkt.

en: Image filename to use as a background :
nb: Filnavnet til bildet som skal brukes som bakgrunn:

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
nb: Hvis du huker av denne boksen vil oppstartere bli slettet og erstattet av de i den nye drakten. Ellers vil de nåværende oppstartere bli behold, kun ikonene erstattes.

en: Use the new theme's launchers?
nb: Bruk den nye draktens oppstarere?

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
nb: Ellers vil den nåværende adferd beholdes. Dette definerer samlevindets posisjon, adferdsinnstillinger som auto-skjul, bruk av oppgavelinjer eller ikke, osv.

en: Use the new theme's behaviour?
nb: Bruk den nye draktens adferd?
