cairo-dock-core - en to sl translation catalogue (433 entries)

en: Behaviour
sl: Obnašanje

en: Appearance
sl: Izgled

en: Files
sl: Datoteke

en: Internet
sl: Splet

en: Desktop
sl: Namizje

en: Accessories
sl: Pripomočki

en: System
sl: Sistem

en: Fun
sl: Zabava

en: All
sl: Vse

en: Set the position of the main dock.
sl: Nastavite položaj glavnega sidrišča.

en: Position
sl: Položaj

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
sl: Ali želite, da bo sidrišče vedno vidno,
     ali le v določenih primerih?
    Nastavite pot dostopa do sidrišč in podsidrišč!

en: Visibility
sl: Vidnost

en: Display and interact with currently open windows.
sl: Prikaži in upravljaj s trenutno odprtimi okni.

en: Taskbar
sl: Opravilna vrstica

en: All of the parameters you will never want to tweak.
sl: Vsi parametri, ki jih ne boste želeli spreminjati.

en: Background
sl: Ozadje

en: Views
sl: Prikazi

en: Configure text bubble appearance.
sl: Konfigurirajte izgled besedila v balonu.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
sl: Pripomočki so lahko na namizju lahko prikazani kot vidžeti.

en: Desklets
sl: Pripomočki

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
sl: Vse o ikonah:
    velikost, prosojnost, tema ikon,...

en: Icons
sl: Ikone

en: Indicators
sl: Kazalci

en: Define icon caption and quick-info style.
sl: Določite naslov ikone in kratek opis.

en: Captions
sl: Napisi

en: Themes
sl: Teme

en: All words
sl: Vse besede

en: Highlighted words
sl: Označene besede

en: Hide others
sl: Skrij ostale

en: Search in description
sl: Poišči v opisu

en: Categories
sl: Kategorije

en: Enable this module
sl: Omogoči ta vstavek

en: Close
sl: Zapri

en: More applets
sl: Več vtičnikov

en: Get more applets online !
sl: Naložite več vtičnikov!

en: Cairo-Dock configuration
sl: Cairo-Dock nastavitve

en: Simple Mode
sl: Enostaven način

en: Add-ons
sl: Dodatki

en: Advanced Mode
sl: Napredni način

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
sl: V naprednih nastavitvah lahko spremenite vsako nastavitev sidrišča. Je odlično orodje za popolno prilagoditev trenutne teme.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
sl: Opcija 'prepiši X ikone' je avtomatično omogočena v nastavitvah.
    Najdete jo v modulu 'Opravilna vrstica'.

en: Delete this dock?
sl: Izbrišem to sidrišče?

en: About Cairo-Dock
sl: O Cairo-Dock

en: Development site
sl: Razvojna stran

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
sl: Najdite zadnjo različico Cairo-Dock sidrišča tukaj!

en: Get more applets!
sl: Pridobite več vtičnikov!

en: Development
sl: Razvoj

en: Support
sl: Podpora

en: Artwork
sl: Umetnine

en: Quit Cairo-Dock?
sl: Zaprem Cairo-Dock?

en: Separator
sl: Ločilo

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
sl: Novo sidrišče je sedaj ustvarjeno.
    Sedaj lahko posamične zaganjalnike ali aplikacije prenesete tako, da kliknete na njih z desnim miškinim gumbom in nato premakni v drugo sidrišče

en: Add
sl: Dodaj

en: Sub-dock
sl: Podsidrišče

en: Main dock
sl: Glavno sirdišče

en: Custom launcher
sl: Poljuben zaganjalnik

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
sl: Ponavadi boste morali premakniti zaganjalnik iz menija v sidrišče.

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
sl: Ali želite prikazati ikone iz tega predela v sidrišču?
    (sicer bodo odstranjene)

en: separator
sl: ločilnik

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti to ikono (%s)?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
sl: Oprostite, ta ikona nima konfiguracijske datoteke.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
sl: Novo sidrišče je sedaj ustvarjeno.
    Lahko ga prilagodite tako, da z desnim miškinim gumbom kliknete nanj, nato Cairo-Dock in upravljaj to sidrišče.

en: Move to another dock
sl: Premakni na drugo središče

en: New main dock
sl: Novo glavno sidrišče

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
sl: Oprostite, ne morem najti ustrezne datoteke z opisom.
    Premaknite zaganjalnik v meni aplikacij tako, da ga povlečete noter.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti ta vtičnik (%s) iz sidrišča?

en: Image
sl: Slika

en: Configure
sl: Nastavi

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
sl: Uredi vedenje, izgled in vtičnike.

en: Configure this dock
sl: Upravljajte to sidrišče

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
sl: Spremenite položaj, vidnost in izgled glavnega sidrišča.

en: Delete this dock
sl: Izbriši to sidrišče

en: Manage themes
sl: Upravljajte izglede

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
sl: Izbirajte teme na strežniku ali shranite vašo trenutno temo.

en: This will (un)lock the position of the icons.
sl: To bo zaklenilo/odklenilo položaj ikon.

en: Quick-Hide
sl: Hitro skrivanje

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
sl: To bo skrilo sidrišče, dokler ne boste lebdeli nad njim s kazalcem.

en: Launch Cairo-Dock on startup
sl: Zaženi Cairo-Dock ob zagonu

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
sl: Vtičniki tretjih oseb zagotavljajo še več programov, kot integracijo z aplikacijo Pidgin

en: Help
sl: Pomoč

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
sl: Tukaj ni problemov, le rešitve (in polno uporabnih nasvetov!)

en: About
sl: Vizitka

en: Quit
sl: Končaj

en: Launch a new (Shift+clic)
sl: Zaženi novo (Shift+klik)

en: Applet's handbook
sl: Priročnik vstavka

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
sl: Zaganjalnik lahko izbrišete tako, da ga z miško spustite izven sidrišča.

en: Make it a launcher
sl: Naredi zaganjalnik

en: Remove custom icon
sl: Odstrani poljubno ikono

en: Set a custom icon
sl: Nastavi poljubno ikono

en: Return to the dock
sl: Vrni se na sidrišče

en: Move all to desktop %d - face %d
sl: Premakni vse na namizje %d - iz %d

en: Move to desktop %d - face %d
sl: Premakni na namizje %d - iz %d

en: Move all to desktop %d
sl: Premakni vse na namizje %d

en: Move to desktop %d
sl: Premakni na namizje %d

en: Move all to face %d
sl: Premakni vse na %d

en: Move to face %d
sl: Premakni na %d

en: middle-click
sl: Sredinski klik

en: Unmaximise
sl: Zamnjšaj

en: Maximise
sl: Povečaj

en: Minimise
sl: Pomanjšaj

en: Show
sl: Pokaži

en: Other actions
sl: Ostala dejanja

en: Move to this desktop
sl: Premakni na to namizje

en: Not Fullscreen
sl: Ne-celozaslonsko

en: Fullscreen
sl: Celozaslonsko

en: Don't keep above
sl: Ne obdrži zgoraj

en: Keep above
sl: Obdrži zgoraj

en: Kill
sl: Ubij

en: Close all
sl: Zapri vse

en: Minimise all
sl: Zmanjšaj vse

en: Show all
sl: Pokaži vse

en: Move all to this desktop
sl: Vse to premakni na namizje

en: Normal
sl: Običajno

en: Always on top
sl: Vedno na vrhu

en: Always below
sl: Vedno spodaj

en: Reserve space
sl: Prihrani prostor

en: On all desktops
sl: Na vsa namizja

en: Lock position
sl: Zakleni položaj

en: Animation:
sl: Animacija:

en: Effects:
sl: Efekti:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
sl: Parametri osnovnega sidrišča so na voljo v osnovnem nastavitvenem oknu.

en: Configure this applet
sl: Upravljaj ta vstavek

en: Accessory
sl: Oprema

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
sl: Kliknite na vtičnik za predogled in opis.

en: Could not import the theme.
sl: Ne morem uvoziti te teme.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
sl: Naredili ste spremembe v trenutni temi.
    Če sprememb ne boste shranili, jih boste izgubili. Nadaljujem?

en: Please wait while importing the theme...
sl: Prosim počakajte, uvažam temo...

en: Rate me
sl: Oceni me

en: You must try the theme before you can rate it.
sl: Pred ocenitvijo morate temo najprej preizkusiti.

en: Listing themes in '%s' ...
sl: Seznam tem v '%s' ...

en: Theme
sl: Tema

en: Rating
sl: Ocena

en: Sobriety
sl: Skupna ocena

en: Save as:
sl: Shrani kot:

en: Importing theme ...
sl: Uvažam temo ...

en: Theme has been saved
sl: Tema je shranjena

en: Happy new year %d !!!
sl: Srečno novo leto %d !!!

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
sl: Uporabi OpenGL v Cairo-Dock sidrišču

en: No
sl: Ne

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
sl: OpenGL Vam omogoča pospešitev strojne opreme, kar zmanjša obremenitev procesorja.
    Pravtako omogoča uporabo prijetnih efektov podobnih Compiz-u.
    Kakorkoli, nekatere grafične kartice še niso oziroma niso popolnoma podprte, kar lahko pomeni nepravilno obnašanje sidrišča.
    Ali želite vključiti OpenGL?
     (Če želite, da se to vprašanje ne pojavi več, zaženite sidrišče iz menija aplikacij,
      ali z možnostjo -o za uporabo OpenGL oziroma možnostjo -c za osnovno sidrišče brez efektov.)

en: Remember this choice
sl: Zapomni si to izbiro

en: < Maintenance mode >
sl: < Način upravljanja >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
sl: Modul '%s' je sedaj popravljen.
    Če se težave ponovno začnejo pojavljati, jih prosim objavite na http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
sl: Teme ne morem najti, zato bo namesto te nastavljena privzeta.
     Če jo želite zamenjati, to lahko storite z nastavitvami tega modula. Ali želite to storiti sedaj?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
sl: Profil teme ni najden, zato bo namesto tega uporabljen privzet.
    Če ga želite zamenjati, odprite nastavitve tega modula. Ali želite to storiti sedaj?

en: _custom decoration_
sl: _poljubna oblika_

en: Bottom dock
sl: Spodnje sidrišče

en: Top dock
sl: Zgornje sidrišče

en: Right dock
sl: Desno sidrišče

en: Left dock
sl: Levo sidrišče

en: by %s
sl: ustvaril %s

en: Local
sl: Krajevno

en: User
sl: Uporabnik

en: Net
sl: Mreža

en: New
sl: Novo

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: _Custom Icons_
sl: _Poljubne Ikone_

en: left
sl: levo

en: right
sl: desno

en: top
sl: zgoraj

en: bottom
sl: dno

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
sl: '%s' modul ni najden.
    Prepričajte se, da je nameščena enaka različica, ki jo uporablja sidrišče.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
sl: '%s' vtičnik ni omogočen.
    Ali ga omogočim zdaj?

en: link
sl: povezava

en: Grab
sl: Zajami

en: Default
sl: Privzeto

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite prepisati %s temo?

en: Last modification on:
sl: Zadnja sprememba:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %s temo?

en: Are you sure you want to delete these themes?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te teme?

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Fade out
sl: Pojemanje

en: Semi transparent
sl: Srednje prosojno

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Folding
sl: Zloži

en: Don't ask me any more
sl: Ne sprašuj me več

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
sl: Ali želite ohraniti to nastavitev?
    Po 15 sekundah bodo obnovljene prejšnje nastavitve.

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
sl: Če želite odstraniti črn pravokotnik okoli sidrišča, morate vklopiti upravljalnik efektov.
    Za odstranitev morate vklopiti efekte namizja, zagnati Compiz ali vklopiti efekte v Metacity.
    Če vaš sistem ne podpira efektov, lahko Cairo-Dock oponaša. To opcijo lahko najdete v meniju 'Sistem' ali v nastavitvah na koncu strani.

en: Join the project!
sl: Pridružite se projektu

en: If you wish to develop an applet, a complete documentation is available here.
sl: Če želite razviti vtičnik, je tu na voljo celotna dokumentacija.

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Websites
sl: Spletne strani

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
sl: Imate probleme ali vprašanja? Se želite pogovoriti z nami? Pridite!

en: Community site
sl: Stran skupnosti

en: Cairo-Dock-Plug-ins-Extras
sl: Cairo-Dock Vtičniki

en: Repositories
sl: Skladišča

en: We maintain two repositories for Debian, Ubuntu and other Debian-forked:
     One for stable releases and another which is updated weekly (unstable version)
sl: Na voljo sta dve skladišči in sicer za Debian, Ubuntu in ostale Debian-temelječe distribucije;
     Eno je na voljo za stabilne različice, drugo pa je posodobljeno tedensko (nestabilna različica)

en: Visibility:
sl: Vidnost

en: Decorations
sl: Izgled

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Position on the screen
sl: Položaj na zaslonu

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
sl: Izberite na katerem delu zaslona bo postavljeno sidrišče:

en: Visibility of the main dock
sl: Vidnost glavnega sidrišča

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
sl: Načini so prikazani od najbolj vsiljivih do najmanj.
    Ko je sidrišče zakrito z oknom, ga lahko prikažete tako, da greste s kazalcem do obrobe zaslona.
    Ko sidrišče odpre pojavno okno, bo prikazano ob položaju kazalca. Preostanek časa, bo ostal neviden, podobno delovanju menija.

en: Reserve space for the dock
sl: Prihrani prostor za sidrišče

en: Keep the dock below
sl: Ohrani sidrišče spodaj

en: Hide the dock when it overlaps the current window
sl: Skrij sidrišče, ko ga zakrije trenutno okno

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
sl: Skrij sidrišče, ko ga prekriva katerokoli okno

en: Keep the dock hidden
sl: Ohrani sidrišče skrito

en: Pop-up on shortcut
sl: Novo okno preko bližnjice

en: Effect used to hide the dock:
sl: Uporabi animacijo ob skritju sidrišča:

en: None
sl: Brez

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
sl: Ko kliknete na bližnjico, jo bo sidrišče prikazalo ob položaju kazalca. Preostanek časa, bo ostala nevidna, podobno delovanju menija.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
sl: Bljižnice na tipkovnice za prikaz sidrišča:

en: Visibility of sub-docks
sl: Vidnost podsirdišč

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
sl: prikazali se bodo ob kliku nanje oziroma ko bo šel kazalec čez le-te.

en: Appear on mouse over
sl: Prikaži ko gre kazalec čez

en: Appear on click
sl: Prikaži ob kliku

en: Behaviour of the Taskbar:
sl: Vedenje opravilne vrstice:

en: Icons' animations and effects
sl: Animacije in efekti ikon

en: On mouse hover:
sl: Ob premiku kazalca

en: On click:
sl: Ob kliku:

en: Colour
sl: Barva

en: Choose a theme of icons :
sl: Izberite temo ikon :

en: Icons size:
sl: Velikost ikon:

en: Very small
sl: Zelo majhne

en: Small
sl: Majhne

en: Medium
sl: Srednje

en: Big
sl: Velike

en: Very Big
sl: Zelo velike

en: Choose the default view for main docks :
sl: Izberite privzet izgled glavnih sidrišč :

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
sl: Ta parameter lahko prepišete za vsako podsidrišče

en: Choose the default view for sub-docks :
sl: Izberite privzet izgled za podsidrišča :

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
sl: Ko bo nastavljeno na 0, bo položaj prilagojen glede na levi kot, vodoravno in vrh kota navpično. Ob nastavitvi na 1, bo položajo prilagojen na desni kot, vodoravno in ob koncu kota navpično. Ko bo nastavljeno na 0.5, bo položaj prilagojen na sredino robu zaslona.

en: Relative alignment:
sl: Relativna poravnava:

en: Offset from the screen's edge
sl: Odmik od roba zaslona

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
sl: Premaknete ga lahko iz trenutnega položaja na obrobo zaslona, v slikovnih točkah. Sidrišče lahko premaknete s klikom na ALT ali CTRL in lev miškin gumb.

en: Lateral offset:
sl: Stranski odsek:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
sl: v slikovnih točkah. Pravtako lahko premaknete sidrišče, če kliknete ALT ali CTRL in levo miškino tipko.

en: Distance to the screen edge:
sl: Oddaljenost od roba zaslona:

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: How to call the dock back:
sl: Prikličite sidrišče nazaj:

en: Hit the screen's border
sl: Na obrobo zaslona

en: Hit where the dock is
sl: Trenutnen položaj sidrišča

en: Hit the screen's corner
sl: V kot zaslona

en: Hit a zone
sl: Na cono

en: Size of the zone :
sl: Velikost prostora:

en: Image to display on the zone :
sl: Prikaži sliko v prostoru :

en: Sub-docks' visibility
sl: Vidnost podsidrišč

en: in ms.
sl: v ms.

en: Delay before displaying a sub-dock:
sl: Zakasnitev pred prikazom podsidrišča:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
sl: Zakasnitev preden podsidrišče naredi efekt:

en: TaskBar
sl: Opravilna vrstica

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
sl: Cairo-Dock bom potem označen kot privzeta opravilna vrstica. Priporočljivo je, da odstranite kakršnokoli drugo opravilno vrstico.

en: Show currently opened applications in the dock?
sl: Prikažem trenutno odprte aplikacije v sidrišču?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
sl: Dovoli zaganjalnikom, da delujejo kot aplikacije, ko so zagnani in da se označujejo ikone kot zagnane aplikacije. Nova okna aplikacij lahko zaženete s kombinacijo SHIFT + klik.

en: Mix launchers and applications
sl: Zmešaj zaganjalnike in aplikacije

en: Only show applications on current desktop
sl: Prikaži le aplikacije na trenutnem namizju

en: Only show icons whose windows are minimised
sl: Prikaži le ikone, katerih okna so pomanjšana

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
sl: To omogoča skupine vseh oken aplikacije v unikatna pod-sidrišča, ter da deluje na vsa okna hkrati.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
sl: Prikažem skupino oken ene aplikacije v podsidrišču?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
sl: Vpišite razrede aplikacij, ločene s podpičjem ';'

en: 		Except the following classes:
sl: 		Ne upoštevaj naslednjih razredov:

en: Representation
sl: Zastopanje

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
sl: Če ni nastavljeno, bo ikona označena z X na eno aplikacijo, ki bo v uporabi. Če nastavite, da je enaka ikona ob že zagnanem oknu, bo uporabljena na eno aplikacijo.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
sl: Prepišem X ikono z ikono zaganjalnika?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
sl: Upravljalnik kompozicije je potreben za prikaz pomanjšanih slik.
    OpenGL je potreben za izris ikon.

en: How to draw minimised windows ?
sl: Kako naj izrišem pomanjšana okna?

en: Make the icon transparent
sl: Naredi ikono prosojno

en: Show a window's thumbnail
sl: Prikaži pomanjšavo okna

en: Draw it bent backwards
sl: Nariši zakrivljeno nazaj

en: Transparency of icons whose window is minimised:
sl: Prosojnost ikon, ko je okno pomanjšano:

en: Opaque
sl: Prekrivno

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
sl: Predvajaj kratko animacijo ikon, ko okno postane aktivno

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
sl: če bo ime predolgo, bo dodano "..."

en: Maximum number of caracters in application name:
sl: Največje možno število znakov imena aplikacije:

en: Interaction
sl: Interackcije

en: Action on middle-click on the related application
sl: Poteza ob kliku na sredinski gumb na trenutno aplikacijo

en: Nothing
sl: Nič

en: Minimize
sl: Pomanjšaj

en: Launch new
sl: Zaženi novo

en: This is the default behaviour of most taskbars.
sl: To je privzeto vedenje večine opravilnih vrstic.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
sl: Pomanjšam okno, ob kliknu na ikono le-tega, če je aktivno?

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
sl: Izpostavi aplikacije, ki potrebujejo posebno pozornost, s pogovornim balonom

en: in seconds
sl: v sekundah

en: Duration of the dialog:
sl: Trajanje pogovornega okna:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
sl: Opozorjeni boste le, če gledate film v celozaslonskem načinu ali uporabljate drugo namizje.

en: Force the following applications to demand your attention
sl: Prisili omenjeno aplikacijo za povpraševanje po vaši pozornosti

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
sl: Izpostavi aplikacije, ki potrebujejo več pozornosti, z animacijo

en: Animations speed
sl: Hitrost animacij

en: Animate sub-docks when they appear
sl: Animiraj podsidrišča, ko se pojavijo

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
sl: Ikone bodo zložene ena na drugo in se bo pojavila potem, ko bo zapolnjeno celotno sidrišče. Manjša bo vrednost, hitreje bo zapolnjeno.

en: Animation unfolding duration:
sl: Trajanje odvijanja aplikacije:

en: fast
sl: hitro

en: slow
sl: počasi

en: The more there are, the slower it will be
sl: Več kot jih je, počasnejše naj bodo

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
sl: Številko korakov za približevanje animacije (povečajte/pomanjšajte):

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
sl: Številko korakov v samodejnem skrivanju animacije (premaknite gor/premaknite dol):

en: Refresh rate
sl: Stopnja osveževanja

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
sl: v Hz. Prilagojeno bo glede na moč vaše CPE.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
sl: Transparentnost vzorca preliva, bo preračunana pravočasno. Mogoče bo zato potrebno več moči CPE.

en: Connection to the Internet
sl: Povezava na splet

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
sl: Največji možen čas v sekundah, ki dovoljuje povezavo na strežnik. To omejuje povezavo v prvem postopku, ko je sidrišče povezano, ni več potrebno.

en: Connection timeout :
sl: Časovna omejitev :

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
sl: Največji možen čas v sekundah, ki dovoljuje celotno operacijo trajanja. Nekatere teme so lahko velike tudi nekaj MB.

en: Maximum time to download a file:
sl: Največji možen čas za prenos datoteke:

en: Use this option if you experience problems to connect.
sl: Uporabite to možnost, če imate težave s povezovanjem.

en: Force IPv4 ?
sl: Veljavnost IPv4?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
sl: Uporabite to možnost, če ste na splet povezani preko proxy strežnika.

en: Are you behind a proxy ?
sl: Ali ste za proxy strežnikom?

en: Proxy name :
sl: Ime proxy strežnika :

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
sl: Pustite polji prazni, če ne potrebujete dostopa do proxy strežnika, z uporabniškim imenom/geslom.

en: User :
sl: Uporabnik:

en: Password :
sl: Geslo:

en: Colour gradation
sl: Barvni preliv

en: Use a background image.
sl: Uporabi sliko za ozadje.

en: Image file:
sl: Slikovna datoteka:

en: Image's transparency :
sl: Prosojnost slike :

en: Repeat image as a pattern to fill background?
sl: Ponovim sliko kot vzorec za zapolnitev ozadja?

en: Use a colour gradation.
sl: Uporabi barvni preliv.

en: Bright colour:
sl: Svetla barva:

en: Dark colour:
sl: Temna barva:

en: In degrees, in relation to the vertical
sl: V stopinjah, glede navpično

en: Angle of the gradation :
sl: Kot preliva :

en: If not nul, it will form stripes.
sl: Če ne bo nil, bo obrazec črtast.

en: Repeat the gradation this number of times:
sl: Ponovi preliv:

en: Percentage of the bright colour:
sl: Odstotek svetlih barv:

en: External Frame
sl: Zunanji okvir

en: in pixels.
sl: v slikovnih pikah.

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
sl: Stopnja med okvirom in ikonami ali njihovimi odsevi :

en: Are the bottom left and right corners rounded?
sl: Ali je dno levega in desnega kota zaokročeno?

en: Stretch the dock to always fill the screen
sl: Raztegni sidrišče čez cel zaslon

en: Main Dock
sl: Glavno sidrišče

en: Sub-Docks
sl: Podsidrišča

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
sl: Navedite razmerje velikosti ikon v podsidriščih, v razmerju do ikon v glavnem sidrišču

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
sl: Razmerje velikosti ikon v podsidriščih :

en: smaller
sl: manjše

en: Dialogs
sl: Pogovorna okna

en: Bubble
sl: Oblaček

en: Shape of the bubble:
sl: Oblika oblačka:

en: Font
sl: Pisava

en: Otherwise the default's system one will be used.
sl: Drugače bo uporabljena privzeta sistemska.

en: Use a custom font for the text?
sl: Uporabim poljubno pisavo za besedilo?

en: Text font:
sl: Pisava besedila:

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
sl: Velikost gumbov v informacijskih oblačkih (širina x višina):

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
sl: Ime slike za da/vredu gumb :

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
sl: Ime slike za ne/prekliči gumb :

en: Size of the icon displayed next to the text :
sl: Velikost ikon prikazanih za besedilom :

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
sl: To lahko prilagodite za vsako sidrišče posebej.
    Izberite 'Poljuben izgled' za izbiro lastnih nastavitev spodaj

en: Choose a default decoration for all desklets :
sl: Izberite privzet izgled za vsa sidrišča :

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
sl: Slika, ki bo prikazana pod risbo, kot okvir za primer. Pustite prazno, če ne želite uporabiti ničesar.

en: Background image :
sl: Slika ozadja :

en: Background transparency :
sl: Prosojnost ozadja :

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
sl: v slikovnih pikah. Uporabite to za prilagoditev levega položaja risb.

en: Left offset :
sl: Odmik leve:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
sl: v slikovnih pikah. Uporabite to za prilagoditev vrhnjega položaja risb.

en: Top offset :
sl: Odmik vrha :

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
sl: v slikovnih pikah. Uporabite to za prilagoditev desnega položaja risb.

en: Right offset :
sl: Odmik desne :

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
sl: v slikovnih pikah. Uporabite to za prilagoditev spodnjega položaja risb.

en: Bottom offset :
sl: Odmik dna :

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
sl: Slika, ki bo prikazana pod risbami, kot razmislek, na primer. Pustite prazno, če ne želite uporabiti ničesar.

en: Foreground image :
sl: Slika ospredja :

en: Foreground tansparency :
sl: Prosojnost ospredja :

en: Buttons size :
sl: Velikost gumbov :

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
sl: Ime slika za uporabitev gumba 'zavrti' :

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
sl: Ime slika za gumb 'ponovno pripni' :

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
sl: Ime slike za gumb 'globina vrtenja' :

en: Icons' themes
sl: Teme ikon

en: Choose an icon theme :
sl: Izberite temo ikon :

en: Image filename to use as a background for icons :
sl: Ime datoteke, ki bo uporabljena za ozadje ikon :

en: Icons size
sl: Velikost ikon

en: Space between icons :
sl: Prostor med ikonami :

en: Zoom effect
sl: Efekt približevanja

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
sl: nastavite na 1, če ne želite približevanja ikon ob lebdenju nad njimi

en: Maximum zoom of the icons :
sl: Največje približevanje ikon :

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
sl: v slikovnih pikah. Izven tega prostora (osredotočeno na miško), kjer ni približevanja.

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
sl: Širina prostora, v katerem bo približevanje delovalo :

en: Separators
sl: Ločila

en: Force separator's image size to stay constant?
sl: Naredim ločila slik enaka njihovem razmerju?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
sl: Privzeto, pogled 3D-ravnine in krivulje omogoča ravna in fizična ločila. Ravna ločila so izrisana različno, glede na namen.

en: How to draw the separators?
sl: Kako narisati ločila?

en: Use an image.
sl: Uporabite sliko.

en: Flat separator
sl: Ravno ločilo

en: Physical separator
sl: Fizično ločilo

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
sl: Naredim sliko ločila vrtljivo, ko je sidrišče na vrhu/levi/desni?

en: Colour of flat separators :
sl: Barva ravnih ločil :

en: Reflections
sl: Odsevi

en: light
sl: svetlo

en: strong
sl: močno

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
sl: V odstotkih velikosti ikon. Ta parameter vpliva na celotno višino sidrišča.

en: Height of the reflection:
sl: Višina odseva:

en: small
sl: majhna

en: tall
sl: visoka

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
sl: Prosojnost, ko je sidrišče v mirovanju; uporabljena bo postopna prosojnost sidrišča. Bližje bo 0, bolj prosojni bodo.

en: Icons' transparency at rest :
sl: Prosojnost ikon v mirovanju :

en: Link the icons with a string
sl: Poveži ikone z nizi

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
sl: Širina črte nizov, v slikovnih točkah (0 za neuporabo niza) :

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
sl: Barva niza (rdeča, modra, zelena, alfa) :

en: Indicator of the active window
sl: Kazalnik trenutnega okna

en: Frame
sl: Okvir

en: Draw indicator above the icon?
sl: Narišem kazalnik nad ikono?

en: Indicator of active launcher
sl: Kazalnik aktivnega zaganjalnika

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
sl: Kazalniki so narisani na ikonah zaganjalnikov za prikaz, da so že zagnani. Pustite prazno, za uporabo privzetega.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
sl: Kazalniki so narisani na aktivnih zaganjalnikih, vendar jih boste mogoče želeli prikazati pravtako na aplikacijah.

en: Display an indicator on application icons too ?
sl: Prikažem kazalnik na ikonah aplikacij?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
sl: Sorazmerno na velikost ikon. Ta parameter lahko uporabite za prilagoditev kazalnika v navpičnem položaju.
    Če je kazalnik povezan na ikono, bo odmik navzgor, sicer pa navzdol.

en: Vertical offset :
sl: Navpični odmik :

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
sl: Če je kazalnik povezan na ikono, bo približan kot ikona in odmik bo navzgor.
    Sicer pa bo narisan neposredno na sidrišče in odmik bo navzdol.

en: Link the indicator with its icon?
sl: Povežem kazalnik z njegovo ikono?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
sl: Lahko izberete ustvarjanje kazalnika manjše ali večje kot so ikone. Večja bo vrednost, večji bo kazalnik. 1 pomeni, da bo kazalnik enako velik, kot ikone.

en: Indicator size ratio :
sl: Kazalnik razmerja velikosti :

en: bigger
sl: večji

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
sl: Pokažite kazalniku usmerjenost sidrišča (na vrhu/spodaj/desno/levo).

en: Rotate the indicator with dock?
sl: Obrnem kazalnik s sidriščem?

en: Indicator of grouped windows
sl: Kazalnik večih oken

en: How to show that several icons are grouped :
sl: Kako prikazati, kako so združene različne ikone :

en: Draw the sub-dock's icons as a stack
sl: Nariši ikone podsidrišč kot kup

en: Zoom the indicator with its icon?
sl: Približam kazalnik z ikono?

en: Labels
sl: Oznake

en: Label visibility
sl: Vidljivost oznak

en: Show labels:
sl: Prikaži oznake:

en: On pointed icon
sl: Na poudarjenih ikonah

en: On all icons
sl: Na vseh ikonah

en: Draw the outline of the text?
sl: Narišem obrobo besedilu?

en: Margin around the text (in pixels) :
sl: Obroba okoli besedila (v slikovnih točkah) :

en: Quick-info are short information drawn on the icons.
sl: Hitre informacije so hitri odgovori, narisani na ikonah.

en: Quick-info
sl: Hitre informacije

en: Fill the background with:
sl: Zapolni ozadje z:

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
sl: Katerakoli oblika dovoljena; če bo nastala le praznina, bo preliv uporabljen kot nepravilen prikaz.

en: Image filename to use as a background :
sl: Ime datoteke za uporabo v ozadju :

en: ...or drag and drop a theme package here :
sl: ...ali pa le premaknite paket teme sem:

en: Theme loading options
sl: Nastavitve teme:

en: Use the new theme's launchers?
sl: Uporabim zaganjalnike nove teme?

en: Use the new theme's behaviour?
sl: Uporabim obnašanje nove teme?

en: Save
sl: Shrani

en: Save current behaviour also?
sl: Ali shranim tudi obnašanje?

en: Save current launchers also?
sl: Ali shranim tudi zaganjalnike?

en: The dock will build a complete tarball of your current theme, allowing you to easily exchange it with other people.
sl: Sidrišče bo naredilo paket vaše trenutne teme, katero boste lahko enostavno delili tudi z drugimi ljudmi.

en: Build a package of the theme?
sl: Ali naredim paket teme?
