cairo-dock-core - en to sr translation catalogue (541 entries)

en: Behaviour
sr: Ponašanje

en: Appearance
sr: Izgled

en: Files
sr: Fajlovi

en: Desktop
sr: Radna površina

en: Accessories
sr: Dodaci

en: System
sr: Sistem

en: Fun
sr: Zabava

en: All
sr: Svi

en: Set the position of the main dock.
sr: Podesite poziciju glavnog doka.

en: Position
sr: Pozicija

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
sr: Da li želite da vaš dok bude stalno vidljiv,
     ili neupadljiv?
    Podesite način pristupanja dokovima i pod-dokovima!

en: Visibility
sr: Vidljivost

en: Display and interact with currently open windows.
sr: Prikaži i vrši interakciju sa trenutno otvorenim prozorima.

en: Taskbar
sr: Traka zadataka

en: All of the parameters you will never want to tweak.
sr: Svi parametri koje nikada nećete želeti da podešavata.

en: Docks
sr: Dokovi

en: Background
sr: Pozadina

en: Views
sr: Prikazi

en: Configure text bubble appearance.
sr: Podesite pojavljivanje teksta u balonu.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
sr: Apleti mogu biti prikazan na radnoj površini kao widgeti.

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
sr: Sve o ikonama:
     veličina, refleksija, teme ikona, ...

en: Icons
sr: Ikone

en: Indicators
sr: Indikatori

en: Define icon caption and quick-info style.
sr: Odredite natpis ikone i stil za brzi-info

en: Captions
sr: Natpis

en: Themes
sr: Teme

en: All words
sr: Sve reči

en: Highlighted words
sr: Naglašene reči

en: Hide others
sr: Sakrij ostale

en: Search in description
sr: Pretraži u opisu

en: Categories
sr: Kategorije

en: Enable this module
sr: Omogući ovaj modul

en: Close
sr: Zatvori

en: More applets
sr: Još apleta

en: Get more applets online !
sr: Pribaviti još apleta preko mreže!

en: Cairo-Dock configuration
sr: Cairo-Dok konfiguracija

en: Simple Mode
sr: Jednostavni mod

en: Add-ons
sr: Dodaci

en: Advanced Mode
sr: Napredni mod

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
sr: Napredni mod omogućava podešavanje svih parametara doka. To je moćni alat za prilagođavanje trenutne teme.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
sr: Opcija 'prebriši X ikone' je automatski omogućena u fajlu sa podešavanjima.
    Koji se nalazi u modulu 'Traka zadataka' .

en: Delete this dock?
sr: Ukoniti dok?

en: About Cairo-Dock
sr: O Kairo doku

en: Development site
sr: Razvojni sajt

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
sr: Ovde pronađi najnoviju Cairo-dok verziju!

en: Get more applets!
sr: Nabavite još apleta!

en: Donate
sr: Doniraj

en: Support the people who spend countless hours to bring you the best dock ever.
sr: Podrži ljude koji su potrošili nebrojeno mnogo sati da bi ti dobio najbloji dok do sada.

en: Development
sr: Razvoj

en: Support
sr: Podrška

en: Artwork
sr: Galerija

en: Quit Cairo-Dock?
sr: Napuštate Cairo-dok?

en: Separator
sr: Odvajač

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
sr: Novi dok je kreiran.
    Sada premestite neke pokretačeili aplete koristeći desni klikom na ikonu -> premeštaj na sledeći dok

en: Add
sr: Dodaj

en: Sub-dock
sr: Pod-dok

en: Main dock
sr: Glavni dok

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
sr: Obično je potrebno prevući pokretač sa menija i pustiti ga na dok.

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
sr: Želite da preraspodelite ikone koje se nalaze u spremištu u dok?
    (u suprotnom, biće uništene)

en: separator
sr: odvajač

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
sr: Uklanjate ikonu (%s) sa doka. Stvarno?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
sr: Izvinite, ova ikona nema konfiguracioni fajl

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
sr: Novi dok je kreiran.
    Možete ga prilagoditi desnim klikom na  -> cairo-dock -> podesi ovaj dok.

en: Move to another dock
sr: Premesti na sledeći dok

en: New main dock
sr: Novi glavni dok

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
sr: Izvinite, ne mogu da pronađem odgovarajući opisni fajl.
    Možda da prevučete i pustite pokretač sa programskog menija.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
sr: Uklanjate aplet (%s) sa doka. Stvarno?

en: Image
sr: Slika

en: Configure
sr: Podesi

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
sr: Podesi ponašanje, izgled i aplete.

en: Configure this dock
sr: Podesite ovaj dok

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
sr: Podesite poziciju, vidljivost i izgled ovog glavnog doka.

en: Delete this dock
sr: Ukloni ovaj dok

en: Manage themes
sr: Uredi teme

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
sr: Odaberi temu među mnogim temama na serveru ili snimi svoju trenutnu temu.

en: This will (un)lock the position of the icons.
sr: Ovo će otključati pozicije ikona

en: Quick-Hide
sr: Brzo sakrivanje

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
sr: Ovo će sakriti dok dok ne pređete mišem preko njega.

en: Launch Cairo-Dock on startup
sr: Startuj Cairo-dok pri pokretanju sistema

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
sr: Apleti omogućavaju integraciju sa mnogim programima, na primer Pidgin

en: Help
sr: Pomoć

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
sr: Nema problema, samo rešenja (i mnogo korisnih saveta!)

en: About
sr: О

en: Quit
sr: Izađi

en: Launch a new (Shift+clic)
sr: Pokreni novi (Shift + klik)

en: Applet's handbook
sr: Priručnik apleta

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
sr: Možete mišem ukloniti pokretač prevlačenjem van doka .

en: Make it a launcher
sr: Učini od njega pokretač

en: Remove custom icon
sr: Ukloni ikone korisnika

en: Set a custom icon
sr: Postavite proizvoljnu ikonu

en: Return to the dock
sr: Vrati na dok

en: Move all to desktop %d - face %d
sr: Premestite sve na radnu površinu %d - strana %d

en: Move to desktop %d - face %d
sr: Premesti radnu površinu %d - strana %d

en: Move all to desktop %d
sr: Premestite sve na radnu površinu %d

en: Move to desktop %d
sr: Premestite na radnu površinu %d

en: Move all to face %d
sr: Premestite sve na stranu %d

en: Move to face %d
sr: Premestite na stranu %d

en: middle-click
sr: srednji klik

en: Unmaximise
sr: Poništi maksimalno uvećanje

en: Maximise
sr: Maksimalno uvećaj

en: Minimise
sr: Umanji

en: Show
sr: Prikaži

en: Other actions
sr: Ostale akcije

en: Move to this desktop
sr: Premesti na radnu površinu

en: Not Fullscreen
sr: Nije preko celog ekrana

en: Fullscreen
sr: Ceo ekran

en: Don't keep above
sr: Ne zadržavaj iznad

en: Keep above
sr: Zadržavaj iznad

en: Kill
sr: Ubij

en: Close all
sr: Zatvori sve

en: Minimise all
sr: Umanji sve

en: Show all
sr: Prikaži sve

en: Move all to this desktop
sr: Premesti sve na ovu radnu površinu

en: Normal
sr: Uobičajeno

en: Always on top
sr: Uvek na vrhu

en: Always below
sr: Uvek ispod

en: Reserve space
sr: Obezbedi prostor

en: On all desktops
sr: Na svim radnim površinama

en: Lock position
sr: Zaključaj poziciju

en: Animation:
sr: Animacija:

en: Effects:
sr: Efekti:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
sr: Parametri glavnog doka su dostupni u glavnom konfiguracionom prozoru.

en: Configure this applet
sr: Podesi ovaj aplet

en: Accessory
sr: Dodaci

en: Category
sr: Kategorija

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
sr: Da bi dobili pregled i objašnjenje u vezi apleta, kliknite u njega.

en: Could not import the theme.
sr: Nije moguće uvesti temu

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
sr: Trenutna tema je izmenjena.
    Izgubićete sve izmene ako ih ne snimite pre izbora nove teme. Želite da nastavite?

en: Please wait while importing the theme...
sr: Sa;ekajte da uveyem temu ...

en: Rate me
sr: Oceni me

en: You must try the theme before you can rate it.
sr: Morate prvo isprobati temu pre nego što je ocenite.

en: Listing themes in '%s' ...
sr: Lista tema u '%s' ...

en: Theme
sr: Tema

en: Rating
sr: Ocena

en: Sobriety
sr: Uravnoteženost

en: Save as:
sr: Snimi kao:

en: Importing theme ...
sr: Uvozim temu ...

en: Theme has been saved
sr: Tema je snimljena

en: Happy new year %d !!!
sr: Srećna nova %d godina!!!

en: Keep the dock above other windows whatever.
sr: Uvek drži dok ispred ostalih prozora.

en: Cairo-Dock makes anything, including coffee !
sr: Kairo dok radi sve, čak kuva i kafu!

en: For debugging purpose only. The crash manager will not be started to hunt down the bugs.
sr: Samo za potrebe debagovanja, menadžer krahiranja neće niti startovan da bi pronašao bagove.

en: For debugging purpose only. Some hidden and still unstable options will be activated.
sr: Samo za potrebe debagovanja, neke skrivene i još uvek nestabilne opcije će biti aktivirane.

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
sr: Koristi OpenGL u Cairo-doku

en: No
sr: Ne

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
sr: OpenGL omogućava korišćenje hardverskog ubrzanje, smanjujući opterećenje procesora na minimum.
    Takođe omogućava privlačne vizualne efekte slične onim u Compiz-u.
    Međutim, pojedine kartice i/ili drajveri to u potpunosti ne podržavaju, što može sprečiti ispravan rad doka.
    Da li želite da aktivirate OpenGL?
     (Da se ovaj dijalog ne pojavi, startujte dok preko Programskog menija,
      ili uz opciju -o za OpenGL i -c za Cairo.)

en: Remember this choice
sr: Zapamti ovaj izbor

en: < Maintenance mode >
sr: < Mod održavanja >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
sr: Modul '%s' može da dođe do problema.
    Uspešno je povraćen, ali ako se to ponovo dogodi, molim vas da prijavite na http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
sr: Nije moguće pronaći temu; umesto nje koristiće se podrazumevana tema.
     Ovo možete promeniti otvaranjem fajla za podešavanje ovog modula. Da li želite to da uradite sada?

en: _custom decoration_
sr: _prilagođeni ukrasi_

en: Bottom dock
sr: Donji dok

en: Top dock
sr: Gornji dok

en: Right dock
sr: Desni dok

en: Left dock
sr: Levi dok

en: by %s
sr: sa  %s

en: kB
sr: kb

en: Local
sr: Lokalni

en: User
sr: Korisnik

en: Net
sr: Mreža

en: New
sr: Novi

en: Updated
sr: Ažuriran

en: _Custom Icons_
sr: _Prilagođene ikone_

en: left
sr: levo

en: right
sr: desno

en: top
sr: vrh

en: bottom
sr: dno

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
sr: Modul '%s' nije pronađen.
    Postarajte se da ga instalirate sa istom verzijom doka da bi koristili njegove mogućnosti.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
sr: Dodatak '%s'  nije aktivan.
    Da ga aktiviram sada?

en: link
sr: veza

en: Grab
sr: Uhvati

en: Enter a command
sr: Unesi naredbu

en: New launcher
sr: Novi pokretač

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
sr: Da li želite da prebrišete temu %s?

en: Last modification on:
sr: Poslednja izmena:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati temu %s?

en: Are you sure you want to delete these themes?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati ove teme?

en: Move down
sr: Pomeri dole

en: Fade out
sr: Utapanje

en: Semi transparent
sr: Poluprovidno

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Folding
sr: Sklapanje

en: Don't ask me any more
sr: Nemoj više da me pitaš

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
sr: Da li želite da zadržite ova podešavanja?
    Za 15 sekundi, prethodna podešavanja će biti povraćena.

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
sr: Da bi uklonili crni pravougaonik oko doka, treba aktivirati kompozitni menadžer.
    Na primer, to može biti učinjeno aktiviranjem efekata za radnu ploču, pokretanjem Compiz-a ili aktiviranjem composition u Metacity.
    Ako vaš računar ne podržava composition, Cari-dok je može emulirati. Ova opcija je u 'System' modulu podešavanja, na dnu stranice.

en: Open global settings
sr: Otvori globalna podešavanja

en: Activate composite
sr: Aktiviraj kompozit

en: Disable the gnome-panel
sr: Onemogući gnome-panel

en: Disable Unity
sr: Onemogući Unity

en: Tips and Tricks
sr: Saveti i trikovi

en: General
sr: Opšte

en: Adding features
sr: Dodajem nove mogućnosti

en: Adding a launcher
sr: Dodajem pokretač

en: Removing a launcher
sr: Uklanjam pokretač

en: Grouping icons into a sub-dock
sr: Grupišem ikone u pod-dok

en: You can group icons into a "sub-dock".
    To add a sub-dock, right-click on the dock -> add -> a sub-dock.
    To move an icon into the sub-dock, right-click on an icon -> move to another dock -> select the sub-dock's name.
sr: Možete grupisati ikone u "pod-dokove".

en: Moving icons
sr: Pomeram ikone

en: You can drag any icon to a new location inside its dock.
    You can move an icon into another dock by right-clicking on it -> move to another dock -> select the dock you want.
    If you select "a new main dock", a main dock will be created with this icon inside.
sr: Možete odvući bilo koju ikonu na novu poziciju unutar njenog doka.

en: Changing an icon's image
sr: Vršim promenu izgleda ikona

en: Resizing icons
sr: Menjam dimenzije ikona

en: Separating icons
sr: Odvajam ikone

en: Using the dock as a taskbar
sr: Koristim dok kao traku zadataka

en: Closing a window
sr: Zatvaram prozor

en: You can close a window by middle-clicking on its icon (or from the menu).
sr: Možete zatvoriti prozor srednjim klikom na njegovu ikonu (ili iz menija).

en: Grouping windows of a given application
sr: Grupišem prozore tog programa

en: See "Changing an icon's image" in the "Icons" category.
sr: Vidi "Vršim promenu izgleda ikona" u kategoriji "Ikone".

en: Tip: If this line is grayed, it's because this tip is not for you.)
sr: Savet: Ako je ova linija siva, to znači da se savet ne odnosi na vas.

en: If you're using Compiz, you can click on this button:
sr: Ako koristite Compiz, možete kliknuti na ovo dugme:

en: Positionning the dock on the screen
sr: Pozicioniram dok na ekran

en: Hiding the dock to use all the screen
sr: Sakrivam dok da bi se ceo ekran koristio

en: Placing applets on your desktop
sr: Postavljam aplete na vaš desktop

en: Moving desklets
sr: Pomeram desklete

en: Placing desklets
sr: Postavljam desklete

en: Changing the desklets decorations
sr: Vršim promenu dekoracije deskleta

en: Useful Features
sr: Korisne osobine

en: Showing all the desktops
sr: Prikaz svih desktopova

en: Changing the screen resolution
sr: Menjam rezoluciju ekrana

en: Locking your session
sr: Zaključavam sesiju

en: Turning Composite OFF during games
sr: Isključujem Composite za vreme igranja

en: Seeing the hourly weather forecast
sr: Prikaz vremenske prognoze na savki sat

en: Adding a file or a web page into the dock
sr: Dodajem fajl ili internet stranicu u dok

en: Importing a folder into the dock
sr: Uvozim direktorijum u dok

en: Accessing the recent events
sr: Pristup nedavnim događajima

en: Accessing disks
sr: Pristupam diskovima

en: Accessing folder bookmarks
sr: Pristup obeleživaču direktorijuma

en: Adding / removing a desktop
sr: Dodavanje / uklanjanje desktopa

en: Controling the sound volume
sr: Upravljanje jačinom zvuka

en: Removing completely the gnome-panel
sr: Kompletno uklanjanje gnome-panela

en: If you are on Gnome, you can click on this button in order to automatically modify this key:
sr: Ako koristite Gnome, možete kliknuti na ovo dugme da bi automatski izmenili ovaj taster:

en: Troubleshooting
sr: Pronalaženje rešenja

en: If you have any question, don't hesitate to ask on our forum.
sr: Ako imate bilo koje pitanje, nemojte se ustručavati da pitate na forumu.

en: Our wiki can also help you, it is more complete on some points.
sr: Naša wiki stranica može takođe pomoći, u nekim delovima je kompletnija.

en: I have a black background around my dock.
sr: Imam crnu pozadinu oko doka.

en: Hint : If you have an ATI or an Intel card, you should try without OpenGL first, because their drivers are not yet perfect.
sr: Savet: Ako posedujete ATI ili Intel karticu, treba prvo da probate bez OpenGL, zato što drajveri za njih nisu baš najbolji.

en: If you're on Gnome with Metacity (without Compiz), you can click on this button:
sr: Ako koristite Gnome sa Metacity (bez Compiz), možete kliknuti na ovo dugme:

en: My machine is too old to run a composite manager.
sr: Moj računar je suviše star za kompozitni menadžer.

en: Don't panic, Cairo-Dock can emulate the transparency.
    To get rid of the black background, simply enable the corresponding option in the end of the «System» module
sr: Ne paničite, Cairo-dok može emulirati providnost
    Da bi ste se oslobodili crne pozadine, jednostavno omogućite odgovarajuću opciju na kraju modula «Sistem»

en: The dock is horribly slow when I move the mouse into it.
sr: Dok je užasno spor kada pomerim miša u njega.

en: If you have an Nvidia GeForce8 graphics card, please install the latest drivers, as the first ones were really buggy.
    If the dock is running without OpenGL, try to reduce the number of icons in the main dock, or try to reduce its size.
    If the dock is running with OpenGL, try to disable it by launching the dock with «cairo-dock -c».
sr: Ako posedujete Nvidia GeForce8 grafičku karticu, instalirajte najnovije drajvere, prethodni su imali greške.
    Ako se dok izvršava bez OpenGL, probajte da smanjite broj ikona na glavnom doku, ili pokušajte da smanjte veličinu doka.
    Ako se dok izvršava sa OpenGL, probajte da ga onemogućite tako što ćete ga pokrenuti sa «cairo-dock -c».

en: I don't have these wonderful effects like fire, cube rotating, etc.
sr: Nemam one divne efekte kao što su vatra, rotiranje kocke, itd.

en: Tip: You can force OpenGL by launching the dock with «cairo-dock -o».but you might get a lot of visual artifacts.
sr: Savet: Možete prisiliti OpenGL pokretanjem doka sa «cairo-dock -o», ali imaćete dosta neželjenih vizualnih efekata.

en: You need a graphics card with drivers that support OpenGL2.0. Most Nvidia cards can do this, as can more and more Intel cards. Most ATI cards do not support OpenGL2.0.
sr: Potrebna vam je grafička kartica sa drajverima koji podržavaju OpenGL 2.0. Većina Nvidia kartica podržava ovo i sve više i više Intel kartica. Većina ATI kartica ne podržava OpenGL 2.0.

en: I don't have any themes in the Theme Manager, except the default one.
sr: Nemam ni jednu temu, osim podrazumevane, u Menadžeru tema.

en: Hint : Up to version 2.1.1-2, wget was used.
sr: Savet: sve do verzije 2.1.1-2, koristio se wget.

en: Be sure that you are connected to the Net.
     If your connection is very slow, you can increase the connection timeout in the "System" module.
     If you're under a proxy, you'll have to configure "curl" to use it; search on the web how to do it (basically, you have to set up the "http_proxy" environment variable).
sr: Budite povezani na net.
     Ako vam je veza veoma spora, možete povećati vreme uspostavljanja veze u modulu "Sistem".
     Ako vam je veza preko proksija, treba da podesite "curl" da ga koristi; potražite na webu kako se to radi (u suštini, treba da postavite promenjljivu okruženja "http_proxy").

en: The «netspeed» applet displays 0 even when I'm downloading something
sr: Aplet «brzina neta» pokazuje 0 čak i kada preuzimam neki fajl

en: Tip: you can run several instances of this applet if you wish to monitor several interfaces.
sr: Savet: možete pokrenuti više kopija ovog apleta ako želite da nadgledate više interfejsa.

en: You must tell the applet which interface you're using to connect to the Net (by default, this is «eth0»).
    Just edit its configuration, and enter the interface name. To find it, type «ifconfig» in a terminal, and ignore the «loop» interface. It's probably something like «eth1», «ath0», or «wifi0»..
sr: Morate saopštiti apletu koji interfejs koristite za mrežu (podrazumevano je to  «eth0»).
    Izmenite konfiguraciju i unesite naziv interfejsa. Da biste to pronašli, u terminalu otkucajte «ifconfig» i ignorišite «loop» interfejs. Verovatno je nešto kao «eth1», «ath0», ili «wifi0».

en: The dustbin remains empty even when I delete a file.
sr: Kanta za otpatke ostaje prazna čak i kada obrišem fajl.

en: if you're using KDE, you may have to specify the path to the trash folder.
    Just edit the applet's configuration, and fill in the Trash path; it is probably «~/.locale/share/Trash/files». Be very careful when typing a path here!!! (do not insert spaces or some invisible caracters).
sr: ako koristite KDE, možda treba da navedete putanju do direktorijuma za otpatke.
    Samo izmenite konfiguraciju apleta i popunite putanju direktorijuma za otpatke; to je verovatno  «~/.locale/share/Trash/files». Budite vrlo oprezni kada ovde unosite putanju!!! (nemojte unositi praznine i nevidljive karaktere).

en: There is no icon in the Applications Menu even though I enable the option.
sr: Nema ikona u Programskom meniju, iako sam omogućio ovu opciju.

en: In Gnome, there is an option that override the dock's one. To enable icons in menus, open 'gconf-editor', go to Desktop / Gnome / Interface and enable the "menus have icons" and the "buttons have icons" options.
sr: U Gnomu postoji opcija koja može da prebriše dokove opcije. Da bi omogućili ikone, otvorili 'gconf-editor', idite na Desktop/Gnome/Interface i omogućite opcije "menus have icons" i "buttons have icons".

en: If you're on Gnome you can click on this button:
sr: Ako koristite Gnome možete kliknuti na ovo dugme:

en: The Project
sr: Projekt

en: Join the project!
sr: Pridruži se projektu!

en: If you wish to develop an applet, a complete documentation is available here.
sr: Ako želite da izradite aplet, kompletna dokumentacje je na raspolaganju ovde.

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: If you wish to develop an applet in Python, Perl or any other language,
    or to interact with the dock in any kind of way, a full DBus API is described here.
sr: Ako želite da izradite aplet u jeziku Python, Perl ili u bilo kom drugom jeziku,
    ili želite interakciju sa dokom na bilo koji način, potpuno objašnjenje DBus API je ovde.

en: 
    
    The Cairo-Dock Team
sr: 
    
    Cairo-dok Tim

en: Websites
sr: Internet stranice

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
sr: Problemi? Predlozi? Želite samo da popričate sa nama? Navratite!

en: Community site
sr: Sajt zajednice

en: Repositories
sr: Skladišta

en: We maintain two repositories for Debian, Ubuntu and other Debian-forked:
     One for stable releases and another which is updated weekly (unstable version)
sr: Održavamo dva skladišta za Debian, Ubuntu i ostale koji su nastali od Debian:
     Jednu stabilnu verziju i jednu koja se ažurira nedeljno (nestabilna verzija)

en: If you're on Ubuntu, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can launch your update manager in order to install the latest stable version.
sr: Ako ste u Ubuntu, možete dodati 'stabilno' skladište klikom na ovo dugme:
     Nakon toga, možete pokrenuti vaš upravljač za ažuriranje da bi instalili najnoviju stabilnu verziju.

en: If you're on Ubuntu, you can also add our 'weekly' ppa (can be unstable) by clicking on this button:
     After that, you can launch your update manager in order to install the latest weekly version.
sr: Ako ste u Ubuntu, takođe možete dodati naše 'nedeljne' lične arhive paketa - ppa (koje mogu biti nestabilne) klikom na ovo dugme:
     Nakon toga, možete pokrenuti vaš upravljač za ažuriranje da bi instalili najnoviju nedeljnu verziju.

en: If you're on Debian Stable, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can purge all 'cairo-dock*' packages, update the your system and reinstall 'cairo-dock' package.
sr: Ako ste u Debianu (stabilnom), možete dodati 'stabilno' skladište klikom na ovo dugme:
     Nakon toga, možete ukloniti sve 'cairo-dock*' pakete, ažurirajte vaš sistem i ponovo instalirajte 'cairo-dock' paket.

en: If you're on Debian Unstable, you can add our 'stable' repository by clicking on this button:
     After that, you can purge all 'cairo-dock*' packages, update the your system and reinstall 'cairo-dock' package.
sr: Ako ste u Debianu (nestabilnom), možete dodati 'stabilno' skladište klikom na ovo dugme:
     Nakon toga, možete ukloniti sve 'cairo-dock*' pakete, ažurirajte vaš sistem i ponovo instalirajte 'cairo-dock' paket.

en: Icon
sr: Ikona

en: Name of the dock it belongs to:
sr: Ime doka kojem pripada:

en: Name of the icon as it will appear in its caption in the dock:
sr: Naziv ikone koji će se pojaviti u natpisu ikone  doka:

en: Leave empty to use the default one.
sr: Ostavite prazno za korišćenje podrazumevanih vrednosti

en: Image filename:
sr: Naziv slike:

en: Set to 0 to use the default applet size
sr: Postavite 0 da bi koristili podrazumevanu veličinu apleta

en: Desired icon size for this applet
sr: Željena veličina ikone ovog apleta

en: Desklet
sr: Programčić radne površine

en: Lock position?
sr: Zaključati položaj?

en: Rotation:
sr: Okretanje

en: Is detached from the dock
sr: Je odvojen od doka

en: Visibility:
sr: Vidljivost:

en: Keep below
sr: Zadrži ispod

en: Should be visible on all desktops?
sr: Vidljivo na svim radnim površinama?

en: Decorations
sr: Ukrašavanja

en: Background image:
sr: Slika pozadine:

en: Background transparency:
sr: Providnost pozadine:

en: Right offset:
sr: Desno odstojanje:

en: Bottom offset:
sr: Odstojanje od donje ivice:

en: Foreground image:
sr: Slika prednjeg plana:

en: Foreground tansparency:
sr: Providnost prednjeg plana:

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: Position on the screen
sr: Položaj na ekranu

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
sr: Odaberite na koju ivicu ekrana će biti postavljen dok:

en: Visibility of the main dock
sr: Vidljivost glavnog doka

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
sr: Modovi su sortirani od manje nametljivih do više nametljivih.
    Kada je dok skriven ili je ispod prozora, postavite miša na ivicu ekrana da bi ga opozvali.
    Kada dok iskoči nakon poziva preko prečice, pojaviće se na položaju miša. Ostatak vremena će biti nevidljiv, to jest, ponašaće se kao meni.

en: Reserve space for the dock
sr: Obezbedi prostor za dok

en: Keep the dock below
sr: Zadrži dok ispod

en: Hide the dock when it overlaps the current window
sr: Sakrij dok kada preklapa trenutni prozor

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
sr: Sakrij dok kada preklapa bilo koji prozor

en: Keep the dock hidden
sr: Zadrži dok skriven

en: Pop-up on shortcut
sr: Iskoči na prečicu

en: Effect used to hide the dock:
sr: Efekat koji se koristi za skrivanje doka

en: None
sr: Nijedan

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
sr: Kada pritisnete prečicu, dok će se prikazati na položaju miša. Ostatak vremena će biti nevidljiv, to jest ponašaće se kao meni.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
sr: Prečica sa tastature za iskakanje doka:

en: Visibility of sub-docks
sr: Vidljivost pod-dokova

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
sr: pojaviće se ili kada kliknete na ikonu ili kada zadržite miša iznad nje.

en: Appear on mouse over
sr: Pojavi se kad je miš iznad

en: Appear on click
sr: Pojavi se na klik

en: Behaviour of the Taskbar:
sr: Ponašanje trake zadataka

en: Icons' animations and effects
sr: Animacije i efekti ikona

en: On mouse hover:
sr: Kada je miš iznad:

en: On click:
sr: Na klik:

en: Colour
sr: Boja

en: Choose a theme of icons :
sr: Odaberi temu za ikone:

en: Icons size:
sr: Dimenzije ikona:

en: Very small
sr: Vrlo male

en: Small
sr: Male

en: Medium
sr: Srednje

en: Big
sr: Velike

en: Very Big
sr: Vrlo velike

en: Choose the default view for main docks :
sr: Odaberite podrazumevani izgled glavnog doka:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
sr: Možete prebrisati ovaj parametar za svaki pod-dok.

en: Choose the default view for sub-docks :
sr: Odaberite podrazumevani izgled pod-dokova:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
sr: Ako je postavljeno na 0, dok će se pozicionirati relativno u odnosu na levi ugao ako je horizontalan i gornji ugao ako je vertikalan. Ako je postavljeno na 1, dok će se pozicionirati relativno u odnosu na desnu ivicu ako je horizonatalan i donji ugao ako je vertikalan.

en: Relative alignment:
sr: Relativno poravnanje:

en: Offset from the screen's edge
sr: Razmak od ivice ekrana

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
sr: Razmak od apsolutnog položaja u odnosu na ivicu ekrana, u pikselima. Možete pomerati dok držeći pritisnut ALT ili CTRL taster i levi taster miša.

en: Lateral offset:
sr: Bočno pomeranje:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
sr: u pikselima. Možete pomerati dok držeći pritisnut ALT ili CTRL taster i levi taster miša.

en: Distance to the screen edge:
sr: Odstojanje od ivice ekrana:

en: Accessibility
sr: Dostupnost

en: How to call the dock back:
sr: Kako opozvati dok:

en: Hit the screen's border
sr: Udari u ivicu ekrana

en: Hit where the dock is
sr: Udari na mesto gde je dok

en: Hit the screen's corner
sr: Udari u ivicu ekrana

en: Hit a zone
sr: Udari yonu

en: Size of the zone :
sr: Dimenzije zone:

en: Image to display on the zone :
sr: Slika koja će biti prikazana u zoni:

en: Sub-docks' visibility
sr: Vidljivost pod-doka

en: in ms.
sr: u ms.

en: Delay before displaying a sub-dock:
sr: Kašnjenje pre prikazivanja pod-doka:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
sr: Košnjenje pre napuštanja pod-doka koristi efekat:

en: TaskBar
sr: Traka zadataka

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
sr: Cairo-dok će se ponašati kao vaša traka zadataka. Preporučujemo da uklonite bilo koju drufu traku zadataka.

en: Show currently opened applications in the dock?
sr: Prikaži trenutno otvorene programe u doku?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
sr: Omogućava da se pokretač ponaša kao program kada su njegovi programi aktivirani i da prikaže marker na ikoni da pi to pokazao. Možete pokrenuti sledeći primerak programa preko SHIFT +klik.

en: Mix launchers and applications
sr: Izmešaj pokretače i programe

en: Only show applications on current desktop
sr: Prikaži programe samo na trenutnoj radnoj površini

en: Only show icons whose windows are minimised
sr: Prikaži samo ikone prozora koji su minimizovani.

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
sr: Ovo vam omogućava da grupišete sve prozore određenog programa u specifičan pod-dok, i da vršite akcije nad svim prozorima u isto vreme.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
sr: Grupisati prozore istog programa u pod-dok?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
sr: Unesite klasu programa, odvojeno sa tačka-zarez ';'

en: 		Except the following classes:
sr: 		Osim sledećih klasa:

en: Representation
sr: Predstavljanje

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
sr: Ako nije podešeno, za sve programe će se koristiti ikone koje dolaze uz X. Ako jeste, ista ikona kao odgovarajući pokretač će biti korišćena za svaki program.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
sr: Prebriši X ikonu ikonom pokretača?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
sr: Potreban je kompzitni menadžer da bi se prikazale sličice.
    OpenGL je potreban za iscrtavanje unazad savijenih ikona.

en: How to draw minimised windows ?
sr: Kako da iscrtam minimizovane ikone?

en: Make the icon transparent
sr: Načini ikone providnim

en: Show a window's thumbnail
sr: Prikaži sličice prozora

en: Draw it bent backwards
sr: Iscrtaj ih savijene unazad

en: Transparency of icons whose window is minimised:
sr: Providnost ikona čiji su prozori minimizovani:

en: Opaque
sr: Neprovidno

en: Transparent
sr: Providno

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
sr: Pusti kratku animaciju ikone kada njen prozor postane aktivan

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
sr: ako je ime predugačko, "..." će biti dodato na kraj imena

en: Maximum number of caracters in application name:
sr: Maksimalan broj znakova u nazivu programa:

en: Interaction
sr: Interakcija

en: Nothing
sr: Ništa

en: Minimize
sr: Minimizuj

en: Launch new
sr: Pokreni novi

en: This is the default behaviour of most taskbars.
sr: Ovo je podrazumevano ponašanje većine traka zadataka.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
sr: Minimizuj prozor kada je njegova ikona kliknuta, ako je već bio aktivni prozor?

en: Only if your Window Manager supports it.
sr: Samo ako je podržano od menadžera prozora.

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
sr: Isticanje programa zahteva obraćanje pažnje na dijalog balončić

en: in seconds
sr: u sekundama

en: Duration of the dialog:
sr: Trajanje dijaloga:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
sr: Bićete obavešteni čak i ako, na primer, gledate film preko celog ekrana ili se nalazite na drugoj radnoj površini.

en: Force the following applications to demand your attention
sr: Prisilite sledeće programe da zahtevaju vašu pažnju

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
sr: Programi koji su naglašeni zahtevaju vašu pažnju u vezi animacije

en: Animations speed
sr: Brzina animacije

en: Animate sub-docks when they appear
sr: Animiraj pod-dokove kada se pojave

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
sr: Ikone će se pojaviti umotane u same sebe i onda će se odmotavati dok ne popune ceo dok. Što je veličina manja, odmotavanje će biti brže.

en: Animation unfolding duration:
sr: Trajanje odvijanja animacije:

en: fast
sr: brzo

en: slow
sr: sporo

en: The more there are, the slower it will be
sr: Što je ovde više, biće sporije

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
sr: Broj koraka pri zumiranju animacije (porast/smanjenje):

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
sr: Broj koraka pri animaciji auto-sakrivanja  (pomeranje gore/pomeranje dole):

en: Refresh rate
sr: Učestalost osvežavanja

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
sr: u Hz. Ovo je u vezi podašavanja ponašanja u odnosu na snagu procesora.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
sr: Providnost gradacionog uzorka će piti ponovo izračunat u realnom vremenu. Možda je potrebna veća snaga procesora.

en: Connection to the Internet
sr: Povezanost na internet

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
sr: Maksimalno vreme u sekundama koje je želiš da omogućiš za vezu sa serverom. Ovo ograničava samo fazu uspostavljanja veze, kada dok uspostavi vezu, ova opcija više nema uticaja.

en: Connection timeout :
sr: Isteklo je vreme za povezivanje:

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
sr: Maksimalno vreme u sekundama koje je želiš da omogućiš za kompletnu operaciju. Neke teme mogu imati par MB.

en: Maximum time to download a file:
sr: Maksimalno vreme za preuzimanje fajla:

en: Use this option if you experience problems to connect.
sr: Koristite ovu opciju ako imate problema sa povezivanjem

en: Force IPv4 ?
sr: Forsirati IPv4?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
sr: Koristite ovu opciju ako vam je veza sa internetom preko prokxy.

en: Are you behind a proxy ?
sr: Vi ste iza proksija?

en: Proxy name :
sr: Naziv proksija:

en: Port :
sr: Port:

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
sr: Ostavite prazno ako vam nije potrebna prijava na proxy koristeći ime korisnika/lozinku.

en: User :
sr: Korisnik:

en: Password :
sr: Lozinka:

en: Colour gradation
sr: Gradacija boje

en: Use a background image.
sr: Koristi sliku za pozadinu

en: Image file:
sr: Fajl koji sadrži sliku:

en: Image's transparency :
sr: Pozirnost slike:

en: Repeat image as a pattern to fill background?
sr: Ponavljaj sliku kao uzorak za popunjavanje pozadine?

en: Use a colour gradation.
sr: Koristi gradaciju boje

en: Bright colour:
sr: Svetle boje:

en: Dark colour:
sr: Tamne boje:

en: In degrees, in relation to the vertical
sr: U stepenima, u odnosu na vertikalu

en: Angle of the gradation :
sr: Ugao gradacije:

en: If not nul, it will form stripes.
sr: Ako nije prazno,  biće popunjeno prugama.

en: Repeat the gradation this number of times:
sr: Ponovi gradaciju ovaj broj puta:

en: Percentage of the bright colour:
sr: Procenat svetle boje:

en: External Frame
sr: Spoljni okvir

en: in pixels.
sr: u pikselima,

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
sr: Margina između okvira i ikona ili njihovih odraza:

en: Are the bottom left and right corners rounded?
sr: Da li su donji levi i desni uglovi zaobljeni?

en: Stretch the dock to always fill the screen
sr: Razvuci dok da uvek prekrije ekran

en: Main Dock
sr: Glavni dok

en: Sub-Docks
sr: Pod-dokovi

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
sr: Možete odrediti odnos ikona pod-doka u odnosu na dimenzije ikona glavniog doka

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
sr: Odnos dimenzija ikona pod-doka:

en: smaller
sr: manji

en: Dialogs
sr: Dijalozi

en: Bubble
sr: Balon

en: Shape of the bubble:
sr: Oblik balona

en: Otherwise the default's system one will be used.
sr: U suprotnom će biti korišćen podrazumevani sistem jedan.

en: Use a custom font for the text?
sr: Koristiti korisnički font za tekst?

en: Text font:
sr: Font teksta:

en: Buttons
sr: Dugmad

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
sr: Veličina dugmadi u info-balončiću (širina x visina):

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
sr: Naziv slike koja će se koristiti za da/ok dugme:

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
sr: Naziv slike koja će se koristiti za ne/odustani dugme:

en: Size of the icon displayed next to the text :
sr: Veličina ikone koja se prikazuje odmah do teksta:

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
sr: Ovo može biti prilagođeno za svaki programčiće radne površine odvojeno.
    Odaberite 'Korisničko ukrašavanje' da bi dole definisali vlastia ulepšavanja

en: Choose a default decoration for all desklets :
sr: Odaberite podrazumevano ulepšavanje za sve programčiće radne površine:

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
sr: Ovo je slika koja će biti prikazana ispod crteža, na primer kao okvir. Ostavite prazno ako ne želite da koristite.

en: Background image :
sr: Slika za pozadinu:

en: Background transparency :
sr: Providnost pozadine:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
sr: u pikselima. Koristite ovo da podesite levi položaj crteža.

en: Left offset :
sr: Levo odstojanje:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
sr: u pikselima. Koristite ovo da podesite gornji položaj crteža.

en: Top offset :
sr: Gornje odstojanje:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
sr: u pikselima. Koristite ovo da podesite desni položaj crteža.

en: Right offset :
sr: Desno odstojanje:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
sr: u pikselima. Koristite ovo da podesite donji položaj crteža.

en: Bottom offset :
sr: Donje odstojanje:

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
sr: Ovo je slika koja će biti prikazana iznad crteža, kao na primer odraz. Ostavite prazno ako ne želite da koristite.

en: Foreground image :
sr: Slika za prednji plan:

en: Foreground tansparency :
sr: Providnost prednjeg plana:

en: Buttons size :
sr: Veličina dugmadi:

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
sr: Naziv slike koja će se koristiti za dugme 'rotacija':

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
sr: Naziv slike koja će se koristiti za dugme 'dodavanje':

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
sr: Naziv slike koja će se koristiti za dugme 'rotacija po dubini':

en: Icons' themes
sr: Teme za ikone

en: Choose an icon theme :
sr: Odaberi temu za ikone:

en: Image filename to use as a background for icons :
sr: Naziv fajla sa slikom koja će se koristiti za pozadinu ikona:

en: Icons size
sr: Veličina ikona

en: Space between icons :
sr: Rastojanje između ikona:

en: Zoom effect
sr: Efekti zumiranja

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
sr: postavite na 1 ako ne želite da ikone budu zumirane kada je miš iznad njih.

en: Maximum zoom of the icons :
sr: Maksimalni zum ikona:

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
sr: u pikselima. Van ovog prostora (centrirano na miša), nema zumiranja.

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
sr: Širina prostora u kojem će se vršiti zumiranje:

en: Separators
sr: Odvajači

en: Force separator's image size to stay constant?
sr: Prolagodi dimenzije slike odvajača da ostanu konstantne?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
sr: Samo podrazumevano, prikaz 3D-površina i krivih podržavaju obične i fizičke odvajače. Obični odvajači se iscrtavaju različito, u zavisnosti od načina posmatranja.

en: How to draw the separators?
sr: Kako iscrtati razdvajače?

en: Use an image.
sr: Koristi sliku.

en: Flat separator
sr: Običan razdvajač.

en: Physical separator
sr: Fizički odvajač

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
sr: Neka se slika odvajača okrene kada je dok na vrhu, levo ili desno?

en: Colour of flat separators :
sr: Boja ravnog odvajača:

en: Reflections
sr: Odraz

en: light
sr: svetlo

en: strong
sr: snažan

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
sr: u procentima od veličine ikone. Parametar utiče na ukupnu veličinu doka.

en: Height of the reflection:
sr: Visina odraza:

en: small
sr: mali

en: tall
sr: visok

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
sr: Ovo je njihova providnost kada je dok neaktivan; oni će se "materijalizovati" postepeno kako dok raste. Što je bliže 0, biće više providan.

en: Icons' transparency at rest :
sr: Providnost neaktivnog doka:

en: Link the icons with a string
sr: Poveži ikonu sa nizom znakova

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
sr: Dužina linije niza znakova, u pikselima (0 ne koristiti niz znakova):

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
sr: Boja niza znakova (crvena, plava, zelena, alfa):

en: Indicator of the active window
sr: Indikator aktivnog prozora

en: Frame
sr: Okvir

en: Draw indicator above the icon?
sr: Iscrtati indikator iznad ikone?

en: Indicator of active launcher
sr: Indikator aktivnog pokretača

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
sr: Indikatori su iscrtani na ikonama pokretača da bi pokazali da su već pokrenuti. Ako hoćete da koristite podrazumevane, ostavite prazno.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
sr: Indikatori su iscrtani na ikonama aktivnih pokretača, ali vi želite da ih takože prikažete i na programima.

en: Display an indicator on application icons too ?
sr: Prikazati indikator takođe i na ikoni?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
sr: Relativno u odnosu na dimenzije ikone. Možete koristiti ovaj parametar da podesite vertikalni položaj indikatora.
    Ako je indikator povezan sa ikonom, pomeraj će biti naviše, u suprotnom naniže.

en: Vertical offset :
sr: Vertikalno rastojanje:

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
sr: Ako je indikator povezan sa ikonom, tada će biti zumiran kao ikona i rastojanje će biti naviše.
    U suprotnom, biće iscrtan direktno na doku i rastojanje će biti naniže.

en: Link the indicator with its icon?
sr: Povezati indikator sa ikonom?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
sr: Možete odabrati da indikator bude veći ili manji od ikona. Što je vrednost veća, veći je indikator. 1 znači da će indikator imati iste dimenzije kao i ikona.

en: Indicator size ratio :
sr: Odnoos stranica indikatora:

en: bigger
sr: veće

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
sr: Koristi se da indikator prati orijentaciju doka (gore/dole/levo/desno).

en: Rotate the indicator with dock?
sr: Rotiraj indikator sa dokom?

en: Indicator of grouped windows
sr: Indikator grupiranoih prozora

en: How to show that several icons are grouped :
sr: Kako prikazati da je više ikona grupisano:

en: Draw the sub-dock's icons as a stack
sr: Iscrtaj ikone pod-doka jednu iznad druge

en: It only makes sense if you chose to group the applis of the same class together. Leave blank to use the default one.
sr: Ima smisla samo ako grupirate programe iste klase. Ostavite prazno da koristite podrazumevano stanje.

en: Zoom the indicator with its icon?
sr: Zumirati indikator sa ikonom?

en: Labels
sr: Natpisi

en: Label visibility
sr: Vidljivost oznake

en: Show labels:
sr: Prikaži natpis:

en: On pointed icon
sr: Na pokazanim ikonama

en: On all icons
sr: Na svim ikonama

en: Draw the outline of the text?
sr: Iscrtati obrise teksta?

en: Margin around the text (in pixels) :
sr: Margina oko teksta (u pikselima):

en: Visibility of the dock
sr: Vidljivost doka

en: Same as main dock
sr: Isto kao i glavni dok

en: Leave it empty to use the same view as the main dock.
sr: Ostavite nepopunjeno da bi koristili isti izgled kao za glavni dok.

en: Choose the view for this dock :/
sr: Odaberite izgled za ovaj dok:

en: Fill the background with:
sr: Popuni pozadinu sa:

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
sr: Dozvoljen je bilo koji format; ako je prazno, gradacija u boji će se koristiti.

en: Image filename to use as a background :
sr: Naziv fajla sa slikom koja će se koristiti za pozadinu:

en: You can even paste an internet URL.
sr: Možete čak da prilepite internet adresu (URL).

en: ...or drag and drop a theme package here :
sr: ... ili prevucite i ispustite paket sa temom ovde:

en: Theme loading options
sr: Opcije za učitavanje tema

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
sr: Ako odaberete ovu opciju, vaš pokretač će biti uklonjen i zamenjen pokretačem iz nove teme. U suprotnom vaš pokretač će biti zadržan, samo će ikone biti zamenjene.

en: Use the new theme's launchers?
sr: Upotrebi novu temu za pokretače?

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
sr: U suprotnom će trenutno ponašanje biti zadržano. To definiše položaj doka, podešavanja u vezi ponašanja, kao što je auto-sakrivanje, korišćenje trake sa zadacima ili ne, itd.

en: Use the new theme's behaviour?
sr: Upotrebi novo ponašanje tema?

en: Save
sr: Sačuvaj

en: You will then be able to re-open it at any time.
sr: Tada ćete moći ponovo da otvorite u bilo koje vreme.

en: Save current behaviour also?
sr: Ssačuvati takođe trenutno ponašanje?

en: Save current launchers also?
sr: Sačuvati takođe i trenutne pokretače?

en: The dock will build a complete tarball of your current theme, allowing you to easily exchange it with other people.
sr: Dok će napraviti kompletnu tar arhivu vaše trenutne teme, što vam omogućava jednostavnu razmenu sa ostalim ljudima.

en: Build a package of the theme?
sr: Napraviti paket od teme?

en: Desktop Entry
sr: Ulaz na radnu površinu
