caja-actions 1.26.0 - en to az translation catalogue (30 entries)

en: Description
az: İzahat

en: _Open
az: _Aç

en: Starting %s
az: %s başladılır

en: Not a launchable item
az: Başladıla bilən üzv deyil

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: FILE
az: FAYL

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
az: Boş

en: _Action
az: _Gedişat

en: _File
az: _Fayl

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _View
az: _Görünüş

en: _Tools
az: _Vasitələr

en: _Help
az: _Yardım

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Quit
az: Çı_x

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
az: Proqramdan çıx

en: Cu_t
az: _Kəs

en: _Copy
az: Köçü_r

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: D_uplicate
az: _Cütləşdir

en: _Delete
az: _Sil

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: Contents
az: Məzmun

en: _About
az: _Haqqında

en: minutes
az: dəqiqə

en: _Up
az: _Yuxarı

en: _Browse...
az: _Gəz...

en: <b>Command</b>
az: <b>Əmr</b>

en: Miscellaneous options
az: Müxtəlif seçimlər
