caja-actions 1.26.0 - en to br translation catalogue (40 entries)

en: Description
br: Deskrivadur

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Open
br: _Digeriñ

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'hall ket lakaat URIioù un teul d'un enankad mod .desktop e rizh 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra da loc'hañ

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
br: Diuzañ un teuliad

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
br: Tra ebet

en: _File
br: _Restr

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: _Tools
br: _Ostilhoù

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Save
br: _Enrollañ

en: _Quit
br: _Kuitaat

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
br: Kuitaat an arload

en: Cu_t
br: _Troc'hañ

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Paste
br: _Pegañ

en: D_uplicate
br: _Eilañ

en: _Delete
br: _Dilemel

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: Contents
br: Endalc'hadoù

en: _About
br: _Diwar-benn

en: minutes
br: a vunutennoù

en: _Up
br: _Sevel

en: _Browse...
br: _Furchal...

en: <b>Command</b>
br: <b>Arc'had</b>

en: _Folders
br: _Teuliadoù

en: P_roperties
br: Perzhioù
