caja-actions 1.26.0 - en to bs translation catalogue (35 entries)

en: Description
bs: Opis

en: _Open
bs: _Otvori

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
bs: Odaberi folder

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
bs: Nijedan

en: _Action
bs: _Radnja

en: _File
bs: _Fajl

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: _Tools
bs: _Alati

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Save
bs: _Snimi

en: _Quit
bs: _Izađi

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
bs: Zatvori aplikaciju

en: Cu_t
bs: _Izreži

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Paste
bs: _Umetni

en: D_uplicate
bs: _Udvostruči

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: Contents
bs: Sadržaj

en: _About
bs: _O

en: minutes
bs: minuta

en: _Up
bs: _Gore

en: _Browse...
bs: _Pregledaj...

en: <b>Command</b>
bs: <b>Naredba</b>

en: P_roperties
bs: Pos_tavke

en: Miscellaneous options
bs: Razne opcije
