caja-actions 1.26.0 - en to el translation catalogue (116 entries)

en: MATE desktop
el: Επιφάνεια εργασίας MATE

en: KDE desktop
el: Επιφάνεια Εργασίας KDE

en: LXDE desktop
el: Επιφάνεια Εργασίας LXDE

en: ROX desktop
el: Επιφάνεια εργασίας ROX

en: XFCE desktop
el: Επιφάνεια εργασίας XFCE

en: OK.
el: Εντάξει.

note: Translators: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
el: Αντίγραφο του %s

en: Type of the item
el: Τύπος του αντικειμένου

en: Empty label
el: Κενή ετικέτα

en: Suggested shortcut
el: Προτεινόμενη συντόμευση

note: Translators: default label for a new menu
en: New Caja menu
el: Νέο μενού Caja

note: Translators: label for the default profile
en: Default profile
el: Προεπιλεγμένο προφίλ

en: Name of the profile
el: Όνομα του προφίλ

en: Path of the command
el: Διαδρομή της εντολής

en: Parameters of the command
el: Παράμετροι της εντολής

en: Working directory
el: Κατάλογος εργασίας

en: Execute as user
el: Εκτέλεση ως χρήστης

en: user
el: χρήστης

en: Output of the run command
el: Έξοδος της εντολής που εκτελείται

en: Run command:
el: Εκτέλεση εντολής:

en: Export as a ._desktop file
el: Έξοδος ως αρχείο ._desktop

note: Translators: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
el: άγνωστος τύπος: %s

en: Arguments
el: Ορίσματα

en: Application name
el: Όνομα εφαρμογής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Icon name
el: Όνομα εικονιδίου

en: Return code
el: Κωδικός επιστροφής

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: Has its own GtkBuilder
el: Έχει το δικό του GtkBuilder

en: Toplevel name
el: Όνομα κορυφαίου επιπέδου

en: File is not a valid .desktop file
el: Το αρχείο δεν είναι έγκυρο αρχείο .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
el: Μη αναγνωρίσιμη έκδοση αρχείου desktop '%s'

en: Starting %s
el: Εκκίνηση %s

en: Application does not accept documents on command line
el: Η εφαρμογή δεν δέχεται έγγραφα από τη γραμμή εντολών

en: Unrecognized launch option: %d
el: Μη αναγνωρίσιμη επιλογή εκκίνησης: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
el: Δεν επιτρέπεται το πέρασμα διευθύνσεων (URI) εγγράφων σε εγγραφές της επιφάνειας εργασίας τύπου 'Type=Link'

en: Not a launchable item
el: Μη εκκινήσιμο αντικείμενο

en: Disable connection to session manager
el: Απενεργοποίηση σύνδεσης με τον διαχειριστή συνεδρίας

en: Specify file containing saved configuration
el: Καθορισμός του αρχείου που περιέχει τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις

en: FILE
el: ΑΡΧΕΙΟ

en: Specify session management ID
el: Καθορισμός ID διαχείρισης συνεδρίας

en: Session management options:
el: Επιλογές διαχείρισης συνεδρίας:

en: Show session management options
el: Εμφάνιση επιλογών διαχείρισης συνεδρίας

en: Item is local
el: Το αντικείμενο είναι τοπικά

note: Translators: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
el: Επιτυχής εξαγωγή ως

en: Summary
el: Περίληψη

en: Export is done
el: Η εξαγωγή ολοκληρώθηκε

note: Translators: indicate that the file was not imported
en: Not imported
el: Δεν εισήχθη

en: Import is done
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
el: Επιλογή ενός φακέλου

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
el: Καμία

en: _Action
el: _Ενέργεια

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _View
el: _Προβολή

en: _Tools
el: Ε_ργαλεία

en: _Maintainer
el: _Συντηρητής

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: New _menu
el: Νέο _μενού

en: _New action
el: _Νέα ενέργεια

en: New _profile
el: Νέο _προφίλ

en: _Save
el: Απο_θήκευση

en: _Quit
el: _Έξοδος

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
el: Έξοδος από την εφαρμογή

en: Cu_t
el: Αποκο_πή

en: _Copy
el: _Αντιγραφή

en: _Paste
el: Επι_κόλληση

en: D_uplicate
el: Δημιουργία διπλο_τύπου

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: _About
el: Πε_ρί

en: On the _left
el: Στα _αριστερά

en: On the _right
el: Στα _δεξιά

en: On the _top
el: Σα _παν

en: On the _bottom
el: Σα _κατ

en: Save error
el: Σφάλμα αποθήκευσης

en: New profile
el: Νέο προφίλ

en: minutes
el: λεπτά

en: _Import
el: _Εισαγωγή

en: _Export
el: Ε_ξαγωγή

en: _Up
el: _Πάνω

en: _Down
el: _Κάτω

en: Readable
el: Αναγνώσιμο

en: Writable
el: Εγγράψιμο

note: Translators: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
el: χωρίς όνομα

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Local files
el: Τοπικά αρχεία

en: SSH files
el: Αρχεία SSH

en: Windows files
el: Αρχεία Windows

en: FTP files
el: Αρχεία FTP

en: WebDAV files
el: Αρχεία WebDAV

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Container
el: Περιέκτης

en: End of session
el: Τέλος της συνεδρίας

en: _Icon :
el: _Εικονίδιο :

en: _Browse...
el: _Περιήγηση...

en: <b>Caja Item</b>
el: <b>Αντικείμενο Caja</b>

en: _Label :
el: _Ετικέτα :

en: <b>Profile</b>
el: <b>Προφίλ</b>

en: Example
el: Παράδειγμα

en: _Path :
el: _Διαδρομή :

en: P_arameters :
el: Π_αράμετροι :

en: <b>Command</b>
el: <b>Εντολή</b>

en: _Command
el: _Εντολή

en: In a _terminal
el: Στο _τερματικό

en: _Embedded
el: _Ενσωματομένο

en: Execute as _user :
el: Εκτέλεση ως _χρήστης :

en: <b>Execute as user</b>
el: <b>Εκτέλεση ως χρήστης</b>

en: E_xecution
el: Ε_κτέλεση

en: _Folders
el: _Φάκελοι

en: _Environment
el: _Περιβάλλον

en: _Description :
el: _Περιγραφή:

en: P_roperties
el: _Ιδιότητες

en: Import a file.
el: Εισαγωγή αρχείου.

en: Miscellaneous options
el: Διάφορες επιλογές
