caja-actions 1.26.0 - en to et translation catalogue (43 entries)

en: Description
et: Kirjeldus

en: _Cancel
et: _Tühista

en: _Open
et: _Ava

en: File is not a valid .desktop file
et: Fail pole korrektne .desktop fail

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
et: Töölauafaili tundmatu versioon '%s'

en: Starting %s
et: Käivitamine: %s

en: Application does not accept documents on command line
et: Rakendus ei toeta käsurealt määratavaid dokumente

en: Unrecognized launch option: %d
et: Tundmatu käivitusvalik: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
et: Dokumendi URI-sid pole võimalik 'Liik=Viit' töölauakirjetele edasi anda

en: Not a launchable item
et: Pole käivitatav kirje

en: Disable connection to session manager
et: Seansihalduriga ühendumise keelamine

en: Specify file containing saved configuration
et: Määra salvestatud sätete fail

en: FILE
et: FAIL

en: Specify session management ID
et: Seansihalduse ID määramine

en: Session management options:
et: Seansihalduse valikud:

en: Show session management options
et: Seansihalduse valikute näitamine

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
et: Vali kataloog

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
et: Puudub

en: _Action
et: _Tegevus

en: _File
et: _Fail

en: _Edit
et: _Redaktor

en: _View
et: _Vaade

en: _Tools
et: _Tööriistad

en: _Help
et: A_bi

en: _Save
et: _Salvesta

en: _Quit
et: _Lõpeta

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
et: Programmi töö lõpetamine

en: Cu_t
et: _Lõika

en: _Copy
et: _Kopeeri

en: _Paste
et: _Aseta

en: D_uplicate
et: Loo _duplikaat

en: _Delete
et: _Eemalda

en: _Preferences
et: _Eelistused

en: Contents
et: Sisukord

en: _About
et: _Lähemalt

en: minutes
et: minutit

en: _Up
et: _Üles

en: _Down
et: _Alla

en: _Browse...
et: _Vali...

en: <b>Command</b>
et: <b>Käsk</b>

en: _Folders
et: _Kataloogid

en: P_roperties
et: _Omadused

en: Miscellaneous options
et: Mitmesugused valikud
