caja-actions 1.26.0 - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: Description
fi: Kuvaus

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Open
fi: _Avaa

en: File is not a valid .desktop file
fi: Tiedosto ei ole kelvollinen .desktop-tiedosto

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fi: Tuntematon työpöytätiedoston versio ”%s”

en: Starting %s
fi: Käynnistetään %s

en: Application does not accept documents on command line
fi: Sovellus ei hyväksy asiakirjoja komentoriviltä

en: Unrecognized launch option: %d
fi: Tuntematon käynnistysvalitsin: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
fi: Asiakirjojen URI:a ei voi antaa ”Type=Link”-muotoisille työpöytälinkeille

en: Not a launchable item
fi: Ei käynnistettävä kohde

en: Disable connection to session manager
fi: Estä yhteys istunnonhallintaan

en: Specify file containing saved configuration
fi: Anna tallennetun määrittelyn sisältävä tiedosto

en: FILE
fi: TIEDOSTO

en: Specify session management ID
fi: Anna istunnonhallinan tunniste

en: Session management options:
fi: Istunnonhallinan valitsimet:

en: Show session management options
fi: Näytä istunnonhallinan valitsimet

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
fi: Valitse kansio

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
fi: Ei mitään

en: _Action
fi: _Toiminto

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _View
fi: _Näytä

en: _Tools
fi: Työ_kalut

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Quit
fi: _Lopeta

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
fi: Lopeta tämä ohjelma

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Paste
fi: L_iitä

en: D_uplicate
fi: _Monista

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: Contents
fi: Sisältö

en: _About
fi: _Tietoja

en: minutes
fi: minuuttia

en: _Up
fi: _Ylös

en: _Down
fi: _Alas

en: _Browse...
fi: _Selaa...

en: <b>Command</b>
fi: <b>Komento</b>

en: _Folders
fi: _Kansiot

en: P_roperties
fi: O_minaisuudet

en: Miscellaneous options
fi: Sekalaiset asetukset
