caja-actions 1.26.0 - en to fur translation catalogue (28 entries)

en: Description
fur: Descrizion

en: _Open
fur: _Vierç

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
fur: No stâ centrâ

en: _Action
fur: _Azion

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Viodude

en: _Tools
fur: _Imprescj

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Save
fur: _Salve

en: _Quit
fur: _Jes

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
fur: Jes da l'aplicazion

en: Cu_t
fur: _Tae

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Paste
fur: _Tache

en: D_uplicate
fur: D_upliche

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: Contents
fur: Contignûts

en: _About
fur: Informazions

en: _Up
fur: _Sù

en: _Browse...
fur: S_vuluzze

en: <b>Command</b>
fur: <b>Comant</b>

en: _Folders
fur: Carte_lis
