caja-actions 1.26.0 - en to gu translation catalogue (42 entries)

en: Description
gu: વર્ણન

en: _Cancel
gu: રદ કરો (_C)

en: _Open
gu: ખોલો (_O)

en: File is not a valid .desktop file
gu: ફાઈલ માન્ય .desktop ફાઈલ નથી

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gu: નહિં ઓળખાયેલ ડેસ્કટોપ ફાઈલ આવૃત્તિ '%s'

en: Starting %s
gu: સુયોજન %s

en: Application does not accept documents on command line
gu: કાર્યક્રમ આદેશ વાક્ય પર દસ્તાવેજો સ્વીકારતું નથી

en: Unrecognized launch option: %d
gu: નહિં ઓળખાયેલ લોન્ચ વિકલ્પ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gu:  'Type=Link' ડેસ્કટોપ નોંધણીને URIs દસ્તાવેજ ને પસાર કરી શકતુ નથી

en: Not a launchable item
gu: લોન્ચ કરી શકાય તેવી વસ્તુ નથી

en: Disable connection to session manager
gu: સત્ર વ્યવસ્થાપકમાં જોડાણ નિષ્ક્રિય કરો

en: Specify file containing saved configuration
gu: સંગ્રહાયેલ રૂપરેખાંકન સમાવતી ફાઈલ સ્પષ્ટ કરો

en: Specify session management ID
gu: સત્ર વ્યવસ્થાપન ID સ્પષ્ટ કરો

en: ID
gu: ઓળખ

en: Session management options:
gu: સત્ર વ્યવસ્થાપન વિકલ્પો:

en: Show session management options
gu: સત્ર વ્યવસ્થાપન વિકલ્પો બતાવો

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
gu: ફોલ્ડર પસંદ કરો

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
gu: કંઇ નહી

en: _Action
gu: ક્રિયા (_A)

en: _File
gu: ફાઈલ (_F)

en: _Edit
gu: ફેરફાર (_E)

en: _View
gu: જુઓ (_V)

en: _Tools
gu: સાધનો (_T)

en: _Help
gu: મદદ (_H)

en: _Save
gu: સંગ્રહો (_S)

en: _Quit
gu: બહાર નીકળો (_Q)

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
gu: કાર્યક્રમમાંથી બહાર નીકળો

en: Cu_t
gu: કાપો (_t)

en: _Copy
gu: નકલ કરો (_C)

en: _Paste
gu: ચોંટાડો (_P)

en: D_uplicate
gu: નકલી (_u)

en: _Delete
gu: કાઢી નાંખો (_D)

en: _Preferences
gu: પસંદગીઓ (_P)

en: Contents
gu: સમાવિષ્ટો

en: _About
gu: વિશે (_A)

en: minutes
gu: મિનિટો

en: _Up
gu: ઉપર (_U)

en: _Browse...
gu: શોધો (_B)...

en: <b>Command</b>
gu: <b>આદેશ</b>

en: _Folders
gu: ફોલ્ડરો (_F)

en: P_roperties
gu: ગુણધર્મો (_r)

en: Miscellaneous options
gu: મિશ્રિત વિકલ્પો
