caja-actions 1.26.0 - en to he translation catalogue (36 entries)

en: Description
he: תיאור

en: _Cancel
he: _ביטול

en: _Open
he: _פתח

en: File is not a valid .desktop file
he: הקובץ אינו קובץ ‎.desktop תקני

en: Starting %s
he: בהפעלת %s

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
he: לא ניתן להעביר כתובת מסמך לכניסת שולחן עבודה 'Type=Link'

en: Not a launchable item
he: אינו פריט שניתן להפעילו

en: Specify file containing saved configuration
he: הגדר קובץ המכיל הגדרות שמורות

en: FILE
he: קובץ

en: Specify session management ID
he: הגדר מס"ד ניהול עבור ה-Session

en: ID
he: מספר סידורי

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
he: בחירת תיקיה

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
he: ללא

en: _Action
he: _פעולה

en: _File
he: _קובץ

en: _Edit
he: _עריכה

en: _View
he: _תצוגה

en: _Tools
he: _כלים

en: _Help
he: ע_זרה

en: _Save
he: _שמור

en: _Quit
he: _יציאה

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
he: יוצא מהיישום

en: Cu_t
he: _גזור

en: _Copy
he: ה_עתק

en: _Paste
he: ה_דבק

en: D_uplicate
he: שכ_פול

en: _Delete
he: מ_חיקה

en: _Preferences
he: ה_עדפות

en: Contents
he: תוכן

en: _About
he: על _אודות

en: minutes
he: דקות

en: _Up
he: מ_עלה

en: _Browse...
he: _עיון...

en: <b>Command</b>
he: <b>פקודה</b>

en: _Folders
he: _תיקיות

en: P_roperties
he: _מאפיינים
