caja-actions 1.26.0 - en to ie translation catalogue (37 entries)

en: Description
ie: Descrition

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Open
ie: _Aperter

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
ie: Selecte un fólder

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
ie: Null

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _View
ie: _Vise

en: _Tools
ie: Ins_trumentarium

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Save
ie: _Gardar

en: _Quit
ie: Sa_lir

en: Cu_t
ie: Exci_ser

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Paste
ie: Co_llar

en: D_uplicate
ie: D_uplicar

en: _Delete
ie: _Deleter

en: _Preferences
ie: _Preferenties

en: Contents
ie: Contenete

en: _About
ie: _Pri

en: _Up
ie: Ad-_up

en: _Down
ie: A-_bass

en: _Browse...
ie: _Trovar...

en: <b>Command</b>
ie: <b>Comande</b>

en: _Folders
ie: _Fólderes

en: P_roperties
ie: P_roprietás
