caja-actions 1.26.0 - en to ig translation catalogue (14 entries)

en: Description
ig: Nkọwa

en: _Open
ig: _Mepee

en: Starting %s
ig: Na-ebido %s

en: Not a launchable item
ig: Ọ bụghị ihenhọrọ dị̄ mbubata

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
ig: Onweghị

en: _File
ig: _Faịlụ

en: _Edit
ig: _Dezie

en: _View
ig: _Gosi

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: D_uplicate
ig: M_egharịanụdị

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: _Preferences
ig: _Nkarachọ

en: _About
ig: _Maka

en: _Up
ig: _Elu
