caja-actions 1.26.0 - en to kab translation catalogue (17 entries)

en: Description
kab: Asnummel

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Open
kab: _Ldi

en: FILE
kab: AFAYLU

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
kab: Ula yiwen

en: _File
kab: A_faylu

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _View
kab: Sk_en

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _Save
kab: _Sekles

en: Cu_t
kab: _Gzem

en: _Copy
kab: _Suken

en: _Paste
kab: _Senteḍ

en: _Delete
kab: _Kkes

en: _About
kab: _Ɣef

en: _Up
kab: D _asawen

en: _Browse...
kab: S_nirem...
