caja-actions 1.26.0 - en to ku_IQ translation catalogue (24 entries)

en: Description
ku_IQ: پێناسە

en: _Cancel
ku_IQ: _هەڵوەشاندنەوە

en: _Open
ku_IQ: _کردنەوە

en: FILE
ku_IQ: پەڕگە

en: ID
ku_IQ: پێناسە

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
ku_IQ: بوخچەیەک هەڵبژێرە

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
ku_IQ: هیچ

en: _File
ku_IQ: _پەڕگە

en: _Edit
ku_IQ: _دەستکاریکردن

en: _View
ku_IQ: _بینین

en: _Tools
ku_IQ: _ئامرازەکان

en: _Help
ku_IQ: _یارمەتی

en: _Save
ku_IQ: _پاشەکەوتکردن

en: _Quit
ku_IQ: _دەرچوون

en: _Copy
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوە

en: _Delete
ku_IQ: _سڕینەوە

en: _Preferences
ku_IQ: _هەڵبژاردەکان

en: Contents
ku_IQ: ناوەڕۆکەکان

en: _About
ku_IQ: _دەربارە

en: minutes
ku_IQ: خولەک

en: _Up
ku_IQ: _سەرەوە

en: _Browse...
ku_IQ: _گەڕان...

en: _Folders
ku_IQ: _بوخچە

en: P_roperties
ku_IQ: ت_ایبەتمەندییەکان
