caja-actions 1.26.0 - en to mg translation catalogue (35 entries)

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Open
mg: _Sokafy

en: File is not a valid .desktop file
mg: Rakitra tsy mety ho .desktop rakitra

en: Starting %s
mg: Mandefa %s

en: Not a launchable item
mg: Tsy fandefa ilay zavatra tanatin'ny karazan-tsafidy

en: Disable connection to session manager
mg: Manatsahatra ny fifandraisana amin'ny mpandrindra session

en: FILE
mg: RAKITRA

en: Specify session management ID
mg: Mamaritra ny IDn'ny fandrindrana session

en: Show session management options
mg: Maneho ny safidin'ny fandrindrana session

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
mg: Misafidiana laha-tahiry iray

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
mg: Tsy misy

en: _Action
mg: _Asa

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _View
mg: _Seho

en: _Tools
mg: _Fitaovana

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Quit
mg: _Ajanony

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
mg: Manajanona ilay rindranasa

en: Cu_t
mg: _Esory

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Paste
mg: _Apetao

en: D_uplicate
mg: Anaovy _dika mitovy

en: _Delete
mg: _Fafao

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: Contents
mg: Mpiaty

en: _About
mg: _Mombamomba

en: minutes
mg: minitra

en: _Up
mg: _Ambony

en: _Browse...
mg: _Zahavo...

en: <b>Command</b>
mg: <b>Baiko</b>

en: P_roperties
mg: _Toetoetra

en: Miscellaneous options
mg: Safidy isankarazany
