caja-actions 1.26.0 - en to mk translation catalogue (40 entries)

en: Description
mk: Опис

en: _Cancel
mk: _Откажи

en: _Open
mk: _Отвори

en: File is not a valid .desktop file
mk: Датотеката не е валидна .desktop датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
mk: Непозната верзија на desktop датотеката %s

en: Starting %s
mk: Подигнувам %s

en: Application does not accept documents on command line
mk: Апликацијата не прифаќа документи на командната линија

en: Unrecognized launch option: %d
mk: Непозната опција за лансирање: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
mk: Не можам да пренесеам URl документи во desktop записи чиј што Тип=Врска

en: Not a launchable item
mk: Предметот не може да се лансира

en: Disable connection to session manager
mk: Исклучи ја врската до менаџерот за сесии

en: Specify file containing saved configuration
mk: Одредете ја датотеката со зачуваната конфигурација

en: Specify session management ID
mk: Одредете ид. за менаџмент на сесиите

en: Show session management options
mk: Покажи ги опции за управување со сесии

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
mk: Одберете папка

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
mk: Ништо

en: _Action
mk: _Дејство

en: _File
mk: _Датотека

en: _Edit
mk: _Уреди

en: _View
mk: _Поглед

en: _Tools
mk: _Алатки

en: _Help
mk: _Помош

en: _Save
mk: _Зачувај:

en: _Quit
mk: Излез

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
mk: Излези од апликацијата

en: Cu_t
mk: О_тсечи

en: _Copy
mk: _Копирај

en: _Paste
mk: _Вметни

en: D_uplicate
mk: Д_уплирај

en: _Delete
mk: _Избриши

en: _Preferences
mk: _Параметри

en: Contents
mk: Содржина

en: _About
mk: _За

en: minutes
mk: минути

en: _Up
mk: _Горе

en: _Browse...
mk: _Разгледај...

en: <b>Command</b>
mk: <b>Команда</b>

en: _Folders
mk: _Папки

en: P_roperties
mk: С_војства

en: Miscellaneous options
mk: Разни опции
