caja-actions 1.26.0 - en to nb translation catalogue (727 entries)

en: _Ask me
nb: _Spør meg

en: You will be asked for the format to choose each time an item is about to be exported.
nb: Du vil bli spurt om formatet hver gang et element skal eksporteres.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: No NAIExporter implementation found for '%s' format.
nb: Fant ingen NAIExporter-implementasjon for «%s»-formatet.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_buffer' interface.
nb: %s NAIExporter implementerer ikke «to_buffer»-grensesnittet.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_file' interface.
nb: %s NAIExporter implementerer ikke «to_file»-grensesnittet.

en: Caja-Actions Configuration Tool is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Caja-Actions er fri programvare; du kan redistribuere programmet og eller endre det i henhold til betingelsene gitt i GNU General Public License som publisert av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker) enhver senere versjon.

en: Caja-Actions Configuration Tool is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Caja-Actions distribueres i håp om at programmet vil være nyttig, men UTEN NOEN GARANTI; selv ikke en implisitt garanti for at det er SALGBART eller PASSER ET SPESIELT FORMÅL. Se Gnu General Public License for flere detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja-Actions Configuration Tool ; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A graphical interface to create and edit your Caja actions.
nb: Et grafisk grensesnitt for å opprette og redigere handlinger i Caja.

en: Copyright © 2009-2012 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>
    Copyright © 2013-2020 Wolfgang Ulbrich <mate@raveit.de>
    Copyright © 2021 The MATE developers
nb: Opphavsrett © 2009-2012 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>
    Opphavsrett © 2013-2020 Wolfgang Ulbrich <mate@raveit.de>
    Opphavsrett © 2021 MATE-utviklerne

en: MATE desktop
nb: Skrivebordsmiljøet MATE

en: KDE desktop
nb: Skrivebordsmiljøet KDE

en: LXDE desktop
nb: Skrivebordsmiljøet LXDE

en: ROX desktop
nb: Skrivebordsmiljøet ROX

en: XFCE desktop
nb: Skrivebordsmiljøet XFCE

en: Legacy systems
nb: Foreldede systemer

en: List of patterns to be matched against the selected file(s)/folder(s)
nb: Liste med mønstre som skal samsvare med valgt(e) fil(er)/mappe(r)

note: Translators: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literals, *  and not be translated
en: A list of strings with joker '*' or '?' to be matched against the name(s) of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the filename patterns for the action or the menu be candidate to display.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*'.
nb: En liste med tekststrenger som kan inneholde jokertegnene «*» og «?». Strengene undersøkes for samsvar med valgt(e) fil(er)/mappe(r). Hvert valgte element må samsvare med minst ett av filnavn-mønstrene for at handlingen eller menyen skal kunne vises.
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «*».

note: Translators: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literalls, *  and not be translated
en: A pattern to be matched against basenames of selected file(s)/folder(s). May include wildcards (* or ?). You must set one option for each pattern you need
nb: Et mønster som skal undersøkes for samsvar med navnebasisen til valgt(e) fil(er)/mappe(r). Kan inneholde jokertegn (* eller ?). Velg et alternativ for hvert mønster du trenger.

note: Translators: the "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", *  so is tranlatable Translators: "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", so is tranlatable
en: <EXPR>
nb: <UTTR>

en: Whether the specified basenames are case sensitive (default)
nb: Hvorvidt de angitte navnebasisene skiller mellom store og små bokstaver (forvalgt)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Must be set to 'true' if the filename patterns are case sensitive, to 'false' otherwise. E.g., if you need to match a filename in a case-sensitive manner, set this key to 'true'. If you also want, for example '*.jpg' to match 'photo.JPG', then set 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
nb: Velg «true» hvis filnavn-mønstrene skal skille mellom små og store bokstaver, eller «false» hvis ikke. Velg «false» hvis du f.eks. vil at «*.jpg» skal treffe «foto.JPG», ellers må du velge «true».
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «true».

en: List of patterns to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
nb: Liste med mønstre som skal samsvare med MIME-typene til valgt(e) fil(er)/mappe(r)

note: Translators: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A list of strings with joker '*' to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the mimetype patterns for the action to appear.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*/*'.
nb: En liste med tekststrenger som kan inneholde jokertegnene «*» og «?». Strengene undersøkes for samsvar med MIME-typene til valgt(e) fil(er)/mappe(r). Hvert valgte element må samsvare med minst ett av MIME-type-mønstrene for at handlingen eller menyen skal kunne vises.
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «*».

note: Translators: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A pattern to be matched against mimetypes of selected file(s)/folder(s). May include the asterisk wildcard '*'. You must set one option for each pattern you need
nb: Et mønster som skal undersøkes for samsvar med MIME-typen til valgt(e) fil(er)/mappe(r). Kan inneholde jokertegn (* eller ?). Velg et alternativ for hvert mønster du trenger.

en: Whether the profile applies to files (deprecated option, see mimetype)
nb: Hvorvidt profilen gjelder filer (foreldet alternativ, se MIME-type)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have files, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isdir' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
nb: Velg «true» hvis utvalget kan ha filer, ellers «false».
    Dette alternativet henger sammen med «isdir»-alternativet. Gyldige kombinasjoner:
    isfile='true' og isdir='false': utvalget kan kun ha filer
    isfile='false' og isdir='true': utvalget kan kun ha mapper
    isfile='true' og isdir='true': utvalget kan ha både filer og mapper
    isfile='false' og isdir='false': dette er en ugyldig kombinasjon (oppsettet er uvirksomt).
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «true».

en: Whether the profile applies to folders (deprecated option, see mimetype)
nb: Hvorvidt profilen gjelder mapper (foreldet alternativ, se MIME-type)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have folders, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isfile' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
nb: Velg «true» hvis utvalget kan ha mapper, ellers «false».
    Dette alternativet henger sammen med «isdir»-alternativet. Gyldige kombinasjoner:
    isfile='true' og isdir='false': utvalget kan kun ha filer
    isfile='false' og isdir='true': utvalget kan kun ha mapper
    isfile='true' og isdir='true': utvalget kan ha både filer og mapper
    isfile='false' og isdir='false': dette er en ugyldig kombinasjon (oppsettet er uvirksomt).
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «false».

en: Whether the selection may be multiple (deprecated option, see selection count)
nb: Hvorvidt flere ting kan velges (foreldet alternativ, se antall i utvalg)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: If you need more than one files or folders to be selected, set this key to 'true'. If you want just one file or folder, set it to 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
nb: Velg «true» hvis flere enn én fil eller mappe skal kunne velges, ellers velg «false».
    Dette kommer kun til anvendelse hvis noe er valgt.
    Standardverdien er «false».

en: List of schemes to be matched against those of selected file(s)/folder(s)
nb: Liste med skjema som skal samsvare med valgt(e) fil(er)/mappe(r)

note: Translators: schemes (sftp, ssh, ftp, file, etc.) are standard keywords which define *  the access protocol to an object, they should not be translated
en: Defines the list of valid schemes to be matched against the selected items. The scheme is the protocol used to access the files. The keyword to use is the one used in the URI by the file manager.
    Examples of valid URI include:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    The most common schemes are:
    'file': local files
    'sftp': files accessed via SSH
    'ftp': files accessed via FTP
    'smb': files accessed via Samba (Windows share)
    'dav': files accessed via WebDAV.
    All schemes used by your favorite file manager may be used here.
    This obviously only applies when there is a selection, or when targeting the special 'x-caja-desktop' scheme.
    Defaults to 'file'.
nb: Definerer ei liste med gyldige skjema som skal undersøkes for samsvar med valgte elementer. Et skjema er den protokollen som brukes for tilgang til filene. Nøkkelordet er det som brukes i filbehandlerens URI.
    Eksempler på gyldige URI:
    – file:///tmp/foo.txt
    – sftp:///root@test.example.com/tmp/foo.txt
    De vanligste skjemaene er:
    «file»: lokale filer
    «sftp»: filtilgang via SSH
    «ftp»: filtilgang via FTP
    «smb»: filtilgang via Samba (delte filer/mapper i Windows)
    «dav»: filtilgang via WebDAV.
    Alle skjema i den vanlige filbehandleren din kan brukes her.
    Dette kommer kun til anvendelse når noe er valgt, eller når det spesielle skjemaet «x-caja-desktop» skal treffes.
    Standardverdien er «file».

en: A valid GIO scheme where the selected file(s)/folder(s) should be located. You must set one option for each scheme you need
nb: Et gyldig GIO-skjema der valgt(e) fil(er)/mappe(r) skulle befinne seg. Velg ett alternativ for hvert skjema du trenger.

note: Translators: "<STRING>" is just an abbreviation for "a string", so is tranlatable
en: <STRING>
nb: <STRENG>

en: List of folders
nb: Liste med mapper

en: Defines the list of valid paths to be matched against the current folder.
     All folders 'under' the specified path are considered valid.
    Defaults to '/'.
nb: Definerer ei liste med gyldige stier som skal undersøkes for samsvar med gjeldende mappe.
    Alle mapper under den angitte stien er gyldige.
    Standardverdien er «/».

en: The path of a (parent) directory for which the item will be displayed. You must set one option for each folder you need
nb: Stien til ei (forelder)-mappe som elementet skal vises for. Velg ett alternativ for hver mappe du trenger.

note: Translators: "<PATH>" is just an abbreviation for "a folder path", so is tranlatable Translators: "<PATH>" is the path to a binary, so may be tranlatable
en: <PATH>
nb: <STI>

en: Operator of the selection count relation
nb: Operator for relasjonen antall i utvalg

en: Whether this profile may be selected depending of the count of the selection.
    This is a string of the form "{'<'|'='|'>'} number".
    Examples of valid strings are: "=0", "> 1", "< 10".
    Defaults to ">0".
nb: Antall elementer i utvalget bestemmer om denne profilen kan velges.
    Dette er en tekststreng på formen «{'<'|'='|'>'} tall».
    Eksempler på gyldige strenger: «=0», «> 1», «< 10».
    Standardverdien er «>0».

en: Selection count relation [>0]
nb: Operator for antall i utvalg [>0]

en: Only show in environment
nb: Vis kun i miljø

en: Defaults to all.
nb: Alle er forvalgt.

en: The name of an only desktop environment where the item must be displayed. You must set one option for each environment you want
nb: Navnet på et skrivebordsmiljø der elementet må vises. Velg ett alternativ for hvert miljø du trenger.

note: Translators: "<DESKTOP>" is just a placeholder for "a desktop name", so is tranlatable
en: <DESKTOP>
nb: <SKRIVEBORD>

en: Not show in environment
nb: Ikke vis i miljø

en: Defaults to none.
nb: Ingen er forvalgt.

en: The name of a desktop environment where the item must not be displayed. You must set one option for each environment you want
nb: Navnet på et skrivebordsmiljø der elementet ikke må vises. Velg ett alternativ for hvert miljø du trenger.

en: Try exec
nb: Sjekk om kjørbar

note: Translators: TryExec is a keyword of the specification, it is not translatable
en: Note that, when specified, only the presence and the executability status of the specified file are checked.
    Parameters may appear in 'TryExec' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
nb: Legg merke til at det kun undersøkes om angitt fil finnes og kan kjøres.
    Verdien til «TryExec» kan inneholde parametre. Disse vil byttes ut ved kjøring.
    Standardverdien er vellykket.

en: the path to a file whose executability is to be checked
nb: stien til ei fil som skal sjekkes om kan kjøres

en: Show if registered
nb: Vis hvis registrert

note: Translators: ShowIfRegistered is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The well-known name of a DBus service.
    The item will be candidate if the named service is registered on session DBus at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRegistered' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
nb: Navnet på en DBus-tjeneste.
    Elementet vil bli kandidat hvis den navngitte tjenesten er registrert i DBus-økta ved kjøring.
    Verdien til «ShowIfRegistered» kan inneholde parametre. Disse vil byttes ved kjøring.
    Standardverdien er vellykket.

en: The name of a service which must be registered on session DBus
nb: Navnet på tjenesten som må være registrert på DBus-økta

en: <NAME>
nb: <NAVN>

en: Show if True
nb: Vis hvis sann

note: Translators: ShowIfTrue is a keyword of the specification, it is not translatable
en: A command which, when executed, should output a string on stdout.
    The item will be candidate if the outputed string is equal to "true".
    Parameters may appear in 'ShowIfTrue' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
nb: En kommando som ved kjøring vil skrive en tekststreng på standard ut.
    Elementet vil bli kandidat hvis denne tekststrengen er «true».
    Verdien til «ShowIfTrue» kan inneholde parametre. Disse vil byttes ved kjøring.
    Standardverdien er vellykket.

note: Translators: 'true' is to be taken as a literal, must not be translated
en: The path to a command which will display the 'true' string
nb: Stien til en kommando som kan vise tekststrengen «true»

en: Show if running
nb: Vis hvis kjørende

note: Translators: ShowIfRunning is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The name of a process.
    The item will be candidate if the process name is found in memory at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRunning' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
nb: Navnet på en prosess.
    Elementet vil bli kandidat hvis prosessnavnet finnes i minne under kjøring.
    Verdien til «ShowIfRunning» kan inneholde parametre. Disse vil byttes ved kjøring.
    Standardverdien er vellykket.

en: The name of a binary which must be running
nb: Navnet på en binærfil som må kjøre

en: Capabilities
nb: Egenskaper

note: Translators: 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' and 'Local' are all keywords *  of the specification; they are not translatable
en: A list of capabilities each item of the selection must satisfy in order for the item to be candidate.
    Capabilities may be negated.
    Capabilities have to be chosen between following predefined ones:
    - 'Owner': current user is the owner of selected items
    - 'Readable': selected items are readable by user (probably more useful when negated)
    - 'Writable': selected items are writable by user
    - 'Executable': selected items are executable by user
    - 'Local': selected items are local.
    Defaults to empty list.
nb: En liste med egenskaper som hvert element i utvalget må oppfylle for å bli kandidat.
    Egenskaper kan inverteres.
    Velg blant følgende egenskaper:
    – «Owner»: gjeldende bruker eier valgte elementer
    – «Readable»: gjeldende bruker kan lese filene (sannsynligvis mer nyttig når den inverteres)
    – «Writable»: gjeldende bruker kan skrive til valgte elementer
    – «Executable»: gjeldende bruker kan kjøre valgte elementer
    – «Local»: valgte elementer er lokale.
    Standardverdien er tom liste.

en: The name of a capability the selection must meet. May be 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' or 'Local'
nb: Navnet på en egenskap som utvalget må oppfylle. Kan være «Owner», «Readable», «Writable», «Executable» eller «Local».

en: Item was renumbered because the caller did not provide any check function.
nb: Elementet ble omnummerert fordi kalleren ikke gav noen sjekk-funksjon.

en: Item was renumbered because the caller did not provide any ask user function.
nb: Elementet ble omnummerert fordi kalleren ikke gav noen spør bruker-funksjon.

en: Item was renumbered due to user request.
nb: Elementet ble omnummerert etter brukerforespørsel.

en: Existing item was overridden due to user request.
nb: Eksisterende element ble overstyrt etter brukerforespørsel.

en: Item %s already exists.
nb: Elementet %s finnes allerede.

en: Import was canceled due to user request.
nb: Importen ble avbrutt etter brukerforespørsel.

note: Translators: the action has been renumbered during import operation
en: (renumbered)
nb: (omnummerert)

en: Do _not import the item
nb: Ikke importer eleme_ntet

en: This used to be the historical behavior.
    The selected file will be marked as "NOT OK" in the Summary page.
    The existing item will not be modified.
nb: Dette var den historiske oppførselen.
    Den valgte fila vil bli anmerket som IKKE OK på oppsummerings-sida.
    Det valgte elementet vil ikke endres.

en: Import the item, _allocating it a new identifier
nb: Importer elementet, og tildel ny identifik_ator

en: The selected file will be imported with a slightly modified label indicating the renumbering.
    The existing item will not be modified.
nb: Den valgte fila vil importeres, og omnummereringen anmerkes. 
    Det valgte elementet vil ikke endres.

en: _Override the existing item
nb: _Overstyr valgt element

en: The item found in the selected file will silently override the current one which has the same identifier.
    Be warned: this mode may be dangerous. You will not be prompted another time.
nb: Element funnet i valgt fil vil overstyre gjeldende med samme identifikator uten varsel.
    Advarsel: Dette kan være farlig. Du blir ikke spurt om igjen.

en: You will be asked each time an imported ID already exists.
nb: Du vil bli spurt hver gang en importert ID allerede finnes.

note: Translators: '%s' stands for the file URI
en: %s is not loadable (empty or too big or not a regular file)
nb: kan ikke laste %s (er tom, eller for stor, eller er ikke ei vanlig fil)

en: Unable to load 'ImporterAskDialog' from %s
nb: Kan ikke laste «ImporterAskDialog» fra %s

en: The action "%s" imported from "%s" has the same identifiant than the already existing "%s".
nb: Handlingen «%s» importert fra «%s» har samme ID som «%s», som allerede finnes.

en: The menu "%s" imported from "%s" has the same identifiant than the already existing "%s".
nb: Menyen «%s» importer fra «%s» har samme ID som «%s», som allerede finnes.

en: Already existing item
nb: Elementet finnes allerede

en: What should I do with this ?
nb: Hvordan håndtere dette?

en: Re_member my choice in future import operations
nb: Husk valget _mitt ved framtidige importeringer

en: Please, be kind enough to fill out a bug report on https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions.
nb: Vennligst fyll ut feilrapport på https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions

en: Unavailable I/O provider.
nb: Utilgjengelig I/U-tilbyder.

en: I/O provider implementation lacks of required API.
nb: Implementert I/U-tilbyder mangler nødvendige API.

en: I/O provider is not willing to write.
nb: I/U-tilbyder ønsker ikke å skrive.

en: I/O provider announces itself as unable to write.
nb: I/U-tilbyder har annonsert at den ikke klarer å skrive.

en: I/O provider has been locked down by an administrator.
nb: I/U-tilbyder er låst av administrator.

en: I/O provider has been locked down by the user.
nb: I/U-tilbyder er låst av bruker.

en: Item is read-only.
nb: Elementet er skrivebeskyttet.

en: No writable I/O provider found.
nb: Fant ingen skrivbare I/U-tilbydere.

en: Item is not writable for an unknown reason (%d).
    %s
nb: Elementet kan ikke skrives til av ukjent årsak (%d).
    %s

en: Program flow error.
    %s
nb: Feil i programflyt.
    %s

en: The I/O provider is not willing to do that.
nb: I/U-tilbyderen ønsker ikke å gjøre det.

en: Write error in I/O provider.
nb: Skrivefeil i I/U-tilbyderen.

en: Unable to delete MateConf schemas.
nb: Klarte ikke slette MateConf-skjemaer.

en: Unable to delete configuration.
nb: Klarte ikke slette oppsett.

en: Unknown return code (%d).
    %s
nb: Ukjent returkode (%d).
    %s

note: Translators: default label for a new action
en: New Caja action
nb: Ny Caja-handling

en: Profile automatically created from pre-v2 action
nb: Opprettet profil automatisk fra handling eldre enn v2

en: Targets the selection context menu
nb: Retter seg mot sprettoppmeny for utvalg

en: Whether the action targets the selection file manager context menus.
    This used to be the historical behavior.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to TRUE.
nb: Hvorvidt handlingen retter seg mot sprettoppmeny for utvalg i filbehandleren.
    Dette var den historiske oppførselen.
    Legg merke til at menyer er alltid potensielle kandidater til visning i sprettoppmeny for utvalg, dersom de inneholder minst én handling.
    Standardverdien er TRUE.

en: Targets the selection context menu [true]
nb: Retter seg mot sprettoppmeny for utvalg [sann]

en: Targets the location context menu
nb: Retter seg mot sprettoppmeny for sted

en: Whether the action targets the file manager context menus when there is no selection, thus applying to current location.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to FALSE
nb: Hvorvidt handlingen retter seg mot sprettoppmeny i filbehandleren når ingenting er valgt, det vil si at den gjelder for aktuelt sted.
    Legg merke til at menyer er alltid potensielle kandidater til visning i sprettoppmeny for utvalg, dersom de inneholder minst én handling.
    Standardverdien er FALSE.

en: Targets the location context menu [false]
nb: Retter seg mot sprettoppmeny for sted [usann]

en: Targets the toolbar
nb: Retter seg mot verktøylinja

en: Whether the action is candidate to be displayed in file manager toolbar.
    This only applies to current location.
    Note that menus are never displayed in the toolbar.
    Defaults to FALSE.
nb: Hvorvidt handlingen er kandidat for visning i filbehandlerens verktøylinje.
    Dette gjelder kun aktuelt sted.
    Legg merke til at menyer aldri vises i verktøylinja.
    Standardverdien er FALSE.

en: Targets the toolbar [false]
nb: Retter seg mot verktøylinja [usann]

en: Label of the toolbar item
nb: Påskrift til element i verktøylinje

en: The label displayed besides of the icon in the file manager toolbar.
    Note that actual display may depend of your own Desktop Environment preferences.
    Defaults to label of the context menu when not set or empty.
nb: Teksten som vises ved siden av ikonet i filbehandlerens verktøylinje.
    Legg merke til at den faktiske visningen avhenger av skrivebordsmiljøets oppsett.
    Standardverdien er teksten til sprettoppmenyen hvis ikke valgt, eller tom.

note: Translators: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
nb: Kopi av %s

en: Type of the item
nb: Elementets type

en: Defines if the item is an action or a menu. Possible values are :
    - 'Action',
    - 'Menu'.
    The value is case sensitive and must not be localized.
nb: Bestemmer om elementet er en handling eller meny. Mulige verdier:
    – «Action»,
    – «Menu».
    Verdien er følsom for små og store bokstaver, og må ikke oversettes.

en: Label of the context menu item (mandatory)
nb: Teksten til element i sprettoppmeny (påkrevd)

en: The label of the menu item that will appear in the file manager context menu when the selection matches the appearance condition settings.
    It is also used as a default for the toolbar label of an action.
nb: Teksten til menyelementet som vil dukke opp i filbehandlerens sprettoppmeny når utvalget samsvarer med betingelser for visning.
    Den brukes også som standardverdi for en handlings verktøylinjetekst.

en: Empty label
nb: Tom tekst

en: Tooltip of the context menu item
nb: Hjelpeboble for element i sprettoppmeny

en: The tooltip of the menu item that will appear in the file manager statusbar when the user points to the file manager context menu item with his/her mouse.
nb: Hjelpebobla til menyelementet som vil dukke opp i filbehandlerens statuslinje når brukeren peker på menyelementet i filbehandlerens sprettoppymeny med musa.

en: Icon of the context menu item
nb: Ikon for element i sprettoppmeny

en: The icon of the menu item that will appear next to the label in the file manager context menu when the selection matches the appearance conditions settings.
    May be the localized name of a themed icon, or a full path to any appropriate image.
nb: Ikonet til menyelementet som vil dukke opp i filbehandlerens sprettoppmeny når utvalget samsvarer med betingelser for visning.
    Det kan være det lokaltilpassede navnet til et tema-ikon, eller den fulle stien til et passende bilde.

en: <PATH|NAME>
nb: <STI|NAVN>

en: Description relative to the item
nb: Beskrivelse i forhold til elementet

en: Some text which explains the goal of the menu or the action.
    May be used, e.g. when displaying available items on a web site.
nb: Tekst som forklarer målet med menyen eller handlingen.
    Kan f.eks. brukes ved visning av tilgjengelige elementer på en nettside.

en: Suggested shortcut
nb: Foreslått hurtigtast

en: A shortcut suggested for the action or the menu.
    Please note that this might be only a suggestion as the shortcut may be already reserved for another use. Implementation should not override an already existing shortcut to define this one.
    The format may look like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    Defaults to empty.
nb: En foreslått hurtigtast for handlingen eller menyen.
    Legg merke til at dette er kun et forslag, siden hurtigtasten kan være reservert for annen bruk. Implementasjonen bør ikke overstyre en hurtigtast.
    Formatet kan være «<Control> a» eller «<Shift><Alt> F1».
    Standardverdien er tom.

en: List of subitem ids
nb: Liste med ID-er til underelementer

en: Ordered list of the IDs of the subitems. This may be actions or menus if the item is a menu, or profiles if the item is an action.
    If this list doesn't exist or is empty for an action or a menu, subitems are attached in the order of the read operations.
nb: Sortert liste med ID-er til underelementer. Dette kan være handlinger eller menyer hvis elementet er en meny, eller profiler hvis elementet er en handling.
    Hvis lista ikke finnes eller tom for en handling eller meny, så vil underelementene legges til i leserekkefølge.

en: Whether the action or the menu is enabled
nb: Om handlingen eller menyen er slått på

en: If the or the menu action is disabled, it will never appear in the file manager context menu.
    Defaults to TRUE.
nb: Hvis menyen eller handlingen er slått av, så vil den ikke dukke opp i filbehandlerens sprettoppmeny.
    Standardverdien er TRUE.

en: Whether the action or the menu is enabled [enabled]
nb: Om handlingen eller menyen er slått på [slått på]

en: Version of the format
nb: Formatversjon

en: The version of the configuration format that will be used to manage backward compatibility.
nb: Versjonen til oppsettsformatet som skal håndtere kompatibilitet med eldre utgivelser.

note: Translators: default label for a new menu
en: New Caja menu
nb: Ny Caja-meny

note: Translators: label for the default profile
en: Default profile
nb: Standardprofil

en: Name of the profile
nb: Profilens navn

en: May be used as a description for the function of the profile.
    If not set, it defaults to an auto-generated name.
nb: Kan beskrive profilens funksjon.
    Et navn vil genereres hvis ingenting skrives.

en: Path of the command
nb: Sti til kommando

en: The path of the command to be executed when the user select the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
nb: Stien til kommandoen som skal utføres når bruker velger menyelement i filbehandlerens sprettoppmeny eller i verktøylinja.

en: Parameters of the command
nb: Kommandoens parametre

en: The parameters of the command to be executed when the user selects the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
    The parameters may contain some special tokens which are replaced by the information provided by the file manager before starting the command:
    - up to version 2.0:
      %d: base folder of the selected file(s)
      %f: the name of the selected file or the first one if several are selected
      %h: hostname of the URI
      %m: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %M: space-separated list of the selected file(s)/folder(s), with their full paths
      %p: port number of the first URI
      %R: space-separated list of selected URIs
      %s: scheme of the URI
      %u: URI
      %U: username of the URI
      %%: a percent sign.
    - starting from version 3:
      %b: (first) basename
      %B: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %c: count the selected file(s)/folder(s)
      %d: (first) base directory
      %D: space-separated list of base directories of the selected file(s)/folder(s)
      %f: (first) filename
      %F: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s)
      %h: hostname of the (first) URI
      %m: (first) mimetype
      %M: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
      %n: username of the (first) URI
      %o: no-op operator which forces the singular form of execution (since 3.0.2)
      %O: no-op operator which forces the plural form of execution (since 3.0.2)
      %p: port number of the (first) URI
      %s: scheme of the (first) URI
      %u: (first) URI
      %U: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s)
      %w: (first) basename without the extension
      %W: space-separated list of basenames without the extension
      %x: (first) extension
      %X: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s)
      %%: a percent sign.
nb: Parametrene til kommandoen som skal kjøres når brukeren velger menyelementet i filbehandlerens sprettoppmeny eller verktøylinje.
    Parametrene kan inneholde spesielle symboler som erstattes med informasjon fra filbehandleren før kommandoen startes:
    – Opp til versjon 2.0:
      %d: basismappa til valgt(e) fil(er)
      %f: navnet på valgt fil, eller den første valgte hvis flere er valgt
      %h: vertsnavnet til URI
      %m: liste med navnebasiser til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %M: liste med full sti til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %p: portnummeret til første URI
      %R: liste med valgte URI-er, skilt med mellomrom
      %s: URI-skjema
      %u: URI
      %U: brukernavn til URI
      %%: Et prosenttegn.
    – Fra versjon 3:
      %b: (første) navnebasis
      %B: navnebasiser til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %c: Antall valgt(e) fil(er)/mappe(r)
      %d: (første) basismappe
      %D: liste med basismapper til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %f: (første) filnavn
      %F: liste med filnavn til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %h: vertsnavn til (første) URI
      %m: (første) MIME-type
      %M: MIME-typer til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %n: brukernavn til (første) URI
      %o: no-op-operator som tvinger enkelt-kjøring (siden 3.0.2)
      %O: no-op-operator som tvinger fler-kjøring (siden 3.0.2)
      %p: portnummer til (første) URI
      %s: skjema til (første) URI
      %u: (første) URI
      %U: liste med URI-er til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %w: (første) navnebasis uten filtype
      %W: liste med navnebasiser uten filtype, skilt med mellomrom
      %x: (første) filtype
      %X: liste med filtyper til valgt(e) fil(er)/mappe(r), skilt med mellomrom
      %%: et prosenttegn.

en: Working directory
nb: Arbeidsmappe

en: The working directory the command will be started in.
    Defaults to "%d".
nb: Kommandoen vil startes i denne arbeidsmappa.
    Forvalgt verdi er «%d».

en: Execution mode
nb: Kjøremodus

note: Translators: 'Normal', 'Terminal', 'Embedded' and 'DisplayOutput' are non- translatable keywords
en: Execution mode of the program.
    This may be chosen between following values:
    - Normal: starts as a standard graphical user interface
    - Terminal: starts the preferred terminal of the graphical environment, and runs the command in it
    - Embedded: makes use of a special feature of the file manager which allows a terminal to be ran inside of it; an acceptable fallback is Terminal
    - DisplayOutput: the ran terminal may be closed at end of the command, but standard streams (stdout, stderr) should be collected and displayed; an acceptable fallback is Terminal.
    Defaults to "Normal".
nb: Programmets kjøremodus.
    Velg mellom følgende verdier:
    – Normal: Programmet starter med vanlig grafisk brukergrensesnitt
    – Terminal: Programmet starter i terminalen til skrivebordsmiljøet
    – Embedded: Programmet kjører i en innebygd terminal i filbehandleren. «Terminal» kan alternativt brukes.
    – DisplayOutput: Den kjørende terminalen avsluttes når kommandoen er utført, men standard-strømmene (stdout, stderr) samles og vises; «Terminal» kan alternativt brukes.
    «Normal» er forvalgt.

en: Startup notify
nb: Varsling av oppstart

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to FALSE.
nb: Kun relevant hvis ExecutionMode=Normal.
    Standardverdien er FALSE.

en: Startup WM Class
nb: WM-klasse for oppstart

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to empty.
nb: Kun relevant hvis ExecutionMode=Normal.
    Standardverdien er tom.

en: Execute as user
nb: Kjør som bruker

en: The user the command must be ran as. The user may be identified by its numeric UID or by its login.
    The profile is ignored if defined with a non-existing UID or login.
    Defaults to empty: the command will be executed as the current user.
nb: Kommandoen skal kjøres som denne brukeren. Bruker kan angis med numerisk ID eller kontonavn.
    Profilen vil ses bort fra hvis UID eller kontonavn ikke finnes.
    Standardverdien er tom: Det vil si at kommandoen vil kjøres som gjeldende bruker.

en: Error when querying information for %s URI: %s
nb: Feil ved forespørsel av informasjon for %s-URI: %s

en: file:///path/to/file1.mid
nb: file:///sti/til/fil1.mid

en: file:///path/to/file2.jpeg
nb: file:///sti/til/fil2.jpeg

en: user
nb: bruker

en: Output of the run command
nb: Resultatet av kjørt kommando

en: Run command:
nb: Kommando:

en: Standard output:
nb: Standard ut:

en: Standard error:
nb: Standard feil:

en: Caja-Actions Desktop I/O Provider
nb: Caja-Actions I/U-tilbyder for skrivebord

en: Export as a ._desktop file
nb: Eksporter som ._desktop-fil

en: This format has been introduced with v 3.0 series. and should be your newly preferred format when exporting items.
    It let you easily share your actions with the whole world, including with users of other desktop environments, as long as their own application implements the DES-EMA specification which describes this format.
    The exported .desktop file may later be imported via :
    - Import assistant of the Caja-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Caja-Actions Configuration Tool,
    - or by copying it into a XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions directory.
nb: Dette formatet ble innført i versjon 3.0, og bør foretrekkes ved eksport av elementer.
    Formatet gjør det lettvint å dele handlinger med resten av verden, også med brukere av andre skrivebordsmiljø som implementerer DES-EMA-spesifikasjonen.
    Den eksporterte .desktop-fila kan senere importeres ved å:
    – Bruke importveilederen til oppsettsverktøyet til Caja-Actions
    – Dra-og-slipp til oppsettsverktøyet til Caja-Actions
    – Kopiere til mappa XDG_DATA_DIR/file-manager/actions.

en: The Desktop I/O Provider is not able to handle the URI
nb: Skrivebordets I/U-tilbyder kan ikke håndtere URI-en

note: Translators: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
nb: ukjent type: %s

en: Arguments count
nb: Antall argumenter

en: The count of command-line arguments
nb: Antall kommandolinje-argumenter

en: Arguments
nb: Argumenter

en: The array of command-line arguments
nb: Tabell med kommandolinje-argumenter

en: Option entries
nb: Gitte alternativer

en: The array of command-line option definitions
nb: Tabell med gitte kommandolinje-alternativer

en: Application name
nb: Programnavn

en: The name of the application
nb: Programmets navn

en: Description
nb: Beskrivelse

en: A short description to be displayed in the first line of --help output
nb: En kort beskrivelse som skal vises i første linja når «--help» er angitt

en: Icon name
nb: Ikonnavn

en: The name of the icon of the application
nb: Programikonets navn

en: UniqueApp name
nb: UniqueApp-navn

en: The Unique name of the application
nb: Programmets unike navn

en: Return code
nb: Returkode

en: The return code of the application
nb: Programmets returkode

en: Unable to interpret command-line arguments
nb: Klarte ikke tolke kommandolinje-argumenter

en: Quit on Escape
nb: Escape avslutter

en: Should the assistant 'Quit' when the user hits Escape ?
nb: Skal hjelpeprogrammet avslutte når bruker trykker Escape?

en: Warn on Escape
nb: Escape advarer

en: Should the user be asked to confirm when exiting the assistant via Escape ?
nb: Skal hjelpeprogrammet spør om å avslutte når bruker trykker Escape?

en: Are you sure you want to quit this assistant ?
nb: Vil du avslutte dette hjelpeprogrammet?

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: Another instance of %s is already running.
    Please switch back to it.
nb: En annen %s-instans kjører allerede.
    Bytt tilbake til den.

en: The application is not unique
nb: Programmet er ikke unikt

en: XML UI filename
nb: XML UI-filnavn

en: The filename which contains the XML UI definition
nb: Filnavnet som inneholder XML UI-definisjonen

en: Has its own GtkBuilder
nb: Har sin egen GtkBuilder

en: Whether this BaseWindow reallocates a new GtkBuilder each time it is opened
nb: Om dette BaseWindow reallokerer en ny GtkBuilder hver gang det åpnes

en: Toplevel name
nb: Toppnivå-navn

en: The internal GtkBuildable name of the toplevel window
nb: Det interne GtkBuildable-navnet på toppnivå-vinduet

en: A pointer (not a reference) to the BaseApplication instance
nb: En peker (ikke referanse) til BaseApplication-instansen

en: Parent BaseWindow
nb: Forelder-BaseWindow

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of this BaseWindow
nb: En peker (ikke referanse) til BaseWindow-forelderen til dette BaseWindow

en: WSP name
nb: WSP-navn

en: The string which handles the window size and position in user preferences
nb: Tekststrengen som styrer vindusstørrelsen og -plassering i brukeroppsettet

en: Destroy the Gtk toplevel
nb: Frigi Gtk-toppnivå

en: Whether the embedded Gtk Toplevel should be destroyed at dispose time
nb: Om innebygd Gtk-toppnivå skal frigis ved «dispose»

en: Unable to load %s UI XML definition: %s
nb: Klarte ikke laste %s-UI XML-definisjon: %s

en: Unable to load %s dialog definition.
nb: Klarte ikke laste %s-dialogdefinisjon.

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Caja-Actions Configuration Tool
nb: Oppsettsverktøy for Caja-Actions

en: A user interface to edit your own contextual actions
nb: Et brukergrensesnitt for redigering av selvvalgte handlinger tilpasset omgivelsene

en: Set it to run multiple instances of the program [unique]
nb: Velg for å kjøre flere instanser av programmet [unikt]

en: Output the version number, and exit gracefully [no]
nb: Skriv versjonsnummer og avslutt [nei]

en: User is the owner of the item
nb: Bruker eier elementet

en: Item is readable by the user
nb: Bruker kan lese elementet

en: Item is writable by the user
nb: Bruker kan skrive til elementet

en: Item is executable by the user
nb: Bruker kan kjøre elementet

en: Item is local
nb: Elementet er lokalt

note: Translators: add a comment when a capability is already used by current item
en: %s (already inserted)
nb: %s (allerede satt inn)

en: Adding a new capability
nb: Legger til en ny egenskap

en: <b>Managed capabilities</b>
nb: <b>Håndterte egenskaper</b>

en: Adding a new scheme
nb: Legger til et nytt skjema

en: <b>Scheme</b>
nb: <b>Skjema</b>

en: Export canceled due to user action.
nb: Eksporten ble avbrutt etter brukerforespørsel.

note: Translators: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
nb: Fullførte eksport som

en: You may not have write permissions on selected folder.
nb: Du har ikke skriverettigheter til valgt mappe.

en: Exporting an action
nb: Eksporterer en handling

en: Which format should I choose to export it ?
nb: Hvilket format skal det eksporteres i?

en: Re_member my choice in future export operations
nb: Husk valget Mmitt ved framtidige eksporteringer

en: Exporting actions
nb: Eksporterer handlinger

en: This assistant will guide you through the process of exporting actions.
nb: Dette hjelpeprogrammet gir veiledning om eksportering av handlinger.

en: Actions _list :
nb: _Liste over handlinger:

en: Please select one or more actions to be exported.
    
    You may use Ctrl and Shift keys to extend the selection.
nb: Velg en eller flere handlinger som skal eksporteres.
    
    Bruk Ctrl og/eller Shift for å utvide utvalget.

en: Selecting the exported actions
nb: Velger de eksporterte handlingene

en: Selecting the target folder
nb: Velger målmappa

en: Which format should I use when exporting these items ?
nb: Hvilket format skal det eksporteres i?

en: Selecting the export format
nb: Velger eksport-format

en: About to export selected items:
nb: I ferd med å eksportere valgte elementer:

en: Into the destination folder:
nb: Til målmappa:

en: Summary
nb: Oppsummering

en: Selected items have been proceeded:
nb: Valgte elementer som er prosessert:

en: Export is done
nb: Eksportering er fullført

note: Translators: indicate that the file has been successfully imported
en: Import OK
nb: Importering er fullført

note: Translators: this is the globally unique identifier and the label of the newly imported action
en: Id.: %s	%s
nb: ID.: %s	%s

note: Translators: indicate that the file was not imported
en: Not imported
nb: Ikke importert

en: Importing actions
nb: Importerer handlinger

en: This assistant will guide you through the process of importing items, actions or menus.
nb: Dette hjelpeprogrammet gir veiledning om importering av elementer, handlinger eller menyer.

en: Selecting files to import
nb: Velger filer som skal importeres

en: What should I do when importing an item whose ID already exists ?
nb: Hva skal gjøres ved import av element hvis ID allerede finnes?

en: Managing duplicates
nb: Håndtering av duplikater

en: About to import selected files:
nb: I ferd med å importere valgte filer:

en: When importing an item whose ID already exists:
nb: Ved import av element hvis ID allerede finnes:

en: Selected files have been proceeded:
nb: Valgte filer som er prosessert:

en: Import is done
nb: Importering er fullført

en: Configure items to be added to the Caja context menus
nb: Sett opp elementer som skal legges til Cajas sprettoppmenyer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: caja;actions;configuration;tool;settings;MATE;filebrowser;
nb: caja;handlinger;oppsett;oppsettsverktøy;konfigurasjon;innstillinger;MATE;utforsker;filbehandler;explorer;

note: Translators: The action <label> is about to be exported
en: The action "%s" is about to be exported.
nb: Handlingen «%s» er i ferd med å eksporteres.

note: Translators: The menu <label> is about to be exported
en: The menu "%s" is about to be exported.
nb: Menyen «%s» er i ferd med å eksporteres.

en: Caution: a label is mandatory for the action or the menu.
nb: Advarsel: Navn er påkrevd for handlingen eller menyen.

en: Basename filter
nb: Filtrering av navnebasis

en: Capability filter
nb: Egenskapsfilter

en: Choosing a command
nb: Valg av kommando

en: Choosing a working directory
nb: Valg av arbeidsmappe

en: Icon Chooser
nb: Valg av ikon

en: _Themed icons
nb: Ikon_tema

en: Icons by _path
nb: _Sti til ikoner

en: (strictly lesser than)
nb: (mindre enn)

en: (equal to)
nb: (lik)

en: (strictly greater than)
nb: (større enn)

en: Choosing an executable
nb: Valg av kjørbar fil

en: Folder filter
nb: Mappefilter

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Mimetype filter
nb: Filtrering av MIME-type

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
nb: Ingen

en: Me_nu
nb: Me_ny

en: <b>Menu editable properties</b>
nb: <b>Redigerbare egenskaper til meny</b>

en: _Action
nb: H_andling

en: <b>Action editable properties</b>
nb: <b>Redigerbare egenskaper til handling</b>

en: Scheme filter
nb: Skjema-filter

en: Current NAObjectItem
nb: Gjeldende NAObjectItem

en: A pointer to the currently edited NAObjectItem, an action or a menu
nb: En peker til NAObjectItem som redigeres, en handling eller en meny

en: Current NAObjectProfile
nb: Gjeldende NAObjectProfile

en: A pointer to the currently edited NAObjectProfile
nb: En peker til NAObjectProfile som redigeres

en: Current NAIContext
nb: Gjeldende NAIContext

en: A pointer to the currently edited NAIContext
nb: En peker til NAIContext som redigeres

en: Editable item ?
nb: Redigerbart element?

en: Whether the item will be able to be updated against its I/O provider
nb: Om elementet kan oppdateres mot sin I/U-tilbyder

en: No edition reason
nb: Årsak til ikke-redigerbart

en: Why is this item not editable
nb: Hvorfor elementet ikke kan redigeres

en: One or more actions have been modified in the filesystem.
    You could keep to work with your current list of actions, or you may want to reload a fresh one.
nb: En eller flere handlinger har blitt endret i filsystemet.
    Du kan fortsette å jobbe med lista over handlinger, eller kanskje du vil laste den inn på nytt.

en: Note that reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
nb: Men hvis du laster inn lista på nytt så må du forkaste endringene dine.

en: Do you want to reload a fresh list of actions ?
nb: Vil du laste inn liste over handlinger på nytt?

en: Reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
nb: Gjeninnlasting av liste over handlinger betyr at du må forkaste endringene dine.

en: Do you really want to do this ?
nb: Er du sikker?

en: Some items have been modified.
nb: Noen elementer er endret.

en: Are you sure you want to quit without saving them ?
nb: Vil du virkelig avslutte uten å lagre dem?

en: Must match one of
nb: Må samsvare med én av

en: Must match all of
nb: Må samsvare med alle av

note: Translators: label of the header of a column which let the user select a negative filter
en: Must not match any of
nb: Må ikke samsvare med noen av

en: '%s' filter already exists in the list.
    Please provide another one.
nb: Filteret «%s» finnes allerede i lista.
    Velg et annet.

en: new-filter
nb: nytt-filter

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Toolbars
nb: Verkt_øylinjer

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Maintainer
nb: Vedlikeholds_ansvarlig

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Notebook _tabs
nb: Faner i n_otisblokk

en: New _menu
nb: Ny men_y

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New menu' item
en: Insert a new menu at the current position
nb: Sett inn ny meny i gjeldende posisjon

en: _New action
nb: _Ny handling

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New action' item
en: Define a new action
nb: Opprett en ny handling

en: New _profile
nb: Ny _profil

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New profile' item
en: Define a new profile attached to the current action
nb: Opprett en ny profil koblet til gjeldende handling

en: _Save
nb: _Lagre

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Save' item
en: Record all the modified actions. Invalid actions will be silently ignored
nb: Lagre alle endrede handlinger. Ugyldige handlinger vil hoppes over i det stille.

en: _Quit
nb: _Avslutt

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
nb: Avslutt denne applikasjonen

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Cut item
en: Cut the selected item(s) to the clipboard
nb: Klipp ut valgt(e) element(er) til utklippstavla

en: _Copy
nb: _Kopier

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Copy item
en: Copy the selected item(s) to the clipboard
nb: Kopier valgt(e) element(er) til utklippstavla

en: _Paste
nb: _Lim inn

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste item
en: Insert the content of the clipboard just before the current position
nb: Lim inn innholdet i utklippstavla like foran gjeldende posisjon

en: Paste _into
nb: Lim inn _under

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste Into item
en: Insert the content of the clipboard as first child of the current item
nb: Lim inn innholdet i utklippstavla som første barn til gjeldende element

en: D_uplicate
nb: D_upliser

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Duplicate item
en: Duplicate the selected item(s)
nb: Dupliser valgt(e) element(er)

en: _Delete
nb: _Slett

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Delete item
en: Delete the selected item(s)
nb: Slett valgt(e) element(er)

en: _Reload the items
nb: Last inn elemente_r på nytt

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Reload' item
en: Cancel your current modifications and reload the initial list of menus and actions
nb: Forkast alle endringer og last inn menyer og handlinger på nytt

en: _Preferences
nb: Innstillin_ger

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Preferences' item
en: Edit your preferences
nb: Rediger innstillingene

en: _Expand all
nb: Fold _ut alle

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Expand all item
en: Entirely expand the items hierarchy
nb: Fold ut hele hierarkiet med elementer

en: _Collapse all
nb: Fold sammen _alle

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Collapse all item
en: Entirely collapse the items hierarchy
nb: Fold sammen hele hierarkiet med elementer

en: _Import assistant...
nb: _Importveileder …

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Import item
en: Import one or more actions from external files into your configuration
nb: Importer en eller flere handlinger fra eksterne filer til oppsettet ditt

en: E_xport assistant...
nb: E_ksportveileder …

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Export item
en: Export one or more actions from your configuration to external files
nb: Eksporter en eller flere handlinger fra oppsettet ditt til eksterne filer

en: _Dump the selection
nb: _Dump utvalg

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Dump selection item
en: Recursively dump selected items
nb: Dump valgte elementer rekursivt

en: _Brief tree store dump
nb: _Kort dump av lagringstreet

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the BriefTreeStoreDump item
en: Briefly dump the tree store
nb: Kort dump av lagringstreet

en: _List modified items
nb: Opp_listing av endrede elementer

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the ListModifiedItems item
en: List the modified items
nb: Opplisting av endrede elementer

en: _Dump the clipboard
nb: _Dump utklippstavla

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the DumpClipboard item
en: Dump the content of the clipboard object
nb: Dump innholdet av utklippstavle-objektet

en: Contents
nb: Innhold

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Help item
en: Display help about this program
nb: Vis hjelpetekst om dette programmet

en: _About
nb: _Om

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the About item
en: Display information about this program
nb: Vis informasjon om dette programmet

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View File toolbar' item
en: Display the File toolbar
nb: Vis verktøylinje «Fil»

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View Edit toolbar' item
en: Display the Edit toolbar
nb: Vis verktøylinje «Rediger»

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Tools toolbar' item
en: Display the Tools toolbar
nb: Vis verktøylinje «Verktøy»

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Help toolbar' item
en: Display the Help toolbar
nb: Vis verktøylinje «Hjelp»

en: On the _left
nb: Til _venstre

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the left' item
en: Display the notebook tabs on the left side
nb: Vis notisblokkfaner på venstre side

en: On the _right
nb: Til _høyre

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the right' item
en: Display the notebook tabs on the right side
nb: Vis notisblokkfaner på høyre side

en: On the _top
nb: _Øverst

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the top' item
en: Display the notebook tabs on the top side
nb: Vis notisblokkfaner øverst

en: On the _bottom
nb: _Nederst

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the bottom' item
en: Display the notebook tabs on the bottom side
nb: Vis notisblokkfaner nederst

en:  %d menu(s), %d action(s), %d profile(s) are currently loaded
nb: %d meny(er), %d handling(er), %d profil(er) er lastet

en: Not all items have been cut as following ones are not modifiable:
nb: Noen elementer er ikke klippet ut fordi de følgende ikke kan endres:

en: Not all items have been deleted as following ones are not modifiable:
nb: Noen elementer er ikke slettet fordi de følgende ikke kan endres:

en: Save error
nb: Feil ved lagring

en: Some items may not have been saved
nb: Noen elementer ble ikke lagret

en: Unable to rewrite the level-zero items list
nb: Klarte ikke omskrive elementliste på nivå null

en: Some items have not been deleted
nb: Noen elementer ble ikke slettet

en: New profile
nb: Ny profil

en: Automatically saving pending modifications...
nb: Lagrer automatisk ventende endringer …

en: Caja-Actions Preferences
nb: Innstillinger for Caja-Actions

en: _Ascending alphabetical order
nb: Stigende _alfabetisk rekkefølge

en: Menus and actions will be displayed in the ascending alphabetical order of their label, both in the Caja context menu and in the CACT user interface.
nb: Menyer og handlinger vil vises i stigende alfabetisk rekkefølge, både i Cajas sprettoppmeny og i brukergrensesnittet til CACT.

en: _Descending alphabetical order
nb: S_ynkende alfabetisk rekkefølge

en: Menus and actions will be displayed in the descending alphabetical order of their label, both in the Caja context menu and in the CACT user interface.
nb: Menyer og handlinger vil vises i synkende alfabetisk rekkefølge, både i Cajas sprettoppmeny og i brukergrensesnittet til CACT.

en: _Manual order
nb: _Manuell rekkefølge

en: Display order of menus and actions, both in the Caja context menu and in the CACT user interface, must be manually adjusted.
nb: Menyer og handlinger vil vises i selvvalgt rekkefølge, både i Cajas sprettoppmeny og i brukergrensesnittet til CACT.

en: <b>Items ordering</b>
nb: <b>Sortering av elementer</b>

en: _Create a root 'Caja-Actions' menu
nb: Lag en «_Caja-Actions»-rotmeny

en: When this option is checked, menus and actions will actually be displayed as sub-items of a root 'Caja-Actions' menu in the Caja context menu.
nb: Velg dette alternativet for å vise menyer og handlinger som underelementer i en «Caja-Actions»-rotmeny i sprettoppmenyen til Caja.

en: Add an 'A_bout Caja-Actions' item in the Caja context menus
nb: Legg til et «Om Caja-Action»-element i sprettoppmenyene til Caja.

en: When this option is checked, an 'About Caja-Actions' item will be added to the root Caja-Actions menu in the Caja context menu.
    Note that this item will be displayed only if a unique menu is defined in the Caja context menu (e.g. when having checked the root 'Caja-Actions' menu option above).
nb: Velg dette alternativet for å legge til «Om Caja-Actions» til «Caja-Actions»-rotmenyen i Cajas sprettoppmeny.
    Legg merke til at dette elementet kun vil vises hvis en unik meny er definert i Cajas sprettoppmeny (f.eks. hvis alternativet «Caja-Actions»-rotmeny er avkrysset over).

en: <b>Caja menu layout</b>
nb: <b>Caja-menyens layout</b>

en: This tab lets you choose how the actions are ordered in the displayed list as well as in the Caja context menu. You may also choose here how actions will be displayed in the Caja context menu.
nb: I denne fanen velges hvordan handlingene sorteres i den viste lista og i Cajas sprettoppmeny. Her kan det også velges hvordan handlingene skal vises i Cajas sprettoppmeny.

en: _Runtime preferences
nb: Kjøretidsinnstillinger

en: Specify here the command to run and keep opened a terminal.
    This command should include a 'COMMAND' keyword, which will be substituted at runtime with the action path and parameters.
nb: Velg her en kommando som skal kjøres, og som skal holde åpen et terminalvindu.
    Denne kommandoen bør inkludere nøkkelordet «COMMAND», som vil erstattes med sti til handling og parametre ved kjøring.

en: _Command pattern :
nb: _Kommandomønster:

en: <b>Execution in a terminal</b>
nb: <b>Kjøring i terminal</b>

en: Running _desktop environment :
nb: Kjørende skrivebor_dsmiljø:

en: <i>Currently detected :</i>
nb: <i>Gjenkjent som kjørende:</i>

en: <b>Desktop environment</b>
nb: <b>Skrivebordsmiljø</b>

en: This tab lets you specify parameters needed for. some execution modes.
nb: I denne fanen velger man parametre som trengs for enkelte kjøremoduser.

en: Runtime E_xecution
nb: Kj_øring

en: What to do when pasting or duplicating an item in the tree ?
nb: Hva skal gjøres ved innliming eller duplisering av et element i treet?

en: Relabel _menus
nb: Gi _menyer nytt navn

en: When a menu is copied/pasted, or duplicated, the new menu will be relabelled as 'Copy of ...'.
nb: Når en meny kopieres/limes inn, eller dupliseres, så skal den nye menyen endre navn til «Kopi av …»

en: Relabel _actions
nb: Gi h_andlinger nytt navn

en: When an action is copied/pasted, or duplicated, the new action will be relabelled as 'Copy of ...'.
nb: Når en handling kopieres/limes inn, eller dupliseres, så skal den nye handlingen endre navn til «Kopi av …»

en: Relabel _profiles
nb: Gi _profiler nytt navn

en: When a profile is copied/pasted, or duplicated, the new profile will be relabelled as 'Copy of ...'.
nb: Når en profil kopieres/limes inn, eller dupliseres, så skal den nye profilen endre navn til «Kopi av …»

en: <b>Relabeling items</b>
nb: <b>Nye navn</b>

en: Esc key _quits the assistant
nb: Tasten Esc avslutter veiviseren

en: When this option is checked, the 'Escape' key will let you quit the current assistant. Else, quitting the assistant is only possible by hitting the 'Cancel' button.
nb: Velg dette alternativet for å la tasten Esc avslutte gjeldende veiviser. Ellers vil det kun være knappen «Avbryt» som avslutter veiviseren.

en: Ask for a _confirmation when quitting the assistant on Esc key
nb: Spør om bekreftelse når Es_c avslutter veiviseren

en: This option is only relevant when the 'Escape' key lets the user quit the assistant. When checked, the user will be prompted for a confirmation in order to help prevent erroneous hits of the Esc key.
nb: Dette alternativet er kun relevant hvis tasten Esc skal avslutte veiviseren. Det sørger for at brukeren vil spørres om bekreftelse slik at ikke feilaktige trykk på Esc avslutter.

en: <b>Assistants</b>
nb: <b>Veivisere</b>

en: Automatically _saves pending modifications
nb: Automati_sk lagring av ventende endringer

en: When this option is checked, pending modification will be periodically and automatically saved.
nb: Velg dette alternativet for å lagre ventende endringer med jevne mellomrom.

en: Periodicity :
nb: Periode:

en: minutes
nb: minutter

en: <b>Auto-save</b>
nb: <b>Auto-lagring</b>

en: This tab allows the user to choose custom preferences for the Caja-Actions Configuration Tool user interface.
nb: I denne fanen velges innstillinger for brukergrensesnittet til Caja-Actions' oppsettsverktøy.

en: _UI Preferences
nb: Innstilling av br_ukergrensesnitt

en: What to do when an item, action or menu, selected to be imported, has the same identifier that a currently existing one ?
nb: Hva skal gjøres når et element, handling eller meny skal importeres og har samme identifikator som et eksisterende?

en: <b>Import mode</b>
nb: <b>Importeringsmodus</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of import operations.
nb: I denne fanen velges standard oppførsel til import-operasjoner.

en: What is your preferred export format ?
nb: Hvilket eksport-format skal foretrekkes?

en: <b>Export format</b>
nb: <b>Eksport-format</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of export operations.
nb: I denne fanen velges standard oppførsel til eksport-operasjoner.

en: _Export
nb: _Eksport

en: You may define here any number of schemes. They will be proposed as default schemes when defining conditions for an action.
    If the list becomes empty, CACT will automatically refill in with this default list.
    You can add a new scheme by clicking on the '+' button.
nb: Her kan et vilkårlig antall skjemaer defineres. De vil kunne foreslås som standard-skjemaer når man velger betingelser for en handling.
    CACT vil automatisk fylle inn denne standardlista hvis lista blir tom.
    Legg til et nytt skjema med «+»-knappen.

en: Click to add a new default scheme.
nb: Klikk for å legge til et nytt standardskjema.

en: Click to remove the selected default scheme.
nb: Klikk for å fjerne valgt standardskjema.

en: <b>Default schemes</b>
nb: <b>Standardskjemaer</b>

en: This tab lets you decide which schemes are proposed by default when editing advanced conditions for an item.
nb: I denne fanen velges hvilke skjemaer som skal foreslås som standard når man redigerer avanserte betingelser for et element.

en: _Schemes
nb: _Skjemaer

en: Define here, for available I/O providers, if you want them to be read at startup, to be writable, and the order in which they will be tested when trying to write a new menu or action.
nb: Velg her hvilke tilgjengelige I/U-tilbydere skal leses ved oppstart, være skrivbare, og rekkefølgen de skal testes i når en ny meny eller handling skal skrives.

en: _Up
nb: _Opp

en: Move up the selected I/O provider in the order of priority when trying to write a new item.
nb: Flytt valgte I/U-tilbydere i prioritetsrekkefølge når et nytt element skal skrives.

en: _Down
nb: _Ned

en: <b>Activation and priority</b>
nb: <b>Aktivering og prioritet</b>

en: This tab lets you decide whether the I/O providers are enabled or not, and in which order they will be tried when writing a new item.
nb: I denne fanen velges hvilke I/U-tilbydere som er slått på eller ikke, og i hvilken rekkefølge de skal forsøkes når et nytt element skal skrives.

en: I/O _Providers
nb: I/U-tilb_ydere

note: Translators: the user is not willing to identify his current desktop environment, *       and prefers rely on the runtime detection
en: Rely on runtime detection
nb: Stol på kjøretids-gjenkjennelse

en: Ex.:
nb: Eks.:

en: Readable
nb: Lesbar

en: Writable
nb: Skrivbar

en: I/O Provider
nb: I/U-tilbyder

note: Translators: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
nb: navnløs

note: Translators: name displayed when the corresponding I/O provider is unavailable at runtime
en: unavailable I/O provider
nb: utilgjengelig I/U-tilbyder

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Local files
nb: Lokale filer

en: SSH files
nb: SSH-filer

en: Windows files
nb: Windows-filer

en: FTP files
nb: FTP-filer

en: WebDAV files
nb: WebDAV-filer

note: Translators: add a comment when a scheme is already used by current item
en: %s (already used)
nb: %s (allerede brukt)

en: new-scheme
nb: nytt-skjema

en: New scheme description
nb: Ny skjema-beskrivelse

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of the embedding treeview
nb: En peker (ikke referanse) til BaseWindow-forelderen til den innebyggende trevisningen.

en: Embedding GtkTreeView
nb: Innebyggende GtkTreeView

en: The GtkTreeView which relies on this CactTreeModel
nb: GtkTreeView som bruker denne CactTreeModel

en: Edition mode
nb: Redigeringsmodus

en: Edition vs. Selection mode
nb: Redigerings- eller utvalgsmodus

en: Unable to drop a profile here
nb: Kan ikke slippe en profil her

en: Unable to drop an action or a menu here
nb: Kan ikke slippe en handling eller meny her

en: Unable to drop here as parent is not writable
nb: Kan ikke slippe her fordi forelder er skrivebeskyttet

en: Unable to drop here as level zero is not writable
nb: Kan ikke slippe her fordi nivå null er skrivebeskyttet

en: Some messages have occurred during drop operation.
nb: Det oppstod noen meldinger under slipp-operasjonen.

note: Translators: CactTreeView property long description
en: The BaseWindow parent
nb: BaseWindow-forelderen

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Container
nb: Beholder

note: Translators: CactTreeView property long description
en: A GtkContainer which contains the GtkTreeView widget
nb: En GtkContainer som inneholder GtkTreeView-elementet

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Widget name
nb: Elementnavn

note: Translators: CactTreeView property long description
en: The name of GtkTreeView widget
nb: Navnet på GtkTreeView-elementet

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Management mode
nb: Behandlingsmodus

note: Translators: CactTreeView property long description
en: Management mode of the tree view, selection or edition
nb: Behandlingsmodusen til trevisningen: utvalg eller redigering

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Allow notify
nb: Tillat varslinger

note: Translators: CactTreeView property loong description
en: Whether notifications are allowed
nb: Om varslinger skal tillates

en: End of session
nb: Slutt på økta

en: <span size="larger"><b>Parameter Legend</b></span>
nb: <span size="larger"><b>Parameter-forklaring</b></span>

en: <b>%b</b> :
nb: <b>%b</b>:

en: (first) basename.
nb: (første) navnebasis.

en: count of selected item(s).
nb: antall valgt(e) element(er).

en: (first) base directory.
nb: (første) basismappe.

en: space-separated list of the base directories of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med basismappene til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: port number of the (first) selected URI.
nb: portnummer til (først) valgte URI.

en: scheme of the (first) selected URI.
nb: skjema til (først) valgte URI.

en: (first) URI.
nb: (første) URI.

en: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med URI-ene til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: a percent sign.
nb: et prosenttegn.

en: (first) filename.
nb: (første) filnavn.

en: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med filnavnene til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: hostname of the (first) selected URI.
nb: vertsnavn til (først) valgte URI.

en: username of the (first) selected URI.
nb: brukernavn til (først) valgte URI.

en: (first) basename without the extension.
nb: (første) navnebasis uten filtype.

en: space-separated list of the basenames without the extension.
nb: liste med navnebasis uten filtype (bruk mellomrom som skilletegn).

en: (first) extension.
nb: (første) filtype.

en: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med filtypene til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: (first) mimetype.
nb: (første) MIME-type.

en: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med MIME-typene til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: no-op operator which forces a singular form of execution.
nb: no-op-operator som framtvinger enkeltkjøring.

en: no-op operator which forces a plural form of execution.
nb: no-op-operator som framtvinger flerkjøring.

en: <b>%B</b> :
nb: <b>%B</b>:

en: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s).
nb: liste med basisnavn til valgt(e) fil(er)/mappe(r) (bruk mellomrom som skilletegn).

en: <b>%c</b> :
nb: <b>%c</b>:

en: <b>%d</b> :
nb: <b>%d</b>:

en: <b>%D</b> :
nb: <b>%D</b>:

en: <b>%f</b> :
nb: <b>%f</b>:

en: <b>%F</b> :
nb: <b>%F</b>:

en: <b>%h</b> :
nb: <b>%h</b>:

en: <b>%m</b> :
nb: <b>%m</b>:

en: <b>%M</b> :
nb: <b>%M</b>:

en: <b>%n</b> :
nb: <b>%n</b>:

en: <b>%o</b> :
nb: <b>%o</b>:

en: <b>%O</b> :
nb: <b>%O</b>:

en: <b>%p</b> :
nb: <b>%p</b>:

en: <b>%s</b> :
nb: <b>%s</b>:

en: <b>%u</b> :
nb: <b>%u</b>:

en: <b>%U</b> :
nb: <b>%U</b>:

en: <b>%w</b> :
nb: <b>%w</b>:

en: <b>%W</b> :
nb: <b>%W</b>:

en: <b>%x</b> :
nb: <b>%x</b>:

en: <b>%X</b> :
nb: <b>%X</b>:

en: <b>%%</b> :
nb: <b>%%</b>:

en: Items _list :
nb: _Liste over elementer:

en: Sort the list in descending alphabetical order.
nb: Sorter lista i synkende alfabetisk rekkefølge.

en: Do not sort the list, letting you manually reorder the items.
nb: Ikke sorter lista, den skal sorteres manuelt.

en: Sort the list in ascending alphabetical order.
nb: Sorter lista i stigende alfabetisk rekkefølge.

en: Display item in _selection context menu
nb: Vis element i _sprettoppmeny for utvalg

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu, with a non-empty selection.
nb: Velg for å la elementet være kandidat for visning i filbehandlerens sprettoppmeny, når utvalget ikke er tomt.

en: The label of the item in the file manager context menus.
nb: Elementets navn i filbehandlerens sprettoppmenyer.

en: Display item in _location context menu
nb: Vis elementet i _sprettoppmeny for sted

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu when the selection is empty.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current displayed folder.
nb: Velg for å la elementet være kandidat for visning i filbehandlerens sprettoppmeny, når utvalget er tomt.
    I dette tilfellet vil definerte betingelser anvendes på mappa som vises.

en: _Context label :
nb: Navn i sprettoppmeny:

en: Display item in the _toolbar
nb: Vis elementet i verk_tøylinja

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager toolbar.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current folder, and do not depend of the possible current selection.
nb: Velg for å la elementet være kandidat for visning i filbehandlerens verktøylinje.
    I dette tilfellet vil definerte betingelser anvendes på gjeldende mappe, og ikke avhenge av noe som er valgt.

en: Use s_ame label for icon in the toolbar
nb: Bruk _samme tekst på ikonet i verktøylinja

en: When checked, the label displayed in the toolbar will be the same that the one displayed in the context menus.
nb: Velg for å la teksten i verktøylinja være den samme som i sprettoppmenyen.

en: T_oolbar label :
nb: Navn i verktøylinje:

en: The label displayed in the file manager toolbar.
nb: Teksten som vises i filbehandlerens verktøylinje.

en: Toolti_p :
nb: Hjel_peboble:

en: _Icon :
nb: _Ikon:

en: The tooltip displayed in the file manager user interface.
nb: Hjelpebobla som skal vises i filbehandlerens brukergrensesnitt.

en: The icon displayed in the file manager user interface.
nb: Ikonet som skal vises i filbehandlerens brukergrensesnitt.

en: The name of a themed icon or the filename of an image.
nb: Navnet på et ikon i temaet, eller filnavnet til et bilde.

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom …

en: <b>Caja Item</b>
nb: <b>Caja-element</b>

en: This tab lets you determine the main characteristics of the currently selected item.
nb: Denne fanen lar deg styre hovedkarakteristikkene til elementet som er valgt.

en: Just a label to remind you why you have created this profile.
nb: En tekst til påminnelse om hvorfor profilen er opprettet.

en: _Label :
nb: _Tekst:

en: <b>Profile</b>
nb: <b>Profil</b>

en: The path of the command.
    If this is not an absolute path, then the PATH environment variable at execution time will be considered.
nb: Stien til kommandoen.
    Miljøvariabelen PATH vil undersøkes ved kjøring dersom stien ikke er absolutt.

en: The parameters of the command.
nb: Kommandoens parametre.

en: Le_gend
nb: Forklarin_g

en: The default working directory the command should be started in.
nb: Kommandoen vil startes i denne arbeidsmappa.

en: B_rowse...
nb: Bla g_jennom …

en: Example
nb: Eksempel

en: _Path :
nb: S_ti:

en: P_arameters :
nb: P_arametre:

en: _Working directory :
nb: Ar_beidsmappe:

en: <b>Command</b>
nb: <b>Kommando</b>

en: This tab lets you choose the command to be executed, along with its parameters.
    Defining several profiles lets you have several commands, each applying with a different set of conditions.
nb: I denne fanen velges kommandoen som skal kjøres, og dens parametre.
    Ved å definere flere profiler kan man lage flere kommandoer, der hver starter med ulike betingelser.

en: _Command
nb: _Kommando

en: The command will be started as a standard graphical user interface.
nb: Kommandoen vil startes med vanlig grafisk brukergrensesnitt.

en: In a _terminal
nb: I _terminal

en: The command will be started in the preferred terminal of the graphical environment.
nb: Kommandoen vil startes i den foretrukne terminalen til skrivebordsmiljøet.

en: _Embedded
nb: Inn_ebygd

en: This option makes use of a special feature of the file manager, which would allow a terminal to be ran inside of it.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
nb: Dette valget benytter seg av en spesiell funksjon i filbehandleren som bygger inn en terminal.
    Kjøring i vanlig terminal er et akseptabelt alternativ.

en: _Display output
nb: Vis ut_data

en: The command will be run in a terminal.
    The terminal will be closed at the end of the execution; standard error and output streams will be displayed.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
nb: Kommandoen vil kjøres i en terminal.
    Terminalen vil lukkes etter kjøring, og standard-feil og utdata-strømmer vil vises.
    Kjøring i vanlig terminal er et akseptabelt alternativ.

en: <b>Execution mode</b>
nb: <b>Kjøremodus</b>

en: Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
nb: Obs: Dette er ikke implementert ennå i Caja-Actions.

en: _Startup notify
nb: Varsling av opp_start

en: When checked, it is known that the run command will send a "remove" message to the desktop environment.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
nb: Velg for å la kommandoen som kjøres sende en «fjern»-melding til skrivebordsmiljøet.
    Se spesifikasjonen «Startup Noticiation Protocol» for flere detaljer.
    Dette er kun relevant hvis kjøremodus er «Normal».

en: When specified, this should be the name of a WM class of at least one window of the run command.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
nb: Hvis angitt, så er dette navnet på en WM-klasse til minst ett vindu til kommandoen som skal kjøres.
    Se spesifikasjonen «Startup Notification Protocol» for flere detaljer.
    Dette er kun relevant hvis kjøremodus er «Normal».

en: Startup Window Manager _class :
nb: Vindusbehandler-_klasse ved oppstart:

en: <b>Startup mode</b>
nb: <b>Oppstarts-modus</b>

en: Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
nb: Obs: Dette er ikke implementert ennå i Caja-Actions.

en: Execute as _user :
nb: Kjør som br_uker:

en: Enter here the user the command should be ran as.
    The user may be defined by his numeric UID or his login name.
    Leave the field empty to run the command as the current user.
nb: Skriv inn hvilken bruker som kommandoen skal kjøres som.
    Bruker kan angis med numerisk ID eller kontonavn.
    La feltet være tomt hvis kommandoen skal kjøre som gjeldende bruker.

en: <b>Execute as user</b>
nb: <b>Kjør som bruker</b>

en: This advanced tab lets you precisely define how your command will be executed.
nb: I denne fanen velges hvordan kommandoen skal kjøres.

en: E_xecution
nb: Kj_øring

en: The current item will appear if the basename of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
nb: Gjeldende element vil vises hvis navnebasisen til hvert element i utvalget samsvarer med ett filter i kolonnen «Må samsvare med én av», og ikke samsvarer med noen filtre i kolonnen «Må ikke samsvare med noen av».

en: This list lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Basenames may use '*' and '?' wildcards.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
nb: Denne lista styrer for hvilke navnebasis det valgte elementet vil vises i Cajas sprettoppmeny.
    Navnebasisen kan inneholde jokertegnene «*» og «?».
    Navnebasisen kan negeres for å styre hvilke navnebasiser elementet ikke skal vises for.

en: Click to add a new basename filter.
nb: Klikk for å legge til et nytt navnebasis-filter.

en: Click to remove the current basename filter.
nb: Klikk for å fjerne gjeldende navnebasis-filter.

en: Match _case
nb: Skill store/sm_å bokstaver

en: Click to define the above basename filters as case sensitive.
nb: Klikk for å la navnebasis-filtrene skille mellom store og små bokstaver.

en: <b>Basenames conditions</b>
nb: <b>Betingelser for navnebasiser</b>

en: This tab lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer for hvilke navnebasiser det valgte elementet vil vises i Cajas sprettoppmeny.
    Navnebasisen kan negeres for å styre hvilke navnebasiser elementet ikke skal vises for.

en: _Basenames
nb: Navne_basiser

en: The current item will appear if the mimetype of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
nb: Gjeldende element vil vises hvis MIME-typen til hvert element i utvalget samsvarer med ett filter i kolonnen «Må samsvare med én av», og ikke samsvarer med noen filtre i kolonnen «Må ikke samsvare med noen av».

en: This list lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '*/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
nb: Denne lista styrer for hvilke MIME-typer det valgte elementet vil vises i Cajas sprettoppmeny.
    MIME-typer kan angis som «*», «*/*», «gruppe/*» eller «gruppe/undergruppe».
    MIME-typer kan negeres for å styre hvilke typer elementet ikke skal vises for.

en: Click to add a new mimetype filter.
nb: Klikk for å legge til et nytt filter for MIME-type.

en: Click to remove the current mimetype filter.
nb: Klikk for å fjerne gjeldende filter for MIME-type.

en: <b>Mimetypes conditions</b>
nb: <b>Betingelser for MIME-typer</b>

en: This tab lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer for hvilke MIME-typer det valgte elementet vil vises i Cajas sprettoppmeny.
    MIME-typer kan angis som «*», «*/*», «gruppe/*» eller «gruppe/undergruppe».
    MIME-typer kan negeres for å styre hvilke typer elementet ikke skal vises for.

en: _Mimetypes
nb: _MIME-typer

en: The current item will appear if the location of each element of the selection is one or inside one of the paths of the 'Must match one of' column, while not being one or inside one of the 'Must not match any of' column.
nb: Gjeldende element vil vises hvis plasseringen til hvert element i utvalget er en av, eller inni en av stiene til kolonnen «Må samsvare med én av», og ikke samsvarer med noen filtre i kolonnen «Må ikke samsvare med noen av».

en: This list lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Folders may use '*' or '?' wildcards.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
nb: Denne lista styrer hvor (i hvilke mapper) de valgte filene må finnes for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Mappenavn kan inneholde jokertegnene «*» og «?».
    Mappe-filtre kan negeres for å styre hvilke mapper elementet ikke skal vises for.

en: Click to add a new folder filter.
nb: Klikk for å legge til et nytt mappe-filter.

en: Click to browse the filesystem in order to select a new folder filter.
nb: Klikk for å bla gjennom filsystemet for å legge til et nytt mappe-filter.

en: Click to remove the current folder filter.
nb: Klikk for å fjerne gjeldende mappe-filter.

en: <b>Folders conditions</b>
nb: <b>Betingelser for mapper</b>

en: This tab lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer hvor (i hvilke mapper) de valgte filene må finnes for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Mappe-filtre kan negeres for å styre hvilke mapper elementet ikke skal vises for.

en: _Folders
nb: _Mapper

en: The current item will appear if the scheme of each element of the selection matches one of the 'Must match one of' column, while not matching any of the 'Must not match any of' column.
nb: Gjeldende element vil vises hvis skjemaet til hvert element i utvalget samsvarer med ett filter i kolonnen «Må samsvare med én av», og ikke samsvarer med noen filtre i kolonnen «Må ikke samsvare med noen av».

en: This list lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer hvilke skjemaer det valgte elementet må oppfylle for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Filtre kan negeres for å styre hvilke skjemaer elementet ikke skal vises for.

en: Click to add a new scheme filter.
nb: Klikk for å legge til et nytt skjema-filter.

en: De_faults...
nb: Standard_verdier …

en: Click to select a new scheme filter among default schemes.
nb: Klikk for å velge et nytt skjemafilter blant standardskjemaer.

en: Click to remove the current scheme filter.
nb: Klikk for å fjerne gjeldende skjemafilter.

en: <b>Schemes conditions</b>
nb: <b>Betingelser for skjemaer</b>

en: This tab lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer hvilke skjemaer det valgte elementet må oppfylle for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Filtre kan negeres for å styre hvilke skjemaer elementet ikke skal vises for.

en: The current item will appear if each element of the selection matches all capabilities of the 'Must match all of' column, while not matching any capability of the 'Must not match any of' column.
nb: Gjeldende element vil vises hvis hvert element i utvalget samsvarer med alle egenskapene i kolonnen «Må samsvare med én av», og ikke samsvarer med noen egenskaper i kolonnen «Må ikke samsvare med noen av».

en: This list lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Capabilities may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer hvilke egenskaper det valgte elementet må oppfylle for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Egenskaper kan negeres for å styre hvilke egenskaper elementet ikke skal vises for.

en: Click to add a new capability filter.
nb: Klikk for å legge til nytt filter for egenskaper.

en: Click to remove the current capability.
nb: Klikk for å fjerne gjeldende egenskap.

en: <b>Capabilities conditions</b>
nb: <b>Betingelser for egenskaper</b>

en: This tab lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
nb: Denne fanen styrer hvilke egenskaper det valgte elementet må oppfylle for å vises i Cajas sprettoppmeny.
    Filtre kan negeres for å styre hvilke egenskaper elementet ikke skal vises for.

en: Ca_pabilities
nb: Egenska_per

en: This is an advanced condition based on the count of the current selection.
    If the current selection does not match this condition, then the item will not be displayed in the file manager context menus or toolbar.
nb: Dette er en avansert betingelse basert på antall valgte elementer.
    Elementet vil ikke vises i filbehandlerens sprettoppmeny eller verktøylinje hvis ikke utvalget oppfyller denne betingelsen.

en: _Count :
nb: _Antall:

en: <b>Appears if selection contains</b>
nb: <b>Vises hvis utvalget inneholder</b>

en: This is an advanced condition based on the running desktop environment.
    First choose on the left if the item depends of a particular desktop environment, then select on the right the adequate desktop environment.
nb: Dette er en avansert betingelse basert på kjørende skrivebordsmiljø.
    Velg til venstre om elementet er avhengig av et bestemt miljø, og velg så til høyre et passende skrivebordsmiljø.

en: Item may appear depending of the desktop environment.
nb: Elementet vil vises avhengig av skrivebordsmiljø.

en: _Always appears
nb: Vis _alltid

en: _Only appears in selected environments
nb: Vis kun i valgte milj_ø

en: _Never appears in selected environments
nb: _Ikke vis i valgte miljø

en: This is an advanced condition based on the presence of a particular service on the D-Bus system.
    This may be used for example for testing that a prerequisite service is currently available.
nb: Dette er en avansert betingelse som baserer seg på om en bestemt tjeneste er registrert i D-Bus-systemet.
    Dette kan for eksempel brukes til å teste om en påkrevd tjeneste er tilgjengelig.

en: This is an advanced condition based on a runtime result.
    Enter here a command which is able to display the exact "true" string on its standard output.
    This may be used for example for testing a complex condition.
nb: Dette er en avansert betingelse som avhenger av et resultat fra kjøring.
    Angi en kommando som kan returnere tekststrengen «true» på standard-ut. 
    Dette kan for eksempel brukes for å teste en kompleks betingelse.

en: This is an advanced condition based on the presence of a running binary.
    Note that only the basename of the binary is checked, not its dirname nor its parameters.
    This may be used for example for testing the presence of a prerequisite daemon.
nb: Dette er en avansert betingelse som tester om en bestemt fil kjører.
    Legg merke til at kun navnebasisen til binærfila testes, og ikke mappenavnet eller noen parametre.
    Dette kan for eksempel brukes til å undersøke om en påkrevd nisse kjører.

en: Brow_se...
nb: Bla g_jennom …

en: Appears if the file is e_xecutable :
nb: Vis hvis fila kan kj_øres:

en: This is an advanced condition based on the presence of an executable file on the file system.
    This may be used for example to test for a prerequisite package.
nb: Dette er en avansert betingelse som tester om filsystemet har en bestemt kjørbar fil.
    Dette kan for eksempel brukes til å teste om en bestemt pakke er installert.

en: Bro_wse...
nb: Bla _gjennom …

en: Appears if the name is _registered on D-Bus :
nb: Vis hvis navnet er _registrert på D-Bus:

en: Appears if the command outputs "_true" :
nb: Vis hvis kommandoen returnerer «true»:

en: Appears if the _binary is running :
nb: Vis hvis _binærfil kjører:

en: <b>Execution environment</b>
nb: <b>Kjøremiljø</b>

en: This tab lets you determine some advanced conditions the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the file manager context menu.
nb: Denne fanen styrer hvilke betingelser som må være oppfylt for at elementet skal kunne vises i filbehandlerens sprettoppmeny.

en: _Environment
nb: _Miljø

en: _Description :
nb: _Beskrivelse:

en: Enter here a free text which may be used (e.g. in a Web service or in a search tool) to describe your item.
nb: Skriv en fritt valgt tekst som beskriver elementet (til bruk i f.eks. en nett-tjeneste eller søkeverktøy).

en: E_nabled
nb: Slå _på

en: Check the box to enable this item.
    If unchecked, then the item will never appear in the file manager context menus or toolbar.
nb: Velg for å slå på elementet.
    Hvis fravalgt så vil elementet aldri vises i filbehandlerens sprettoppmeny eller verktøylinje.

en: Enter here the keyboard touch combination you suggest as a shortcut to your action.
    Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
nb: Skriv inn en hurtigtast for handlingen.
    Obs: Dette er ikke implementert ennå i Caja-Actions.

en: Suggested _shortcut :
nb: Fore_slått hurtigtast:

en: Read-only item
nb: Elementet er skrivebeskyttet

en: This box is checked if the item cannot be edited.
    There may be multiple reasons for why an item cannot be edited. See your User's Manual.
nb: Denne boksen er avkrysset hvis elementet ikke kan redigeres.
    Det kan være flere årsaker til dette. Les hjelpeteksten.

en: Id. :
nb: ID.:

en: I/O provider :
nb: I/U-tilbyder:

en: <b>Read-only properties</b>
nb: <b>Ikke-redigerbare egenskaper</b>

en: This tab lets you edit some miscellaneous properties, and access some non-modifiable information.
nb: I denne fanen kan diverse egenskaper redigeres, og noe ikke-redigerbar informasjon hentes ut.

en: P_roperties
nb: E_genskaper

note: Translators: label of an automagic root submenu
en: Caja-Actions actions
nb: Caja-Actions-handlinger

note: Translators: tooltip of an automagic root submenu
en: A submenu which embeds the currently available Caja-Actions actions and menus
nb: En undermeny som bygger inn tilgjengelige Caja-Actions-handlinger og -menyer

en: About Caja-Actions
nb: Om Caja-Actions

en: Display some information about Caja-Actions
nb: Viser informasjon om Caja-Actions

en: The URI of the file to be imported
nb: URI til fila som skal importeres

en: Output the version number
nb: Skriv versjonsnummer

en: Import a file.
nb: Importer en fil.

en: Bug reports are welcomed at http://bugzilla.gnome.org, or you may prefer to mail to <maintainer@caja-actions.org>.
nb: Feilrapporter kan meldes inn på http://bugzilla.gnome.org, eller via e-post til  <maintainer@caja-actions.org>.

en: Miscellaneous options
nb: Forskjellige alternativer

en: Syntax error: %s
nb: Syntaks-feil: %s

en: Error: uri is mandatory.
nb: Feil: URI er påkrevd.

en: Try %s --help for usage.
nb: Skriv %s --help for veiledning.

en: Bug reports are welcomed at https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions,
    or you may prefer to mail to <maintainer@caja-actions.org>.
nb: Feilrapporter kan meldes inn på  https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions
    eller via e-post til  <maintainer@caja-actions.org>.

en: Output the schema on stdout
nb: Skriv skjema på standard-ut

en: Output the action schemas [default]
nb: Skriv handlingsskjemaer [forvalgt]

en: Output the menu schemas
nb: Skriv menyskjemaer

en: Output the Caja-Actions MateConf schemas on stdout.
nb: Skriv Caja-Actions MateConf-skjemaer på standard-ut.

en: As of version 3.1.0, MateConf as an I/O provider is deprecated.
    This program is no more maintained.
nb: MateConf er en foreldet I/U-tilbyder fra versjon 3.1.0.
    Programmet vedlikeholdes ikke lenger.

en: Type options
nb: Alternativer for type

en: Set a key=value pair in a key file.
nb: Angi nøkkel=verdi-par i en nøkkelfil.

en: The group to be updated
nb: Gruppen som skal oppdateres

en: The key to be updated
nb: Nøkkelen som skal oppdateres

note: Translators: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: The type of the value to be set, may be 'str', 'int' or 'bool'
nb: Typen til verdien som skal angis kan være «str», «int» eller «bool»

en: The value to be set
nb: Verdien som skal angis

en: Output the version number and exit gracefully
nb: Skriv versjonsnummer og avslutt

en: Error: a group is mandatory.
nb: Feil: Gruppe er påkrevd.

en: Error: a key is mandatory.
nb: Feil: Nøkkel er påkrevd.

en: Error: a type is mandatory for setting/updating a value.
nb: Feil: Type er påkrevd for å endre/oppdatere en verdi.

note: Translators: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: Error: unknown type: %s. Use 'str', 'int' or 'bool'.
nb: Feil: Ukjent type: %s. Bruk «str», «int» eller «bool».

en: Error: a value is mandatory.
nb: Feil: Verdi er påkrevd.

en: Set it if the item should be disabled at creation
nb: Velg hvis elementet skal være slått av ved opprettelse

en: Set it if the item doesn't target the selection context menu
nb: Velg hvis elementet ikke skal rette seg mot sprettoppmeny for utvalg

en: Set it if the item doesn't target the location context menu
nb: Velg hvis elementet ikke skal rette seg mot sprettoppmeny for sted

en: Set it if the item doesn't target the toolbar
nb: Velg hvis elementet ikke skal rette seg mot verktøylinja

en: Set it if the basename patterns are case insensitive
nb: Velg hvis navnebasis-mønstrene ikke skal skille mellom små og store bokstaver

en: Output the new item content on stdout (default)
nb: Skriv nytt element-innhold på standard-ut (forvalgt)

en: Create the new item as a .desktop file
nb: Opprett nytt element som .desktop-fil

en: Error: '%s' and '%s' options cannot both be specified
nb: Feil: Alternativene «%s» og «%s» kan ikke angis samtidig

en: '%s' option is deprecated, see %s
nb: Alternativet «%s» er foreldet, se %s

en: Error: an action label is mandatory.
nb: Feil: Handlingen må ha et navn.

en: Error: only one output option may be specified.
nb: Feil: Kun ett alternativ for utdata kan angis.

en: Define a new action.
nb: Definer en ny handling.

en: The created action defaults to be written to stdout.
    It can also be written to an output folder, in a file later suitable for an import in CACT.
    Or you may choose to directly write the action into your Caja-Actions configuration.
nb: Den opprettede handlingen skrives til standard-ut.
    Den kan også skrives til ei utdata-mappe, til ei fil som egner seg for senere import i CACT.
    Handlingen kan også skrives direkte til Caja-Actions-oppsettet.

en: Output of the program
nb: Programmets utdata

en: Choose where the program creates the action
nb: Velg hvor programmet skal opprette handlingen

note: Translators: 'na-desktop' is a plugin identifier - do not translate
en: Error: unable to find 'na-desktop' i/o provider.
nb: Feil: Fant ikke I/U-tilbyderen «na-desktop».

note: Translators: caja-actions-print program summary
en: Print a menu or an action to stdout.
nb: Skriv en meny eller handling til standard-ut.

en: The identifiant of the menu or the action to be printed
nb: Identifikatoren til menyen eller handlingen som skal skrives ut

note: Translators: 'Desktop1' here is the internal identifier of an export format; it is not translatable
en: An export format [Desktop1]
nb: Et eksport-format [Desktop1]

en: Error: a menu or action id is mandatory.
nb: Feil: En meny- eller handlings-ID er påkrevd.

note: Translators: %s stands for the id of the export format, and is not translatable
en: Error: %s: unknown export format.
nb: Feil: %s: Ukjent eksport-format.

en: Error: item '%s' doesn't exist.
nb: Feil: Elementet «%s» finnes ikke.

en: The internal identifier of the action to be launched
nb: Den interne identifikatoren til handlingen som skal kjøres

en: A target, file or folder, for the action. More than one options may be specified
nb: Handlingens mål, ei fil eller mappe. Flere enn ett alternativ kan velges.

en: Error: action id is mandatory.
nb: Feil: Handlings-ID er påkrevd.

en: No current selection. Nothing to do. Exiting.
nb: Ingenting er valgt. Ingenting å gjøre. Avslutter.

en: Action %s is not a valid candidate. Exiting.
nb: Handlingen %s er ikke en gyldig kandidat. Avslutter.

en: No valid profile is candidate to execution. Exiting.
nb: Ingen gyldig profil er kandidat for kjøring. Avslutter.

en: Execute an action on the specified target.
nb: Kjør en handling på angitt mål.

en: Error: action '%s' doesn't exist.
nb: Feil: Handlingen «%s» finnes ikke.

en: Error: action '%s' is disabled.
nb: Feil: Handlingen «%s» er slått av.

en: Error: action '%s' is not valid.
nb: Feil: Handlingen «%s» er ugyldig.
