caja-actions 1.26.0 - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: Description
nn: Skildring

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Open
nn: _Opna

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: FILE
nn: FIL

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
nn: Vel ei mappe

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
nn: Ingen

en: _Action
nn: H_andling

en: _File
nn: _Fil

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _View
nn: _Vis

en: _Tools
nn: _Verktøy

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Save
nn: _Lagra

en: _Quit
nn: _Avslutt

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
nn: Avslutt programmet

en: Cu_t
nn: Klipp u_t

en: _Copy
nn: _Kopier

en: _Paste
nn: _Lim inn

en: D_uplicate
nn: _Lag kopi

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: Contents
nn: Innhald

en: _About
nn: _Om

en: minutes
nn: minutt

en: _Up
nn: _Opp

en: _Browse...
nn: _Bla gjennom ...

en: <b>Command</b>
nn: <b>Kommando</b>

en: _Folders
nn: _Mapper

en: P_roperties
nn: Eigenskapa_r

en: Miscellaneous options
nn: Ymse val
