caja-actions 1.26.0 - en to nso translation catalogue (25 entries)

en: Description
nso: Tlhaloso

en: _Open
nso: _Bula

en: Starting %s
nso: Go thoma %s

en: Not a launchable item
nso: Ga se selo se se ka tsebagatwago

en: Disable connection to session manager
nso: Palediša kgokagano e yago go molaodi wa lenaneo

en: Specify session management ID
nso: Bontšha boitsebišo bja taolo ya lenaneo

en: ID
nso: Boitsebišo

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
nso: Ga e gona

en: _File
nso: _Faele

en: _Edit
nso: _Lokiša

en: _View
nso: _Lebelela

en: _Help
nso: _Thušo

en: _Save
nso: _Boloka

en: _Quit
nso: _Tlogela

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
nso: Tlogela tirišo

en: Cu_t
nso: Rip_a

en: _Copy
nso: _Kopiša

en: _Paste
nso: _Kgomaretša

en: D_uplicate
nso: K_opiša gore e be dikarolo tše pedi

en: _Delete
nso: _Phumola

en: _Preferences
nso: _Tše ratwago

en: _About
nso: _Ka ga

en: minutes
nso: metsotso

en: _Up
nso: _Godimo

en: _Browse...
nso: _Fetleka...
