caja-actions 1.26.0 - en to si translation catalogue (29 entries)

en: Description
si: විස්තරය

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: Starting %s
si: ආරම්භවෙමින් %s

en: Not a launchable item
si: ඇරඹීය හැකි අයිතමයක් නොවේ

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
si: බහලුම තෝරන්න

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: _Action
si: ක්‍රියාව (_A)

en: _File
si: ගොනු (_F)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _View
si: දසුන (_V)

en: _Tools
si: මෙවලම් (_T)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: _Quit
si: ඉවත් වන්න (_Q)

en: Cu_t
si: කපන්න (_t)

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Paste
si: අලවන්න (_P)

en: D_uplicate
si: පිටපත් කළ (_u)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: Contents
si: අදහස

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: minutes
si: මිනිත්තු

en: _Up
si: යහලට (_U)

en: _Browse...
si: ගවේෂණය... (_B)

en: <b>Command</b>
si: <b>විධානය</b>

en: P_roperties
si: අංගයන් (_r)

en: Miscellaneous options
si: වීවිධ විකල්ප
