caja-actions 1.26.0 - en to sq translation catalogue (42 entries)

en: Description
sq: Përshkrimi

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Open
sq: _Hap

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: FILE
sq: SKEDAR

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
sq: Zgjidh kartelën

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
sq: Asgjë

en: _Action
sq: _Veprimi

en: _File
sq: _Skedari

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _View
sq: _Shfaq

en: _Tools
sq: Ins_trumentë

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Quit
sq: _Dalja

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
sq: Mbyll programin

en: Cu_t
sq: Pre_je

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: D_uplicate
sq: D_yfisho

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Preferences
sq: _Preferenca

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: _About
sq: _Rreth

en: minutes
sq: minuta

en: _Up
sq: _Sipër

en: _Browse...
sq: _Shfleto...

en: <b>Command</b>
sq: <b>Komanda</b>

en: _Folders
sq: _Kartelat

en: P_roperties
sq: P_ronësitë

en: Miscellaneous options
sq: Opsione të ndryshme
