caja-actions 1.26.0 - en to sr translation catalogue (737 entries)

en: _Ask me
sr: _Питај ме

en: You will be asked for the format to choose each time an item is about to be exported.
sr: Бићете упитани да изаберете формат сваки пут када ће се извести нека ставка.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: No NAIExporter implementation found for '%s' format.
sr: Нисам нашао НАИИзвозника за формат „%s“.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_buffer' interface.
sr: „%s“ НАИИзвозник не примењује „to_buffer“ сучеље.

note: Translators: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_file' interface.
sr: „%s“ НАИИзвозник не примењује „to_file“ сучеље.

en: Caja-Actions Configuration Tool is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Алат подешавања Цаја-Радњи је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: Caja-Actions Configuration Tool is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Алат подешавања Цаја-Радњи се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja-Actions Configuration Tool ; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: A graphical interface to create and edit your Caja actions.
sr: Графичко сучеље за стварање и уређивање Цајиних радњи.

en: Caja-Actions
sr: Цаја-Радње

en: MATE desktop
sr: Мејтова радна површ

en: KDE desktop
sr: КДЕ радна површ

en: LXDE desktop
sr: ЛИксДЕ радна површ

en: ROX desktop
sr: РОКс радна површ

en: XFCE desktop
sr: ИксФЦЕ радна површ

en: Legacy systems
sr: Стари системи

en: List of patterns to be matched against the selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шаблона за упоређивање са изабраном датотеком/фасциклом

note: Translators: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literals, *  and not be translated
en: A list of strings with joker '*' or '?' to be matched against the name(s) of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the filename patterns for the action or the menu be candidate to display.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*'.
sr: Списак ниски са џокером * или ? за упоређивање са називом изабране датотеке/фасцикле. Свака изабрана ставка мора да се поклопи барем са једним од шаблона назива датотеке да би радња или изборник био приказан.
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је *.

note: Translators: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literalls, *  and not be translated
en: A pattern to be matched against basenames of selected file(s)/folder(s). May include wildcards (* or ?). You must set one option for each pattern you need
sr: Шаблон за упоређивање са називима основе изабране датотеке/фасцикле. Може укључити џокере (* или ?). Морате поставити једну опцију за сваки потребан шаблон

note: Translators: the "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", *  so is tranlatable Translators: "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", so is tranlatable
en: <EXPR>
sr: <ИЗРАЗ>

en: Whether the specified basenames are case sensitive (default)
sr: Да ли наведени називи основе разликују величину слова (основно)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Must be set to 'true' if the filename patterns are case sensitive, to 'false' otherwise. E.g., if you need to match a filename in a case-sensitive manner, set this key to 'true'. If you also want, for example '*.jpg' to match 'photo.JPG', then set 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Мора бити постављено на „true“ (изабрано) ако шаблони назива датотека разликују величину слова, у супротном на „false“ (без бирања). Нпр., ако треба да упоредите назив датотеке на начин који разликује величину слова, поставите овај кључ на „true“ (изабрано). Ако такође желите, на пример да „*.jpg“ поклапа „фотографија.JPG“, тада поставите на „false“ (немојте означити).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је „true“.

en: List of patterns to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шаблона за упоређивање са миме врстама изабране датотеке/фасцикле

note: Translators: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A list of strings with joker '*' to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the mimetype patterns for the action to appear.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*/*'.
sr: Списак ниски са џокером * за упоређивање са миме врстама изабране датотеке/фасцикле. Свака изабрана ставка мора да се поклопи барем са једним од шаблона миме врсте да би радња била приказана.
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је */*.

note: Translators: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A pattern to be matched against mimetypes of selected file(s)/folder(s). May include the asterisk wildcard '*'. You must set one option for each pattern you need
sr: Шаблон за упоређивање са миме врстама изабране датотеке/фасцикле. Може укључити џокер *. Морате поставити једну опцију за сваки потребан шаблон

en: Whether the profile applies to files (deprecated option, see mimetype)
sr: Да ли се профил примењује на датотеке (застарела опција, видите миме врсту)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have files, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isdir' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Штиклирајте ово ако избор може имати датотеке, у супротном не.
    Ова поставка је свезана са поставком „isdir“. Исправне комбинације су: 
    isfile='true' и isdir='false': избор може садржати само датотеке
    isfile='false' и isdir='true': избор може садржати само фасцикле
    isfile='true' и isdir='true': избор може садржати и датотеке и фасцикле
    isfile='false' и isdir='false': ово је неисправна комбинација (ваше подешавање се никада неће појавити).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је „true“ (изабрано).

en: Whether the profile applies to folders (deprecated option, see mimetype)
sr: Да ли се профил примењује на фасцикле (застарела опција, видите миме врсту)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have folders, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isfile' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Штиклирајте ово ако избор може имати фасцикле, у супротном не.
    Ова поставка је свезана са поставком „isfile“. Исправне комбинације су: 
    isfile='true' и isdir='false': избор може садржати само датотеке
    isfile='false' и isdir='true': избор може садржати само фасцикле
    isfile='true' и isdir='true': избор може садржати и датотеке и фасцикле
    isfile='false' и isdir='false': ово је неисправна комбинација (ваше подешавање се никада неће појавити).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је „false“ (изабрано).

en: Whether the selection may be multiple (deprecated option, see selection count)
sr: Да ли избор може бити вишеструк (застарела опција, видите број избора)

note: Translators: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: If you need more than one files or folders to be selected, set this key to 'true'. If you want just one file or folder, set it to 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Ако треба да изаберете више од једне датотеке или фасцикле, поставите овај кључ на „true“ (изабрано). Ако вам је потребна само једна датотека или фасцикла, поставите га на „false“ (без избора).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Основно је „false“.

en: List of schemes to be matched against those of selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шema за упоређивање са изабраном датотеком/фасциклом

note: Translators: schemes (sftp, ssh, ftp, file, etc.) are standard keywords which define *  the access protocol to an object, they should not be translated
en: Defines the list of valid schemes to be matched against the selected items. The scheme is the protocol used to access the files. The keyword to use is the one used in the URI by the file manager.
    Examples of valid URI include:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    The most common schemes are:
    'file': local files
    'sftp': files accessed via SSH
    'ftp': files accessed via FTP
    'smb': files accessed via Samba (Windows share)
    'dav': files accessed via WebDAV.
    All schemes used by your favorite file manager may be used here.
    This obviously only applies when there is a selection, or when targeting the special 'x-caja-desktop' scheme.
    Defaults to 'file'.
sr: Дефинише списак исправних шема за поклапање са изабраним ставкама. Шема је протокол коришћен за приступање датотекама. Кључна реч за коришћење је она коју у путањи користи управник датотека.
    У примере исправних путања спадају:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.primer.net/tmp/foo.txt
    Најуобичајеније шеме су:
    'file': локалне датотеке
    'sftp': датотеке којима се приступа путем безбедне шкољке
    'ftp': датотеке којима се приступа путем ФТП-а
    'smb': датотеке којима се приступа путем Самбе (Виндоуз дељење)
    'dav': датотеке којима се приступа путем ВебДАВ-а.
    Све шеме које користи ваш омиљени управник датотека се могу користити овде.
    Наравно ово се примењује само када постоји избор или када се циља на посебну „x-caja-desktop“ шему.
    Основно је „file“ (датотека).

en: A valid GIO scheme where the selected file(s)/folder(s) should be located. You must set one option for each scheme you need
sr: Исправна ГИО шема где се изабрана датотека/фасцикла треба сместити. Морате поставити једну опцију за сваку шему која вам је потребна

note: Translators: "<STRING>" is just an abbreviation for "a string", so is tranlatable
en: <STRING>
sr: <НИСКА>

en: List of folders
sr: Списак фасцикли

en: Defines the list of valid paths to be matched against the current folder.
     All folders 'under' the specified path are considered valid.
    Defaults to '/'.
sr: Дефинише списак исправних путања за упоређивање са тренутном фасциклом.
     Све фасцикле „под“ наведеном путањом се сматрају исправним.
    Основно је /.

en: The path of a (parent) directory for which the item will be displayed. You must set one option for each folder you need
sr: Путања (полазног) директоријума за сваку ставку биће приказана. Морате поставити једну опцију за сваку фасциклу која вам је потребна

note: Translators: "<PATH>" is just an abbreviation for "a folder path", so is tranlatable Translators: "<PATH>" is the path to a binary, so may be tranlatable
en: <PATH>
sr: <ПУТАЊА>

en: Operator of the selection count relation
sr: Оператер изабраног односа укупности

en: Whether this profile may be selected depending of the count of the selection.
    This is a string of the form "{'<'|'='|'>'} number".
    Examples of valid strings are: "=0", "> 1", "< 10".
    Defaults to ">0".
sr: Да ли овај профил може бити изабран у зависности од укупности избора.
    Ово је ниска у облику „{'<'|'='|'>'} број“.
    Примери исправних ниски су: „=0“, „> 1“, „< 10“.
    Основно је „>0“.

en: Selection count relation [>0]
sr: Однос укупности избора [>0]

en: Only show in environment
sr: Приказује само у окружењу

en: Defaults to all.
sr: Основно је све.

en: The name of an only desktop environment where the item must be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Назив јединог окружења радне површи где се ставка мора приказати. Морате поставити једну опцију за свако окружење које желите

note: Translators: "<DESKTOP>" is just a placeholder for "a desktop name", so is tranlatable
en: <DESKTOP>
sr: <РАДНА ПОВРШ>

en: Not show in environment
sr: Не приказује у окружењу

en: Defaults to none.
sr: Основно је ништа.

en: The name of a desktop environment where the item must not be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Назив окружења радне површи где ставка не сме приказати. Морате поставити једну опцију за свако окружење које желите

en: Try exec
sr: Покушава извршење

note: Translators: TryExec is a keyword of the specification, it is not translatable
en: Note that, when specified, only the presence and the executability status of the specified file are checked.
    Parameters may appear in 'TryExec' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Знајте да, када је наведено, само присуство и стање извршивости наведене датотеке су изабрани.
    Параметри се могу јавити у вредности „TryExec“, а биће замењени у време извршења.
    Основно је успешно.

en: the path to a file whose executability is to be checked
sr: путања до датотеке чија ће извршивост бити проверена

en: Show if registered
sr: Приказује ако је регистрована

note: Translators: ShowIfRegistered is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The well-known name of a DBus service.
    The item will be candidate if the named service is registered on session DBus at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRegistered' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Врло познат назив услуге Д-сабирнице.
    Ставка ће бити кандидат ако је именована услуга регистрована на Д-сабирници сесије у време извршења.
    Параметри се могу јавити у вредности „ShowIfRegistered“, а биће замењени у време извршења.
    Основно је успешно.

en: The name of a service which must be registered on session DBus
sr: Назив услуге која мора бити регистрована на Д-сабирници сесије

en: <NAME>
sr: <НАЗИВ>

en: Show if True
sr: Приказује ако је изабрано

note: Translators: ShowIfTrue is a keyword of the specification, it is not translatable
en: A command which, when executed, should output a string on stdout.
    The item will be candidate if the outputed string is equal to "true".
    Parameters may appear in 'ShowIfTrue' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Наредба која, када је извршена, треба да резултира ниском на стандардном излазу.
    Ставка ће бити кандидат ако је резултирајућа ниска једнака „true“ (изабрано).
    Параметри се могу јавити у вредности „ShowIfTrue“, а биће замењени у време извршења.
    Основно је успешно.

note: Translators: 'true' is to be taken as a literal, must not be translated
en: The path to a command which will display the 'true' string
sr: Путања до наредбе која ће приказати ниску „true“ (изабрано)

en: Show if running
sr: Приказује ако ради

note: Translators: ShowIfRunning is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The name of a process.
    The item will be candidate if the process name is found in memory at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRunning' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Назив процеса.
    Ставка ће бити кандидат ако се назив процеса нађе у меморији у време извршења.
    Параметри се могу јавити у вредности „ShowIfRunning“, а биће замењени у време извршења.
    Основно је успешно.

en: The name of a binary which must be running
sr: Назив извршне која мора бити у извршењу

en: Capabilities
sr: Могућности

note: Translators: 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' and 'Local' are all keywords *  of the specification; they are not translatable
en: A list of capabilities each item of the selection must satisfy in order for the item to be candidate.
    Capabilities may be negated.
    Capabilities have to be chosen between following predefined ones:
    - 'Owner': current user is the owner of selected items
    - 'Readable': selected items are readable by user (probably more useful when negated)
    - 'Writable': selected items are writable by user
    - 'Executable': selected items are executable by user
    - 'Local': selected items are local.
    Defaults to empty list.
sr: Списак могућности које свака ставка у избору мора да задовољи да би ставка била кандидат.
    Могућности могу бити негиране.
    Могућности морају бити изабране из следећих предефинисаних:
    - 'Owner': тренутни корисник је власник изабраних ставки
    - 'Readable': изабране ставке може да чита корисник (вероватно корисније када је негирано)
    - 'Writable': изабране ставке може да пише корисник
    - 'Executable': изабране ставке може да изврши корисник
    - 'Local': изабране ставке су локалне.
    Основно је празан списак.

en: The name of a capability the selection must meet. May be 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' or 'Local'
sr: Назив могућности коју избор мора да задовољи. Може бити „Owner“ (власник), „Readable“ (за читање), „Writable“ (за писање), „Executable“ (за извршавање) или „Local“ (месно)

en: Item was renumbered because the caller did not provide any check function.
sr: Ставка је пренумерисана зато што позивар није доставио никакву функцију провере.

en: Item was renumbered because the caller did not provide any ask user function.
sr: Ставка је пренумерисана зато што позивар није доставио никакву функцију питања корисника.

en: Item was renumbered due to user request.
sr: Ставка је пренумерисана услед захтева корисника.

en: Existing item was overridden due to user request.
sr: Постојећа ставка је прескочена услед захтева корисника.

en: Item %s already exists.
sr: Ставка „%s“ већ постоји.

en: Import was canceled due to user request.
sr: Увоз је отказан услед захтева корисника.

note: Translators: the action has been renumbered during import operation
en: (renumbered)
sr: (пренумерисана)

en: Do _not import the item
sr: Немој _увести ставку

en: This used to be the historical behavior.
    The selected file will be marked as "NOT OK" in the Summary page.
    The existing item will not be modified.
sr: Уобичајено је да је ово историјско понашање.
    Изабрана датотека биће означена као „НИЈЕ У РЕДУ“ на страници сажетка.
    Изабрана ставка неће бити измењена.

en: Import the item, _allocating it a new identifier
sr: Увези ставку, _доделивши јој нови одредник

en: The selected file will be imported with a slightly modified label indicating the renumbering.
    The existing item will not be modified.
sr: Изабрана датотека биће увезена са мало измењеним натписом који показује пренумерисање.
    Постојећа ставка неће бити измењена.

en: _Override the existing item
sr: _Препиши постојећу ставку

en: The item found in the selected file will silently override the current one which has the same identifier.
    Be warned: this mode may be dangerous. You will not be prompted another time.
sr: Ставка пронађена у изабраној датотеци ће неприметно преписати постојећу која има исти одредник.
    Упозорење: овај режим може бити опасан. Нећете бити упитани још једном.

en: You will be asked each time an imported ID already exists.
sr: Бићете упитани сваки пут када већ постоји увезени ИБ.

note: Translators: '%s' stands for the file URI
en: %s is not loadable (empty or too big or not a regular file)
sr: „%s“ се не може учитати (или је празна или превелика или није обична датотека)

en: Unable to load 'ImporterAskDialog' from %s
sr: Не могу да учитам „ImporterAskDialog“ из „%s“

en: The action "%s" imported from "%s" has the same identifiant than the already existing "%s".
sr: Радња „%s“ увезена из „%s“ има истог одредника као већ постојећа „%s“.

en: The menu "%s" imported from "%s" has the same identifiant than the already existing "%s".
sr: Изборник „%s“ увезен из „%s“ има истог одредника као већ постојећи „%s“.

en: Already existing item
sr: Већ постојећа ставка

en: What should I do with this ?
sr: Шта треба да урадим са овим ?

en: Re_member my choice in future import operations
sr: _Запамти мој избор у будућим радњама увоза

en: Please, be kind enough to fill out a bug report on https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions.
sr: Будите тако љубазни да попуните извештај о грешци на https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions.

en: Unavailable I/O provider.
sr: Недоступан У/И достављач.

en: I/O provider implementation lacks of required API.
sr: Примени У/И достављача недостаје захтевани АПИ.

en: I/O provider is not willing to write.
sr: У/И достављач не жели да пише.

en: I/O provider announces itself as unable to write.
sr: У/И достављач објављује да не може да пише.

en: I/O provider has been locked down by an administrator.
sr: У/И достављач је закључан од стране администратора.

en: I/O provider has been locked down by the user.
sr: У/И достављач је закључан од стране корисника.

en: Item is read-only.
sr: Ставка је само за читање.

en: No writable I/O provider found.
sr: Нисам нашао уписивог У/И достављача.

en: Item is not writable for an unknown reason (%d).
    %s
sr: Ставка није уписива због непознатог разлога (%d).
    %s

en: OK.
sr: У реду.

en: Program flow error.
    %s
sr: Грешка програмског тока.
    %s

en: The I/O provider is not willing to do that.
sr: У/И достављач не жели ово да ради.

en: Write error in I/O provider.
sr: Грешка писања у У/И достављачу.

en: Unable to delete MateConf schemas.
sr: Не могу да обришем шеме подешавања Мејта.

en: Unable to delete configuration.
sr: Не могу да обришем подешавање.

en: Unknown return code (%d).
    %s
sr: Непознат код излаза (%d).
    %s

note: Translators: default label for a new action
en: New Caja action
sr: Нова радња Цаје

en: Profile automatically created from pre-v2 action
sr: Профил аутоматски створен из „pre-v2“ радње

en: Targets the selection context menu
sr: Циља на приручни изборник избора

en: Whether the action targets the selection file manager context menus.
    This used to be the historical behavior.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to TRUE.
sr: Да ли радња циља приручне изборнике управника датотека избора.
    Уобичајено је да је ово историјско понашање.
    Знајте да су изборници увек потенцијални кандидати за приказ у приручним изборницима избора када садрже барем једну радњу.
    Основно је „TRUE“ (изабрано).

en: Targets the selection context menu [true]
sr: Циља на приручни изборник избора [true]

en: Targets the location context menu
sr: Циља на приручни изборник места

en: Whether the action targets the file manager context menus when there is no selection, thus applying to current location.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to FALSE
sr: Да ли радња циља приручне изборнике управника датотека када нема избора, стога примењујући на тренутно место.
    Знајте да су изборници увек потенцијални кандидати за приказ у приручним изборницима избора када садрже барем једну радњу.
    Основно је „FALSE“ (без избора).

en: Targets the location context menu [false]
sr: Циља на приручни изборник места [false]

en: Targets the toolbar
sr: Циља на траку алата

en: Whether the action is candidate to be displayed in file manager toolbar.
    This only applies to current location.
    Note that menus are never displayed in the toolbar.
    Defaults to FALSE.
sr: Да ли је радња кандидат за приказ на траци алата управника датотека.
    Ово се примењује само на тренутно место.
    Знајте да се изборници никада не приказују на траци алата.
    Основно је „FALSE“ (без избора).

en: Targets the toolbar [false]
sr: Циља на траку алата [false]

en: Label of the toolbar item
sr: Натпис ставке траке алата

en: The label displayed besides of the icon in the file manager toolbar.
    Note that actual display may depend of your own Desktop Environment preferences.
    Defaults to label of the context menu when not set or empty.
sr: Натпис приказан поред иконице на траци алата управника датотека.
    Знајте да стварни приказ може зависити од ваших личних поставки окружења радне површи.
    Подразумева натпис приручног изборника када није постављено или је празно.

note: Translators: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
sr: Умножак од %s

en: Type of the item
sr: Врста ставке

en: Defines if the item is an action or a menu. Possible values are :
    - 'Action',
    - 'Menu'.
    The value is case sensitive and must not be localized.
sr: Дефинише да ли је ставка радња или изборник. Могуће вредности су:
    – „Action“ (радња),
    – „Menu“ (изборник).
    Вредност разликује величину слова и мора бити у латиничном оригиналу.

en: Label of the context menu item (mandatory)
sr: Натпис ставке приручног изборника (обавезан)

en: The label of the menu item that will appear in the file manager context menu when the selection matches the appearance condition settings.
    It is also used as a default for the toolbar label of an action.
sr: Натпис ставке изборника који ће се појавити у приручном изборнику управника датотека када избор одговара поставкама услова изгледа.
    Користи се такође као основни за натпис траке алата неке радње.

en: Empty label
sr: Празан натпис

en: Tooltip of the context menu item
sr: Облачић ставке приручног изборника

en: The tooltip of the menu item that will appear in the file manager statusbar when the user points to the file manager context menu item with his/her mouse.
sr: Облачић ставке изборника који ће се појавити на траци стања управника датотека када корисник мишем покаже на ставку приручног изборника управника датотека.

en: Icon of the context menu item
sr: Иконица ставке приручног изборника

en: The icon of the menu item that will appear next to the label in the file manager context menu when the selection matches the appearance conditions settings.
    May be the localized name of a themed icon, or a full path to any appropriate image.
sr: Иконица ставке изборника која ће се појавити поред натписа у приручном изборнику управника датотека када избор одговара поставкама услова изгледа.
    Може бити посрбљени назив темске иконице (латиницом), или пуна путања ка некој одговарајућој слици.

en: <PATH|NAME>
sr: <ПУТАЊА|НАЗИВ>

en: Description relative to the item
sr: Опис који се односи на ставку

en: Some text which explains the goal of the menu or the action.
    May be used, e.g. when displaying available items on a web site.
sr: Неки текст који описује циљ изборника или радње.
    Може се користити, нпр. приликом приказа доступних ставки на веб сајту.

en: Suggested shortcut
sr: Предложена пречица

en: A shortcut suggested for the action or the menu.
    Please note that this might be only a suggestion as the shortcut may be already reserved for another use. Implementation should not override an already existing shortcut to define this one.
    The format may look like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    Defaults to empty.
sr: Пречица предложена за радњу или изборник.
    Знајте само да ово може бити само предлог јер би пречица могла бити резервисана за неку другу радњу. Примена не би требало да препише неку већ постојећу пречицу да би се дефинисала ова.
    Неки од примера су: „<Ктрл>a“ или „<Шифт><Алт>F1“.
    Основно је празно.

en: List of subitem ids
sr: Списак иб-ова подставке

en: Ordered list of the IDs of the subitems. This may be actions or menus if the item is a menu, or profiles if the item is an action.
    If this list doesn't exist or is empty for an action or a menu, subitems are attached in the order of the read operations.
sr: Уређени списак ИБ-ова подставки. Могу бити радње или изборници ако је ставка изборник, или профили ако је ставка радња.
    Ако овај списак не постоји или је празан за радњу или изборник, подставке су приложене редом по радњама читања.

en: Whether the action or the menu is enabled
sr: Да ли је укључена радња или изборник

en: If the or the menu action is disabled, it will never appear in the file manager context menu.
    Defaults to TRUE.
sr: Ако је или је радња изборника искључена, никада се неће појавити у приручном изборнику управника датотека.
    Основно је „TRUE“ (изабрано).

en: Whether the action or the menu is enabled [enabled]
sr: Да ли је укључена радња или изборник (укључено)

en: Version of the format
sr: Издање формата

en: The version of the configuration format that will be used to manage backward compatibility.
sr: Издање формата подешавања које ће се користити за управљање резервном сагласношћу.

note: Translators: default label for a new menu
en: New Caja menu
sr: Нови изборник Цаје

note: Translators: label for the default profile
en: Default profile
sr: Основни профил

en: Name of the profile
sr: Назив профила

en: May be used as a description for the function of the profile.
    If not set, it defaults to an auto-generated name.
sr: Може се користити као опис за функцију профила.
    Ако није постављено, подразумева самостворени назив.

en: Path of the command
sr: Путања наредбе

en: The path of the command to be executed when the user select the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
sr: Путања наредбе која ће се извршити када корисник изабере ставку изборника у приручном изборнику управника датотека или са траке алата.

en: Parameters of the command
sr: Параметри наредбе

en: The parameters of the command to be executed when the user selects the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
    The parameters may contain some special tokens which are replaced by the information provided by the file manager before starting the command:
    - up to version 2.0:
      %d: base folder of the selected file(s)
      %f: the name of the selected file or the first one if several are selected
      %h: hostname of the URI
      %m: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %M: space-separated list of the selected file(s)/folder(s), with their full paths
      %p: port number of the first URI
      %R: space-separated list of selected URIs
      %s: scheme of the URI
      %u: URI
      %U: username of the URI
      %%: a percent sign.
    - starting from version 3:
      %b: (first) basename
      %B: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %c: count the selected file(s)/folder(s)
      %d: (first) base directory
      %D: space-separated list of base directories of the selected file(s)/folder(s)
      %f: (first) filename
      %F: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s)
      %h: hostname of the (first) URI
      %m: (first) mimetype
      %M: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
      %n: username of the (first) URI
      %o: no-op operator which forces the singular form of execution (since 3.0.2)
      %O: no-op operator which forces the plural form of execution (since 3.0.2)
      %p: port number of the (first) URI
      %s: scheme of the (first) URI
      %u: (first) URI
      %U: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s)
      %w: (first) basename without the extension
      %W: space-separated list of basenames without the extension
      %x: (first) extension
      %X: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s)
      %%: a percent sign.
sr: Параметри наредбе за извршавање када корисник изабере ставку изборника у приручном изборнику управника датотека или на траци алата.
    Параметри могу да садрже неке посебне скупине које се замењују информацијама које достави управник датотека пре покретања наредбе:
    – до издања 2.0:
      %d: основна фасцикла изабране датотеке
      %f: назив изабране датотеке или прве ако је изабрано више
      %h: назив домаћина путање
      %m: списак размаком раздвојених назива основе изабране датотеке/фасцикле
      %M: списак размаком раздвојених изабраних датотека/фасцикли, са пуним путањама
      %p: број прикључника прве путање
      %R: списак размаком раздвојених изабраних путања
      %s: шема птање
      %u: путања
      %U: корисничко име путање
      %%: знак процената.
    – почевши од издања 3:
      %b: (први) назив основе
      %B: списак размаком раздвојених назива основе изабране датотеке/фасцикле
      %c: број изабраних датотека/фасцикли
      %d: (први) основни директоријум
      %D: списак размаком раздвојених основних директоријума изабране датотеке/фасцикле
      %f: (први) назив датотеке
      %F: списак размаком раздвојених назива датотеке изабране датотеке/фасцикле
      %h: назив домаћина (прве) путање
      %m: (прва) миме врста
      %M: списак размаком раздвојених миме врста изабране датотеке/фасцикле
      %n: корисничко име (прве) путање
      %o: „no-op“ оператор који присиљава једнину проширења (од 3.0.2)
      %O: „no-op“ оператор који присиљава множину проширења (од 3.0.2)
      %p: број прикључника (прве) путање
      %s: шема (прве) путање
      %u: (прва) путања
      %U: списак размаком раздвојених путања изабране датотеке/фасцикле
      %w: (први) назив основе без проширења
      %W: списак размаком раздвојених назива основа без проширења
      %x: (прво) проширење
      %X: списак размаком раздвојених проширења изабране датотеке/фасцикле
      %%: знак процената.

en: Working directory
sr: Радни директоријум

en: The working directory the command will be started in.
    Defaults to "%d".
sr: Радни директоријум у коме ће се покренути наредба.
    Основно је „%d“.

en: Execution mode
sr: Режим извршења

note: Translators: 'Normal', 'Terminal', 'Embedded' and 'DisplayOutput' are non- translatable keywords
en: Execution mode of the program.
    This may be chosen between following values:
    - Normal: starts as a standard graphical user interface
    - Terminal: starts the preferred terminal of the graphical environment, and runs the command in it
    - Embedded: makes use of a special feature of the file manager which allows a terminal to be ran inside of it; an acceptable fallback is Terminal
    - DisplayOutput: the ran terminal may be closed at end of the command, but standard streams (stdout, stderr) should be collected and displayed; an acceptable fallback is Terminal.
    Defaults to "Normal".
sr: Режим извршења програма.
    Ово може бити изабрано између следећих вредности:
    - Normal: покреће се као стандардно графичко корисничко сучеље
    - Terminal: покреће омиљени терминал графичког окружења, и у њему извршава наредбу
    - Embedded: користи специјалну функцију управника датотека која омогућава терминалу да буде покренут у њему; прихватљива резерва је „Terminal“
    - DisplayOutput: радни терминал се може затворити на крају наредбе, али стандардни токови (стандардни излаз, стандардна грешка) треба да се прикупе и прикажу; прихватљива резерва је „Terminal“.
    Основно је „Normal“.

en: Startup notify
sr: Обавештење о покретању

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to FALSE.
sr: Важи само када је „ExecutionMode=Normal“.
    Основно је „FALSE“ (без избора).

en: Startup WM Class
sr: Почетна класа управника прозора

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to empty.
sr: Важи само када је „ExecutionMode=Normal“.
    Основно је празно.

en: Execute as user
sr: Извршава као корисник

en: The user the command must be ran as. The user may be identified by its numeric UID or by its login.
    The profile is ignored if defined with a non-existing UID or login.
    Defaults to empty: the command will be executed as the current user.
sr: Корисник за кога наредба мора бити извршена. Корисник може бити препознат својим бројевним УИБ-ом или својом пријавом.
    Профил се занемарује ако је дефинисан непостојећим УИБ-ом или пријавом.
    Основно је празно: наредба ће бити извршена за тренутног корисника.

en: Error when querying information for %s URI: %s
sr: Грешка приликом упита информација за „%s“ путању: %s

en: file:///path/to/file1.mid
sr: датотека:///путања/до/датотеке.mid

en: file:///path/to/file2.jpeg
sr: датотека:///путања/до/датотеке2.jpeg

en: audio/x-midi
sr: звук/x-midi

en: image/jpeg
sr: слика/jpeg

en: test.example.net
sr: тест.пример.net

en: user
sr: корисник

en: Output of the run command
sr: Излаз наредбе извршења

en: Run command:
sr: Наредба извршења:

en: Standard output:
sr: Стандардни излаз:

en: Standard error:
sr: Стандардна грешка:

en: Caja-Actions Desktop I/O Provider
sr: Достављач У/И радне површи Цаја-Радњи

en: Export as a ._desktop file
sr: Извези као „._desktop“ датотеку

en: This format has been introduced with v 3.0 series. and should be your newly preferred format when exporting items.
    It let you easily share your actions with the whole world, including with users of other desktop environments, as long as their own application implements the DES-EMA specification which describes this format.
    The exported .desktop file may later be imported via :
    - Import assistant of the Caja-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Caja-Actions Configuration Tool,
    - or by copying it into a XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions directory.
sr: Овај формат је уведен са и3.0 серијама, и требало би да буде ваш нови омииљени формат приликом извоза ставки.
    Омогућава вам да с лакоћом делите ваше радње са читавим свемиром, укључујући и кориснике других радних окружења, све док њихов програм примењује „DES-EMA“ одредбу која описује овај формат.
    Извезена „.desktop“ датотека касније се може увести путем:
    – Помоћника увоза алата подешавања Цаја-Радњи
    – превлачењем и убацивањем у алат подешавања Цаја-Радњи,
    – или умножавањем у директоријум „XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions“.

en: The Desktop I/O Provider is not able to handle the URI
sr: Достављач У/И радне површи не може да ради са путањом

note: Translators: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
sr: непозната врста: %s

en: Arguments count
sr: Број аргумената

en: The count of command-line arguments
sr: Број аргумената линије наредби

en: Arguments
sr: Аргументи

en: The array of command-line arguments
sr: Низ аргумената линије наредби

en: Option entries
sr: Уноси опције

en: The array of command-line option definitions
sr: Низ дефиниција опције линије наредби

en: Application name
sr: Назив програма

en: The name of the application
sr: Назив програма

en: Description
sr: Опис

en: A short description to be displayed in the first line of --help output
sr: Кратак опис који ће бити приказан у првом реду излаза „--help“

en: Icon name
sr: Назив иконице

en: The name of the icon of the application
sr: Назив иконице програма

en: UniqueApp name
sr: Јединствени назив програма

en: The Unique name of the application
sr: Јединствени назив програма

en: Return code
sr: Резултирајући код

en: The return code of the application
sr: Резултирајући код програма

en: Unable to interpret command-line arguments
sr: Не може да протумачи аргументе линије наредби

en: Quit on Escape
sr: Излази на „Escape“

en: Should the assistant 'Quit' when the user hits Escape ?
sr: Да ли помоћник треба да „Изађе“ када корисник притисне „Escape“ ?

en: Warn on Escape
sr: Упозорава на „Escape“

en: Should the user be asked to confirm when exiting the assistant via Escape ?
sr: Да ли треба да пита корисника за потврду када излази из помоћника на „Escape“ ?

en: Are you sure you want to quit this assistant ?
sr: Да ли сигурно желите да изађете из овог помоћника ?

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: Another instance of %s is already running.
    Please switch back to it.
sr: Други примерак „%s“ већ ради.
    Пребаците се на њега.

en: The application is not unique
sr: Програм није јединствен

en: XML UI filename
sr: Назив датотеке ИксМЛ корисничког сучеља

en: The filename which contains the XML UI definition
sr: Назив датотеке који садржи дефиницију ИксМЛ корисничког сучеља

en: Has its own GtkBuilder
sr: Има сопственог Гтк градитеља

en: Whether this BaseWindow reallocates a new GtkBuilder each time it is opened
sr: Да ли овај основни прозор поново додељује новог Гтк градитеља сваки пут када се отвори

en: Toplevel name
sr: Назив највишег нивоа

en: The internal GtkBuildable name of the toplevel window
sr: Унутрашњи назиив Гтк изградивог прозора највишег нивоа

en: BaseApplication
sr: Основни програм

en: A pointer (not a reference) to the BaseApplication instance
sr: Показивач (а не упута) ка примерку основног програма

en: Parent BaseWindow
sr: Полазни основни прозор

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of this BaseWindow
sr: Показивач (а не упута) ка полазном основном прозору овог основног прозора

en: WSP name
sr: Назив величине и положаја прозора

en: The string which handles the window size and position in user preferences
sr: Ниска која рукује величином и положајем прозора у корисничким поставкама

en: Destroy the Gtk toplevel
sr: Уништава највиши ниво Гтк-а

en: Whether the embedded Gtk Toplevel should be destroyed at dispose time
sr: Да ли уграђени највиши ниво Гтк-а треба бити уништен у време уклањања

en: Unable to load %s UI XML definition: %s
sr: Не могу да учитам ИксМЛ дефиницују „%s“ корисничког сучеља: %s

en: Unable to load %s dialog definition.
sr: Не могу да учитам дефиницују „%s“ прозорчета.

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Caja-Actions Configuration Tool
sr: Алат подешавања Цаја-Радњи

en: A user interface to edit your own contextual actions
sr: Корисничко сучеље за уређивање ваших сопственик контекстуалних радњи

en: Set it to run multiple instances of the program [unique]
sr: Поставља да покрене више примерака програма [unique]

en: Output the version number, and exit gracefully [no]
sr: Исписује број издања, и излази достојанствено [no]

en: User is the owner of the item
sr: Корисник је власник ставке

en: Item is readable by the user
sr: Стаку може да чита корисник

en: Item is writable by the user
sr: Стаку може да пише корисник

en: Item is executable by the user
sr: Стаку може да изврши корисник

en: Item is local
sr: Ставка је локална

note: Translators: add a comment when a capability is already used by current item
en: %s (already inserted)
sr: %s (већ је уметнута)

en: Adding a new capability
sr: Додавање нове могућности

en: <b>Managed capabilities</b>
sr: <b>Управљане могућностима</b>

en: Adding a new scheme
sr: Додавање нове шеме

en: <b>Scheme</b>
sr: <b>Шема</b>

en: Export canceled due to user action.
sr: Извоз је отказан услед радње корисника.

note: Translators: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
sr: Успешно је извезена као

en: You may not have write permissions on selected folder.
sr: Не можете имати дозволу за писање у изабраној фасцикли.

en: Exporting an action
sr: Извоз радње

en: Which format should I choose to export it ?
sr: Који формат да изаберем за извоз?

en: Re_member my choice in future export operations
sr: _Запамти мој избор у будућим радњама извоза

en: Exporting actions
sr: Извоз радњи

en: This assistant will guide you through the process of exporting actions.
sr: Овај помоћник ће вас водити кроз поступак извоза радњи.

en: Actions _list :
sr: _Списак радњи:

en: Please select one or more actions to be exported.
    
    You may use Ctrl and Shift keys to extend the selection.
sr: Изаберите једну или више радњи за извоз.
    
    Можете користити „Ктрл“ и „Шифт“ да проширите избор.

en: Selecting the exported actions
sr: Бирање извезених радњи

en: Selecting the target folder
sr: Бирање циљне фасцикле

en: Which format should I use when exporting these items ?
sr: Који формат да користим када извозим ове ставке?

en: Selecting the export format
sr: Бирање формата извеза

en: About to export selected items:
sr: Извозите изабране ставке:

en: Into the destination folder:
sr: У одредишну фасциклу:

en: Summary
sr: Сажетак

en: Selected items have been proceeded:
sr: Изабране ставке су обрађене:

en: Export is done
sr: Извоз је готов

note: Translators: indicate that the file has been successfully imported
en: Import OK
sr: Увоз је у реду

note: Translators: this is the globally unique identifier and the label of the newly imported action
en: Id.: %s	%s
sr: Иб.: %s	%s

note: Translators: indicate that the file was not imported
en: Not imported
sr: Није увезена

en: Importing actions
sr: Увоз радњи

en: This assistant will guide you through the process of importing items, actions or menus.
sr: Овај помоћник ће вас водити кроз поступак увоза ставки, радњи или изборника.

en: Selecting files to import
sr: Бирање датотека за увоз

en: What should I do when importing an item whose ID already exists ?
sr: Шта да радим када увозим ставку чији ИБ већ постоји?

en: Managing duplicates
sr: Рад са дупликатима

en: About to import selected files:
sr: Увозите изабране датотеке:

en: When importing an item whose ID already exists:
sr: Приликом увоза ставке чији ИБ већ постоји:

en: Selected files have been proceeded:
sr: Изабране датотеке су обрађене:

en: Import is done
sr: Увоз је готов

en: Configure items to be added to the Caja context menus
sr: Подесите ставке које ће бити додате приручним изборницима Цаје

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: caja;actions;configuration;tool;settings;MATE;filebrowser;
sr: цаја;радње;подешавање;алат;поставке;Мејт;прегледник датотека;caja;actions;configuration;tool;settings;MATE;filebrowser;

note: Translators: The action <label> is about to be exported
en: The action "%s" is about to be exported.
sr: Радња „%s“ ће бити извезена.

note: Translators: The menu <label> is about to be exported
en: The menu "%s" is about to be exported.
sr: Изборник „%s“ ће бити извезен.

en: Caution: a label is mandatory for the action or the menu.
sr: Опрез: натпис је обавезан за радњу или изборник.

en: Basename filter
sr: Филтер назива основе

en: Capability filter
sr: Филтер могућности

en: Choosing a command
sr: Бира наредбу

en: Choosing a working directory
sr: Бира радни директоријум

en: Icon Chooser
sr: Бирач иконице

en: _Themed icons
sr: _Темске иконице

en: Icons by _path
sr: Иконице по _путањи

en: (strictly lesser than)
sr: (изричито мање од)

en: (equal to)
sr: (једнако са)

en: (strictly greater than)
sr: (изричито веће од)

en: Choosing an executable
sr: Бира извршну

en: Folder filter
sr: Филтер фасцикле

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Mimetype filter
sr: Филтер миме врсте

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
sr: Ништа

en: Me_nu
sr: _Изборник

en: <b>Menu editable properties</b>
sr: <b>Својства изборника за уређивање</b>

en: _Action
sr: _Радња

en: <b>Action editable properties</b>
sr: <b>Својства радње за уређивање</b>

en: Scheme filter
sr: Филтер шеме

en: Current NAObjectItem
sr: Тренутна ставка НА објекта

en: A pointer to the currently edited NAObjectItem, an action or a menu
sr: Показивач ка тренутно уређеној ставци НА објекта, радња или изборник

en: Current NAObjectProfile
sr: Тренутни профил НА објекта

en: A pointer to the currently edited NAObjectProfile
sr: Показивач ка тренутно уређеном профилу НА објекта

en: Current NAIContext
sr: Тренутни НАИ контекст

en: A pointer to the currently edited NAIContext
sr: Показивач ка тренутно уређеном НАИ контексту

en: Editable item ?
sr: Ставка за уређивање?

en: Whether the item will be able to be updated against its I/O provider
sr: Да ли ће ставка можи да се освежи наспрам свог У/И достављача

en: No edition reason
sr: Нема ралога уређивања

en: Why is this item not editable
sr: Зашто се ова ставка не може уређивати

en: One or more actions have been modified in the filesystem.
    You could keep to work with your current list of actions, or you may want to reload a fresh one.
sr: Измењена је једна или више радњи на систему датотека.
    Можете наставити да радите са вашим тренутним списком радњи, или можете пожелети поново да учитате свеж списак.

en: Note that reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Знајте да поновно учитавање свежег списка радњи захтева да одустанете од ваших тренутних измена.

en: Do you want to reload a fresh list of actions ?
sr: Да ли желите поново да учитате свеж списак радњи?

en: Reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Поновно учитавање свежег списка радњи захтева да одустанете од ваших тренутних измена.

en: Do you really want to do this ?
sr: Да ли заиста желите то?

en: Some items have been modified.
sr: Неке ставке су измењене.

en: Are you sure you want to quit without saving them ?
sr: Да ли сигурно желите да изађете без њиховог чувања?

en: Must match one of
sr: Мора одговарати једном од

en: Must match all of
sr: Мора одговарати свим

note: Translators: label of the header of a column which let the user select a negative filter
en: Must not match any of
sr: Не сме одговарати ни једном од

en: '%s' filter already exists in the list.
    Please provide another one.
sr: Филтер „%s“ већ постоји на списку.
    Доставите неки други.

en: new-filter
sr: нови-филтер

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbars
sr: _Трака алата

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Maintainer
sr: _Одржавалац

en: _Help
sr: По_моћ

en: Notebook _tabs
sr: _Језичци бележнице

en: New _menu
sr: Нови _изборник

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New menu' item
en: Insert a new menu at the current position
sr: Уметните нови изборник на тренутни положај

en: _New action
sr: _Нова радња

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New action' item
en: Define a new action
sr: Дефинишите нову радњу

en: New _profile
sr: Нови _профил

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New profile' item
en: Define a new profile attached to the current action
sr: Дефинишите нови профил приложен тренутној радњи

en: _Save
sr: _Сачувај

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Save' item
en: Record all the modified actions. Invalid actions will be silently ignored
sr: Сачувајте све измењене радње. Неисправне радње биће неприметно занемарене

en: _Quit
sr: _Изађи

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
sr: Изађите из програма

en: Cu_t
sr: _Исеци

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Cut item
en: Cut the selected item(s) to the clipboard
sr: Исеците изабрану ставку у оставу

en: _Copy
sr: _Умножи

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Copy item
en: Copy the selected item(s) to the clipboard
sr: Умножите изабрану ставку у оставу

en: _Paste
sr: У_баци

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste item
en: Insert the content of the clipboard just before the current position
sr: Убаците садржај оставе пре тренутног положаја

en: Paste _into
sr: Убаци _у

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste Into item
en: Insert the content of the clipboard as first child of the current item
sr: Убаците садржај оставе као првог садржаног тренутне ставке

en: D_uplicate
sr: _Дуплирај

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Duplicate item
en: Duplicate the selected item(s)
sr: Дуплирајте изабрану ставку

en: _Delete
sr: _Обриши

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Delete item
en: Delete the selected item(s)
sr: Обришите изабрану ставку

en: _Reload the items
sr: _Поново учитај ставке

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Reload' item
en: Cancel your current modifications and reload the initial list of menus and actions
sr: Откажите ваше тренутне измене и поново учитајте почетни списак изборника и радњи

en: _Preferences
sr: _Поставке

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Preferences' item
en: Edit your preferences
sr: Уредите ваше поставке

en: _Expand all
sr: _Рашири све

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Expand all item
en: Entirely expand the items hierarchy
sr: Широм отворите хијерархију ставки

en: _Collapse all
sr: _Скупи све

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Collapse all item
en: Entirely collapse the items hierarchy
sr: Скупите хијерархију ставки

en: _Import assistant...
sr: Помоћник _увоза...

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Import item
en: Import one or more actions from external files into your configuration
sr: Увезите једну или више радњи из спољних датотека у ваше подешавање

en: E_xport assistant...
sr: Помоћник _извоза...

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Export item
en: Export one or more actions from your configuration to external files
sr: Извезите једну или више радњи из ваших подешавања у спољну датотеку

en: _Dump the selection
sr: _Испиши избор

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Dump selection item
en: Recursively dump selected items
sr: Дубински ииспишите изабране ставке

en: _Brief tree store dump
sr: _Кратко испиши смештај стабла

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the BriefTreeStoreDump item
en: Briefly dump the tree store
sr: Кратко испишите смештај стабла

en: _List modified items
sr: _Испиши измењене ставке

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the ListModifiedItems item
en: List the modified items
sr: Направите списак измењених ставки

en: _Dump the clipboard
sr: _Испиши оставу

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the DumpClipboard item
en: Dump the content of the clipboard object
sr: Испишите садржај објекта оставе

en: Contents
sr: Садржај

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the Help item
en: Display help about this program
sr: Прикажите помоћ за овај програм

en: _About
sr: _О програму

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the About item
en: Display information about this program
sr: Прикажите информације о овом програму

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View File toolbar' item
en: Display the File toolbar
sr: Прикажите траку алата датотеке

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View Edit toolbar' item
en: Display the Edit toolbar
sr: Прикажите траку алата уређивања

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Tools toolbar' item
en: Display the Tools toolbar
sr: Прикажите траку алата

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Help toolbar' item
en: Display the Help toolbar
sr: Прикажите траку помоћи

en: On the _left
sr: Са _леве стране

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the left' item
en: Display the notebook tabs on the left side
sr: Прикажите језчке бележнице на левој страни

en: On the _right
sr: Са _десне стране

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the right' item
en: Display the notebook tabs on the right side
sr: Прикажите језчке бележнице на десној страни

en: On the _top
sr: На _врху

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the top' item
en: Display the notebook tabs on the top side
sr: Прикажите језчке бележнице на горњој страни

en: On the _bottom
sr: На _дну

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the bottom' item
en: Display the notebook tabs on the bottom side
sr: Прикажите језчке бележнице на доњој страни

en:  %d menu(s), %d action(s), %d profile(s) are currently loaded
sr:  %d изборник(а), %d радња(и), %d профил(а) је тренутно учитано

en: Not all items have been cut as following ones are not modifiable:
sr: Нису све ставке исечене јер се следеће не могу изменити:

en: Not all items have been deleted as following ones are not modifiable:
sr: Нису све ставке обрисане јер се следеће не могу изменити:

en: Save error
sr: Грешка чувања

en: Some items may not have been saved
sr: Неке ставке се не могу сачувати

en: Unable to rewrite the level-zero items list
sr: Не могу да препишем списак ставки нултог нивоа

en: Some items have not been deleted
sr: Неке ставке нису избрисане

en: New profile
sr: Нови профил

en: Automatically saving pending modifications...
sr: Сам чувам заказане измене...

en: Caja-Actions Preferences
sr: Поставке Цаја-Радњи

en: _Ascending alphabetical order
sr: _Растућим азбучним редом

en: Menus and actions will be displayed in the ascending alphabetical order of their label, both in the Caja context menu and in the CACT user interface.
sr: Изборници и радње биће приказани растућим азбучним редом по њиховим натписима, и у приручном изборнику Цаје и у „CACT“ корисничком сучељу.

en: _Descending alphabetical order
sr: _Опадајућим азбучним редом

en: Menus and actions will be displayed in the descending alphabetical order of their label, both in the Caja context menu and in the CACT user interface.
sr: Изборници и радње биће приказани опадајућим азбучним редом по њиховим натписима, и у приручном изборнику Цаје и у „CACT“ корисничком сучељу.

en: _Manual order
sr: _Ручно поређано

en: Display order of menus and actions, both in the Caja context menu and in the CACT user interface, must be manually adjusted.
sr: Редослед приказивања изборника и радње, и у приручном изборнику Цаје и у „CACT“ корисничком сучељу, мора ручно бити одређен.

en: <b>Items ordering</b>
sr: <b>Редослед ставки</b>

en: _Create a root 'Caja-Actions' menu
sr: _Направи корени изборник Цаја-Радњи

en: When this option is checked, menus and actions will actually be displayed as sub-items of a root 'Caja-Actions' menu in the Caja context menu.
sr: Када је ова опција изабрана, изборници и радње биће заправо приказани као подставке кореног изборника Цаја-Радњи у приручном изборнику Цаје.

en: Add an 'A_bout Caja-Actions' item in the Caja context menus
sr: Додај ставку „_О Цаја-Радњама“ у приручне изборнике Цаје

en: When this option is checked, an 'About Caja-Actions' item will be added to the root Caja-Actions menu in the Caja context menu.
    Note that this item will be displayed only if a unique menu is defined in the Caja context menu (e.g. when having checked the root 'Caja-Actions' menu option above).
sr: Када је ова опција изабрана, ставка „О Цаја-Радњама“ биће додата кореном изборнику Цаја-Радњи у приручном изборнику Цаје.
    Знајте да ће ова ставка бити приказана само ако је јединствени изборник дефинисан у приручном изборнику Цаје (нпр. када сте изабрали горњу опцију кореног изборника „Цаја-Радњи“).

en: <b>Caja menu layout</b>
sr: <b>Распоред изборника Цаје</b>

en: This tab lets you choose how the actions are ordered in the displayed list as well as in the Caja context menu. You may also choose here how actions will be displayed in the Caja context menu.
sr: Ова картица вам омогућава да изаберете како су поређане радње у приказаном списку као и у приручном изборнику Цаје. Овде можете такође изабрати како ће радње бити приказане у приручном изборнику Цаје.

en: _Runtime preferences
sr: _Поставке времена извршења

en: Specify here the command to run and keep opened a terminal.
    This command should include a 'COMMAND' keyword, which will be substituted at runtime with the action path and parameters.
sr: Наведите овде наредбу за извршавање и држите отворен терминал.
    Ова наредба треба да садржи кључну реч „НАРЕДБА“, која ће бити замењена у време извршења са путањом и параметрима радње.

en: _Command pattern :
sr: _Шаблон радње:

en: <b>Execution in a terminal</b>
sr: <b>Извршавање у терминалу</b>

en: Running _desktop environment :
sr: Радно окружење _радне површи:

en: <i>Currently detected :</i>
sr: <i>Тренутно откривено:</i>

en: <b>Desktop environment</b>
sr: <b>Окружење радне површи</b>

en: This tab lets you specify parameters needed for. some execution modes.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите параметре потребне за неке режиме извршавања.

en: Runtime E_xecution
sr: Извршење _времена извршења

en: What to do when pasting or duplicating an item in the tree ?
sr: Шта да радим приликом убацивања или дуплирања ставке у стаблу?

en: Relabel _menus
sr: Поново постави натпис _изборника

en: When a menu is copied/pasted, or duplicated, the new menu will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је изборник умножен/убачен или дуплиран, нови изборнк ће добити нови натпис као „Умножак од ...“

en: Relabel _actions
sr: Поново постави натпис _радњи

en: When an action is copied/pasted, or duplicated, the new action will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је радња умножена/убачена или дуплирана, нова радња ће добити нови натпис као „Умножак од ...“

en: Relabel _profiles
sr: Поново постави натпис _профиле

en: When a profile is copied/pasted, or duplicated, the new profile will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је профил умножен/убачен или дуплиран, нови профил ће добити нови натпис као „Умножак од ...“

en: <b>Relabeling items</b>
sr: <b>Поновно постављање натписа ставки</b>

en: Esc key _quits the assistant
sr: Тастер „Esc“ _излази из помоћника

en: When this option is checked, the 'Escape' key will let you quit the current assistant. Else, quitting the assistant is only possible by hitting the 'Cancel' button.
sr: Када је ова опција изабрана, Татсер „Escape“ ће вам омогућити да изађете из тренутног помоћника. У супротном, излазак из помоћника је једино могућ притиском на дугме „Откажи“.

en: Ask for a _confirmation when quitting the assistant on Esc key
sr: Питај за _потврду приликом изласка из помоћника на тастер „Esc“

en: This option is only relevant when the 'Escape' key lets the user quit the assistant. When checked, the user will be prompted for a confirmation in order to help prevent erroneous hits of the Esc key.
sr: Ова опција је важећа једино када тастер „Escape“ омогућава кориснику да изађе из помоћника. Када је изабрана, корисник ће бити питан за потврду да би се спречило погрешно притискање тастера „Esc“.

en: <b>Assistants</b>
sr: <b>Помоћници</b>

en: Automatically _saves pending modifications
sr: Сам _сачувај заказане измене

en: When this option is checked, pending modification will be periodically and automatically saved.
sr: Када је ова опција изабрана, заказане измене биће периодично и самостално сачуване.

en: Periodicity :
sr: Периодичност:

en: minutes
sr: минута

en: <b>Auto-save</b>
sr: <b>Самочување</b>

en: This tab allows the user to choose custom preferences for the Caja-Actions Configuration Tool user interface.
sr: Ова картица омогућава кориснику да изабере произвољне поставке за корисничко сучеље алата подешавања Цаја-Радњи.

en: _UI Preferences
sr: _Поставке корисничког сучеља

en: What to do when an item, action or menu, selected to be imported, has the same identifier that a currently existing one ?
sr: Шта да радим када ставка, радња или изборник, изабрани за извоз, имају исти одредник као тренутно постојећи?

en: <b>Import mode</b>
sr: <b>Режим увоза</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of import operations.
sr: Ова картица вам омогућава да одлучите о основном понашању радњи увоза.

en: _Import
sr: _Увези

en: What is your preferred export format ?
sr: Који је ваш жељени формат извоза?

en: <b>Export format</b>
sr: <b>Формат извоза</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of export operations.
sr: Ова картица вам омогућава да одлучите о основном понашању радњи извоза.

en: _Export
sr: _Извези

en: You may define here any number of schemes. They will be proposed as default schemes when defining conditions for an action.
    If the list becomes empty, CACT will automatically refill in with this default list.
    You can add a new scheme by clicking on the '+' button.
sr: Овде можете дефинисати било који број шема. Биће предложене као основне шеме када дефинишете услове за радњу.
    Ако списак постане празан, „CACT“ ће га сам поново попунити овим основним списком.
    Нову шему можете додати кликом на дугме +.

en: Click to add a new default scheme.
sr: Кликните да додате основну шему.

en: Click to remove the selected default scheme.
sr: Кликните да уклоните изабрану основну шему.

en: <b>Default schemes</b>
sr: <b>Основне шеме</b>

en: This tab lets you decide which schemes are proposed by default when editing advanced conditions for an item.
sr: Ова картица вам омогућава да одлучите које шеме су предложене по основи када уређујете напредне услове за неку ставку.

en: _Schemes
sr: _Шеме

en: Define here, for available I/O providers, if you want them to be read at startup, to be writable, and the order in which they will be tested when trying to write a new menu or action.
sr: Дефинишите овде, за доступне У/И достављаче, да ли желите да буду прочитане при покретању, да буду уписиве и редослед по коме ће бити испробане када покушате да запишете нови изборник или радњу.

en: _Up
sr: _Горе

en: Move up the selected I/O provider in the order of priority when trying to write a new item.
sr: Преместите изабраног У/И достављача према приоритету када покушате да запишете нову ставку.

en: _Down
sr: _Доле

en: <b>Activation and priority</b>
sr: <b>Активирање и приоритет</b>

en: This tab lets you decide whether the I/O providers are enabled or not, and in which order they will be tried when writing a new item.
sr: Ова картица вам омогућава да одлучите да ли су У/И достављачи укључени или не, и којим рдом ће бити испробани када записујете нову ставку.

en: I/O _Providers
sr: У/И _достављачи

note: Translators: the user is not willing to identify his current desktop environment, *       and prefers rely on the runtime detection
en: Rely on runtime detection
sr: Уздај се у откривање времена извршења

en: Ex.:
sr: Пр.:

en: Readable
sr: Читљив

en: Writable
sr: Уписив

en: I/O Provider
sr: У/И достављач

note: Translators: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
sr: без назива

note: Translators: name displayed when the corresponding I/O provider is unavailable at runtime
en: unavailable I/O provider
sr: недоступан У/И достављач

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: Local files
sr: Локалне датотеке

en: SSH files
sr: Датотеке безбедне шкољке

en: Windows files
sr: Виндоуз датотеке

en: FTP files
sr: ФТП датотеке

en: WebDAV files
sr: ВебДАВ датотеке

note: Translators: add a comment when a scheme is already used by current item
en: %s (already used)
sr: %s (већ је коришћена)

en: new-scheme
sr: нова шема

en: New scheme description
sr: Опис нове шеме

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of the embedding treeview
sr: Показивач (а не упута) ка полазном основном прозору прегледа стаблом уграђивања

en: Embedding GtkTreeView
sr: Гтк преглед стаблом уграђивања

en: The GtkTreeView which relies on this CactTreeModel
sr: Гтк преглед стаблом који се заснива на овом „Cact“ моделу стабла

en: Edition mode
sr: Режим уређивања

en: Edition vs. Selection mode
sr: Режим уређивања наспрам избора

en: Unable to drop a profile here
sr: Не могу да убацим профил овде

en: Unable to drop an action or a menu here
sr: Не могу да убацим радњу или изборник овде

en: Unable to drop here as parent is not writable
sr: Не могу да убацим овде јер полазни није уписив

en: Unable to drop here as level zero is not writable
sr: Не могу да убацим овде јер нулти ниво није уписив

en: Some messages have occurred during drop operation.
sr: Неке поруке су се јавиле за време радње убацивања.

note: Translators: this is a class name and should not be translated
en: BaseWindow
sr: Основни прозор

note: Translators: CactTreeView property long description
en: The BaseWindow parent
sr: Полазни основног прозора

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Container
sr: Контејнер

note: Translators: CactTreeView property long description
en: A GtkContainer which contains the GtkTreeView widget
sr: Гтк контејнер који садржи елемент Гтк прегледа стаблом

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Widget name
sr: Назив елемента

note: Translators: CactTreeView property long description
en: The name of GtkTreeView widget
sr: Назив елемента Гтк прегледа стаблом

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Management mode
sr: Режим управљања

note: Translators: CactTreeView property long description
en: Management mode of the tree view, selection or edition
sr: Режим управљања прегледа стаблом, избором или уређивањем

note: Translators: CactTreeView property short description
en: Allow notify
sr: Допушта обавештења

note: Translators: CactTreeView property loong description
en: Whether notifications are allowed
sr: Да ли су обавештења дозвољена

en: End of session
sr: Крај сесије

en: <span size="larger"><b>Parameter Legend</b></span>
sr: <span size="larger"><b>Легенда параметра</b></span>

en: <b>%b</b> :
sr: <b>%b</b>:

en: (first) basename.
sr: (први) назив основе.

en: count of selected item(s).
sr: број изабране ставке.

en: (first) base directory.
sr: (први) основни директоријум.

en: space-separated list of the base directories of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак основних директоријума изабране датотеке/фасцикле.

en: port number of the (first) selected URI.
sr: број прикључника (прве) изабране путање.

en: scheme of the (first) selected URI.
sr: шема (прве) изабране путање.

en: (first) URI.
sr: (права) путања.

en: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак путања изабране датотеке/фасцикле.

en: a percent sign.
sr: знак процента.

en: (first) filename.
sr: (први) назив датотеке.

en: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак назива датотеке изабране датотеке/фасцикле.

en: hostname of the (first) selected URI.
sr: назив домаћина (прве) изабране путање.

en: username of the (first) selected URI.
sr: корисничко име (прве) изабране путање.

en: (first) basename without the extension.
sr: (први) назив основе без проширења.

en: space-separated list of the basenames without the extension.
sr: размаком раздвојен списак назива основе без проширења.

en: (first) extension.
sr: (прво) проширење.

en: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак проширења изабране датотеке/фасцикле.

en: (first) mimetype.
sr: (прва) миме врста.

en: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак миме врста изабране датотеке/фасцикле.

en: no-op operator which forces a singular form of execution.
sr: „no-op“ оператор који присиљава један облик извршења.

en: no-op operator which forces a plural form of execution.
sr: „no-op“ оператор који присиљава више облика извршења.

en: <b>%B</b> :
sr: <b>%B</b>:

en: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојен списак назива основе изабране датотеке/фасцикле.

en: <b>%c</b> :
sr: <b>%c</b>:

en: <b>%d</b> :
sr: <b>%d</b>:

en: <b>%D</b> :
sr: <b>%D</b>:

en: <b>%f</b> :
sr: <b>%f</b>:

en: <b>%F</b> :
sr: <b>%F</b>:

en: <b>%h</b> :
sr: <b>%h</b>:

en: <b>%m</b> :
sr: <b>%m</b>:

en: <b>%M</b> :
sr: <b>%M</b>:

en: <b>%n</b> :
sr: <b>%n</b>:

en: <b>%o</b> :
sr: <b>%o</b>:

en: <b>%O</b> :
sr: <b>%O</b>:

en: <b>%p</b> :
sr: <b>%p</b>:

en: <b>%s</b> :
sr: <b>%s</b>:

en: <b>%u</b> :
sr: <b>%u</b>:

en: <b>%U</b> :
sr: <b>%U</b>:

en: <b>%w</b> :
sr: <b>%w</b>:

en: <b>%W</b> :
sr: <b>%W</b>:

en: <b>%x</b> :
sr: <b>%x</b>:

en: <b>%X</b> :
sr: <b>%X</b>:

en: <b>%%</b> :
sr: <b>%%</b>:

en: Items _list :
sr: Списак _ставки:

en: Sort the list in descending alphabetical order.
sr: Ређа списак падајућим азбучним редом.

en: Do not sort the list, letting you manually reorder the items.
sr: Не ређа списак, оставља вам да ручно преуредите ставке.

en: Sort the list in ascending alphabetical order.
sr: Ређа списак растућим азбучним редом.

en: Display item in _selection context menu
sr: Прикажи ставку у приручном изборнику _избора

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu, with a non-empty selection.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање у приручном изборнику управника датотека, са не-празним избором.

en: The label of the item in the file manager context menus.
sr: Натпис ставке у приручном изборнику управника датотека.

en: Display item in _location context menu
sr: Прикажи ставку у приручном изборнику _места

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu when the selection is empty.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current displayed folder.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање у приручном изборнику управника датотека када је избор празан.
    У том случају, дефинисани услови биће примењени на тренутно приказану фасциклу.

en: _Context label :
sr: _Садржајни натпис:

en: Display item in the _toolbar
sr: Прикажи ставку на _траци алата

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager toolbar.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current folder, and do not depend of the possible current selection.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање на траци алата управника датотека.
    У том случају, дефинисани услови биће примењени над текућом фасциклом и неће зависити од могућег тренутног избора.

en: Use s_ame label for icon in the toolbar
sr: Користи _исти натпис за иконицу на траци алата

en: When checked, the label displayed in the toolbar will be the same that the one displayed in the context menus.
sr: Када је изабрано, натпис приказан на траци алата биће исти као онај приказан у приручним изборницима.

en: T_oolbar label :
sr: Натпис _траке алата:

en: The label displayed in the file manager toolbar.
sr: Натпис приказан на траци алата управника датотека.

en: Toolti_p :
sr: _Облачић:

en: _Icon :
sr: _Иконица:

en: The tooltip displayed in the file manager user interface.
sr: Облачић приказан у корисничком сучељу управника датотека.

en: The icon displayed in the file manager user interface.
sr: Иконица приказана у корисничком сучељу управника датотека.

en: The name of a themed icon or the filename of an image.
sr: Назив темске иконице или назив датотеке слике.

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: <b>Caja Item</b>
sr: <b>Ставка Цаје</b>

en: This tab lets you determine the main characteristics of the currently selected item.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите главне одлике тренутно изабране ставке.

en: Just a label to remind you why you have created this profile.
sr: Натпис који ће вас подсетити зашто сте направили овај профил.

en: _Label :
sr: _Натпис:

en: <b>Profile</b>
sr: <b>Профил</b>

en: The path of the command.
    If this is not an absolute path, then the PATH environment variable at execution time will be considered.
sr: Путања наредбе.
    Ако ово није апсолутна путања, тада ће променљива окружења „ПУТАЊА“ у време извршења бити узета у обзир.

en: The parameters of the command.
sr: Параметри наредбе.

en: Le_gend
sr: _Легенда

en: The default working directory the command should be started in.
sr: Основни радни директоријум у коме ће наредба бити покренута.

en: B_rowse...
sr: _Разгледај...

en: Example
sr: Пример

en: _Path :
sr: _Путања:

en: P_arameters :
sr: _Параметри:

en: _Working directory :
sr: _Радни директоријум:

en: <b>Command</b>
sr: <b>Наредба</b>

en: This tab lets you choose the command to be executed, along with its parameters.
    Defining several profiles lets you have several commands, each applying with a different set of conditions.
sr: Ова картица вам омогућава да изаберете наредбу за извршење, са њеним параметрима.
    Дефинисање неколико профила вам допушта да имате неколико наредби, примењујући сваку са различитим скупом услова.

en: _Command
sr: _Наредба

en: _Normal
sr: _Обично

en: The command will be started as a standard graphical user interface.
sr: Наредба ће бити покренута као стандардно графичко корисничко сучеље.

en: In a _terminal
sr: У _терминалу

en: The command will be started in the preferred terminal of the graphical environment.
sr: Наредба ће бити покренута у жељеном терминалу графичког окружења.

en: _Embedded
sr: _Уграђен

en: This option makes use of a special feature of the file manager, which would allow a terminal to be ran inside of it.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Ова опција ствара коришћење нарочите функције управника датотека, која ће омогућити терминалу да буде покренут у њему.
    Прихватљива резерва ради у стандардном терминалу.

en: _Display output
sr: _Прикажи излаз

en: The command will be run in a terminal.
    The terminal will be closed at the end of the execution; standard error and output streams will be displayed.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Наредба ће бити покренута у терминалу.
    Терминал ће бити затворен на крају извршења; стандардна грешка и токови излаза биће приказани.
    Прихватљива резерва ради у стандардном терминалу.

en: <b>Execution mode</b>
sr: <b>Режим извршења</b>

en: Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
sr: Напомена: ово још није примењено у Цаја-Радњама.

en: _Startup notify
sr: _Обавести о покретању

en: When checked, it is known that the run command will send a "remove" message to the desktop environment.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Када је изабрано, познато је да ће радна наредба послати поруку „уклони“ окружењу радне површи.
    Видите одредбу протокола обавештења о покретању за више о томе.
    Важи ссамо када је изабрани режим извршења „Обичан“.

en: When specified, this should be the name of a WM class of at least one window of the run command.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Када је наведено, ово би требало да буде назив класе управника прозора барем једног прозора покренуте наредбе.
    Видите одредбу протокола обавештења о покретању за више о томе.
    Важи ссамо када је изабрани режим извршења „Обичан“.

en: Startup Window Manager _class :
sr: _Класа управника прозора покретања:

en: <b>Startup mode</b>
sr: <b>Режим покретања</b>

en: Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
sr: Напомена: ово још није примењено у Цаја-Радњама.

en: Execute as _user :
sr: Изврши _као корисник:

en: Enter here the user the command should be ran as.
    The user may be defined by his numeric UID or his login name.
    Leave the field empty to run the command as the current user.
sr: Овде упишите корисника за кога би наредба требало да се покрене.
    Корисник може бити дефинисан својим бројним УИБ-ом или својим именом за пријаву.
    Оставите поље празним за покретање наредбе као тренутни корисник.

en: <b>Execute as user</b>
sr: <b>Изврши као корисник</b>

en: This advanced tab lets you precisely define how your command will be executed.
sr: Ова напредна картица вам омогућава да тачније дефинишете како ће се извршавати ваше наредбе.

en: E_xecution
sr: _Извршавање

en: The current item will appear if the basename of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Тренутна ставка ће се појавити ако се назив основе сваког елемента избора поклапа са једним филтером из колоне „Мора одговарати једном од“, а не поклапа се ни са једним филтером из колоне „Не сме одговарати ни једном од“.

en: This list lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Basenames may use '*' and '?' wildcards.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Овај списак вам омогућава да одредите за које ће називе основе тренутно изабрана ставка бити приказана у приручном изборнику Цаје.
    Називи основе могу да користе џокере * и ?.
    Називи основе могу бити негирани да бисте одредили за које називе основе ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new basename filter.
sr: Кликните да додате нови филтер назива основе.

en: Click to remove the current basename filter.
sr: Кликните да уклоните тренутни филтер назива основе.

en: Match _case
sr: Поклопи величину _слова

en: Click to define the above basename filters as case sensitive.
sr: Кликните да дефинишете да горњи филтери назива основе разликују вечичину слова.

en: <b>Basenames conditions</b>
sr: <b>Услови назива основе</b>

en: This tab lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите за које ће називе основе тренутно изабрана ставка бити приказана у приручном изборнику Цаје.
    Називи основе могу бити негирани да бисте одредили за које називе основе ваша ставка не сме да се појави.

en: _Basenames
sr: _Називи основе

en: The current item will appear if the mimetype of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Тренутна ставка ће се појавити ако се миме врста сваког елемента избора поклапа са једним филтером из колоне „Мора одговарати једном од“, а не поклапа се ни са једним филтером из колоне „Не сме одговарати ни једном од“.

en: This list lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '*/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Овај списак вам омогућава да одредите за које ће миме врсте тренутно изабрана ставка бити приказана у приручном изборнику Цаје.
    Миме врсте се могу навести као „*“, „*/*“, „group/*“ или „group/subgroup“.
    Миме врсте могу бити негиране да бисте одредили за које врсте објеката ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new mimetype filter.
sr: Кликните да додате нови филтер миме врсте.

en: Click to remove the current mimetype filter.
sr: Кликните да уклоните тренутни филтер миме врсте.

en: <b>Mimetypes conditions</b>
sr: <b>Услови миме врста</b>

en: This tab lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Caja context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите за које ће миме врсте тренутно изабрана ставка бити приказана у приручном изборнику Цаје.
    Миме врсте се могу навести као „*“, „/*“, „group/*“ или „group/subgroup“.
    Миме врсте могу бити негиране да бисте одредили за које врсте објеката ваша ставка не сме да се појави.

en: _Mimetypes
sr: _Миме врсте

en: The current item will appear if the location of each element of the selection is one or inside one of the paths of the 'Must match one of' column, while not being one or inside one of the 'Must not match any of' column.
sr: Тренутна ставка ће се појавити ако место сваког елемента избора јесте једна или је унутар једне од путања из колоне „Мора одговарати једном од“, а да није једна или унутар једне из колоне „Не сме одговарати ни једном од“.

en: This list lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Folders may use '*' or '?' wildcards.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Овај списак вам омогућава да одредите где се (у којим фасциклама) тренутно изабране датотеке морају налазити да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Фасцикле могу да користе џокере * или ?.
    Филтери фасцикли могу бити негирани да бисте одредили за које фасцикле ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new folder filter.
sr: Кликните да додате нови филтер фасцикле.

en: Click to browse the filesystem in order to select a new folder filter.
sr: Кликните да разгледате систем датотека да бисте изабрали нови филтер фасцикле.

en: Click to remove the current folder filter.
sr: Кликните да уклоните тренутни филтер фасцикле.

en: <b>Folders conditions</b>
sr: <b>Услови фасцикли</b>

en: This tab lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите где се (у којим фасциклама) тренутно изабране датотеке морају налазити да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Филтери фасцикли могу бити негирани да бисте одредили за које фасцикле ваша ставка не сме да се појави.

en: _Folders
sr: _Фасцикле

en: The current item will appear if the scheme of each element of the selection matches one of the 'Must match one of' column, while not matching any of the 'Must not match any of' column.
sr: Тренутна ставка ће се појавити ако се шема сваког елемента избора поклапа са једном из колоне „Мора одговарати једном од“, а не поклапа ни са једном из колоне „Не сме одговарати ни једном од“.

en: This list lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Овај списак вам омогућава да одредите које шеме тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Филтери могу бити негирани да бисте одредили за које шеме ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new scheme filter.
sr: Кликните да додате нови филтер шеме.

en: De_faults...
sr: _Основности...

en: Click to select a new scheme filter among default schemes.
sr: Кликните да изаберете нови филтер шеме из основних шема.

en: Click to remove the current scheme filter.
sr: Кликните да уклоните тренутни филтер шеме.

en: <b>Schemes conditions</b>
sr: <b>Услови шема</b>

en: This tab lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите које шеме тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Филтери могу бити негирани да бисте одредили за које шеме ваша ставка не сме да се појави.

en: The current item will appear if each element of the selection matches all capabilities of the 'Must match all of' column, while not matching any capability of the 'Must not match any of' column.
sr: Тренутна ставка ће се појавити ако се сваки елемент избора поклапа са свим могућностима из колоне „Мора одговарати једном од“, а не поклапа се ни са једном из колоне „Не сме одговарати ни једном од“.

en: This list lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Capabilities may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Овај списак вам омогућава да одредите које могућности тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Могћности могу бити негиране да бисте одредили за које могућности ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new capability filter.
sr: Кликните да додате нови филтер могућности.

en: Click to remove the current capability.
sr: Кликните да уклоните тренутну могућност.

en: <b>Capabilities conditions</b>
sr: <b>Услови могућности</b>

en: This tab lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Caja context menu.
    Filters may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите које могућности тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би ставка била приказана у приручном изборнику Цаје.
    Филтери могу бити негирани да бисте одредили за које могућности ваша ставка не сме да се појави.

en: Ca_pabilities
sr: _Могућности

en: This is an advanced condition based on the count of the current selection.
    If the current selection does not match this condition, then the item will not be displayed in the file manager context menus or toolbar.
sr: Ово је напредни услов заснован на укупности тренутног избора.
    Ако тренутни избор не задовољава овај услов, тада ставка неће бити приказана у приручном изборнику или на траци алата управника датотека.

en: _Count :
sr: _Укупно:

en: <b>Appears if selection contains</b>
sr: <b>Појављује се ако избор садржи</b>

en: This is an advanced condition based on the running desktop environment.
    First choose on the left if the item depends of a particular desktop environment, then select on the right the adequate desktop environment.
sr: Ово је напредни услов заснован на покренутом окружењу радне површи.
    Прво изаберите на левој страни да ли ставка зависи од нарочитог окружења радне површи, затим изаберите на десној страни одговарајуће окружење радне површи.

en: Item may appear depending of the desktop environment.
sr: Ставка се може појавити у зависности од окружења радне површи.

en: _Always appears
sr: _Увек се појављује

en: _Only appears in selected environments
sr: _Појављује се само у изабраним окружењима

en: _Never appears in selected environments
sr: _Никада се не појављује у изабраним окружењима

en: This is an advanced condition based on the presence of a particular service on the D-Bus system.
    This may be used for example for testing that a prerequisite service is currently available.
sr: Ово је напредни услов заснован на присуству нарочите услуге на систему Д-сабирнице.
    Ово се може користити на пример за тестирање тренутне доступности предодређене услуге.

en: This is an advanced condition based on a runtime result.
    Enter here a command which is able to display the exact "true" string on its standard output.
    This may be used for example for testing a complex condition.
sr: Ово је напредни услов заснован на резултату времена извршења.
    Упишите овде наредбу која је у могућности да прикаже тачну ниску „true“ на свом стандардном излазу.
    Ово се може користити на пример за тестирање сложеног услова.

en: This is an advanced condition based on the presence of a running binary.
    Note that only the basename of the binary is checked, not its dirname nor its parameters.
    This may be used for example for testing the presence of a prerequisite daemon.
sr: Ово је напредни услов заснован на присуству радне бинарне.
    Знајте да се само назив основе бинарне датотеке проверава, не њен назив директоријума нити њени параметри.
    Ово се може користити на пример за тестирање присуства унапред захтеваног позадинца.

en: Brow_se...
sr: _Разгледај...

en: Appears if the file is e_xecutable :
sr: Појављује се ако је датотека _извршна:

en: This is an advanced condition based on the presence of an executable file on the file system.
    This may be used for example to test for a prerequisite package.
sr: Ово је напредни услов заснован на присуству извршне датотеке на систему датотека.
    Ово се може користити на пример за тестирање предодређеног пакета.

en: Bro_wse...
sr: _Разгледај...

en: Appears if the name is _registered on D-Bus :
sr: Појављује се ако је назив _регистрован на Д-сабирници:

en: Appears if the command outputs "_true" :
sr: Појављује се ако наредба испише „_true“:

en: Appears if the _binary is running :
sr: Појављује се ако је _бинарна покренута:

en: <b>Execution environment</b>
sr: <b>Окружење извршења</b>

en: This tab lets you determine some advanced conditions the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the file manager context menu.
sr: Ова картица вам омогућава да одредите неке напредне услове које тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би се ставка приказала у приручном изборнику управника датотека.

en: _Environment
sr: _Окружење

en: _Description :
sr: _Опис:

en: Enter here a free text which may be used (e.g. in a Web service or in a search tool) to describe your item.
sr: Упишите овде произвољан текст који се може користити (нпр. у Веб услузи или у алату претраге) за описивање ваше ставке.

en: E_nabled
sr: _Укључена

en: Check the box to enable this item.
    If unchecked, then the item will never appear in the file manager context menus or toolbar.
sr: Штиклирајте ову кућицу да укључите ову ставку.
    Ако није штклирано, тада се ставка никада неће појавити у приручним изборницима или на траци алата управника датотека.

en: Enter here the keyboard touch combination you suggest as a shortcut to your action.
    Note: this is not yet implemented in Caja-Actions.
sr: Упишите овде комбинацију тастера тастатуре које предлажете као пречицу за вашу радњу.
    Напомена: ово још није примењено у Цаја-Радњама.

en: Suggested _shortcut :
sr: Предложена _пречица:

en: Read-only item
sr: Ставка само за читање

en: This box is checked if the item cannot be edited.
    There may be multiple reasons for why an item cannot be edited. See your User's Manual.
sr: Ова кућица је штиклирана ако се ставка не мможе уређивати.
    МОже постојати више разлога зашто се нека ставка не може уређивати. Видите корисничко упутство.

en: Id. :
sr: Иб.:

en: I/O provider :
sr: У/И достављач:

en: <b>Read-only properties</b>
sr: <b>Својства само за читање</b>

en: This tab lets you edit some miscellaneous properties, and access some non-modifiable information.
sr: Ова картица вам омогућава да уредите нека разна својства, и да приступите неким неимењивим информацијма.

en: P_roperties
sr: _Својства

note: Translators: label of an automagic root submenu
en: Caja-Actions actions
sr: Радње Цаја-Радњи

note: Translators: tooltip of an automagic root submenu
en: A submenu which embeds the currently available Caja-Actions actions and menus
sr: Подизборник који уграђује тренутно доступне радње и изборнике Цаја-Радњи

en: About Caja-Actions
sr: О Цаја-Радњама

en: Display some information about Caja-Actions
sr: Приказује неке информације о програму

en: The URI of the file to be imported
sr: Путања датотеке за увоз

en: <URI>
sr: <Путања>

en: Output the version number
sr: Исписује број издања

en: Import a file.
sr: Увози датотеку.

en: Bug reports are welcomed at http://bugzilla.gnome.org, or you may prefer to mail to <maintainer@caja-actions.org>.
sr: Извештаји о грешкама су добродошли на „http://bugzilla.gnome.org“, или их можете послати на <maintainer@caja-actions.org>.

en: Miscellaneous options
sr: Остале опције

en: Syntax error: %s
sr: Грешка синтаксе: %s

en: Error: uri is mandatory.
sr: Грешка: путања је обавезна.

en: Try %s --help for usage.
sr: Покушајте „%s --help“ за коришћење.

en: Bug reports are welcomed at https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions,
    or you may prefer to mail to <maintainer@caja-actions.org>.
sr: Извештаји о грешкама су добродошли на „https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=caja-actions,“,
    или их можете послати на <maintainer@caja-actions.org>.

en: Output the schema on stdout
sr: Исписује шему на стандардном излазу

en: Output the action schemas [default]
sr: Исписује шеме радње [основно]

en: Output the menu schemas
sr: Исписује шеме изборника

en: Output the Caja-Actions MateConf schemas on stdout.
sr: Исписује шеме подешавања Мејта Цаја-Радњи на стандардном излазу.

en: As of version 3.1.0, MateConf as an I/O provider is deprecated.
    This program is no more maintained.
sr: Од издања 3.1.0, Подешавање Мејта као У/И достављач је застарело.
    Овај програм се не одржава више.

en: Type options
sr: Опције врсте

en: Set a key=value pair in a key file.
sr: Поставља пар кључ=вредност у датотеци кључа.

en: The group to be updated
sr: Група која ће бити освежена

en: The key to be updated
sr: Кључ који ће бити освежен

note: Translators: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: The type of the value to be set, may be 'str', 'int' or 'bool'
sr: Врста вредности за постављање, може бити „str“, „int“ или „bool“

en: The value to be set
sr: Вредност за постављање

en: Output the version number and exit gracefully
sr: Исписује број издања и излази достојанствено

en: Error: a group is mandatory.
sr: Грешка: група је обавезна.

en: Error: a key is mandatory.
sr: Грешка: кључ је обавезан.

en: Error: a type is mandatory for setting/updating a value.
sr: Грешка: врста је обавезна за постављање/освежавање вредности.

note: Translators: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: Error: unknown type: %s. Use 'str', 'int' or 'bool'.
sr: Грешка: непозната врста: %s. Користите „str“, „int“ или „bool“.

en: Error: a value is mandatory.
sr: Грешка: вредност је обавезна.

en: Set it if the item should be disabled at creation
sr: Поставите ово ако ставка треба да буде искључена при стварању

en: Set it if the item doesn't target the selection context menu
sr: Поставите ово ако ставка не циља приручни изборник избора

en: Set it if the item doesn't target the location context menu
sr: Поставите ово ако ставка не циља приручни изборник места

en: Set it if the item doesn't target the toolbar
sr: Поставите ово ако ставка не циља на траку алата

en: Set it if the basename patterns are case insensitive
sr: Поставите ово ако шаблони назива основе разликују величину слова

en: Output the new item content on stdout (default)
sr: Исписује садржај нове ставке на стандардном излазу (основно)

en: Create the new item as a .desktop file
sr: Ствара нову ставку као „.desktop“ датотеку

en: Error: '%s' and '%s' options cannot both be specified
sr: Грешка: опције „%s“ и „%s“ се не могу навести заједно

en: '%s' option is deprecated, see %s
sr: „%s“ опција је застарела, видите „%s“

en: Error: an action label is mandatory.
sr: Грешка: натпис радње је обавезан.

en: Error: only one output option may be specified.
sr: Грешка: само једна опција излаза може бити наведена.

en: Define a new action.
sr: Дефинишите нову радњу.

en: The created action defaults to be written to stdout.
    It can also be written to an output folder, in a file later suitable for an import in CACT.
    Or you may choose to directly write the action into your Caja-Actions configuration.
sr: Створена радња подразумева да буде исписана на стандардном излазу.
    Такође може бити записана у излазној фасцикли, у датотеци касније погодној за увоз у „CACT“.
    Или можете изабрати да директно запишете радњу у подешавање Цаја-Радњи.

en: Output of the program
sr: Испис програма

en: Choose where the program creates the action
sr: Бира где програм ствара радњу

note: Translators: 'na-desktop' is a plugin identifier - do not translate
en: Error: unable to find 'na-desktop' i/o provider.
sr: Грешка: не могу да нађем „na-desktop“ у/и достављача.

note: Translators: caja-actions-print program summary
en: Print a menu or an action to stdout.
sr: Исписује изборник или радњу на стандардном излазу.

en: The identifiant of the menu or the action to be printed
sr: Одредник изборника или радње који ће бити исписан

note: Translators: 'Desktop1' here is the internal identifier of an export format; it is not translatable
en: An export format [Desktop1]
sr: Форма т извоза [Desktop1]

en: Error: a menu or action id is mandatory.
sr: Грешка: изборник или радња је обавезан.

note: Translators: %s stands for the id of the export format, and is not translatable
en: Error: %s: unknown export format.
sr: Грешка: %s: непознат формат извоза.

en: Error: item '%s' doesn't exist.
sr: Грешка: ставка „%s“ не постоји.

en: The internal identifier of the action to be launched
sr: Унутрашњи одредник радње која ће бити покренута

en: A target, file or folder, for the action. More than one options may be specified
sr: Мета , датотека или фасцикла, за радњу. Може бити наведено више од једне опције

en: Error: action id is mandatory.
sr: Грешка: радња је обавезна.

en: No current selection. Nothing to do. Exiting.
sr: Нема тренутног избора. Немам шта да радим. Одлазим у топлије крајеве.

en: Action %s is not a valid candidate. Exiting.
sr: Радња „%s“ није исправан кандидат. Одлазим.

en: No valid profile is candidate to execution. Exiting.
sr: Никакав исправан профил није кандидат за извршење. Одох да спавам.

en: Execute an action on the specified target.
sr: Извршава радњу над наведеном метом.

en: Error: action '%s' doesn't exist.
sr: Грешка: радња „%s“ не постоји.

en: Error: action '%s' is disabled.
sr: Грешка: радња „%s“ је искључена.

en: Error: action '%s' is not valid.
sr: Грешка: радња „%s“ није исправна.
