caja-actions 1.26.0 - en to sr@latin translation catalogue (43 entries)

en: Description
sr@latin: Opis

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: ID
sr@latin: IB

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
sr@latin: Izaberite direktorijum

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
sr@latin: Ništa

en: _Action
sr@latin: _Radnja

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _View
sr@latin: P_regled

en: _Tools
sr@latin: Ala_ti

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
sr@latin: Izađi iz programa

en: Cu_t
sr@latin: _Iseci

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Paste
sr@latin: U_baci

en: D_uplicate
sr@latin: U_dvostruči

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: Contents
sr@latin: Sadržaj

en: _About
sr@latin: _O programu

en: minutes
sr@latin: minuta

en: _Up
sr@latin: _Gore

en: _Browse...
sr@latin: _Razgledaj...

en: <b>Command</b>
sr@latin: <b>Naredba</b>

en: _Folders
sr@latin: _Fascikle

en: P_roperties
sr@latin: Oso_bine

en: Miscellaneous options
sr@latin: Ostale postavke
