caja-actions 1.26.0 - en to th translation catalogue (41 entries)

en: Description
th: คำบรรยาย

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

en: _Open
th: _เปิด

en: File is not a valid .desktop file
th: แฟ้มนี้ไม่ใช่แฟ้ม .desktop ที่ใช้ได้

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
th: ไม่รู้จักแฟ้มเดสก์ท็อปรุ่น '%s'

en: Starting %s
th: กำลังเริ่ม %s

en: Application does not accept documents on command line
th: โปรแกรมไม่รับเอกสารในบรรทัดคำสั่ง

en: Unrecognized launch option: %d
th: ไม่รู้จักตัวเลือกของการเรียกโปรแกรม: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
th: ไม่สามารถส่ง URI ของเอกสารไปยังรายการเดสก์ท็อปที่มี 'Type=Link'

en: Not a launchable item
th: ไม่ใช่รายการที่เรียกทำงานได้

en: Disable connection to session manager
th: ปิดใช้การเชื่อมต่อไปยังโปรแกรมจัดการวาระ

en: Specify file containing saved configuration
th: ระบุแฟ้มที่บันทึกค่าตั้งไว้

en: Specify session management ID
th: ระบุหมายเลขการจัดการวาระ

en: Session management options:
th: ตัวเลือกเกี่ยวกับการจัดการวาระ:

en: Show session management options
th: แสดงตัวเลือกเกี่ยวกับการจัดการวาระ

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
th: เลือกโฟลเดอร์

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
th: ไม่มี

en: _Action
th: การ_ทำงาน

en: _File
th: แ_ฟ้ม

en: _Edit
th: แ_ก้ไข

en: _View
th: มุ_มมอง

en: _Tools
th: เครื่อ_งมือ

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: _Save
th: _บันทึก

en: _Quit
th: _ออก

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
th: ออกจากโปรแกรม

en: Cu_t
th: _ตัด

en: _Copy
th: _คัดลอก

en: _Paste
th: _แปะ

en: D_uplicate
th: ทำ_สำเนา

en: _Delete
th: _ลบ

en: _Preferences
th: _ปรับแต่ง

en: Contents
th: เนื้อหา

en: _About
th: เ_กี่ยวกับ

en: minutes
th: นาที

en: _Up
th: ขึ้_น

en: _Browse...
th: เ_รียกดู...

en: <b>Command</b>
th: <b>คำสั่ง</b>

en: _Folders
th: โ_ฟลเดอร์

en: P_roperties
th: คุณ_สมบัติ

en: Miscellaneous options
th: ตัวเลือกเบ็ดเตล็ด
