caja-actions 1.26.0 - en to ug translation catalogue (39 entries)

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Application does not accept documents on command line
ug: قوللىنىشچان پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈككە يول قويمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: پۈتۈك URI نى 'Type=Link' ئۈستەليۈزى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Specify file containing saved configuration
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەت

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

note: Translators: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Caja 'current_folder'
en: Select a folder
ug: قىسقۇچ تاللاڭ

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
ug: يوق

en: _Action
ug: مەشغۇلات(_A)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش(_Q)

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
ug: پروگراممىدىن چېكىنىدۇ

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: D_uplicate
ug: جايىدا كۆچۈر(_U)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: Contents
ug: مەزمۇن

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: minutes
ug: مىنۇت

en: _Up
ug: ئۈستىگە(_U)

en: _Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت(_B)...

en: <b>Command</b>
ug: <b>بۇيرۇق</b>

en: _Folders
ug: قىسقۇچ(_F)

en: Miscellaneous options
ug: قوشۇمچە تاللاشلار
