caja-actions 1.26.0 - en to wa translation catalogue (25 entries)

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: _Open
wa: _Drovi

en: Starting %s
wa: Enondant %s

en: Not a launchable item
wa: Nén on cayet enondåve

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: _Action
wa: _Accion

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _Tools
wa: _Usteyes

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Save
wa: _Schaper

en: _Quit
wa: Moussî _foû

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
wa: Moussî foû di ci programe chal

en: Cu_t
wa: Cô_per

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: Contents
wa: Ådvins

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _Up
wa: Al _copete

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: <b>Command</b>
wa: <b>Comande</b>
