caja-actions 1.26.0 - en to yo translation catalogue (14 entries)

en: Description
yo: Àpèjúwe

en: _Open
yo: _Ṣi

en: Starting %s
yo: Ìbẹrẹ %s

en: Not a launchable item
yo: kìí ṣe irú nkan láti fi bẹrẹ

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
yo: Kò sí

en: _File
yo: _Fáìlì

en: _Edit
yo: _Ṣàyẹ̀wò

en: _View
yo: _Òye

en: _Help
yo: _Ìrànwọ́

en: D_uplicate
yo: Ẹ̀_dà

en: _Delete
yo: _Pajẹ

en: _Preferences
yo: _Àwọn ìkúndùǹ

en: _About
yo: _Nípa

en: _Up
yo: _Òkè
