caja-actions 1.26.0 - en to zu translation catalogue (25 entries)

en: Description
zu: Ukulanda

en: _Open
zu: _Vula

en: Starting %s
zu: Siqala %s

en: Not a launchable item
zu: Akusiyona into engathunyelwa

en: Disable connection to session manager
zu: Qamula ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: Specify session management ID
zu: Cacisa isiqephu sokulawula ukuzazisa

en: ID
zu: Ukuzazisa

note: Translators: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
zu: Ngekho

en: _File
zu: _Ihele

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _View
zu: _Bheka

en: _Help
zu: _Usizo

en: _Save
zu: _Hlenga

en: _Quit
zu: _Phuma

note: Translators: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
zu: Phuma kulesisithobo

en: Cu_t
zu: Si_ka

en: _Copy
zu: _Kopisha

en: _Paste
zu: _Namathisela

en: D_uplicate
zu: P_hinda

en: _Delete
zu: _Cima

en: _Preferences
zu: _Okuthandekayo

en: _About
zu: _Nge

en: minutes
zu: imizuzu

en: _Up
zu: _Phezulu

en: _Browse...
zu: _Yaluza...
