eiciel - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: <b>File name</b>
sv: <b>Filnamn</b>

en: No file opened
sv: Ingen fil har öppnats

en: About...
sv: Om...

en: Access Control List
sv: Åtkomstkontrollista (ACL)

en: Extended user attributes
sv: Utökade användarattribut

en: Could not show the help file: %s
sv: Det gick inte att visa hjälpfilen: %s

en: Choose a file or a directory
sv: Välj en fil eller en katalog

en: Could not open the file "
sv: Det gick inte att öppna filen "

en: Only regular files or directories supported
sv: Endast vanliga filer eller kataloger stöds

en: Textual representation of the ACL is wrong
sv: Textrepresentationen av ACL är felaktig

en: Default textual representation of the ACL is wrong
sv: Standardtextrepresentationen av ACL är felaktig

en: Name
sv: Namn

en: Value
sv: Värde

en: Could not rename attribute name:
sv: Det gick inte att byta namn på attributnamnet:

en: Could not change attribute value:
sv: Det gick inte att ändra attributvärdet:

en: Could not remove attribute:
sv: Det gick inte att ta bort attributet:

en: New attribute
sv: Nytt attribut

en: New value
sv: NYTT VÄRDE

en: Could not add attribute:
sv: Det gick inte att lägga till attribut:

en: Print version information
sv: Skriv ut versionsinformation

en: Access control list editor
sv: ACL-redigerare

en: Other
sv: Övriga

en: Default Mask
sv: Standardmask

en: Default Other
sv: Annan standard

en: Could not add ACL entry:
sv: Det gick inte att lägga till ACL-post:

en: Could not remove ACL entry:
sv: Det gick inte att ta bort ACL-post:

en: Could not modify ACL entry:
sv: Det gick inte att ändra ACL-post:

en: Are you sure you want to remove all ACL default entries?
sv: Är du säker på att du vill ta bort alla ACL-standardposter?

en: There are ineffective permissions
sv: Det finns behörigheter utan effekt

en: User
sv: Användare

en: Group
sv: Grupp

en: Advanced features
sv: Avancerade funktioner

en: Name of participant
sv: Deltagarens namn

en: Also show system participants
sv: Visa även systemdeltagare

en: Entry
sv: Post

en: Read
sv: Läs

en: Write
sv: Skriv

en: None
sv: Ingen

en: Only files
sv: Endast filer

en: Only directories
sv: Endast kataloger

en: Both files and directories
sv: Både filer och kataloger

en: Recursion
sv: Rekursion

en: Participant
sv: Deltagare

en: Participant not found
sv: Deltagare hittades inte
