caja-extensions 1.25.0 - en to bg translation catalogue (121 entries)

en: Open as administrator
bg: Отваряне като администратор

en: Opens the file with administrator privileges
bg: Отваря файла с администраторски привилегии

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
bg: <big><b>Не може да се установи програмата, която трябва да се пусне.</b></big>
    
    Избраният от Вас обект не може да се отвори с права на администратор, защото не може да бъде определено правилното приложение.

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Privilege granting extension
bg: Разширение за даване на права

en: _Resize Images...
bg: Мащабиране на изображенията…

en: Resize each selected image
bg: Мащабиране на избраните изображения

en: Ro_tate Images...
bg: _Завъртане на изображенията…

en: Rotate each selected image
bg: Завъртане на всяко избрано изображение

en: Resize Images
bg: Мащабиране на изображенията

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Resize
bg: О_размеряване

en: Select a size:
bg: Изберете размер:

en: pixels
bg: пиксела

en: Scale:
bg: Мащабиране:

en: percent
bg: процента

en: Custom size:
bg: Потребителски размер:

en: Width:
bg: Широчина:

en: Height:
bg: Височина:

en: Append
bg: Добавяне на

en: .resized
bg: .мащабирано

en: to file title
bg: към името на файла

en: Resize in place
bg: Мащабиране със замяна

en: Filename
bg: Име на файл

en: Resizing image: %d of %d
bg: Мащабира се изображението: %d из %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
bg: <i>Мащабиране "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
bg: Моля въведете валиден тип файл!

en: Rotate Images
bg: Завъртане на изображенията

en: _Rotate
bg: _Завъртане

en: Select an angle:
bg: Избор на ъгъл:

en: Custom angle:
bg: Специфичен ъгъл:

en: degrees clockwise
bg: градуса по часовниковата стрелка

en: .rotated
bg: .завъртян

en: Rotate in place
bg: Завъртане на място

en: Rotating image: %d of %d
bg: Завъртане на изображението: %d от %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
bg: <i>Завъртане на "%s"</i>

en: Image Converter
bg: Конертиране на изображения

en: Rotate and resize images
bg: Завъртане и преоразмеряване на изображение

en: Open in _Terminal
bg: Отваряне в _Терминал

en: Open the currently selected folder in a terminal
bg: Отваряне на избраната папка в терминал

en: Open the currently open folder in a terminal
bg: Отваряне на отворената папка в терминал

en: Open _Terminal
bg: _Отваряне на прозорец

en: Open a terminal
bg: Отваряне на терминал

en: Close
bg: Затваряне

en: Open terminal
bg: Отваряне на терминал

en: Open terminals from folders
bg: Отваряне на терминали от папките

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
bg: Дали да се отваря терминал в домашната папка при отваряне на терминал на работния плот

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
bg: Ако е зададено на „true“ (вярно), то тогава отварянето на терминал на работния плот ще отвори терминал в домашната папка. В противен случай терминалът ще бъде отворен в папката за работния плот. Отбележете, че този ключ е без значение, ако папката за работния плот е идентична с домашната папка.

en: Send to...
bg: Изпращане до…

en: Send file by mail, instant message...
bg: Изпращане на файл чрез писмо или бързо съобщение…

en: Send files by mail, instant message...
bg: Изпращане на файлове чрез писмо или бързо съобщение…

en: Files
bg: Файлове

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
bg: За опции се очакват адреси или файлове

en: Could not parse command-line options: %s
bg: Опциите от командния ред не могат да се анализират: %s

en: Could not load any plugins.
bg: Не могат да се заредят никакви приставки.

en: Please verify your installation
bg: Проверете инсталацията си

en: Send To
bg: Изпращане до

en: Integrates email clients and Pidgin
bg: Свързва e-mail клиентите с Pidgin

en: Send To...
bg: Изпращане до…

en: Send _as:
bg: Изпращане _като:

en: Send t_o:
bg: Изпращане д_о:

en: Send _packed in:
bg: Изпращане _пакетирано в:

en: label
bg: етикет

en: Email
bg: Е-писмо

en: Unable to send file
bg: Файлът не може да бъде изпратен

en: There is no connection to gajim remote service.
bg: Няма връзка с отдалечената услуга на Gajim.

en: Sending file failed
bg: Неуспех при изпращането на файла

en: Recipient is missing.
bg: Липсва получател.

en: Unknown recipient.
bg: Неизвестен получател.

en: Instant Message (Gajim)
bg: Бързо съобщение (Gajim)

en: New CD/DVD
bg: Нов CD/DVD

en: Existing CD/DVD
bg: Съществуващ CD/DVD

en: CD/DVD Creator
bg: Създаване на CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
bg: Бързо съобщение (Pidgin)

en: Removable disks and shares
bg: Премахваеми устройства и споделяния

en: UPnP Media Server
bg: Сървър за мултимедия чрез UPnP

en: Share
bg: Споделяне

en: Allows to quickly share a folder
bg: Позволява бързо споделяне на папка

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
bg: Caja изисква да се добавят някои права към Вашата папка „%s“, за да бъде споделена

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
bg: Папката „%s“ изисква следните допълнително права за споделяне на Вашата работа:
    %s%s%sИскате ли Caja да добави автоматично тези позволения към папката?

en:   - read permission by others
bg:   - права за четене от другите

en:   - write permission by others
bg:   - права за писане от другите

en:   - execute permission by others
bg:   - права за изпълнение от другите

en: Add the permissions automatically
bg: Автоматично добавяне на правата

en: Could not change the permissions of folder "%s"
bg: Правата за папка %s не могат да се променят

en: Share name is too long
bg: Името за споделяне е твърде дълго

en: The share name cannot be empty
bg: Името за споделяне не може да е празно

en: Error while getting share information: %s
bg: Грешка при получаване на информация за споделянето: %s

en: Another share has the same name
bg: Друго споделяне има същото име

en: Modify _Share
bg: Промяна на _Споделянето

en: Create _Share
bg: Създаване на _Споделянето

en: There was an error while getting the sharing information
bg: Грешка при получаване на информация за споделянето

en: Folder Sharing
bg: Споделяне на папка

en: Sharing Options
bg: Настройки на споделянето

en: Share this Folder
bg: Сподели тази папка

en: Share this _folder
bg: Сподели тази _папка

en: Share _name:
bg: _Име на споделането:

en: Co_mment:
bg: Ко_ментар:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
bg: _Позволи на другите да създават и изтриват файлове в тази папка

en: _Guest access (for people without a user account)
bg: Достъп за _гости (хора без потрабителски профил)

en: _Save
bg: _Запазване

en: %s %s %s returned with signal %d
bg: %s %s %s приключи със сигнал %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
bg: %s %s %s не успя по неясни причини

en: 'net usershare' returned error %d: %s
bg: 'net usershare' върна грешка %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
bg: 'net usershare' върна грешка %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
bg: изходът на 'net usershare' не е с валидно UTF-8 кодиране

en: Failed
bg: Неуспех

en: Samba's testparm returned with signal %d
bg: testparm на Samba приключи със сигнал %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
bg: testparm на Samba не успя по неясни причини

en: Samba's testparm returned error %d: %s
bg: testparm на Samba приключи със грешка %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
bg: testparm на Samba приключи със грешка %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
bg: Не може да бъде премахнато споделянето на пътя %s: пътят не е споделен

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
bg: Не може да се промени пътя на съществуващо споделяне; моля, първо премахнете старото споделяне и след това добавете новото

en: Set as wallpaper
bg: Използване като фон на работния плот

en: Set image as the current wallpaper
bg: Използване на изображението като фон на работния плот

en: Wallpaper
bg: Фон на работния плот

en: Allows to quickly set wallpaper
bg: Позволява да бъде избран фон на работния плот бързо

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags stored in extended attributes
bg: Етикети съхранявани в разширени атрибути

en: xattr Tags
bg: Етикети „xattr“

en: View tags stored in extended attributes
bg: Преглед на етикетите съхранявани в разширени атрибути
