caja-extensions 1.25.0 - en to ca@valencia translation catalogue (120 entries)

en: Open as administrator
ca@valencia: Obri com a administrador

en: Opens the file with administrator privileges
ca@valencia: Obri el fitxer amb privilegis d'administrador

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
ca@valencia: <big><b>No es pot determinar el programa que s'ha d'executar.</b></big>
    
    L'element que heu seleccionat no es pot obrir amb privilegis d'administrador perquè no es pot determinar quina és l'aplicació correcta.

en: Privilege granting extension
ca@valencia: Extensió de concessió de privilegis

en: _Resize Images...
ca@valencia: _Redimensiona les imatges...

en: Resize each selected image
ca@valencia: Redimensiona cadascuna de les imatges seleccionades

en: Ro_tate Images...
ca@valencia: Gira les ima_tges...

en: Rotate each selected image
ca@valencia: Gira cadascuna de les imatges seleccionades

en: Resize Images
ca@valencia: Redimensiona les imatges

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·la

en: _Resize
ca@valencia: _Redimensiona

en: Select a size:
ca@valencia: Selecciona una mida:

en: pixels
ca@valencia: píxels

en: Scale:
ca@valencia: Escala:

en: percent
ca@valencia: percentatge

en: Custom size:
ca@valencia: Mida personalitzada:

en: Width:
ca@valencia: Amplària:

en: Height:
ca@valencia: Alçària:

en: Append
ca@valencia: Annexa

en: .resized
ca@valencia: .redimensionada

en: to file title
ca@valencia: al títol del fitxer

en: Resize in place
ca@valencia: Sobreescriu els fitxers existents amb la seua versió redimensionada

en: Filename
ca@valencia: Nom del fitxer

en: Resizing image: %d of %d
ca@valencia: S'està redimensionant la imatge %d de %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
ca@valencia: <i>S'està redimensionant «%s»</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
ca@valencia: Introduïu un sufix vàlid per al nom del fitxer.

en: Rotate Images
ca@valencia: Gira les imatges

en: _Rotate
ca@valencia: _Gira

en: Select an angle:
ca@valencia: Selecciona un angle:

en: Custom angle:
ca@valencia: Angle personalitzat:

en: degrees clockwise
ca@valencia: graus en sentit horari

en: .rotated
ca@valencia: .girada

en: Rotate in place
ca@valencia: Sobreescriu els fitxers existents amb la seua versió girada

en: Rotating image: %d of %d
ca@valencia: S'està girant la imatge %d de %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
ca@valencia: <i>S'està girant «%s»</i>

en: Image Converter
ca@valencia: Convertidor d'imatges

en: Rotate and resize images
ca@valencia: Gira i redimensiona les imatges

en: Open in _Terminal
ca@valencia: Obri al _terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
ca@valencia: Obri la carpeta seleccionada actualment en un terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
ca@valencia: Obri la carpeta oberta actualment en un terminal

en: Open _Terminal
ca@valencia: Obri un _terminal

en: Open a terminal
ca@valencia: Obri un terminal

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Open terminal
ca@valencia: Obri un terminal

en: Open terminals from folders
ca@valencia: Obri els terminals des de les carpetes

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
ca@valencia: Si l'obertura d'un terminal a l'escriptori obri un terminal al directori de l'usuari

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
ca@valencia: Si s'estableix a «true», llavors l'obertura d'un terminal a l'escriptori obrirà un terminal al directori de l'usuari. En cas contrari, s'obrirà al directori de l'escriptori. Fixeu-vos que la clau és irrellevant si el directori de l'escriptori és idèntic al directori de l'usuari.

en: Send to...
ca@valencia: Envia a...

en: Send file by mail, instant message...
ca@valencia: Envia el fitxer per correu electrònic, missatgeria instantània...

en: Send files by mail, instant message...
ca@valencia: Envia els fitxers per correu electrònic, missatgeria instantània...

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
ca@valencia: Espera que es passen com a opcions els URI o els noms dels fitxers

en: Could not parse command-line options: %s
ca@valencia: No s'han pogut analitzar les opcions de línia d'ordres: %s

en: Could not load any plugins.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap connector.

en: Please verify your installation
ca@valencia: Comproveu la vostra instal·lació

en: Send To
ca@valencia: Envia a

en: Integrates email clients and Pidgin
ca@valencia: Integra els clients de correu electrònic i del Pidgin

en: Send To...
ca@valencia: Envia a...

en: Send _as:
ca@valencia: Envia com _a:

en: Send t_o:
ca@valencia: E_nvia a:

en: Send _packed in:
ca@valencia: Envia em_paquetat a:

en: label
ca@valencia: etiqueta

en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: Unable to send file
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el fitxer

en: There is no connection to gajim remote service.
ca@valencia: No hi ha connexió amb el servei remot de gajim.

en: Sending file failed
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el fitxer

en: Recipient is missing.
ca@valencia: Falta el destinatari.

en: Unknown recipient.
ca@valencia: Destinatari desconegut.

en: Instant Message (Gajim)
ca@valencia: Missatge instantani (Gajim)

en: New CD/DVD
ca@valencia: CD/DVD nou

en: Existing CD/DVD
ca@valencia: CD/DVD existent

en: CD/DVD Creator
ca@valencia: Creador de CD o DVD

en: Instant Message (Pidgin)
ca@valencia: Missatge instantani (Pidgin)

en: Removable disks and shares
ca@valencia: Discos extraïbles i comparticions

en: UPnP Media Server
ca@valencia: Servidor de mitjans UPnP

en: Share
ca@valencia: Comparteix

en: Allows to quickly share a folder
ca@valencia: Permet compartir ràpidament una carpeta

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ca@valencia: El Caja necessita afegir alguns permisos a la carpeta «%s» per tal de compartir-la

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
ca@valencia: La carpeta «%s» necessita permisos addicionals per a compartir la faena:
    %s%s%sVoleu que els permisos s'afigen automàticament?

en:   - read permission by others
ca@valencia:   - permisos de lectura per als altres

en:   - write permission by others
ca@valencia:   - permisos d'escriptura per als altres

en:   - execute permission by others
ca@valencia:   - permisos d'execució per als altres

en: Add the permissions automatically
ca@valencia: Afig automàticament els permisos

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ca@valencia: No s'han pogut canviar els permisos de la carpeta «%s»

en: Share name is too long
ca@valencia: El nom de la compartició és massa llarg

en: The share name cannot be empty
ca@valencia: El nom de la compartició no pot estar buit

en: Error while getting share information: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre la informació de la compartició: %s

en: Another share has the same name
ca@valencia: Una altra compartició té el mateix nom

en: Modify _Share
ca@valencia: Modifica la _compartició

en: Create _Share
ca@valencia: Crea la _compartició

en: There was an error while getting the sharing information
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre la informació de la compartició

en: Folder Sharing
ca@valencia: Compartició de carpetes

en: Sharing Options
ca@valencia: Opcions de compartició

en: Share this Folder
ca@valencia: Comparteix aquesta carpeta

en: Share this _folder
ca@valencia: Co_mparteix aquesta carpeta

en: Share _name:
ca@valencia: _Nom de la compartició:

en: Co_mment:
ca@valencia: Co_mentari:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ca@valencia: Permet que _altres usuaris creen i suprimisquen fitxers en aquesta carpeta.

en: _Guest access (for people without a user account)
ca@valencia: Accés de convidats (per a la _gent sense un compte d'usuari)

en: _Save
ca@valencia: _Guarda

en: %s %s %s returned with signal %d
ca@valencia: %s %s %s va retornar amb el senyal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ca@valencia: %s %s %s va fallar per un motiu desconegut

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ca@valencia: «net usershare» va retornar l'error %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ca@valencia: «net usershare» va retornar l'error %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ca@valencia: l'eixida de «net usershare» no té una codificació vàlida UTF-8

en: Failed
ca@valencia: Ha fallat

en: Samba's testparm returned with signal %d
ca@valencia: testparm de Samba va retornar amb el senyal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ca@valencia: testparm de Samba va fallar per un motiu desconegut

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ca@valencia: testparm de Samba va retornar l'error %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ca@valencia: testparm de Samba va retornar l'error %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ca@valencia: No es pot eliminar la compartició per al camí %s: aquest camí no està compartit

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ca@valencia: No es pot canviar el camí a una compartició existent; primer elimineu la compartició antiga i afegiu-ne un de nou

en: Set as wallpaper
ca@valencia: Estableix com a fons de pantalla

en: Set image as the current wallpaper
ca@valencia: Estableix la imatge com a l'actual fons de pantalla

en: Wallpaper
ca@valencia: Fons de pantalla

en: Allows to quickly set wallpaper
ca@valencia: Permet establir ràpidament el fons de pantalla

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: Tags stored in extended attributes
ca@valencia: Etiquetes emmagatzemades als atributs ampliats

en: xattr Tags
ca@valencia: Etiquetes xattr

en: View tags stored in extended attributes
ca@valencia: Visualitza les etiquetes emmagatzemades als atributs ampliats
