caja-extensions 1.25.0 - en to el translation catalogue (120 entries)

en: Open as administrator
el: Άνοιγμα ως διαχειριστής

en: Opens the file with administrator privileges
el: Άνοιγμα του αρχείου με δικαιώματα διαχειριστή

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
el: <big><b>Αδύνατος ο προσδιορισμός του προγράμματος που πρέπει να εκτελεστεί.</b></big>
    
    Το αντικείμενο που επιλέξατε δεν μπορεί να ανοιχτεί με δικαιώματα διαχειριστή, διότι δεν μπόρεσε να προσδιοριστεί η σωστή  εφαρμογή για το άνοιγμα.

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Privilege granting extension
el: Χορήγηση επέκτασης

en: _Resize Images...
el: _Αλλαγή μεγέθους εικόνων...

en: Resize each selected image
el: Αλλαγή μεγέθους κάθε επιλεγμένης εικόνας

en: Ro_tate Images...
el: _Περιστροφή εικόνων...

en: Rotate each selected image
el: Περιστροφή κάθε επιλεγμένης εικόνας

en: Resize Images
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνων

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Resize
el: Αλλαγή με_γέθους

en: Select a size:
el: Επιλέξτε ένα μέγεθος:

en: Scale:
el: Κλίμακα:

en: percent
el: ποσοστό

en: Custom size:
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Append
el: Προσάρτηση

en: .resized
el: .αλλαγή μεγέθους

en: to file title
el: στον τίτλο του αρχείου

en: Resize in place
el: Αλλαγή μεγέθους στην τοποθεσία

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Resizing image: %d of %d
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνας: %d από %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
el: <i>Γίνεται αλλαγή μεγέθους "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
el: Παρακαλώ δώστε μια έγκυρη κατάληξη αρχείου!

en: Rotate Images
el: Περιστροφή εικόνων

en: _Rotate
el: _Περιστροφή

en: Select an angle:
el: Επιλέξτε μια γωνία:

en: Custom angle:
el: Προσαρμοσμένη γωνία:

en: degrees clockwise
el: Μοίρες δεξιόστροφα

en: .rotated
el: .περιστραμένο

en: Rotate in place
el: Περιστροφή στην τοποθεσία

en: Rotating image: %d of %d
el: Περιστροφή εικόνας: %d από %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
el: <i>Περιστροφή "%s"</i>

en: Image Converter
el: Μετατροπέας εικόνας

en: Rotate and resize images
el: Περιστροφή και αλλαγή μεγέθους εικόνων

en: Open in _Terminal
el: Άνοιγμα σε _Τερματικό

en: Open the currently selected folder in a terminal
el: Άνοιγμα του τρέχοντος επιλεγμένου φακέλου σε τερματικό

en: Open the currently open folder in a terminal
el: Άνοιγμα του τρέχοντος ανοικτού φακέλου σε τερματικό

en: Open _Terminal
el: Άνοιγμα _τερματικού

en: Open a terminal
el: Άνοιγμα ενός τερματικού

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Open terminal
el: Άνοιγμα τερματικού

en: Open terminals from folders
el: Άνοιγμα τερματικών από φακέλους

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
el: Όποτε ανοίγετε ένα τερματικό στην επιφάνεια εργασίας, ανοίγετε ένα τερματικό στον προσωπικό φάκελο

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
el: Αν ρυθμιστεί σε "αληθινό", τότε το άνοιγμα ενός τερματικού στην επιφάνεια εργασίας θα ανοίγει ένα τερματικό στο φάκελο home.  Διαφορετικά θα ανοίγει ένα τερματικό στον φάκελο της επιφάνειας εργασίας.  Σημειώστε ότι αυτό το κλειδί είναι ανεξάρτητο με το αν ο φάκελος της επιφάνειας εργασίας είναι ίδιος με τον φάκελο home.

en: Send to...
el: Αποστολή προς…

en: Send file by mail, instant message...
el: Αποστολή αρχείου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, άμεσου μηνύματος…

en: Send files by mail, instant message...
el: Αποστολή αρχείων μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, άμεσου μηνύματος…

en: Files
el: Αρχεία

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
el: Αναμένει URIs ή ονόματα αρχείων ως επιλογές

en: Could not parse command-line options: %s
el: Δεν μπορούν να αναλυθούν οι επιλογές γραμμής εντολών: %s

en: Could not load any plugins.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση των προσθέτων.

en: Please verify your installation
el: Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας

en: Send To
el: Αποστολή προς

en: Integrates email clients and Pidgin
el: Ενσωματώνει πελάτες ηλεκτονικού ταχυδρομίου και Pidgin

en: Send To...
el: Αποστολή προς…

en: Send _as:
el: Αποστολή _ως:

en: Send t_o:
el: Αποστολή _προς:

en: Send _packed in:
el: Αποστολή με _συμπίεση ως:

en: label
el: ετικέτα

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Unable to send file
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή του αρχείου

en: There is no connection to gajim remote service.
el: Δεν υπάρχει σύνδεση με την απομακρυσμένη υπηρεσία gajim.

en: Sending file failed
el: Απέτυχε η αποστολή του αρχείου

en: Recipient is missing.
el: Ο παραλήπτης απουσιάζει.

en: Unknown recipient.
el: Άγνωστος παραλήπτης.

en: Instant Message (Gajim)
el: Άμεσο μήνυμα (Gajim)

en: New CD/DVD
el: Νέο CD/DVD

en: Existing CD/DVD
el: Υπάρχον CD/DVD

en: CD/DVD Creator
el: Δημιουργός CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
el: Άμεσο μήνυμα (Pidgin)

en: Removable disks and shares
el: Αφαιρούμενοι δίσκοι και κοινόχρηστοι φάκελοι

en: UPnP Media Server
el: Εξυπηρετητής πολυμέσων UPnP

en: Share
el: Κοινή χρήση

en: Allows to quickly share a folder
el: Επιτρέπει τη γρήγορη κοινοποίηση ενός φακέλου

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
el: Ο Caja χρειάζεται να προσθέσει κάποιες ρυθμίσεις πρόσβασης στον φάκελο "%s" για να μπορεί να τον μοιραστεί

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
el: Ο φάκελος "%s" χρειάζεται τις ακόλουθες επιπλέον ρυθμίσεις πρόσβασης για να λειτουργήσει ο διαμοιρασμός:
    %s%s%sΘέλετε ο Caja να προσθέσει τις ρυθμίσεις αυτές στον φάκελο αυτόματα;

en:   - read permission by others
el: - Δικαιώματα ανάγνωσης από άλλους

en:   - write permission by others
el: - Δικαιώματα εγγραφής σε άλλους

en:   - execute permission by others
el: - Δικαιώματα εκτέλεσης σε άλλους

en: Add the permissions automatically
el: Αυτόματη προσθήκη δικαιωμάτων

en: Could not change the permissions of folder "%s"
el: Αδυναμία αλλαγής δικαιωμάτων του φακέλου "%s"

en: Share name is too long
el: Υπερβολικά μεγάλο όνομα κοινόχρηστου αρχείου

en: The share name cannot be empty
el: Το κοινόχρηστο όνομα δεν μπορεί να είναι κενό

en: Error while getting share information: %s
el: Σφάλμα κατά τη λήψη πληροφοριών διαμοιρασμού: %s

en: Another share has the same name
el: Κάποιο άλλο κοινόχρηστο αρχείο έχει το ίδιο όνομα

en: Modify _Share
el: Τροποποίηση_Κοινόχρηστου Φακέλου

en: Create _Share
el: Δημιουργία_Κοινόχρηστου Φακέλου

en: There was an error while getting the sharing information
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη πληροφοριών διαμοιρασμού

en: Folder Sharing
el: Κοινή Χρήση Φακέλων

en: Sharing Options
el: Επιλογές Κοινόχρηστου

en: Share this Folder
el: Κοινή χρήση φακέλου

en: Share this _folder
el: Κοινοποίηση αυτού του _φακέλου

en: Share _name:
el: Κοινόχρηστο _όνομα:

en: Co_mment:
el: _Σχόλιο:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
el: _Επιτρέπεται σε άλλους να δημιουργούν και να διαγράφουν αρχεία σε αυτόν το φάκελο

en: _Guest access (for people without a user account)
el: _Πρόσβαση επισκέπτη (για άτομα χωρίς λογαριασμό χρήστη)

en: _Save
el: Απο_θήκευση

en: %s %s %s returned with signal %d
el: %s %s %s επέστρεψε με σήμα %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
el: %s %s %s Απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: 'net usershare' returned error %d: %s
el: 'net usershare' επέστρεψε σφάλμα %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
el: 'net usershare' επέστρεψε σφάλμα %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
el: Το παράγωγο του 'net usershare' δεν είναι σε έγκυρη κωδικοποίηση UTF-8

en: Failed
el: Αποτυχία

en: Samba's testparm returned with signal %d
el: Το testparm του Samba επέστρεψε με σήμα %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
el: Το testparm του Samba απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: Samba's testparm returned error %d: %s
el: Το testparm του Samba επέστρεψε σφάλμα %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
el: Το testparm του Samba επέστρεψε σφάλμα %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
el: Δεν μπορεί να αφαιρεθεί το κοινόχρηστο για τη διαδρομή %s: αυτή η διαδρομή δεν διαμοιράζεται

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
el: Δεν μπορεί να αλλαχθεί η διαδρομή ενός ήδη υπάρχοντος κοινόχρηστου: Παρακαλώ αφαιρέστε το παλιό κοινόχρηστο πρώτα και μετά προσθέστε ένα καινούργιο

en: Set as wallpaper
el: Ορισμός ως ταπετσαρίας

en: Set image as the current wallpaper
el: Ορισμός εικόνας ως ταπετσαρίας

en: Wallpaper
el: Ταπετσαρία

en: Allows to quickly set wallpaper
el: Επιτρέπει το γρήγορο ορισμό ταπετσαρίας

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags stored in extended attributes
el: Ετικέτες αποθηκευμένες σε διευρυμένα χαρακτηριστικά

en: xattr Tags
el: ετικέτες xattr

en: View tags stored in extended attributes
el: Προβολή ετικετών που είναι αποθηκευμένες σε εκτεταμένα χαρακτηριστικά
