caja-extensions 1.25.0 - en to eu translation catalogue (133 entries)

en: Open as administrator
eu: Ireki administratzaile bezala

en: Opens the file with administrator privileges
eu: Fitxategia administratzaile baimenekin irekitzen du

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
eu: <big><b>Ezin izan da erabaki exekutatu beharreko programa.</b></big>
    
    Hautatu duzun elementua ezin da administratzaile baimenekin ireki aplikazio egokia zein den ezin izan delako erabaki.

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Privilege granting extension
eu: Baimenak emateko hedapena

en: _Resize Images...
eu: _Aldatu tamainaz irudiak...

en: Resize each selected image
eu: Aldatu tamainaz hautatutako irudi bakoitza

en: Ro_tate Images...
eu: _Biratu irudiak...

en: Rotate each selected image
eu: Biratu hautatutako irudi bakoitza

en: Resize Images
eu: Aldatu irudien tamaina

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Resize
eu: Aldatu _tamaina

en: Select a size:
eu: Hautatu tamaina bat:

en: pixels
eu: pixel

en: Scale:
eu: Eskala:

en: percent
eu: ehunekoa

en: Custom size:
eu: Tamaina pertsonalizatua:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: Image Size
eu: Irudiaren Tamaina

en: Append
eu: Erantsi

en: .resized
eu: .tamainaz_aldatua

en: to file title
eu: fitxategi-izenari

en: Resize in place
eu: Gainidatzi jatorrizkoa tamainaz aldatutakoarekin

en: Filename
eu: Fitxategia

en: Resizing image: %d of %d
eu: Irudia tamainaz aldatzen: %d / %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
eu: <i>"%s" tamainaz aldatzen</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
eu: Mesedez, sartu baliozko fitxategi-izen atzizki bat!

en: Rotate Images
eu: Biratu irudiak

en: _Rotate
eu: _Biratu

en: Select an angle:
eu: Hautatu angelu bat:

en: 90° clockwise
eu: 90º erlojuaren orratzen norantzan

en: 90° counter-clockwise
eu: 90º erlojuaren orratzen norantzaren kontra

en: Custom angle:
eu: Angelu pertsonalizatua:

en: degrees clockwise
eu: graduak erlojuaren noranzkoan

en: .rotated
eu: .biratua

en: Rotate in place
eu: Gainidatzi jatorrizkoa biratutakoarekin

en: Rotating image: %d of %d
eu: Irudia biratzen: %d / %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
eu: <i>"%s" biratzen</i>

en: Image Converter
eu: Irudi-bihurtzailea

en: Rotate and resize images
eu: Biratu eta tamainaz aldatu irudiak

en: Open in _Terminal
eu: Ireki _terminalean

en: Open the currently selected folder in a terminal
eu: Ireki unean hautatutako karpeta terminal batean

en: Open the currently open folder in a terminal
eu: Ireki unean irekitako karpeta terminalean

en: Open _Terminal
eu: Ireki _terminala

en: Open a terminal
eu: Ireki terminal bat

en: Open at Home if trying to open on desktop
eu: Ireki Hasieran idazmahaian irekitzen saiatuz gero

en: Terminal application:
eu: Terminal gisa erabiltzeko aplikazioa:

en: Close
eu: Itxi

en: Open terminal
eu: Ireki terminala

en: Open terminals from folders
eu: Ireki terminalak karpetetatik

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
eu: Mahaigainean terminal bat irekitzeak direktorio nagusian terminal bat irekitzen duen ala ez

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
eu: Egia ezartzen bada, mahaigainean terminal bat irekitzean direktorio nagusian terminal bat irekiko da. Bestela, mahaigaineko direktorioan irekiko da. Kontutan izan honek ez duela zentzurik mahaigaineko direktorioa eta direktorio nagusia bat datozenean.

en: Send to...
eu: Bidali honi...

en: Send file by mail, instant message...
eu: Bidali fitxategia posta elektrikoz, berehalako mezularitzaz...

en: Send files by mail, instant message...
eu: Bidali fitxategiak posta elektrikoz, berehalako mezularitzaz...

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
eu: URIak edo fitxategi-izenak aukera gisa pasatzea espero da

en: Could not parse command-line options: %s
eu: Ezin izan dira komando-lerroko aukerak analizatu: %s

en: Could not load any plugins.
eu: Ezin izan da pluginik kargatu.

en: Please verify your installation
eu: Mesedez egiaztatu instalazioa

en: Send To
eu: Bidali honi

en: Integrates email clients and Pidgin
eu: E-posta bezeroak eta Pidgin integratzen ditu

en: Last plugin used to send
eu: Bidaltzeko erabili den azkenengo plugin-a

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
eu: caja-sendto erabiliz fitxategiak bidali ziren azkenengoa aldiz zein plugin erabili zen gordetzeko.

en: Last type of archive used
eu: Erabilitako azken fitxategi mota

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
eu: Azkenengo aldiz zer fitxategi mota erabili zen gordetzeko erabiltzen da (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
eu: Bidali honi...

en: Send
eu: Bidali

en: Send _as:
eu: Bidali _honela:

en: Send t_o:
eu: Bidali h_oni:

en: Destination
eu: Helmuga

en: Send _packed in:
eu: Bidali hemen _paketatua:

en: Compression
eu: Konpresioa

en: label
eu: etiketa

en: Email
eu: Helb. el.

en: Unable to send file
eu: Ezin da fitxategia bidali

en: There is no connection to gajim remote service.
eu: Ez dago konexiorik urruneko gajim zerbitzuarekin.

en: Sending file failed
eu: Huts egin du fitxategia bidaltzean

en: Recipient is missing.
eu: Hartzailea falta da.

en: Unknown recipient.
eu: Hartzaile ezezaguna.

en: Instant Message (Gajim)
eu: Berehalako mezularitza (Gajim)

en: New CD/DVD
eu: CD/DVD berria

en: Existing CD/DVD
eu: Existitzen den CD/DVDa

en: CD/DVD Creator
eu: CD/DVD sortzailea

en: Instant Message (Pidgin)
eu: Berehalako mezularitza (Pidgin)

en: Removable disks and shares
eu: Unitate eta euskarri aldagarriak

en: UPnP Media Server
eu: UPnP multimedia zerbitzaria

en: Share
eu: Partekatu

en: Allows to quickly share a folder
eu: Karpeta bat azkar batean partekatzeko aukera ematen du

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
eu: Cajak "%s" karpetari baimen batzuk gehitu beharra dauka partekatu ahal izateko

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
eu: "%s" karpetak ondorengo baimen gehigarriak behar ditu partekatu ahal izateko:
    %s%s%sNahi al duzu Cajak karpetari baimen horiek automatikoki gehitzea?

en:   - read permission by others
eu: - besteek irakurtzeko baimena

en:   - write permission by others
eu: - besteek idazteko baimena

en:   - execute permission by others
eu: - besteek exekutatzeko baimena

en: Add the permissions automatically
eu: Gehitu baimenak automatikoki

en: Could not change the permissions of folder "%s"
eu: Ezin izan dira "%s" karpetaren baimenak aldatu

en: Share name is too long
eu: Partekatze-izena luzeegia da

en: The share name cannot be empty
eu: Partekatze-izena ezin da hutsik egon

en: Error while getting share information: %s
eu: Errorea partekatze informazioa eskuratzean: %s

en: Another share has the same name
eu: Beste partekatze batek izen bera dauka

en: Modify _Share
eu: Aldatu _partekatzea

en: Create _Share
eu: Sortu _partekatzea

en: There was an error while getting the sharing information
eu: Errore bat gertatu da partekatzearen informazioa eskuratzean

en: Folder Sharing
eu: Karpetak partekatzea

en: Sharing Options
eu: Partekatze aukerak

en: Share this Folder
eu: Partekatu karpeta hau

en: Share this _folder
eu: Partekatu _karpeta hau

en: Share _name:
eu: Partekatze-_izena:

en: Co_mment:
eu: _Iruzkina:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
eu: _Baimendu besteei karpeta honetan fitxategiak sortu eta ezabatzea

en: _Guest access (for people without a user account)
eu: _Gonbidatu sarbidea (erabiltzaile konturik ez dutenentzat)

en: _Save
eu: _Gorde

en: %s %s %s returned with signal %d
eu: %s %s %s itzuli da %d seinalearekin

en: %s %s %s failed for an unknown reason
eu: %s %s %s(e)k huts egin du arrazoi ezezagun batengatik

en: 'net usershare' returned error %d: %s
eu: 'net usershare'-k %d errorea itzuli du: %s

en: 'net usershare' returned error %d
eu: 'net usershare'-k %d errorea itzuli du

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
eu: 'net usershare'-ren irteera ez dago baliozko UTF-8 kodeketan

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Samba's testparm returned with signal %d
eu: Sambaren testparm %d seinalearekin itzuli da

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
eu: Sambaren testparm-ek huts egin du arrazoi ezezagun batengatik

en: Samba's testparm returned error %d: %s
eu: Sambaren testparm-ek %d errorea itzuli du: %s

en: Samba's testparm returned error %d
eu: Sambaren testparm-ek %d errorea itzuli du

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
eu: Ezin izan da %s partekatzearen bidea kendu: bidea ez dago partekatuta

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
eu: Ezin da existitzen den partekatzearen bidea aldatu; mesedez kendu partekatze zaharra lehenik eta ondoren gehitu berria

en: Set as wallpaper
eu: Ezarri horma-paper bezala

en: Set image as the current wallpaper
eu: Ezarri irudia uneko horma-paper bezala

en: Wallpaper
eu: Horma-papera

en: Allows to quickly set wallpaper
eu: Baimendu horma-papera azkar ezartzea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Tags stored in extended attributes
eu: Atributu hedatuetan gordetako etiketak

en: xattr Tags
eu: xattr etiketak

en: View tags stored in extended attributes
eu: Ikusi atributu hedatuetan gordetako etiketak
