caja-extensions 1.25.0 - en to fi translation catalogue (84 entries)

en: Open as administrator
fi: Avaa ylläpitäjänä

en: Opens the file with administrator privileges
fi: Avaa tiedoston ylläpitäjän oikeuksilla

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Privilege granting extension
fi: Lisäoikeuksien myöntämis-liitännäinen

en: _Resize Images...
fi: _Muokkaa Kuvien kokoa

en: Resize each selected image
fi: Muuta valittujen kuvien kokoa

en: Ro_tate Images...
fi: Kierrä kuvia...

en: Rotate each selected image
fi: Käännä jokaista valittua kuvaa

en: Resize Images
fi: Muuta Kuvien kokoa

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Resize
fi: _Muuta kokoa

en: Select a size:
fi: Valitse koko:

en: pixels
fi: pikseliä

en: Scale:
fi: Skaalaa:

en: percent
fi: prosentti

en: Custom size:
fi: Mukautettu koko:

en: Width:
fi: Leveys:

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Append
fi: Lisää

en: .resized
fi: .muutettu

en: to file title
fi: tiedoston nimeen

en: Resize in place
fi: Tallenna alkuperäisten päälle

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Resizing image: %d of %d
fi: Kuvan kokoa muutetaan : %d / %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
fi: <i>Kokoa muutetaan "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
fi: Syötä kelvollinen tiedoston nimen pääte

en: Rotate Images
fi: Kierrä kuvia

en: _Rotate
fi: _Kierrä

en: Select an angle:
fi: Valitse kulma:

en: Custom angle:
fi: Mukautettu kulma:

en: degrees clockwise
fi: astetta myötäpäivään

en: .rotated
fi: .kierretty

en: Rotate in place
fi: Tallenna alkuperäisten päälle

en: Rotating image: %d of %d
fi: Kierretään kuvaa: %d of %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
fi: <i>Kierretään "%s"</i>

en: Rotate and resize images
fi: Kierrä ja muuta kuvien kokoa

en: Open in _Terminal
fi: Avaa _Päätteessä

en: Open the currently selected folder in a terminal
fi: Avaa valittu kansio päätteessä

en: Open the currently open folder in a terminal
fi: Avaa tämänhetkinen avoin kansio päätteessä

en: Open _Terminal
fi: Avaa _päätteessä

en: Open a terminal
fi: Avaa pääte

en: Close
fi: Sulje

en: Open terminal
fi: Avaa pääte

en: Open terminals from folders
fi: Avaa päätteet hakemistoista

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
fi: Käynnistetään työpöydältä avattu pääte kotikansioon

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
fi: Jos tosi, päätteen avaaminen työpöydältä avaa päätteen kotikansiossa. Muussa tapauksessa pääte avataan työpöytäkansiosta. Huomaa, että tämä avain on merkityksetön, jos kotikansio ja työpöytä ovat sama kansio.

en: Send to...
fi: Lähetä…

en: Send file by mail, instant message...
fi: Lähetä tiedosto sähköpostilla, pikaviestimellä…

en: Send files by mail, instant message...
fi: Lähetä tiedostoja sähköpostilla, pikaviestimellä…

en: Files
fi: Tiedostot

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
fi: Olettaa parametreina annettavan URI:t tai tiedostonimiä

en: Could not parse command-line options: %s
fi: Komentorivivalitsimia ei voi tulkita: %s

en: Could not load any plugins.
fi: Yhtään liitännäistä ei voitu ladata.

en: Please verify your installation
fi: Tarkista asennuksesi

en: Send To
fi: Lähetä

en: Send To...
fi: Lähetä…

en: Send _as:
fi: Lähetä _käyttäen:

en: Send t_o:
fi: Vastaan_ottaja:

en: Send _packed in:
fi: Lähetä _paketoituna muotoon:

en: label
fi: otsikko

en: Email
fi: Sähköposti

en: Unable to send file
fi: Tiedostoa ei voi lähettää

en: There is no connection to gajim remote service.
fi: Gajim-etäpalvelimiin ei ole yhteyttä.

en: Sending file failed
fi: Tiedoston lähetys epäonnistui

en: Recipient is missing.
fi: Vastaanottaja puuttuu.

en: Unknown recipient.
fi: Tuntematon vastaanottaja.

en: Instant Message (Gajim)
fi: Pikaviesti (Gajim)

en: New CD/DVD
fi: Uusi CD/DVD

en: Existing CD/DVD
fi: Olemassa oleve CD/DVD

en: CD/DVD Creator
fi: CD/DVD-luonti

en: Instant Message (Pidgin)
fi: Pikaviesti (Pidgin)

en: Removable disks and shares
fi: Irrotettavat levyt ja levyjaot

en: UPnP Media Server
fi: UPnP-mediapalvelin

en: Share
fi: Jako

en: Allows to quickly share a folder
fi: Sallii nopean hakemiston jakamisen

en: Share this Folder
fi: Jaa tämä kansio

en: Co_mment:
fi: Ko_mmentti:

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Set as wallpaper
fi: Aseta taustakuvaksi

en: Set image as the current wallpaper
fi: Asettaa kuvan nykyiseksi taustakuvaksi

en: Wallpaper
fi: Taustakuva

en: Allows to quickly set wallpaper
fi: Sallii nopean taustakuvan asetuksen

en: Tags
fi: Tageja
