caja-extensions 1.25.0 - en to gl translation catalogue (142 entries)

en: Open as administrator
gl: Abrir como administrador

en: Opens the file with administrator privileges
gl: Abre o ficheiro con privilexios de administrador

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
gl: <big><b>Non é posíbel determinar o programa a executar.</b></big>
    
    O elemento que seleccionou non se pode abrir con dereitos de administrador porque non se determinou a aplicación correcta.

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Privilege granting extension
gl: Extensión de concesión de privilexios

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: _Resize Images...
gl: _Cambiar o tamaño das imaxes...

en: Resize each selected image
gl: Cambiar o tamaño de cada imaxe seleccionada

en: Ro_tate Images...
gl: Ro_tar as imaxes...

en: Rotate each selected image
gl: Rotar cada imaxe seleccionada

en: Resize Images
gl: Cambiar tamaño das imaxes

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Resize
gl: _Redimensionar

en: Select a size:
gl: Escolla un tamaño:

en: pixels
gl: píxeis

en: Scale:
gl: Escala:

en: percent
gl: porcentaxe

en: Custom size:
gl: Tamaño personalizado:

en: Width:
gl: Largura:

en: Height:
gl: Altura:

en: Image Size
gl: Tamaño da imaxe

en: Append
gl: Anexo

en: .resized
gl: .reaxustado

en: to file title
gl: ao nome do ficheiro

en: Resize in place
gl: Cambiar tamaño no lugar

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Resizing image: %d of %d
gl: Cambiando o tamaño da imaxe: %d de %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
gl: <i>Cambiando o tamaño de «%s»</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
gl: Introduza un sufixo de nome de ficheiro correcto!

en: Rotate Images
gl: Rotar as imaxes

en: _Rotate
gl: _Rotar

en: Select an angle:
gl: Escolla un ángulo:

en: 90° clockwise
gl: 90° á dereita

en: 90° counter-clockwise
gl: 90° á esquerda

en: Custom angle:
gl: Ángulo personalizado:

en: degrees clockwise
gl: graos en sentido horario

en: Image Rotation
gl: Rotación da imaxe

en: .rotated
gl: .rotada

en: Rotate in place
gl: Rotar no lugar

en: Rotating image: %d of %d
gl: Rotando a imaxe: %d de %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
gl: <i>Rotando «%s»</i>

en: Image Converter
gl: Convertedor de imaxe

en: Rotate and resize images
gl: Rotar e redimensionar imaxes

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004-2005 Jürg Billeter
    Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Open in _Terminal
gl: Abrir nun _terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
gl: Abre o cartafol actualmente seleccionado nun terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
gl: Abre o cartafol actualmente aberto nun terminal

en: Open _Terminal
gl: Abrir o _terminal

en: Open a terminal
gl: Abrir un terminal

en: Open at Home if trying to open on desktop
gl: Abrir no directorio de inicio se se abre sobre o escritorio

en: Terminal application:
gl: Aplicación de terminal

en: Close
gl: Pechar

en: open-terminal Configuration
gl: Configuración de abrir-terminal

en: Open terminal
gl: Abrir terminal

en: Open terminals from folders
gl: Terminais abertos dende cartafoles

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
gl: Indica se ao abrir un terminal no escritorio abre un terminal no cartafol persoal

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
gl: Se é verdadeiro, ao abrir un terminal no escritorio abrirase no directorio persoal. Doutra maneira abrirase no directorio do escritorio. Observe que esta clave é irrelevante se o directorio do escritorio é o mesmo que o cartafol persoal.

en: Send to...
gl: Enviar a....

en: Send file by mail, instant message...
gl: Enviar un ficheiro por correo, por mensaxe instantánea...

en: Send files by mail, instant message...
gl: Enviar ficheiros por correo, por mensaxe instantánea...

en: Files
gl: Ficheiros

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
gl: Agarda que se pasen como opcións URI ou nomes de ficheiros

en: Could not parse command-line options: %s
gl: Non foi posíbel analizar as opcións da liña de ordes: %s

en: Could not load any plugins.
gl: Non foi posíbel cargar algún engadidos.

en: Please verify your installation
gl: Comprobe a súa instalación.

en: Send To
gl: Enviar a

en: Integrates email clients and Pidgin
gl: Integra clientes de correo electrónico e Pidgin

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004-2005 Roberto Majadas
    Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Last plugin used to send
gl: Último complemento usado para enviar

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
gl: Usouse para almacenar o complemento que se utilizou a última vez que os ficheiros foron enviados con «caja-sendto».

en: Last type of archive used
gl: Último tipo de arquivo usado

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
gl: Usouse para almacenar que tipo de arquivo se utilizou a última vez (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
gl: Enviar a....

en: Send
gl: Enviar

en: Send _as:
gl: Enviar _como:

en: Send t_o:
gl: Enviar _a:

en: Destination
gl: Destino

en: Send _packed in:
gl: Enviar em_paquetado en:

en: Compression
gl: Compresión

en: label
gl: etiqueta

en: Email
gl: Correo-e

en: Unable to send file
gl: Non é posíbel enviar o ficheiro

en: There is no connection to gajim remote service.
gl: Non hai conexión co servizo remoto gajim.

en: Sending file failed
gl: Produciuse un fallo ao enviar o ficheiro

en: Recipient is missing.
gl: Falta o destinatario.

en: Unknown recipient.
gl: Destinatario descoñecido.

en: Instant Message (Gajim)
gl: Mensaxe instantánea (Gajim)

en: New CD/DVD
gl: Novo CD/DVD

en: Existing CD/DVD
gl: CD/DVD existente

en: CD/DVD Creator
gl: Creador de CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
gl: Mensaxe instantánea (Pidgin)

en: Removable disks and shares
gl: Discos removíbeis e compartidos

en: UPnP Media Server
gl: Servidor de medios UPnP

en: Share
gl: Compartir

en: Allows to quickly share a folder
gl: Permite compartir rapidamente un cartafol

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004-2005 Ethium, Inc.
    Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
gl: Caja precisa engadir algúns permisos ao cartafol «%s» a fin de compartilo

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
gl: O cartafol «%s» necesita os seguintes permisos adicionais para compartir o traballo:
    %s%s%s Quere que o Caja engada estes permisos ao cartafol de forma automática?

en:   - read permission by others
gl:   - permiso de lectura para outros

en:   - write permission by others
gl:   - permiso de escritura para outros

en:   - execute permission by others
gl:   - permiso de execución para outros

en: Add the permissions automatically
gl: Engadir os permisos automaticamente

en: Could not change the permissions of folder "%s"
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos do cartafol «%s»

en: Share name is too long
gl: O nome do compartido é longo de máis

en: The share name cannot be empty
gl: O nome do compartido non pode estar baleiro

en: Error while getting share information: %s
gl: Produciuse un erro ao obter información do compartido: %s

en: Another share has the same name
gl: Outro compartido ten o mesmo nome

en: Modify _Share
gl: Modificar o _compartido

en: Create _Share
gl: Crear un _compartido

en: There was an error while getting the sharing information
gl: Produciuse un erro ao obter información do uso compartido

en: Folder Sharing
gl: Compartir cartafoles

en: Sharing Options
gl: Opcións da compartición

en: Share this Folder
gl: Compartir este cartafol

en: Share this _folder
gl: Compartir este carta_fol

en: Share _name:
gl: _Nome do compartido:

en: Co_mment:
gl: Co_mentario:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
gl: _Permitirlle a outros crear e eliminar ficheiros neste cartafol

en: _Guest access (for people without a user account)
gl: Acceso de con_vidado (persoas sen conta de usuario)

en: _Save
gl: _Gardar

en: %s %s %s returned with signal %d
gl: %s %s %s devolveu o sinal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
gl: %s %s %s fallou por unha razón descoñecida

en: 'net usershare' returned error %d: %s
gl: «net usershare» devolveu o erro %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
gl: «net usershare» devolveu o erro %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
gl: a saída de «net usershare red» non está codificada en UTF-8

en: Failed
gl: Produciuse un fallo

en: Samba's testparm returned with signal %d
gl: A proba de parámetros de Samba devolveu o sinal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
gl: A proba de parámetros de Samba fallou por unha razón descoñecida

en: Samba's testparm returned error %d: %s
gl: A proba de parámetros de Samba devolveu o erro %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
gl: A proba de parámetros de Samba devolveu o erro %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
gl: Non é posíbel retirar o compartido na ruta %s: esta ruta non está compartida

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
gl: Non é posíbel cambiar a ruta do compartido existente; retire antes o compartido anterior e cree un novo

en: Set as wallpaper
gl: Estabelecer como fondo de pantalla

en: Set image as the current wallpaper
gl: Estabelecer a imaxe como fondo de pantalla actual

en: Wallpaper
gl: Fondo de pantalla

en: Allows to quickly set wallpaper
gl: Permite estabelecer fondos de pantalla rapidamente

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Tags stored in extended attributes
gl: Etiquetas almacenadas en atributos estendidos

en: xattr Tags
gl: Etiquetas xattr

en: View tags stored in extended attributes
gl: Ver as etiquetas almacenadas en atributos estendidos

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2016 Felipe Barriga Richards
    Dereitos de autoría © 2016-2021 Os desenvolvedores do MATE
