caja-extensions 1.25.0 - en to hu translation catalogue (128 entries)

en: Open as administrator
hu: Megnyitás rendszergazdaként

en: Opens the file with administrator privileges
hu: A fáj megnyitása rendszergazdai jogosultságokkal

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
hu: <big><b>A futtatandó program nem határozható meg.</b></big>
    
    A kijelölt elem nem nyitható meg rendszergazdai jogosultságokkal, mivel a megfelelő alkalmazás nem határozható meg.

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Privilege granting extension
hu: Jogosultság megemelése

en: _Resize Images...
hu: Képek átmé_retezése...

en: Resize each selected image
hu: Minden kijelölt kép átméretezése

en: Ro_tate Images...
hu: Képek elforga_tása...

en: Rotate each selected image
hu: Minden kijelölt kép elforgatása

en: Resize Images
hu: Képek átméretezése

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Resize
hu: Át_méretezés

en: Select a size:
hu: Méret kiválasztása:

en: pixels
hu: képpont

en: Scale:
hu: Méretarány:

en: percent
hu: százalék

en: Custom size:
hu: Egyéni méret:

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Height:
hu: Magasság:

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: .resized
hu: .átméretezve

en: to file title
hu: fájlnévnek

en: Resize in place
hu: Átméretezés helyben

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Resizing image: %d of %d
hu: Kép átméretezése: %d / %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
hu: <i>"%s" átméretezése</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
hu: Érvényes fájlnév végződést adjon meg!

en: Rotate Images
hu: Képek elforgatása

en: _Rotate
hu: _Elforgatás

en: Select an angle:
hu: Szög kiválasztása:

en: Custom angle:
hu: Egyéni szög:

en: degrees clockwise
hu: fokkal az órajárással megegyezően

en: .rotated
hu: .átfordítva

en: Rotate in place
hu: Elforgatás helyben

en: Rotating image: %d of %d
hu: Kép elforgatása: %d / %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
hu: <i>"%s" elforgatása</i>

en: Image Converter
hu: Kép átalakító

en: Rotate and resize images
hu: Képek forgatása és átméretezése

en: Open in _Terminal
hu: Megnyitás _terminálban

en: Open the currently selected folder in a terminal
hu: A jelenleg kijelölt mappa megnyitása egy terminálban

en: Open the currently open folder in a terminal
hu: A jelenleg nyitott mappa megnyitása egy terminálban

en: Open _Terminal
hu: _Terminál megnyitása

en: Open a terminal
hu: Terminál megnyitása

en: Open at Home if trying to open on desktop
hu: Megnyitás a Saját mappában, ha az asztalon próbálja megnyitni

en: Terminal application:
hu: Terminál alkalmazás:

en: Close
hu: Bezárás

en: open-terminal Configuration
hu: open-terminal beállítások

en: Open terminal
hu: Terminál megnyitása

en: Open terminals from folders
hu: Terminálok megnyitása mappákból

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
hu: A terminál megnyitása az asztalon a saját mappában nyitja-e a terminált

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
hu: Ha ez igaz, akkor egy terminál megnyitása az asztalon a saját könyvtárában nyit meg egy terminált. Ellenkező esetben a munkaasztal mappájában nyílik meg. A kulcsnak nincs jelentősége, ha a munkaasztal könyvtára a saját könyvtár.

en: Send to...
hu: Küldés...

en: Send file by mail, instant message...
hu: Fájl küldése levélben, azonnali üzenetként…

en: Send files by mail, instant message...
hu: Fájlok küldése levélben, azonnali üzenetként…

en: Files
hu: fájlokat

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
hu: URI címekre vagy fájlnevekre számít paraméterekként

en: Could not parse command-line options: %s
hu: Nem dolgozhatók fel a parancssori kapcsolók: %s

en: Could not load any plugins.
hu: Nem tölthetők be bővítmények.

en: Please verify your installation
hu: Ellenőrizze a telepítést

en: Send To
hu: Küldés

en: Integrates email clients and Pidgin
hu: E-mail kliensek és a Pidgin integrálása

en: Last plugin used to send
hu: Küldésre utoljára használt bővítmény

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
hu: Eltárolja, hogy utoljára melyik bővítményt használta a „caja-sendto”-val történő fájlküldéshez.

en: Last type of archive used
hu: Utoljára használt archívum  típus

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
hu: Eltárolja, hogy utoljára melyik archívum típust használta (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
hu: Küldés...

en: Send _as:
hu: Küldés _mint:

en: Send t_o:
hu: Küldés _célja:

en: Send _packed in:
hu: Küldés _tömörítve:

en: label
hu: címke

en: Email
hu: E-mail

en: Unable to send file
hu: Nem küldhető el a fájl

en: There is no connection to gajim remote service.
hu: Nincs kapcsolat a gajim távoli szolgáltatáshoz.

en: Sending file failed
hu: A fájl küldése meghiúsult

en: Recipient is missing.
hu: A címzett hiányzik.

en: Unknown recipient.
hu: Ismeretlen címzett.

en: Instant Message (Gajim)
hu: Azonnali üzenet (Gajim)

en: New CD/DVD
hu: Új CD/DVD

en: Existing CD/DVD
hu: Meglévő CD/DVD

en: CD/DVD Creator
hu: CD/DVD-készítő

en: Instant Message (Pidgin)
hu: Azonnali üzenet (Pidgin)

en: Removable disks and shares
hu: Cserélhető lemezek és megosztások

en: UPnP Media Server
hu: UPnP médiakiszolgáló

en: Share
hu: Megosztás

en: Allows to quickly share a folder
hu: Mappa gyors megosztása

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
hu: A megosztáshoz a Caja-nak szüksége van néhány jogra a "%s" mappához, hogy megtudja osztani azt

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
hu: A „%s” mappa megosztásához ezekre a további jogosultságokra van szükség:
    %s%s%sSzeretné, hogy a Caja automatikusan hozzáadja a mappához a jogosultságokat?

en:   - read permission by others
hu: - olvasási jog másoknak

en:   - write permission by others
hu: - írási jog másoknak

en:   - execute permission by others
hu: - futtatási jog másoknak

en: Add the permissions automatically
hu: Jogok hozzáadása automatikusan

en: Could not change the permissions of folder "%s"
hu: „%s” mappa jogosultságai nem változtathatók meg

en: Share name is too long
hu: A megosztás neve túl hosszú

en: The share name cannot be empty
hu: A megosztás neve nem lehet üres

en: Error while getting share information: %s
hu: Hiba a megosztási adatok lekérésekor: %s

en: Another share has the same name
hu: Van már megosztás ezzel a névvel

en: Modify _Share
hu: Megosztás _módosítása

en: Create _Share
hu: Megosztás _létrehozása

en: There was an error while getting the sharing information
hu: Volt egy hiba a megosztási adatok lekérésekor

en: Folder Sharing
hu: Mappamegosztás

en: Sharing Options
hu: Megosztási beállítások

en: Share this Folder
hu: Mappa megosztása

en: Share this _folder
hu: _Mappa megosztása

en: Share _name:
hu: Megosztás _neve:

en: Co_mment:
hu: _Megjegyzés:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
hu: _Engedélyezzük mások számára a fájlok létrehozását és törlését ebben mappában

en: _Guest access (for people without a user account)
hu: _Vendég hozzáférése (azoknak a személyeknek, akik nem rendelkeznek felhasználói fiókkal)

en: _Save
hu: _Mentés

en: %s %s %s returned with signal %d
hu: %s %s %s visszatért a %d jellel

en: %s %s %s failed for an unknown reason
hu: %s %s %s ismeretlen eredetű hibát jelzett

en: 'net usershare' returned error %d: %s
hu: A „net usershare” parancs %d hibával tért vissza: %s

en: 'net usershare' returned error %d
hu: A „net usershare” parancs %d hibával tért vissza

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
hu: A „net usershare” parancs kimenete nem érvényes UTF-8 kódolású

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Samba's testparm returned with signal %d
hu: A Samba tesztparaméter %d jellel tért vissza

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
hu: A Samba tesztparaméter ismeretlen okból meghiúsult

en: Samba's testparm returned error %d: %s
hu: A Samba tesztparaméter (%d) hibát jelzett: %s

en: Samba's testparm returned error %d
hu: A Samba tesztparaméter (%d) hibát jelzett

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
hu: A %s megosztás nem távolítható el, mert az nincs megosztva

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
hu: A meglévő megosztás elérési útja nem változtatható meg. Távolítsa el a régi megosztást és hozza létre az újat.

en: Set as wallpaper
hu: Beállítás háttérképként

en: Set image as the current wallpaper
hu: A kép beállítása aktuális háttérképként...

en: Wallpaper
hu: Háttérkép

en: Allows to quickly set wallpaper
hu: Háttérkép gyors beállítása

en: Tags
hu: Címkék

en: Tags stored in extended attributes
hu: Bővített attribútumokban tárolt címkék

en: xattr Tags
hu: xattr címkék

en: View tags stored in extended attributes
hu: A bővített attribútumokban tárolt címkék megtekintése
