caja-extensions 1.25.0 - en to hy translation catalogue (118 entries)

en: Open as administrator
hy: Բացել որպես կառավարիչ

en: Opens the file with administrator privileges
hy: Ֆայլը բացել ադմինիստրատորի արտոնություններով

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
hy: <big><b>Անհնար է որոշել ծրագրի մեկնարկը: </b></big>
    
    Ձեր ընտրած տարրը չի կարող բացվել ադմինիստրատորի հզորությամբ, որովհետև ճիշտ կիրառումը չի կարող որոշվել։

en: Error: %s
hy: Սխալ. %s

en: Privilege granting extension
hy: Արտոնության տրամադրումը երկարացնել

en: _Resize Images...
hy: _Չափափոխել Նկարներ ...

en: Resize each selected image
hy: Չափափոխել ընտրված յուրաքանչյուր պատկերը

en: Ro_tate Images...
hy: Պտ_տել Պատկերներ...

en: Rotate each selected image
hy: Պտտեցնել  ընտրված յուրաքանչյուր պատկեր

en: Resize Images
hy: Փոփոխել նկարների չափսերը

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Resize
hy: _ Չափը փոխել

en: Select a size:
hy: Ընտրել չափը:

en: pixels
hy: պիքսելներ

en: Scale:
hy: Սանդղակ:

en: percent
hy: Տոկոս

en: Custom size:
hy: Պատվերով չափը:

en: Width:
hy: Լայնություն։

en: Height:
hy: Բարձրություն։

en: Append
hy: Ավելացնել

en: .resized
hy: ․չափափոխված

en: to file title
hy: ֆայլի տիտղոս

en: Resize in place
hy: Չափափոխել տեղում

en: Filename
hy: Ֆայլի անուն

en: Resizing image: %d of %d
hy: Պատկերի չափափոխում։%d %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
hy: <i>Չափափոխում "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական ֆայլի վերջածանցը!

en: Rotate Images
hy: Պտտել Նկարներ

en: _Rotate
hy: _Պտտել

en: Select an angle:
hy: Ընտրել անկյունը

en: Custom angle:
hy: Պատվերով անկյունը:

en: degrees clockwise
hy: աստիճան ժամացույցի սլաքի ուղղությամբ

en: .rotated
hy: ․պտտված

en: Rotate in place
hy: Պտտել տեղում

en: Rotating image: %d of %d
hy: Պտտվող նկար: %d of %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
hy: <i>Պտտում "%s"</i>

en: Image Converter
hy: Նկարի Փոխակերպիչ

en: Rotate and resize images
hy: Պտտել և չափափոխել նկարներ

en: Open in _Terminal
hy: Բացել  _Տերմինալը

en: Open the currently selected folder in a terminal
hy: Բացել ներկայումս ընտրված թղթապանակը տերմինալում

en: Open the currently open folder in a terminal
hy: Բացել ներկայումս բաց թղթապանակը տերմինալում

en: Open _Terminal
hy: Բացել _Տերմինալը

en: Open a terminal
hy: Բացել տերմինալը

en: Close
hy: Փակ

en: Open terminal
hy: Բացել տերմինալը

en: Open terminals from folders
hy: Բացել տերմինալներ թղթապանակներից

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
hy: Արդյոք բացվող տերմինալը աշխատասեղանի վրա բացում է տերմինալ տուն դիրեկտորիայի մեջ

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա բացելով տերմինալ աշխատասեղանի վրա կբացի տերմինալը գլխավոր թղթապանակի մեջ։ Հակառակ դեպքում, այն կարող է բացել է աշխատասեղանի թղթապանակը։ Նշենք, որ այս ստեղնը անտեղի է, եթե աշխատասեղանի թղթապանակը նույնականանում է գլխավոր թղթապանակի հետ։

en: Send to...
hy: Ուղարկել դեպի․․․

en: Send file by mail, instant message...
hy: Ուղարկել ֆայլը փոստով, ակնթարթային հաղորդագրություն...

en: Send files by mail, instant message...
hy: Ուղարկել ֆայլերը փոստով, ակնթարթային հաղորդագրություն...

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
hy: Ակնկալում URI֊ներ կամ ֆայլի անուններ ընդունված, որպես տարբերակ

en: Could not parse command-line options: %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել հրամանային տողի տարբերակները: %s

en: Could not load any plugins.
hy: Չհաջողվեց բեռնել որևէ կոնտակտներ։

en: Please verify your installation
hy: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տեղադրումը

en: Send To
hy: Ուղարկել դեպի

en: Integrates email clients and Pidgin
hy: Ինտեգրվել է էլփոստի հաճախորդներին և Pidgin

en: Send To...
hy: Ուղարկել Դեպի․․․

en: Send _as:
hy: Ուղարկել _որպես:

en: Send t_o:
hy: Ուղարկել դ_եպի:

en: Send _packed in:
hy: Ուղարկել _փաթեթավորված:

en: label
hy: պիտակ

en: Email
hy: Էլփոստ

en: Unable to send file
hy: Անհնար է ուղարկել ֆայլ

en: There is no connection to gajim remote service.
hy: gajim հեռավոր ծառայության կապ չկա։

en: Sending file failed
hy: Ֆայլի ուղարկումը ձախողվեց

en: Recipient is missing.
hy: Ստացողը բացակայում է.

en: Unknown recipient.
hy: Անհայտ հասցեատեր.

en: Instant Message (Gajim)
hy: Ակնթարթային Հաղորդագրություն (Gajim)

en: New CD/DVD
hy: Նոր CD/DVD

en: Existing CD/DVD
hy: Գոյություն ունեցող CD/DVD

en: CD/DVD Creator
hy: CD/DVD Ստեղծող

en: Instant Message (Pidgin)
hy: Ակնթարթային Հաղորդագրություն (Pidgin)

en: Removable disks and shares
hy: Շարժական սկավառակներ և բաժնեմասեր

en: UPnP Media Server
hy: UPnP Մեդիա Սերվեր

en: Share
hy: Մասնաբաժին

en: Allows to quickly share a folder
hy: Թույլ է տալիս արագ կիսել թղթապանակը

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
hy: Caja պետք է ավելացնել որոշ թույլտվություններ ձեր "%s" թղթապանակներին, որպեսզի կիսեք այն

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
hy: "%s" թղթապանակին անհրաժեշտ հետևյալ է լրացուցիչ թույլտվությունները կիսեվելու աշխատանքի համար․
    %s%s%sՑանկանո՞ւմ եք Caja֊ն թղթապանակում ավելացնի այդ թույլտվություններ ինքնաբերաբար։

en:   - read permission by others
hy:  - կարդալ թույլտվություն ուրիշների կողմից

en:   - write permission by others
hy:  - գրել թույլտվություն ուրիշների կողմից

en:   - execute permission by others
hy: - կատարել թույլտվություն մյուսների կողմից

en: Add the permissions automatically
hy: Ավելացնել թույլտվությունները ինքնաբերաբար

en: Could not change the permissions of folder "%s"
hy: Չի հաղոջվում փոխել թղէապանակի թույլտվությունները "%s"

en: Share name is too long
hy: Կիսել անունը չափազանց երկար է

en: The share name cannot be empty
hy: Կիսված անունը չի կարող դատարկ լինել

en: Error while getting share information: %s
hy: Սխալ, մինչ կիսված տեղեկատվության ստանալը: %s

en: Another share has the same name
hy: Մեկ այլ մասնաբաժինը ունի նույն անունը

en: Modify _Share
hy: Փոփոխել _Բաժինը

en: Create _Share
hy: Ստեղծել _Բաժին

en: There was an error while getting the sharing information
hy: Տեղի է ունեցել սխալ, մինչ բաժանվող ինֆորմացիայի ստացումը

en: Folder Sharing
hy: Թղթապանակի Բաժանում

en: Sharing Options
hy: Բաժանման Տարբերակներ

en: Share this Folder
hy: Կիսել այս թղթապանակը

en: Share this _folder
hy: Բաժանել այս _թղթապանակը

en: Share _name:
hy: Բաժանե _անուն․

en: Co_mment:
hy: Մե_կնաբանություն։

en: _Allow others to create and delete files in this folder
hy: _Թույլ տալ, որ մյուսները ստեղծեն և ջնջեն ֆայլեր այս թղթապանակում

en: _Guest access (for people without a user account)
hy: _Հյուրի հնարավորությունները (առանց օգտատիրոջ հաշիվ ունեցող մարդկանց համար)

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: %s %s %s returned with signal %d
hy: %s %s %s վերադարձավ ազդանշանով %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
hy: %s %s %s ձախողվեց անհայտ պատճառներով

en: 'net usershare' returned error %d: %s
hy: 'net usershare' վերադարձված սխալ %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
hy: 'net usershare' վերադարձված սխալ %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
hy: ելքը 'net usershare' անվավեր է UTF-8 կոդավորմանը

en: Failed
hy: Ձախողվեց

en: Samba's testparm returned with signal %d
hy: Samba's testparm վերադաձվել է ազդանշանով %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
hy: Samba's testparm ձախողվեց անհայտ պատճառներով

en: Samba's testparm returned error %d: %s
hy: Samba's testparm  վերադարձված սխալ %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
hy: Samba's testparm վերադարձված սխալ %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
hy: Հնարավոր չէ հեռացնել մասնաբաժինը %s ուղղու համար,  որի ճանապարհը կիսաված չէ

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
hy: Հնարավոր չէ փոխել ուղին գոյություն ունեցող մասնաբաժնի։ Խնդրում ենք հեռացնել հին առաջին մասնաբաժինը և ավելացնել նորը

en: Set as wallpaper
hy: Սահմանել որպես պաստառ

en: Set image as the current wallpaper
hy: Սահմանել պատկերը որպես ներկայիս պաստառ

en: Wallpaper
hy: Պաստառ

en: Allows to quickly set wallpaper
hy: Թույլ է տալիս արագ ստեղծել պաստառ

en: Tags
hy: Թեգ
