caja-extensions 1.25.0 - en to ms translation catalogue (142 entries)

en: Open as administrator
ms: Buka sebagai pentadbir

en: Opens the file with administrator privileges
ms: Membuka fail dengan hak istimewa pentadbir

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
ms: <big><b>Tidak dapat menentukan program untuk dijalankan.</b></big>
    
    Item yang anda pilih tidak boleh dibuka dengan kuasa pentadbir kerana aplikasi yang betul tidak dapat ditentukan.

en: <big><b>Unable to determine the graphical wrapper for su</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the graphical wrapper for su cannot be determined, such as gtksu or beesu.
ms: <big><b>Tidak dapat menentukan pembalut bergrafik untuk su</b></big>
    
    Item yang anda pilih tidak boleh dibuka dengan kuasa pentadbir kerana pembalut bergrafik untuk su tidak dapat ditentukan, seperti gtksu atau beesu.

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Privilege granting extension
ms: Sambungan pemberian kelayakan

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Hak Cipta (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: _Resize Images...
ms: _Saiz Semula Imej...

en: Resize each selected image
ms: Saiz semula setiap imej terpilih

en: Ro_tate Images...
ms: Pu_tar imej...

en: Rotate each selected image
ms: Putar setiap imej dipilih

en: Resize Images
ms: Saiz Semula Imej

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Resize
ms: Sai_z semula

en: Select a size:
ms: Pilih saiz:

en: pixels
ms: piksel

en: Scale:
ms: Skala:

en: percent
ms: peratus

en: Custom size:
ms: Saiz suai:

en: Width:
ms: Lebar:

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Append
ms: Tambah

en: .resized
ms: .disaiz semula

en: to file title
ms: ke tajuk fail

en: Resize in place
ms: Saizkan semula di sini

en: Filename
ms: Nama fail

en: Resizing image: %d of %d
ms: Saizkan imej: %d dari %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
ms: <i>Saizkan "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
ms: Sila masukkan akhiran nama fail yang sah!

en: Rotate Images
ms: Putar Imej

en: _Rotate
ms: _Putar

en: Select an angle:
ms: Pilih sudut:

en: 90° clockwise
ms: 90° ikut jam

en: 90° counter-clockwise
ms: 90° lawan-jam

en: Custom angle:
ms: Sudut suai:

en: degrees clockwise
ms: darjah arah jam

en: Image Rotation
ms: Putaran Imej

en: .rotated
ms: .diputar

en: Rotate in place
ms: Putarkan di sini

en: Rotating image: %d of %d
ms: Putarkan imej: %d dari %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
ms: <i>Memutar "%s"</i>

en: Image Converter
ms: Penukar Imej

en: Rotate and resize images
ms: Putar dan saiz semula imej

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Hak Cipta (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: Open in _Terminal
ms: Buka dalam _Terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
ms: Buka folder yang  dipilih di dalam terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
ms: Buka folder yang dibuka di dalam terminal

en: Open _Terminal
ms: Buka _Terminal

en: Open a terminal
ms: Buka terminal

en: Open at Home if trying to open on desktop
ms: Buka di Rumah jika cuba membuka di atas desktop

en: Terminal application:
ms: Aplikasi terminal:

en: Close
ms: Tutup

en: open-terminal Configuration
ms: Konfigurasi open-terminal

en: Open terminal
ms: Buka terminal

en: Open terminals from folders
ms: Buka terminal dari folder

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
ms: Sama ada membuka terminal pada desktop akan membuka terminal di dalam direktori rumah.

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka membuka terminal di desktop akan membuka satu terminal dalam direktori rumah. Jika tidak, ia akan dibuka dalam direktori desktop. Perhatikan bahawa kekunci ini adalah tidak relevan jika direktori desktop adalah serupa dengan direktori rumah.

en: Send to...
ms: Hantar kepada...

en: Send file by mail, instant message...
ms: Hantar fail melalui mel, mesej segera...

en: Send files by mail, instant message...
ms: Hantar fail melalui mel, mesej segera...

en: Files
ms: Fail

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
ms: Jangkakan URI atau nama fail yang dilulus sebagai pilihan

en: Could not parse command-line options: %s
ms: Tidak dapat hurai pilihan baris-perintah: %s

en: Could not load any plugins.
ms: Tidak dapat muat mana-mana palam.

en: Please verify your installation
ms: Sila sahkan pemasangan anda

en: Send To
ms: Hantar Kepada

en: Integrates email clients and Pidgin
ms: Sepadukan klien emel dan Pidgin

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2004 Roberto Majadas
    Hak Cipta (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: Last plugin used to send
ms: Palam diguna terakhir yang dihantar

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
ms: Digunakan untuk simpan palam yang guna fail kali terakhir dihantar menggunakan caja-sendto.

en: Last type of archive used
ms: Jenis arkib terakhir digunakan

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
ms: Digunakan untuk simpan jenis arkib yang guna fail kali terakhir (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
ms: Hantar Ke...

en: Send
ms: Hantar

en: Send _as:
ms: Hantar _sebagai:

en: Send t_o:
ms: Hantar k_e:

en: Destination
ms: Destinasi

en: Send _packed in:
ms: Hantar _dalam paket:

en: Compression
ms: Pemampatan

en: Email
ms: Emel

en: Unable to send file
ms: Tidak boleh hantar fail

en: There is no connection to gajim remote service.
ms: Tiada sambungan ke perkhidmatan jauh gajim.

en: Sending file failed
ms: Penghantaran fail gagal

en: Recipient is missing.
ms: Penerima tiada.

en: Unknown recipient.
ms: Penerima tidak diketahui.

en: Instant Message (Gajim)
ms: Mesej Segera (Gajim)

en: New CD/DVD
ms: CD/DVD Baru

en: Existing CD/DVD
ms: CD/DVD Sedia ada

en: CD/DVD Creator
ms: Pencipta CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
ms: Mesej Segera (Pidgin)

en: Removable disks and shares
ms: Cakera boleh tanggal dan perkongsian

en: UPnP Media Server
ms: Pelayan Media UPnP

en: Share
ms: Kongsi

en: Allows to quickly share a folder
ms: Membolehkan perkongsian pantas folder

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2005 Ethium, Inc.
    Hak Cipta (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ms: Caja perlu tambah beberapa keizinan ke dalam folder "%s" anda supaya dapat dikongsi

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
ms: Folder "%s" perlukan keizinan tambahan berikut supaya perkongsian berjaya:
    %s%s%sAnda mahu Caja menambah keizinan ini ke folder secara automatik?

en:   - read permission by others
ms: - keizinan baca oleh orang lain

en:   - write permission by others
ms: - keizinan tulis oleh orang lain

en:   - execute permission by others
ms: - keizinan lakukan oleh orang lain

en: Add the permissions automatically
ms: Tambah keizinan secara automatik

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ms: Tidak dapat ubah keizinan bagi folder "%s"

en: Share name is too long
ms: Nama kongsi terlalu panjang

en: The share name cannot be empty
ms: Nama kongsi tidak boleh kosong

en: Error while getting share information: %s
ms: RaLat semasa mendapatkan maklumat kongsi: %s

en: Another share has the same name
ms: Pekongsian lain telah mempunyai nama yang serupa

en: Modify _Share
ms: Ubahsuai Pe_rkongsian

en: Create _Share
ms: Cipta Pe_rkongsian

en: There was an error while getting the sharing information
ms: Terdapat ralat semasa mendapatkan maklumat perkongsian

en: Folder Sharing
ms: Perkongsian folder

en: Sharing Options
ms: Pilihan Perkongsian

en: Share this Folder
ms: Kongsi Folder ini

en: Share this _folder
ms: Kongsi _folder ini

en: Share _name:
ms: _Nama kongsi:

en: Co_mment:
ms: _Ulasan:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ms: _Benarkan orang lain cipta dan padam fail didalam folder ini

en: _Guest access (for people without a user account)
ms: Capaian _tetamu (untuk individu tanpa akaun pengguna)

en: _Save
ms: _Simpan

en: %s %s %s returned with signal %d
ms: %s %s %s dikembalikan dengan isyarat %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ms: %s %s %s gagal atas sebab tidak diketahui

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ms: 'net usershare' kembalikan ralat %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ms: 'net usershare' kembalikan ralat %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ms: output 'net usershare' bukanlah pengekodan UTF-8 yang sah

en: Failed
ms: Gagal

en: Samba's testparm returned with signal %d
ms: testparm  Samba kembalikan dengan isyarat %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ms: testparm  Samba gagal atas sebab yang tidak diketahui

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ms: testparm  Samba kembalikan ralat %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ms: testparm  Samba kembalikan ralat %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ms: Tidak dapat buang perkongsian untuk laluan %s: laluan tersebut tidak boleh dikongsi

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ms: Tidak dapat ubah laluan bagi perkongsian sedia ada; sila buang perkongsian lama dahulu dan tambah yang baharu

en: Set as wallpaper
ms: Tetapkan sebagai kertas dinding

en: Set image as the current wallpaper
ms: Tetapkan imej sebagai kertas dinding semasa

en: Wallpaper
ms: Kertas dinding

en: Allows to quickly set wallpaper
ms: Benarkan untuk tetapkan kertas dinding secara pantas

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE

en: Tags
ms: Tag

en: Tags stored in extended attributes
ms: Tag disimpan dalam atribut lanjutan

en: xattr Tags
ms: Tag xattr

en: View tags stored in extended attributes
ms: Lihat tag tersimpan dalam atribut lanjutan

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Hak Cipta (C) 2015-2021 Pembangun MATE
