caja-extensions 1.25.0 - en to nb translation catalogue (142 entries)

en: Open as administrator
nb: Åpne som administrator

en: Opens the file with administrator privileges
nb: Åpne filen med administratorrettigheter

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
nb: <big><b>Kunne ikke fastsette hvilket program som skal kjøres..</b></big>
    Elementet du valgte kan ikke åpnes med administratorrettigheter fordi det rette programmet ikke kunne fastsettes.

en: <big><b>Unable to determine the graphical wrapper for su</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the graphical wrapper for su cannot be determined, such as gtksu or beesu.
nb: <big><b>Kan ikke fastslå grafisk grensesnitt for su</b></big>
    
    
    Valgt element kan ikke åpnes med administratorrettigheter fordi grafisk grensesnitt for su ikke kan fastslås – f.eks. gtksu eller beesu.

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Privilege granting extension
nb: Utvidelse som gir rettighetsforhøyning

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Opphavsrett © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: _Resize Images...
nb: _Endre størrelse på bilder …

en: Resize each selected image
nb: Endre størrelse på hvert valgte bilde

en: Ro_tate Images...
nb: Ro_ter bilder …

en: Rotate each selected image
nb: Roter alle valgte bilder

en: Resize Images
nb: Endre bildestørrelser

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Resize
nb: _Endre størrelse

en: Select a size:
nb: Velg størrelse:

en: pixels
nb: piksler

en: Scale:
nb: Skala:

en: percent
nb: prosent

en: Custom size:
nb: Tilpasset størrelse:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Image Size
nb: Bildestørrelse

en: Append
nb: Legg til

en: .resized
nb: .endret_størrelse

en: to file title
nb: til filnavn

en: Resize in place
nb: Størrelsesendring uten plasseringsendring

en: Filename
nb: Filnavn

en: Resizing image: %d of %d
nb: Endrer billedstørrelse: %d av %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
nb: <i>Endrer størrelse på «%s»</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
nb: Tast inn en gyldig filnavnsendelse!

en: Rotate Images
nb: Roter bilder

en: _Rotate
nb: _Roter

en: Select an angle:
nb: Velg en vinkel:

en: 90° clockwise
nb: 90° med klokka

en: 90° counter-clockwise
nb: 90° mot klokka

en: Custom angle:
nb: Tilpasset vinkel:

en: degrees clockwise
nb: grader med klokka

en: Image Rotation
nb: Bilderotering

en: .rotated
nb: .rotert

en: Rotate in place
nb: Rotering om egen akse

en: Rotating image: %d of %d
nb: Roterer bilde: %d av %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
nb: <i>Roterer «%s»</i>

en: Image Converter
nb: Bildekonverteringsprogram

en: Rotate and resize images
nb: Roter og endre størrelse på bilder

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004-2005 Jürg Billeter
    Opphavsrett © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Open in _Terminal
nb: Åpne i _terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
nb: Åpne valgt mappe i en terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
nb: Åpne denne mappen i et terminalvindu

en: Open _Terminal
nb: Åpne _terminal

en: Open a terminal
nb: Åpne en terminal

en: Open at Home if trying to open on desktop
nb: Åpne fra «Hjem» hvis du forsøker å åpne på skrivebordet

en: Terminal application:
nb: Terminalprogram:

en: Close
nb: Lukk

en: open-terminal Configuration
nb: Oppsett av open-terminal

en: Open terminal
nb: Åpne terminal

en: Open terminals from folders
nb: Åpne terminaler fra mapper

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrtt © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
nb: Hvorvidt åpning av en terminal på skrivebordet åpner en terminal i hjemmemappen

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
nb: Hvis satt til sann, vil åpning av en terminal på skrivebordet åpne en terminal i hjemmemappen. I annet fall vil den bli åpnet i skrivebordsmappen. Merk at denne nøkkelen er irrelevant hvis skrivebordsmappen er den samme som hjemmemappen.

en: Send to...
nb: Send til …

en: Send file by mail, instant message...
nb: Send fil med e-post, lynmelding …

en: Send files by mail, instant message...
nb: Send filer med e-post, lynmelding …

en: Files
nb: Filer

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
nb: Forventer URI-er eller filnavn som alternativer

en: Could not parse command-line options: %s
nb: Kunne ikke fortolke kommandolinjevalg: %s

en: Could not load any plugins.
nb: Kunne ikke laste inn noen programtillegg.

en: Please verify your installation
nb: Sjekk innstallasjonen din

en: Send To
nb: Send til

en: Integrates email clients and Pidgin
nb: Integrerer e-postklienter og Pidgin

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004 Roberto Majadas
    Opphavsrett © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Last plugin used to send
nb: Siste tillegg som ble brukt til å sende med

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
nb: Brukes til å lagre hvilket tillegg som ble brukt forrige gang filer ble sendt med caja-sendto.

en: Last type of archive used
nb: Siste type arkiv som ble brukt

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
nb: Brukes til å lagre hvilken type arkiv som ble brukt forrige gang (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
nb: Send til …

en: Send _as:
nb: Send _som:

en: Send t_o:
nb: Send t_il:

en: Destination
nb: Mål

en: Send _packed in:
nb: Send _pakket i:

en: Compression
nb: Komprimering

en: label
nb: etikett

en: Email
nb: E-post

en: Unable to send file
nb: Kan ikke sende fil

en: There is no connection to gajim remote service.
nb: Ingen tilkobling til gajim-tjenesten finnes.

en: Sending file failed
nb: Forsendelse av fil mislyktes

en: Recipient is missing.
nb: Mangler mottaker.

en: Unknown recipient.
nb: Ukjent mottaker

en: Instant Message (Gajim)
nb: Lynmelding (Gajim)

en: New CD/DVD
nb: Ny CD/DVD

en: Existing CD/DVD
nb: Eksisterende CD/DVD

en: CD/DVD Creator
nb: Skriv til CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
nb: Lynmelding (Pidgin)

en: Removable disks and shares
nb: Flyttbare disker og delingsmapper

en: UPnP Media Server
nb: UPnP-mediatjener

en: Share
nb: Del

en: Allows to quickly share a folder
nb: Tillater rask deling av en mappe

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2005 Ethium, Inc.
    Opphavsrett © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
nb: Caja må legge til noen rettigheter til mappen «%s» for å kunne dele den

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
nb: Mappen «%s» trenger følgende ekstra rettigheter for at deling skal fungere:
    %s%s%sØnsker du at Caja endrer disse rettighetene for mappa automatisk?

en:   - read permission by others
nb: - leserettigheter for andre

en:   - write permission by others
nb: - skriverettigheter for andre

en:   - execute permission by others
nb: - rettighet til å kjøre av andre

en: Add the permissions automatically
nb: Legg til rettigheter automatisk

en: Could not change the permissions of folder "%s"
nb: Klarte ikke endre rettigheter for mappen «%s»

en: Share name is too long
nb: Delingsnavnet er for langt

en: The share name cannot be empty
nb: Delingsnavnet kan ikke stå tomt

en: Error while getting share information: %s
nb: Feil under innhenting av delingsinformasjon: %s

en: Another share has the same name
nb: En annen delingsressurs (lager) har samme navn

en: Modify _Share
nb: Endre _delingsområde

en: Create _Share
nb: Opprett _delingsressurs

en: There was an error while getting the sharing information
nb: Det oppsto en feil under innhenting av delingsinformasjon

en: Folder Sharing
nb: Mappedeling

en: Sharing Options
nb: Delingsvalg

en: Share this Folder
nb: Del denne mappen

en: Share this _folder
nb: Del denne _mappen

en: Share _name:
nb: Delings_navn:

en: Co_mment:
nb: Ko_mmentar:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
nb: _Tillat andre å opprette og slette filer i denne mappa

en: _Guest access (for people without a user account)
nb: _Gjesteadgang (for folk uten brukerkonto)

en: _Save
nb: _Lagre

en: %s %s %s returned with signal %d
nb: %s %s %s returnerte med signal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
nb: %s %s %s mislyktes av ukjent årsak

en: 'net usershare' returned error %d: %s
nb: 'net usershare' returnerte med feilen %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
nb: 'net usershare' returnerte en feil %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
nb: resultatet av 'net usershare' er ikke i gyldig UTF-8-koding

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Samba's testparm returned with signal %d
nb: Sambas testparm returnerte med signalet %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
nb: Sambas testparm mislyktes av ukjent årsak

en: Samba's testparm returned error %d: %s
nb: Sambas testparm returnerte en feil %d:%s

en: Samba's testparm returned error %d
nb: Sambas testparm returnerte en feil %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
nb: Kan ikke fjerne delingsområdet for stien %s: stien er ikke delt

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
nb: Kan ikke endre stien til eksisterende delingsområde; fjern det gamle delingsområdet først og legg til ett nytt.

en: Set as wallpaper
nb: Bruk som bakgrunnsbilde

en: Set image as the current wallpaper
nb: Bruk bilde som nåværende bakgrunnsbilde

en: Wallpaper
nb: Bakgrunnsbilde

en: Allows to quickly set wallpaper
nb: Tillater hurtigvalg av bakgrunnsbilde

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Tags
nb: Merkelapper

en: Tags stored in extended attributes
nb: Merkelapper lagret i utvidede attributter

en: xattr Tags
nb: xattr-merkelapper

en: View tags stored in extended attributes
nb: Vis merkelapper lagret i utvidede attributter

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2016 Felipe Barriga Richards
    Opphavsrett © 2017-2021 MATE-utviklerne
