caja-extensions 1.25.0 - en to oc translation catalogue (120 entries)

en: Open as administrator
oc: Dobrir coma administrator

en: Opens the file with administrator privileges
oc: Dobrís lo fichièr amb los privilègis administrator

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Privilege granting extension
oc: Extension d’acòrd de privilègis

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: _Resize Images...
oc: _Retalhar imatges...

en: Resize each selected image
oc: Redimensionar cada imatge seleccionat

en: Ro_tate Images...
oc: Ro_tacion imatge...

en: Rotate each selected image
oc: Virar cada imatge seleccionat

en: Resize Images
oc: Retalhar imatges

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Resize
oc: _Redimensionar

en: Select a size:
oc: Seleccionar una talha :

en: pixels
oc: pixèls

en: Scale:
oc: Escala :

en: percent
oc: percentatge

en: Custom size:
oc: Talha personalizada :

en: Width:
oc: Largor :

en: Height:
oc: Nautor :

en: Image Size
oc: Talha de l’imatge

en: Append
oc: Ajustar

en: .resized
oc: .retalhat

en: to file title
oc: al títol del fichièr

en: Resize in place
oc: Retalhar a la plaça

en: Filename
oc: Nom de fichièr

en: Resizing image: %d of %d
oc: Redimencion de l’imatge : %d sus %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
oc: <i>Redimencion de « %s »</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
oc: Mercés de picar un sufixe de nom de fichièr valid !

en: Rotate Images
oc: Pivotar los imatges

en: _Rotate
oc: _Pivotar

en: Select an angle:
oc: Seleccionar un angle :

en: 90° clockwise
oc: Rotacion 90° sens orari

en: 90° counter-clockwise
oc: Rotacion 90° sens anti-orari

en: Custom angle:
oc: Angle personalizat :

en: degrees clockwise
oc: gras dins lo sens de las agulhas d'un relòtge

en: Image Rotation
oc: Rotacion d'imatge

en: .rotated
oc: .virat

en: Rotate in place
oc: Pivotar sus plaça

en: Rotating image: %d of %d
oc: Redimencion de l’imatge : %d sus %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
oc: <i>Rotacion de « %s »</i>

en: Image Converter
oc: Convertidor d'imatges

en: Rotate and resize images
oc: Pivotar e retalhar los imatges

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Open in _Terminal
oc: Dobrir dins un _Terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
oc: Dobrir lo repertòri seleccionat dins un terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
oc: Dobrir lo repertòri dobèrt dins un terminal

en: Open _Terminal
oc: Dobrir un _terminal

en: Open a terminal
oc: Dobrir un terminal

en: Open at Home if trying to open on desktop
oc: Dobrir lo Repertòri personal s’òm ensaja de dobrir lo burèu

en: Terminal application:
oc: Aplicacion de terminal :

en: Close
oc: Tampar

en: open-terminal Configuration
oc: Configuracion de dobrir dins un terminal

en: Open terminal
oc: Dobrir un terminal

en: Open terminals from folders
oc: Dobrir lo terminal dels dossièrs estant

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Send to...
oc: Mandar a...

en: Send file by mail, instant message...
oc: Enviar lo fichièr per corrièl, messatge instantanèu...

en: Send files by mail, instant message...
oc: Enviar los fichièrs per corriel, messatge instantanèu...

en: Files
oc: Fichièrs

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
oc: Las opcions esperadas son d'URI o de noms de fichièrs

en: Could not parse command-line options: %s
oc: Impossible d'analizar las opcions de la linha de comandas : %s

en: Could not load any plugins.
oc: Impossible de cargar d'ajuston.

en: Please verify your installation
oc: Verificatz vòstra installacion

en: Send To
oc: Mandar a

en: Integrates email clients and Pidgin
oc: Intègra los clients email e Pidgin

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Last plugin used to send
oc: Darrièra extension utilizada per enviar

en: Last type of archive used
oc: Darrièr tipe d’archiu utilizat

en: Send To...
oc: Mandar a...

en: Send
oc: Mandar

en: Send _as:
oc: Enviar _coma :

en: Send t_o:
oc: Mandar _a :

en: Destination
oc: Destinacion

en: Send _packed in:
oc: Mandar una còpia _compressada dins :

en: label
oc: etiqueta

en: Email
oc: Adreça electronica

en: Unable to send file
oc: Impossible d'enviar lo fichièr

en: There is no connection to gajim remote service.
oc: I a pas de connexion al servici distant gajim.

en: Sending file failed
oc: Lo mandadís de fichièr a pas capitat

en: Recipient is missing.
oc: Manca lo destinatari.

en: Unknown recipient.
oc: Destinatari desconegut.

en: Instant Message (Gajim)
oc: Messatge instantanèu (Gajim)

en: New CD/DVD
oc: CD/DVD novèl

en: Existing CD/DVD
oc: CD/DVD existent

en: CD/DVD Creator
oc: Creator de CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
oc: Messatge instantanèu (Pidgin)

en: Removable disks and shares
oc: Partiments e disques amovibles

en: UPnP Media Server
oc: Servidor mèdia UPnP

en: Share
oc: Partejar

en: Allows to quickly share a folder
oc: Permet de partejar un repertòri rapidament

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
oc: Caja requerís unas permissions sus dossièr « %s » per poder lo partejar

en:   - read permission by others
oc:   - permission de lectura pels autres

en:   - write permission by others
oc:   - permission d’escritura pels autres

en:   - execute permission by others
oc:   - permission d’execucion pels autres

en: Add the permissions automatically
oc: Apondre las permissions automaticament

en: Could not change the permissions of folder "%s"
oc: Impossible de modificar las autorizacion del repertòri « %s »

en: Share name is too long
oc: Lo nom del partatge es tròp long

en: The share name cannot be empty
oc: Lo nom del partatge pòt pas èsser void

en: Error while getting share information: %s
oc: Error en obtenent las informacions del partiment : %s

en: Another share has the same name
oc: Un autre partiment a lo meteis nom

en: Modify _Share
oc: Modificar _un partatge

en: Create _Share
oc: Crear un _partatge

en: There was an error while getting the sharing information
oc: Una error s’es producha en obtenent las informacions de partiment

en: Folder Sharing
oc: Partatge de repertòris

en: Sharing Options
oc: Opcions de partatge

en: Share this Folder
oc: Partejar aqueste repertòri

en: Share this _folder
oc: Partejar aqueste _repertòri

en: Share _name:
oc: No_m de partatge :

en: Co_mment:
oc: Co_mentari :

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Failed
oc: fracassat

en: Set as wallpaper
oc: Definir coma rèireplan

en: Set image as the current wallpaper
oc: Definir coma rèireplan actual

en: Wallpaper
oc: Rèireplan

en: Allows to quickly set wallpaper
oc: Permetre de definir rapidament un rèireplan

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Tags
oc: Etiquetas

en: xattr Tags
oc: Etiquetas xattr

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
oc: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 Los desvolopaires de MATE
