caja-extensions 1.25.0 - en to ro translation catalogue (130 entries)

en: Open as administrator
ro: Deschide ca administrator

en: Opens the file with administrator privileges
ro: Deschide fișierul cu privilegii de administrator

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
ro: <big><b>Nu se poate determina programul pentru rulare.</b></big>
    
    Elementul selectat nu poate fi deschis cu privilegii de administrator deoarece aplicația corectă nu poate fi determinată.

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Privilege granting extension
ro: Extensie de acordare privilegii

en: _Resize Images...
ro: _Redimensionare imagini...

en: Resize each selected image
ro: Redimensionează fiecare imagine selectată

en: Ro_tate Images...
ro: Ro_tire imagini...

en: Rotate each selected image
ro: Rotește fiecare imagine selectată

en: Resize Images
ro: Redimensionează imaginile

en: _Cancel
ro: _Renunță

en: _Resize
ro: _Redimensionează

en: Select a size:
ro: Selectați o dimensiune:

en: pixels
ro: pixeli

en: Scale:
ro: Scală:

en: percent
ro: procent

en: Custom size:
ro: Dimensiune personalizată:

en: Width:
ro: Lățime:

en: Height:
ro: Înălțime:

en: Image Size
ro: Dimensiune imagine

en: Append
ro: Adaugă

en: .resized
ro: .redimensionat

en: to file title
ro: la titlul fișierului

en: Resize in place
ro: Redimensionează în loc

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Resizing image: %d of %d
ro: Redimensionare imagine: %d din %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
ro: <i>Redimensionare "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
ro: Va rugăm să introduceți un sufix valid în numele fișierului!

en: Rotate Images
ro: Rotește imaginile

en: _Rotate
ro: _Rotește

en: Select an angle:
ro: Selectați un unghi:

en: 90° clockwise
ro: 90° în sensul acelor de ceasornic

en: 90° counter-clockwise
ro: 90° în sensul opus acelor de ceasornic

en: Custom angle:
ro: Unghi personalizat:

en: degrees clockwise
ro: grade in sens orar

en: .rotated
ro: .rotit

en: Rotate in place
ro: Rotește în loc

en: Rotating image: %d of %d
ro: Rotesc imaginea: %d din %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
ro: <i>Se rotește „%s”</i>

en: Image Converter
ro: Convertor imagini

en: Rotate and resize images
ro: Rotește și redimensionează imagini

en: Open in _Terminal
ro: Deschide în _terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
ro: Deschide dosarul momentan selectat într-un terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
ro: Deschide dosarul momentan deschis într-un terminal

en: Open _Terminal
ro: Deschide _terminal

en: Open a terminal
ro: Deschide un terminal

en: Terminal application:
ro: Aplicație terminal:

en: Close
ro: Închide

en: Open terminal
ro: Deschide terminal

en: Open terminals from folders
ro: Deschide terminale din dosare

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
ro: Dacă deschiderea unui terminal pe desktop deschide un terminal în dosarul personal

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
ro: Dacă este definit ca „true”, atunci deschiderea unui terminal pe desktop va deschide un terminal în dosarul „Acasă”. Altfel, va fi deschis în dosarul „Desktop”. Rețineți că această tastă este irelevantă dacă dosarul „Desktop” este identic cu dosarul „Acasă”.

en: Send to...
ro: Trimite la...

en: Send file by mail, instant message...
ro: Trimite fișierul prin mail, mesagerie instantă...

en: Send files by mail, instant message...
ro: Trimitere fișiere prin poștă electronică, mesagerie instantanee...

en: Files
ro: Fișiere

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
ro: Așteaptă ca URI-urile sau numele fișierelor să fie trimise ca opțiuni

en: Could not parse command-line options: %s
ro: Nu s-au putut parsa optiunile de consola: %s

en: Could not load any plugins.
ro: Nu s-a putut încărca niciun modul

en: Please verify your installation
ro: Va rugăm să verificați instalarea

en: Send To
ro: Trimite Catre

en: Integrates email clients and Pidgin
ro: Integrează clienții de poștă electronică și Pidgin

en: Last plugin used to send
ro: Ultimul modul folosit pentru trimitere

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
ro: Folosit pentru a stoca care modul a fost folosit ultima dată când au fost trimise fișiere utilizând caja-sendto.

en: Last type of archive used
ro: Ultimul tip de arhivă folosită

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
ro: Utilizată pentru a stoca ce tip de arhivă a fost folosită ultima dată (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
ro: Trimitere către...

en: Send
ro: Trimite

en: Send _as:
ro: Trimite _ca:

en: Send t_o:
ro: Trimite căt_re:

en: Destination
ro: Destinație

en: Send _packed in:
ro: Trimite îm_pachetat în:

en: Compression
ro: Comprimare

en: label
ro: etichetă

en: Unable to send file
ro: Nu s-a putut trimite fișierul

en: There is no connection to gajim remote service.
ro: Nu exista o conexiune pentru obtinerea serviciului remote

en: Sending file failed
ro: Trimiterea fișierului a eșuat

en: Recipient is missing.
ro: Destinatarul lipsește.

en: Unknown recipient.
ro: Destinatar necunoscut.

en: Instant Message (Gajim)
ro: Mesaj instant. (Pidgin)

en: New CD/DVD
ro: CD/DVD nou

en: Existing CD/DVD
ro: CD/DVD existent

en: CD/DVD Creator
ro: Creator CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
ro: Mesaj instant (Pidgin)

en: Removable disks and shares
ro: Partajări și discuri amovibile

en: UPnP Media Server
ro: Servitor media UPnP

en: Share
ro: Partajează

en: Allows to quickly share a folder
ro: Permite partajarea rapidă a unui dosar

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ro: Caja trebuie să adauge unele permisiuni la dosarul „%s” pentru a-l putea partaja

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
ro: Dosarul „%s” are nevoie de următoare permisini în plus pentru ca partajarea să funcționeze:
    %s%s%s Doriți ca programul Caja să adauge automat aceste permisiuni la dosar?

en:   - read permission by others
ro:   - permisiune citire pentru alții

en:   - write permission by others
ro:   - permisiune scriere pentru alții

en:   - execute permission by others
ro:   - permisiune execuție pentru alții

en: Add the permissions automatically
ro: Daugă permisiunile automat

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ro: Nu au putut fi modificate permisiunile dosarului „%s”

en: Share name is too long
ro: Numele partajării este prea lung

en: The share name cannot be empty
ro: Numele partajării nu poate fi gol

en: Error while getting share information: %s
ro: Eroare la obținerea informațiilor partajării: %s

en: Another share has the same name
ro: O altă partajare are același nume

en: Modify _Share
ro: Modificare _Partajare

en: Create _Share
ro: Creare _Partajare

en: There was an error while getting the sharing information
ro: S-a produs o eroare la obținerea informațiilor partajării

en: Folder Sharing
ro: Partajare dosar

en: Sharing Options
ro: Opțiuni de partajare

en: Share this Folder
ro: Partajează acest dosar

en: Share this _folder
ro: Partajează _acest dosar

en: Share _name:
ro: _Nume partajare:

en: Co_mment:
ro: Co_mentariu:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ro: _Permite altora să creeze și să șteargă fișiere în acest dosar

en: _Guest access (for people without a user account)
ro: Acces _vizitator (pentru oameni fără un cont de utilizator)

en: _Save
ro: _Salvează

en: %s %s %s returned with signal %d
ro: %s %s %s a revenit cu semnalul %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ro: %s %s %s a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ro: „net usershare” a întors eroarea %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ro: „net usershare” a întors eroarea %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ro: ieșirea de la 'net usershare' nu are o codare UTF-8 validă

en: Failed
ro: Eșuat

en: Samba's testparm returned with signal %d
ro: Programul testparm al lui Samba s-a întors cu semnalul %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ro: Programul testparm al lui Samba a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ro: Programul testparm al lui Samba a întors eroarea %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ro: Programul testparm al lui Samba a întors eroarea %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ro: Partajarea nu poate fi eliminată pentru calea %s: acea cale nu este partajată

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ro: Nu se poate schimba calea unei partajări existente; vă rugăm să eliminați vechea partajare prima dată și apoi să adăugați una nouă

en: Set as wallpaper
ro: Stabilește ca tapet

en: Set image as the current wallpaper
ro: Stabilește imaginea ca tapet actual

en: Wallpaper
ro: Tapet

en: Allows to quickly set wallpaper
ro: Permite stabilirea rapidă a tapetului

en: Tags
ro: Etichete

en: xattr Tags
ro: Etichete xattr

en: View tags stored in extended attributes
ro: Arată etichetele stocate în atributele extinse
