caja-extensions 1.25.0 - en to sq translation catalogue (32 entries)

en: Open as administrator
sq: Hap si administrator

en: Opens the file with administrator privileges
sq: Hap skedarin me të privilegjet e administratorit

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: _Resize Images...
sq: _Ndrysho Imazhin

en: Ro_tate Images...
sq: Rro_tullo imazhet...

en: Resize Images
sq: ndrysho Imazhin

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Resize
sq: _Ripërmaso

en: Select a size:
sq: Zgjidh një madhësi:

en: percent
sq: përqindje

en: Width:
sq: Gjerësia:

en: Height:
sq: Lartësia:

en: Resize in place
sq: Ndrysho në vend

en: Filename
sq: Emri i dokumentit

en: _Rotate
sq: _Rrotullo

en: Select an angle:
sq: Zgjidhni një kënd:

en: Open the currently selected folder in a terminal
sq: Hap skedarin e përzgjedhur aktualisht në një terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
sq: Hapni dosje aktualisht të hapur në një terminal

en: Open _Terminal
sq: Hap _Terminalin

en: Open a terminal
sq: Hap një terminal

en: Close
sq: Mbyll

en: Open terminal
sq: Hap terminal

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
sq: Nëse hap një terminal në desktop hap një terminal në listen e home

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
sq: Nëse vendoset tek e vërtetë, atëherë duke hapur një terminal në desktop do të hapet një terminal në kartelën shpia. Përndryshe, ajo do të hapet në kartelën desktop. Vini re se ky kyç është i parëndësishem nëse Lista desktop është identike me kartelën shpia.

en: Send file by mail, instant message...
sq: Dërgo file me postë, mesazh çasti...

en: Send files by mail, instant message...
sq: Dërgo file-t me postë, mesazh çasti...

en: Files
sq: File

en: Send To...
sq: Dërgo tek...

en: label
sq: Etiketa

en: Co_mment:
sq: Ko_menti:

en: _Save
sq: _Ruaj

en: Failed
sq: Dështoi
