caja-extensions 1.25.0 - en to sr translation catalogue (142 entries)

en: Open as administrator
sr: Отвори као администратор

en: Opens the file with administrator privileges
sr: Отворите датотеку са овлашћењима администратора

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
sr: <big><b>Не могу да одредим програм за покретање</b></big>
    
    Ставка коју сте изабрали не може бити отворена са администраторским овлашћењима зато што одговарајући програм не може бити одређен.

en: <big><b>Unable to determine the graphical wrapper for su</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the graphical wrapper for su cannot be determined, such as gtksu or beesu.
sr: <big><b>Не могу да одредим графички омотач за „su“</b></big>
    
    Ставка коју сте изабрали не може бити отворена са администраторским овлашћењима зато што графички омотач за „su“ не може бити одређен, као што је „gtksu“ или „beesu“.

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Gksu
sr: Гксу

en: Privilege granting extension
sr: Проширење које обезбеђује овлашћења

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002-2005 Густаво Норона Силва
    Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: _Resize Images...
sr: _Промени величину слика...

en: Resize each selected image
sr: Промените величину сваке изабране слике

en: Ro_tate Images...
sr: _Окрени слике...

en: Rotate each selected image
sr: Окрените сваку изабрану слику

en: Resize Images
sr: Промените величину сликама

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: Select a size:
sr: Изаберите величину:

en: pixels
sr: тачкица

en: Scale:
sr: Размера:

en: percent
sr: процената

en: Custom size:
sr: Произвољна величина:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Append
sr: Додај

en: to file title
sr: на назив датотеке

en: Resize in place
sr: Промените величину на месту

en: Filename
sr: Датотека

en: Resizing image: %d of %d
sr: Мењам величину слике: %d од %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
sr: <i>Мењам величину „%s“</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
sr: Унесите исправан суфикс назива датотеке!

en: Rotate Images
sr: Окрените слике

en: _Rotate
sr: _Окрени

en: Select an angle:
sr: Изаберите угао:

en: 90° clockwise
sr: 90° на десно

en: 90° counter-clockwise
sr: 90° на лево

en: Custom angle:
sr: Произвољни угао:

en: degrees clockwise
sr: степена у смеру казаљке на сату

en: Image Rotation
sr: Обртање слике

en: Rotate in place
sr: Окрените на месту

en: Rotating image: %d of %d
sr: Окрећем слику: %d од %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
sr: <i>Окрећем „%s“</i>

en: Image Converter
sr: Претварач слика

en: Rotate and resize images
sr: Окрените и промените величину сликама

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004-2005 Јирг Билетер
    Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Open in _Terminal
sr: Отвори у _терминалу

en: Open the currently selected folder in a terminal
sr: Отворите тренутно изабрану фасциклу у терминалу

en: Open the currently open folder in a terminal
sr: Отворите тренутно отворену фасциклу у терминалу

en: Open _Terminal
sr: Отвори _терминал

en: Open a terminal
sr: Отворите терминал

en: Open at Home if trying to open on desktop
sr: Отвори у Личној фасцикли ако се покуша отварање на радној површи

en: Terminal application:
sr: Програм терминала:

en: Close
sr: Затвори

en: open-terminal Configuration
sr: Подешавање за „open-terminal“

en: Open terminal
sr: Отворите терминал

en: Open terminals from folders
sr: Отворите терминале из фасцикли

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004-2005 Задужбина слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
sr: Да ли отварање терминала на радној површи отвара терминал у личном директоријуму

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
sr: Уколико је изабрано, отварање терминала са радне површи ће отворити терминал у личном директоријуму. У супротном, биће отворен у директоријуму радне површи. Знајте да је овај кључ небитан ако је директоријум радне површи исти као и лични директоријум.

en: Send to...
sr: Пошаљи...

en: Send file by mail, instant message...
sr: Пошаљи датотеку ел. поштом, брзом поруком...

en: Send files by mail, instant message...
sr: Пошаљите датотеке ел. поштом, брзим порукама...

en: Files
sr: Датотеке

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
sr: Очекујем да путање или називи датотека буду прослеђени као опције

en: Could not parse command-line options: %s
sr: Не могу да обрадим опције линије наредби: %s

en: Could not load any plugins.
sr: Не могу да учитам ниједан прикључак.

en: Please verify your installation
sr: Проверите вашу инсталацију

en: Send To
sr: Пошаљи

en: Integrates email clients and Pidgin
sr: Обједињује програме ел. поште и Голупка

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004 Роберто Махадас
    Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Last plugin used to send
sr: Последњи прикључак коришћен за слање

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
sr: Који прикључак је био коришћен последњи пут за слање датотека помоћу „caja-sendto“.

en: Last type of archive used
sr: Последња коришћена врста архиве

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
sr: Која врста архиве је била коришћена последњи пут (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
sr: Пошаљи...

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send _as:
sr: Пошаљи _као:

en: Send t_o:
sr: Пошаљи _на:

en: Destination
sr: Одредиште

en: Send _packed in:
sr: Пошаљи _запаковано у:

en: Compression
sr: Сажимање

en: label
sr: натпис

en: Email
sr: Ел. пошти

en: Unable to send file
sr: Не могу да пошаљем датотеку

en: There is no connection to gajim remote service.
sr: Не постоји веза са удаљеном услугом гајима.

en: Sending file failed
sr: Слање датотеке није успело

en: Recipient is missing.
sr: Недостаје прималац.

en: Unknown recipient.
sr: Непознат прималац.

en: Instant Message (Gajim)
sr: Брза порука (Гајим)

en: New CD/DVD
sr: Нови ЦД/ДВД

en: Existing CD/DVD
sr: Постојећи ЦД/ДВД

en: CD/DVD Creator
sr: ЦД/ДВД Творац

en: Instant Message (Pidgin)
sr: Брзе поруке (Голупко)

en: Removable disks and shares
sr: Уклоњиви дискови и дељења

en: UPnP Media Server
sr: УПнП медијски сервер

en: Share
sr: Дели

en: Allows to quickly share a folder
sr: Допушта брзо дељење фасцикле

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2005 Етјум, Доо.
    Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
sr: Цаја мора да дода нека овлашћења вашој фасцикли „%s“ да би могао да је дели

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
sr: Фасцикли „%s“ су потребна следећа посебна овлашћења да би дељење радило:
    %s%s%sДа ли желите да Цаја самостално дода та овлашћења фасцикли?

en:   - read permission by others
sr:   — чита овлашћења другима

en:   - write permission by others
sr:   — пише овлашћења другима

en:   - execute permission by others
sr:   — извршава овлашћења другима

en: Add the permissions automatically
sr: Додајте овлашћења самостално

en: Could not change the permissions of folder "%s"
sr: Не могу да променим овлашћења за фасциклу „%s“

en: Share name is too long
sr: Назив дељења је предуг

en: The share name cannot be empty
sr: Назив дељења не може бити празан

en: Error while getting share information: %s
sr: Грешка приликом добављања података дељења: %s

en: Another share has the same name
sr: Још једно дељење има исти назив

en: Modify _Share
sr: Измени _дељење

en: Create _Share
sr: Направи _дељење

en: There was an error while getting the sharing information
sr: Дошло је до грешке приликом добављања података о дељењу

en: Folder Sharing
sr: Дељење фасцикле

en: Sharing Options
sr: Опције дељења

en: Share this Folder
sr: Дели ову фасциклу

en: Share this _folder
sr: Дели ову _фасциклу

en: Share _name:
sr: _Назив дељења:

en: Co_mment:
sr: _Напомена:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
sr: _Допусти другима да праве и бришу датотеке у овој фасцикли

en: _Guest access (for people without a user account)
sr: _Приступ госта (за људе који немају кориснички налог)

en: _Save
sr: _Сачувај

en: %s %s %s returned with signal %d
sr: %s %s %s је враћено са сигналом %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
sr: %s %s %s није успело из непознатог разлога

en: 'net usershare' returned error %d: %s
sr: „мрежно корисничко дељење“ је вратило грешку %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
sr: „мрежно корисничко дељење“ је вратило грешку %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
sr: излаз „мрежног корисничког дељења“ није исправно УТФ-8 кодирање

en: Failed
sr: Није успело

en: Samba's testparm returned with signal %d
sr: Самбин тестпарм је враћен са сигналом %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
sr: Самбин тестпарм није успео због непознатог разлога

en: Samba's testparm returned error %d: %s
sr: Самбин тестпарм је вратио грешку %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
sr: Самбин тестпарм је вратио грешку %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
sr: Не могу да уклоним дељење за путању „%s“: та путања није дељена

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
sr: Не могу да изменим путању постојећег дељења; прво уклоните старо дељење а затим додајте ново

en: Set as wallpaper
sr: Постави као позадину

en: Set image as the current wallpaper
sr: Поставите слику као текућу позадину

en: Wallpaper
sr: Позадина

en: Allows to quickly set wallpaper
sr: Омогућава брзо постављање позадине

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2014 Стефано Карапетсас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Tags
sr: Ознаке

en: Tags stored in extended attributes
sr: Ознаке смештене у проширеним атрибутима

en: xattr Tags
sr: „xattr“ ознаке

en: View tags stored in extended attributes
sr: Прегледајте ознаке смештене у проширеним атрибутима

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2016 Фелипе Барига Ричардс
    Ауторска права © 2017-2021 Програмери Мејта
