caja-extensions 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (41 entries)

en: Error: %s
sr@latin: Greška: %s

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Resize
sr@latin: P_romeni veličinu

en: pixels
sr@latin: piksela

en: Width:
sr@latin: Širina:

en: Height:
sr@latin: Visina:

en: Filename
sr@latin: Ime datoteke

en: Open the currently open folder in a terminal
sr@latin: Otvara tekući direktorijum u terminalu

en: Open _Terminal
sr@latin: Otvori _terminal

en: Open a terminal
sr@latin: Otvori terminal

en: Close
sr@latin: Zatvoren

en: Send file by mail, instant message...
sr@latin: Šalje datoteku e-poštom ili brzom porukom...

en: Send files by mail, instant message...
sr@latin: Šalje datoteke e-poštom ili brzom porukom...

en: Files
sr@latin: Datoteke

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
sr@latin: Očekujem unos adresa ili imena datoteka u vidu opcija

en: Could not parse command-line options: %s
sr@latin: Ne mogu da raščlanim opcije naredbe: %s

en: Could not load any plugins.
sr@latin: Ne mogu da učitam dodatke.

en: Please verify your installation
sr@latin: Proverite da li je program ispravno instaliran.

en: Send To...
sr@latin: Pošalji u...

en: Send _as:
sr@latin: Pošalji _u:

en: Send t_o:
sr@latin: Pošalji _na:

en: Send _packed in:
sr@latin: Pošalji _zapakovano kao:

en: label
sr@latin: natpis

en: Email
sr@latin: E-pošta

en: Unable to send file
sr@latin: Ne mogu da pošaljem datoteku

en: There is no connection to gajim remote service.
sr@latin: Ne postoji veza sa udaljenim Gajim servisom.

en: Sending file failed
sr@latin: Nije uspelo slanje datoteke

en: Recipient is missing.
sr@latin: Nedostaje primalac.

en: Unknown recipient.
sr@latin: Nije poznat primalac.

en: Instant Message (Gajim)
sr@latin: Brze poruke (Gajim)

en: New CD/DVD
sr@latin: Novi CD/DVD

en: Existing CD/DVD
sr@latin: Postojeći CD/DVD

en: CD/DVD Creator
sr@latin: Mesto za izradu diskova

en: Instant Message (Pidgin)
sr@latin: Brze poruke (Pidžin)

en: Removable disks and shares
sr@latin: Uklonjive ili deljene diskove

en: UPnP Media Server
sr@latin: UPnP medijski server

en: Share
sr@latin: Deljenje

en: Co_mment:
sr@latin: Ko_mentar:

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: Failed
sr@latin: Neuspešno

en: Tags
sr@latin: Oznake
