caja-extensions 1.25.0 - en to tr translation catalogue (143 entries)

en: Open as administrator
tr: Yönetici olarak aç

en: Opens the file with administrator privileges
tr: Dosyayı yönetici yetkileri ile açar

en: <big><b>Unable to determine the program to run.</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the correct application cannot be determined.
tr: <big><b>Çalıştırılacak program tespit edilemedi</b></big>
    
    Seçtiğiniz öğe yönetici yetkileriyle açılamaz çünkü doğru uygulama tespit edilemedi.

en: <big><b>Unable to determine the graphical wrapper for su</b></big>
    
    The item you selected cannot be open with administrator powers because the graphical wrapper for su cannot be determined, such as gtksu or beesu.
tr: Seçtiğiniz öğe yönetici yetkileriyle açılamıyor çünkü su için gtksu veya beesu gibi grafik sarmalayıcı belirlenemiyor.

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Privilege granting extension
tr: Yetki verme eklentisi

en: Copyright (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2002-2005 Gustavo Noronha Silva
    Telif Hakkı (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: _Resize Images...
tr: _Resimleri yeniden boyutlandır...

en: Resize each selected image
tr: Her seçili resmi yeniden boyutlandır

en: Ro_tate Images...
tr: Resimleri d_öndür...

en: Rotate each selected image
tr: Her seçili resmi döndür

en: Resize Images
tr: Resimleri yeniden boyutlandır

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Resize
tr: Yeniden _boyutlandır

en: Select a size:
tr: Boyut seç:

en: pixels
tr: piksel

en: Scale:
tr: Ölçek:

en: percent
tr: yüzde

en: Custom size:
tr: Özel boyut:

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Image Size
tr: Resim Boyutu

en: Append
tr: Ekle

en: .resized
tr: .yeniden boyutlandırıldı

en: to file title
tr: dosya başlığına

en: Resize in place
tr: Yerinde yeniden boyutlandır

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Resizing image: %d of %d
tr: Resim yeniden boyutlandırılıyor: %d, toplam %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
tr: <i>"%s" yeniden boyutlandırılıyor</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
tr: Lütfen geçerli bir dosya ismi eklentisi girin!

en: Rotate Images
tr: Resimleri döndür

en: _Rotate
tr: _Döndür

en: Select an angle:
tr: Açı seç:

en: 90° clockwise
tr: 90° saat yönünde

en: 90° counter-clockwise
tr: 90° saat yönünün tersine

en: Custom angle:
tr: Özel açı:

en: degrees clockwise
tr: derece saat yönünde

en: Image Rotation
tr: Resim Döndürme

en: .rotated
tr: .döndürüldü

en: Rotate in place
tr: Yerinde döndür

en: Rotating image: %d of %d
tr: Resim döndürülüyor: %d, toplam %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
tr: <i>"%s" döndürülüyor</i>

en: Image Converter
tr: Resim Dönüştürücü

en: Rotate and resize images
tr: Resimleri döndür ve boyutlandır

en: Copyright (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2004-2005 Jürg Billeter
    Telif Hakkı (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Open in _Terminal
tr: _Uçbirimde Aç

en: Open the currently selected folder in a terminal
tr: Şu anda seçili olan dizini uçbirimde aç

en: Open the currently open folder in a terminal
tr: Şu anda açılmış olan dizini uçbirimde aç

en: Open _Terminal
tr: _Uçbirim aç

en: Open a terminal
tr: Uçbirim aç

en: Open at Home if trying to open on desktop
tr:  Masaüstünde açmaya çalışırken Ev'de açın.

en: Terminal application:
tr: Uçbirim uygulaması:

en: Close
tr: Kapat

en: open-terminal Configuration
tr: open-terminal Yapılandırması

en: Open terminal
tr: Uçbirim aç

en: Open terminals from folders
tr: Klasörlerden uçbirim aç

en: Copyright (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2004-2005 Free Software Foundation, Inc.
    Telif Hakkı (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Whether opening a terminal on the desktop opens a terminal in the home directory
tr: Masaüstünde bir uçbirim açmanın ev dizininde bir terminal açıp açmadığı

en: If set to true, then opening a terminal on the desktop will open a terminal in the home directory. Otherwise, it will be opened in the desktop directory. Note that this key is irrelevant if the desktop directory is identical to the home directory.
tr: Doğru olarak ayarlanırsa, masaüstünde bir uçbirim açılması ev dizininde bir terminal açacaktır. Aksi takdirde terminal masaüstü dizininde açılacaktır. Masaüstü dizini ile ev diziniyle aynı olması durumunda bu anahtarın gereksiz olacağını unutmayınız.

en: Send to...
tr: Gönder...

en: Send file by mail, instant message...
tr: Dosyayı e-posta, anlık mesaj ile gönder...

en: Send files by mail, instant message...
tr: Dosyaları e-posta, anlık mesaj ile gönder...

en: Files
tr: Dosyalar

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
tr: URI ya da dosya isimlerinin seçenek olarak geçilmesini bekler

en: Could not parse command-line options: %s
tr: Satır komutu seçenekleri ayrıştırılamadı: %s

en: Could not load any plugins.
tr: Hiçbir eklenti yüklenemedi.

en: Please verify your installation
tr: Kurulumunuzu kontrol ediniz

en: Send To
tr: Şuna Gönder

en: Integrates email clients and Pidgin
tr: E-posta istemcileri ve Pidgin'i bütünler

en: Copyright (C) 2004 Roberto Majadas
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2004 Roberto Majadas
    Telif Hakkı (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Last plugin used to send
tr: Son kullanılan gönderme eklentisi

en: Used to store which plugin was used the last time files were sent using caja-sendto.
tr: caja-sendto ile yardımıyla gönderilen son dosyanın kullandığı eklentiyi kayıt etmek için kullanılır.

en: Last type of archive used
tr: Son kullanılan arşivleme türü

en: Used to store which type of archive was used the last time (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).
tr: Son kullanılan arşivleme türünü  kayıt etmek için kullanılır (0: zip, 1: tar.gz, 2: tar.bz2).

en: Send To...
tr: Gönder...

en: Send
tr: Gönder

en: Send _as:
tr: Şu _olarak gönder:

en: Send t_o:
tr: _Şuna gönder:

en: Destination
tr: Hedef

en: Send _packed in:
tr: _Paketlenmiş gönder:

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: label
tr: etiket

en: Email
tr: E-posta

en: Unable to send file
tr: Dosya gönderilemedi

en: There is no connection to gajim remote service.
tr: Uzaktaki gajim hizmetine hiçbir bağlantı yok.

en: Sending file failed
tr: Dosyanın gönderilmesi başarısız oldu

en: Recipient is missing.
tr: Alıcı eksik.

en: Unknown recipient.
tr: Bilinmeyen alıcı.

en: Instant Message (Gajim)
tr: Anlık mesaj (Gajim)

en: New CD/DVD
tr: Yeni CD/DVD

en: Existing CD/DVD
tr: Mevcut CD/DVD

en: CD/DVD Creator
tr: CD/DVD oluşturucusu

en: Instant Message (Pidgin)
tr: Anlık mesaj (Pidgin)

en: Removable disks and shares
tr: Çıkarılabilir diskler ve paylaşmalar

en: UPnP Media Server
tr: UPnP ortam sunucusu

en: Share
tr: Paylaşım

en: Allows to quickly share a folder
tr: Bir klasörü hızlıca paylaşmaya imkân verir

en: Copyright (C) 2005 Ethium, Inc.
    Copyright (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2005 Ethium, Inc.
    Telif Hakkı (C) 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Caja needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
tr: Paylaşabilmek için Caja'nın "%s" dizininize bazı izinler eklemesi gerekiyor

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Caja to add these permissions to the folder automatically?
tr: Paylaşımın çalışabilmesi için "%s" dizininin aşağıdaki izinlere ihtiyacı vardır:
    %s%s%s Caja'nın bu izinleri dizine otomatik olarak eklemesini istiyor musunuz?

en:   - read permission by others
tr: - başkaları tarafından okunma izni

en:   - write permission by others
tr: - başkaları tarafından yazma izni

en:   - execute permission by others
tr: - başkaları tarafından çalıştırma izni

en: Add the permissions automatically
tr: İzinleri otomatik olarak ekle

en: Could not change the permissions of folder "%s"
tr: "%s" dizininin izinleri değiştirilemedi

en: Share name is too long
tr: Paylaşım ismi çok uzun

en: The share name cannot be empty
tr: Paylaşım ismi boş olamaz

en: Error while getting share information: %s
tr: Paylaşım bilgisi alınırken bir hata oluştu: %s

en: Another share has the same name
tr: Başka bir paylaşım aynı ismi taşıyor

en: Modify _Share
tr: _Paylaşımı değiştir

en: Create _Share
tr: _Paylaşım oluştur

en: There was an error while getting the sharing information
tr: Paylaşım bilgisi alınırken bir hata meydana geldi

en: Folder Sharing
tr: Dizin paylaşımı

en: Sharing Options
tr: Paylaşma seçenekleri

en: Share this Folder
tr: Bu dizini paylaş

en: Share this _folder
tr: Bu dizi_ni paylaş

en: Share _name:
tr: Paylaşım _ismi:

en: Co_mment:
tr: Yoru_m

en: _Allow others to create and delete files in this folder
tr: Başkalarının bu dizinde dosya oluşturup silmelerine _izin ver

en: _Guest access (for people without a user account)
tr: _Misafir erişimi (hesabı olmayan kullanıcılar için)

en: _Save
tr: _Kaydet

en: %s %s %s returned with signal %d
tr: %s %s %s, %d sinyali ile geri geldi

en: %s %s %s failed for an unknown reason
tr: %s %s %s bilinmeyen bir nedenle başarısız oldu

en: 'net usershare' returned error %d: %s
tr: 'net usershare' %d hatası gönderdi: %s

en: 'net usershare' returned error %d
tr: 'net usershare' %d hatası gönderdi

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
tr: 'net usershare' çıktısı geçerli UTF-8 değil

en: Failed
tr: Başarısız

en: Samba's testparm returned with signal %d
tr: Samba'nın testparm'ı %d sinyali ile geri geldi

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
tr: Samba'nın testparm'ı bilinmeyen bir nedenle başarısız oldu

en: Samba's testparm returned error %d: %s
tr: Samba'nın testparm'ı %d hatası gönderdi: %s

en: Samba's testparm returned error %d
tr: Samba'nın tesparm'ı %d hatası gönderdi

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
tr: %s yolu için paylaşım izni kaldırılamaz: bu yol paylaşılmamaktadır

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
tr: Mevcut bir paylaşımın yolu değiştirilemez; lütfen eski paylaşımı kaldırıp yenisini ekleyiniz

en: Set as wallpaper
tr: Duvar kağıdı olarak ayarla

en: Set image as the current wallpaper
tr: Resmi güncel duvar kağıdı olarak ayarla

en: Wallpaper
tr: Duvar kağıdı

en: Allows to quickly set wallpaper
tr: Duvar kağıdını hızlıca ayarlamaya imkân verir.

en: Copyright (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright (C) 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı (C) 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags stored in extended attributes
tr: Uzatılmış niteliklerde depolanan etiketler

en: xattr Tags
tr: xattr Etiketleri

en: View tags stored in extended attributes
tr: Uzatılmış niteliklerde depolanan etiketleri görüntüle

en: Copyright (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Copyright (C) 2017-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı (C) 2016 Felipe Barriga Richards
    Telif Hakkı (C) 2017-2021 MATE geliştiricileri
