caja 1.25.3 - en to af translation catalogue (964 entries)

en: _Patterns
af: _Patrone

en: Drag a pattern tile to an object to change it
af: Sleep 'n patroonteël na 'n voorwerp om dit te verander

en: Blue Ridge
af: Blou Rif

en: Blue Rough
af: Growwe Blou

en: Blue Type
af: Blou Teks

en: Brushed Metal
af: Gepoleerde Metaal

en: Burlap
af: Sakgoed

en: Camouflage
af: Kamoeflering

en: Chalk
af: Kryt

en: Cork
af: Kurk

en: Countertop
af: Werkblad

en: Dots
af: Stippels

en: Fibers
af: Vesels

en: Floral
af: Blomme

en: Fossil
af: Fossiel

en: Green Weave
af: Geweefde Groen

en: Ice
af: Ys

en: Manila Paper
af: Bruinpapier

en: Moss Ridge
af: Gerifde Mos

en: Numbers
af: Getalle

en: Ocean Strips
af: Oseaanstroke

en: Purple Marble
af: Pers Marmer

en: Ridged Paper
af: Gerifde Papier

en: Rough Paper
af: Growwe Papier

en: Sky Ridge
af: Gerifde Lug

en: Snow Ridge
af: Gerifde Sneeu

en: Stucco
af: Pleisterkalk

en: Wavy White
af: Golwende Wit

en: C_olors
af: K_leure

en: Drag a color to an object to change it to that color
af: Sleep 'n kleur na 'n voorwerp om dit daardie kleur te maak

en: Orange
af: Oranje

en: Tangerine
af: Nartjie

en: Grapefruit
af: Pomelo

en: Ruby
af: Robyn

en: Pale Blue
af: Ligblou

en: Sky
af: Lug

en: Danube
af: Danou

en: Violet
af: Viooltjie

en: Sea Foam
af: Seeskuim

en: Leaf
af: Blare

en: Deep Teal
af: Diep Blougroen

en: Dark Cork
af: Donker kurk

en: Mud
af: Modder

en: Fire Engine
af: Brandweerwa

en: Envy
af: Afguns

en: Azul
af: Asuur

en: Lemon
af: Suurlemoen

en: Bubble Gum
af: Kougom

en: White
af: Wit

en: Apparition
af: Verskyning

en: Silver
af: Silwer

en: Concrete
af: Sement

en: Shale
af: Skalie

en: Granite
af: Graniet

en: Eclipse
af: Eklips

en: Charcoal
af: Houtskool

en: Onyx
af: Oniks

en: Black
af: Swart

en: _Emblems
af: _Embleme

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
af: Sleep 'n embleem na 'n voorwerp om dit by die voorwerp te voeg

en: Erase
af: Vee uit

en: File Browser
af: Lêerblaaier

en: Browse the file system with the file manager
af: Blaai met die lêerbestuurder deur die lêerstelsel

en: Computer
af: Rekenaar

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
af: Blaai deur alle plaaslike en afgeleë skywe en gidse wat toeganklik is vanaf hierdie rekenaar

en: File Manager
af: Lêerbestuurder

en: File Management
af: Lêerbestuur

en: Open Folder
af: Open gids

en: Home Folder
af: Tuisgids

en: Open your personal folder
af: Open u persoonlike gids

en: Network
af: Netwerk

en: Text
af: Teks

en: Cu_t
af: Kn_ip

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Paste
af: _Plak

en: Show more _details
af: Wys meer beson_derhede

en: _Revert
af: _Keer terug

en:  (invalid Unicode)
af:  (ongeldige Unicode)

en: No applications found
af: Geen toepassings gevind nie

en: Ask what to do
af: Vra wat om te doen

en: Do Nothing
af: Doen niks

en: Open with other Application...
af: Open met ander toepassing...

en: You have just inserted an Audio CD.
af: Daar is pas 'n oudio-CD ingesit.

en: You have just inserted an Audio DVD.
af: Daar is pas 'n oudio-DVD ingesit.

en: You have just inserted a Video DVD.
af: Daar is pas 'n video-DVD ingesit.

en: You have just inserted a Video CD.
af: Daar is pas 'n video-CD ingesit.

en: You have just inserted a Super Video CD.
af: Daar is pas 'n super video-CD ingesit.

en: You have just inserted a blank CD.
af: Daar is pas 'n leë CD ingesit.

en: You have just inserted a blank DVD.
af: Daar is pas 'n leë DVD ingesit.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
af: Daar is pas 'n leë Blu-Ray-skyf ingesit.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
af: Daar is pas 'n leë HD DVD ingesit.

en: You have just inserted a Photo CD.
af: Daar is pas 'n foto-CD ingesit.

en: You have just inserted a Picture CD.
af: Daar is pas 'n prent-CD ingesit.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
af: Daar is pas 'n medium met digitale foto's ingesit.

en: You have just inserted a digital audio player.
af: Daar is pas 'n digitale oudiospeler ingesit.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
af: Daar is pas 'n medium ingesit met sagteware wat bedoel is om outomaties uit te voer.

en: You have just inserted a medium.
af: Daar is pas 'n medium ingesit.

en: Choose what application to launch.
af: Kies watter toepassing om uit te voer.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
af: Kies hoe "%s" oopgemaak moet word en of hierdie in die toekoms vir ander media van tipe "%s" gedoen moet word.

en: _Always perform this action
af: Doen hierdie _altyd

en: _Eject
af: _Skiet uit

en: _Unmount
af: _Ontheg

en: Cut the selected text to the clipboard
af: Knip die geselekteerde teks na die knipbord

en: Copy the selected text to the clipboard
af: Kopieer die gemerkte teks na die knipbord

en: Paste the text stored on the clipboard
af: Plak die gestoorde teks op die knipbord

en: Select _All
af: Selekteer _almal

en: Select all the text in a text field
af: Selekteer al die teks in 'n teksveld

en: Move _Up
af: Skuif _op

en: Move Dow_n
af: Skuif _af

en: Use De_fault
af: _Gebruik verstek

en: Name
af: Naam

en: The name and icon of the file.
af: Die naam en ikoon van die lêer.

en: Size
af: Grootte

en: The size of the file.
af: Die grootte van die lêer.

en: Type
af: Tipe

en: The type of the file.
af: Die lêertipe.

en: Date Modified
af: Datum gewysig

en: The date the file was modified.
af: Die datum waarop die lêer gewysig is.

en: Date Accessed
af: Datum oopgemaak

en: The date the file was accessed.
af: Die datum waarop die lêer oopgemaak is.

en: Owner
af: Eienaar

en: The owner of the file.
af: Die eienaar van die lêer.

en: Group
af: Groep

en: The group of the file.
af: Die groep van die lêer.

en: Permissions
af: Toegangsregte

en: The permissions of the file.
af: Die toegangsregte van die lêer.

en: Octal Permissions
af: Oktale toegangsregte

en: The permissions of the file, in octal notation.
af: Die toegangsregte van die lêer, in oktale notering.

en: MIME Type
af: MIME-tipe

en: The mime type of the file.
af: Die mime-tipe van die lêer.

en: SELinux Context
af: SELinux-konteks

en: The SELinux security context of the file.
af: Die SELinux-sekuriteitskonteks van die lêer.

en: Location
af: Ligging

en: Reset
af: Stel terug

en: on the desktop
af: op die werkarea

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
af: %s se tuiste

en: Network Servers
af: Netwerkbedieners

en: Trash
af: Asblik

en: _Move Here
af: _Skuif hierheen

en: _Copy Here
af: _Kopieer hierheen

en: _Link Here
af: _Skakel hierheen

en: Set as _Background
af: Stel as _agtergrond

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Set as background for _all folders
af: Stel as agtergrond vir _alle vouers

en: Set as background for _this folder
af: Stel as agtergrond vir _hierdie vouer

en: The emblem cannot be installed.
af: Die embleem kan nie geïnstalleer word nie.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
af: Jammer, maar jy moet 'n nie-leë sleutelwoord vir die nuwe embleem spesifiseer.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
af: Jammer, maar embleemsleutelwoorde kan slegs letters, spasies en nommers bevat.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
af: Jammer, maar 'n embleem genaamd "%s" bestaan reeds.

en: Please choose a different emblem name.
af: Kies asseblief 'n ander embleemnaam.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
af: Jammer, doelgemaakte embleem kan nie gestoor word nie.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
af: Jammer, doelgemaakte embleemnaam kan nie gestoor word nie.

en: This file cannot be mounted
af: Dié lêer kan nie geheg word nie

en: Slashes are not allowed in filenames
af: Skuinsstrepe word nie in lêername toegelaat nie

en: File not found
af: Lêer nie gevind nie

en: Toplevel files cannot be renamed
af: Hoëvlak-lêers kan nie hernoem word nie

en: Unable to rename desktop icon
af: Kan nie werkarea-ikoon hernoem nie

en: Unable to rename desktop file
af: Kan nie werkarea-lêer hernoem nie

en: today at 00:00:00 PM
af: vandag om 00:00:00 nm

en: today at %-I:%M:%S %p
af: vandag om %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
af: vandag om 00:00 nm

en: today at %-I:%M %p
af: vandag om %-H:%M

en: today, 00:00 PM
af: vandag, 00:00 nm

en: today, %-I:%M %p
af: vandag, %-I:%M %p

en: today
af: vandag

en: yesterday at 00:00:00 PM
af: gister om 00:00:00 nm.

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
af: gister om %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
af: gister om 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
af: gister om %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
af: gister, 00:00 nm.

en: yesterday, %-I:%M %p
af: gister, %-I:%M %p

en: yesterday
af: gister

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
af: Woensdag, September 00 0000 om 00:00:00 nm.

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
af: %A %-d %B %Y om %-H:%M

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
af: Ma., Okt. 00 0000 om 00:00:00 nm.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
af: %a, %b %-d %Y om %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
af: Ma., Okt. 00 0000 om 00:00 nm.

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
af: Okt. 00 0000 om 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
af: Okt. 00 0000, 00:00 PM

en: 00/00/00, 00:00 PM
af: 00/00/00, 00:00 nm.

en: %m/%d/%y
af: %d/%m/%y

en: %s (%s bytes)
af: %s (%s grepe)

en: ? bytes
af: ? grepe

en: unknown type
af: onbekende tipe

en: unknown MIME type
af: onbekende MIME-tipe

en: unknown
af: onbekend

en: link
af: skakel

en: Link to %s
af: Skakel na %s

en: link (broken)
af: skakel (gebroke)

en: Size:
af: Grootte:

en: Type:
af: Tipe:

en: _Skip
af: _Slaan oor

en: Replace
af: Vervang

en: S_kip All
af: S_laan almal oor

en: _Retry
af: P_robeer weer

en: _Delete
af: _Skrap

en: Delete _All
af: Skrap _almal

en: Replace _All
af: Vervang _almal

en: Merge _All
af: Voeg _almal saam

en: Another link to %s
af: Nog 'n skakel na %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
af: %'dste skakel na %s

en: %'dnd link to %s
af: %'dde skakel na %s

en: %'drd link to %s
af: %'dde skakel na %s

en: %'dth link to %s
af: %'de skakel na %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
af:  (kopie)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
af:  (nog 'n kopie)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
af: de kopie)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
af: ste kopie)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
af: de kopie)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
af: de kopie)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
af: %s (kopie)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
af: %s (nog 'n kopie)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
af: %s (%'dste kopie)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
af: Wil jy definitief "%B" permanent uit die asblik skrap?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
af: As jy 'n item skrap, sal dit permanent verlore wees.

en: Empty _Trash
af: Maak _asblik leeg

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
af: Wil jy definitief "%B" permanent uitvee?

en: Move to _Trash
af: Skuif na _asblik

en: Deleting files
af: Skrap tans lêers

en: Error while deleting.
af: Fout tydens skrapping.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
af: Lêers in die gids "%B" kan nie geskrap word nie omdat jy nie die regte het om dit te sien nie.

en: _Skip files
af: _Slaan lêers or

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
af: Die gids "%B" kan nie geskrap word nie omdat jy nie die regte het om dit te lees nie.

en: There was an error reading the folder "%B".
af: Daar was 'n fout met die lees van die gids "%B".

en: Could not remove the folder %B.
af: Kon nie die gids "%B" verwyder nie.

en: There was an error deleting %B.
af: Daar was 'n fout met die skrap van %B.

en: Moving files to trash
af: Lêers word na die asblik geskuif

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
af: Die lêer kan nie na die asblik geskuif word nie, wil jy dit onmiddellik skrap?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
af: Die lêer "%B" kan nie na die asblik geskuif word nie.

en: Unable to eject %V
af: Kan nie %V uitskiet nie

en: Unable to unmount %V
af: Kon nie %V ontheg nie

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
af: Wil jy die asblik leegmaak voor onthegting?

en: Do _not Empty Trash
af: _Moenie asblik leegmaak nie

en: Unable to mount %s
af: Kon nie %s heg nie

en: Error while copying.
af: Fout tydens kopiëring.

en: Error while moving.
af: Fout tydens verskuiwing.

en: Error while moving files to trash.
af: Fout tydens die skuif van items na die asblik.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
af: Lêers in die gids "%B" kan nie hanteer word nie omdat jy nie die regte het om dit te sien nie.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
af: Die gids "%B" kan nie hanteer word nie omdat jy nie die regte het om dit te lees nie.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
af: Die lêer "%B" kan nie hanteer word nie omdat jy nie die regte het om dit te lees nie.

en: Error while copying to "%B".
af: Fout tydens die kopiëring na "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
af: Jy het nie toegangsregte vir die bestemminggids nie.

en: The destination is not a folder.
af: Die bestemming is nie 'n gids nie.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
af: Daar is nie genoeg spasie op die bestemming nie. Probeer om lêers te skrap om plek te maak.

en: There is %S available, but %S is required.
af: Daar is %S beskikbaar, maar %S word benodig.

en: The destination is read-only.
af: Die bestemming is leesalleen.

en: Moving "%B" to "%B"
af: Skuif tans "%B" na "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
af: Kopieer tans "%B" na "%B"

en: Duplicating "%B"
af: Dupliseer tans "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
af: %S van %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
af: Die gids "%B" kan nie gekopieer word nie omdat jy nie die regte het om dit skep by die bestemming nie.

en: There was an error creating the folder "%B".
af: Daar was 'n fout met die skep van gids "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
af: Lêers in gids "%B" kan nie gekopieer word nie omdat jy nie die regte het om dit te sien nie.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
af: Die gids "%B" kan nie gekopieer word nie omdat jy nie die regte het om dit te lees nie.

en: Error while moving "%B".
af: Fout met die skuif na "%B".

en: Could not remove the source folder.
af: Kon nie die brongids skrap nie.

en: Error while copying "%B".
af: Fout tydens kopiëring van "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
af: Kon nie lêers skrap uit die bestaande gids %F nie.

en: Could not remove the already existing file %F.
af: Kon nie die bestaande lêer "%F" skrap nie.

en: You cannot move a folder into itself.
af: 'n Gids kan nie na homself geskuif word nie.

en: You cannot copy a folder into itself.
af: 'n Gids kan nie na homself gekopieer word nie.

en: The destination folder is inside the source folder.
af: Die bestemde gids is binne-in die brongids.

en: There was an error copying the file into %F.
af: Daar was 'n fout met die kopiëring van die lêer in "%F" in.

en: Preparing to Move to "%B"
af: Berei voor om na "%B" te skuif

en: There was an error moving the file into %F.
af: Daar was 'n fout met die skuif van die lêer in "%F" in.

en: Creating links in "%B"
af: Skep skakels in "%B"

en: Error while creating link to %B.
af: Fout tydens skep van skakel na %B.

en: Symbolic links only supported for local files
af: Simboliese skakels word slegs op plaaslike lêers ondersteun

en: The target doesn't support symbolic links.
af: Hierdie teiken ondersteun nie simboliese skakels nie.

en: There was an error creating the symlink in %F.
af: Daar was 'n fout met die skep van die simboliese skakel in %F.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
af: naamlose gids

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
af: nuwe lêer

en: Error while creating directory %B.
af: Fout tydens skep van gids %B.

en: Error while creating file %B.
af: Fout tydens skep van lêer %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
af: Daar was 'n fout met die skep van die gids in %F.

en: Could not determine original location of "%s"
af: Kon nie die oorspronklike ligging van "%s" bepaal nie

en: The item cannot be restored from trash
af: Die item kan nie uit die asblik herstel word nie

en: The selection rectangle
af: Die merkblokkie

en: The Link "%s" is Broken.
af: Die skakel "%s" is gebreek.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
af: Die skakel "%s" is gebreek. Wil jy dit na die asblik skuif?

en: This link cannot be used, because it has no target.
af: Hierdie skakel kan nie gebruik word nie, want dit het nie 'n teiken nie.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
af: Hierdie skakel kan nie gebruik word nie, want sy teiken "%s" bestaan nie.

en: Mo_ve to Trash
af: Skui_f na asblik

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
af: Wil jy "%s" laat loop, of die inhoud vertoon?

en: "%s" is an executable text file.
af: "%s" is 'n uitvoerbare tekslêer.

en: Run in _Terminal
af: Laat loop in _Terminaal

en: _Display
af: _Vertoon

en: _Run
af: _Loop

en: Are you sure you want to open all files?
af: Wil jy definitief al die lêers oopmaak?

en: Could not display "%s".
af: Kon nie "%s" vertoon nie.

en: Unable to mount location
af: Kan nie ligging heg nie

en: Opening "%s".
af: Besig om "%s" te open.

en: Could not set application as the default: %s
af: Kon nie die toepassing as die verstek stel nie: %s

en: Could not set as default application
af: Kon nie as verstektoepassing stel nie

en: Default
af: Verstek

en: Icon
af: Ikoon

en: Could not remove application
af: Kon nie toepassing verwyder nie

en: _Add
af: _Voeg by

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: No applications selected
af: Geen toepassings gekies nie

en: %s document
af: %s-dokument

en: Unknown
af: Onbekend

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
af: Kies 'n toepassing om %s en ander lêers van tipe "%s" mee te open

en: Open all files of type "%s" with:
af: Open alle lêers van tipe "%s" met:

en: Could not run application
af: Kon nie toepassing laat loop nie

en: Could not find '%s'
af: Kon nie '%s' vind nie

en: Could not find application
af: Kon nie toepassing vind nie

en: Unknown error
af: Onbekende probleem

en: Select an Application
af: Kies 'n toepassing

en: Open With
af: Open met

en: Select an application to view its description.
af: Selekteer 'n toepassing om sy beskrywing te bekyk.

en: _Use a custom command
af: _Gebruik 'n pasgemaakte opdrag

en: _Browse...
af: _Blaai...

en: Add Application
af: Voeg toepassing by

en: Open Failed, would you like to choose another application?
af: Open van toepassing het gefaal, wil jy 'n ander toepassing kies?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
af: "%s" kan nie "%s" open nie, omdat "%s" nie lêers by "%s" liggings kan bereik nie.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
af: Openaksie het gefaal, wil jy 'n ander aksie kies?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
af: Die verstekaksie kan nie "%s" open nie, omdat dit nie lêers by "%s" liggings kan bereik nie.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
af: Jammer, maar jy kan nie bevele vanaf 'n afgeleë plek uitvoer nie.

en: This is disabled due to security considerations.
af: Hierdie funksie is om veiligheidsredes gedeaktiveer.

en: There was an error launching the application.
af: Daar was 'n fout tydens die laai van die toepassing.

en: This drop target only supports local files.
af: Hierdie sleep-en-losteiken ondersteun slegs plaaslike lêers.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
af: Om nie-plaaslike lêers te kopieer, kopieer die lêers na 'n plaaslike vouer en sleep en los hulle weer.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
af: Om nie-plaaslike lêers te kopieer, kopieer die lêers na 'n plaaslike vouer en sleep en los hulle weer. Die plaaslike lêers wat jy gesleep en gelos het, is reeds oopgemaak.

en: Details:
af: Besonderhede:

en: File Operations
af: Lêeroperasies

en: Preparing
af: Berei voor

en: Search
af: Soek

en: Search for "%s"
af: Verstek vir "%s"

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
af: Aktiveer die klassieke Caja-gedrag waar alle vensters blaaiers is

en: Whether to enable immediate deletion
af: Of onmiddellike skrapping geaktiveer moet word

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
af: Indien waar, sal Caja 'n funksie insluit wat jou toelaat om 'n lêer daar en dan te skrap sonder om dit na die asblik te skuif. Hierdie funksie kan gevaarlik wees, wees dus versigtig.

en: When to show preview text in icons
af: Wanneer voorskouteks in ikone vertoon moet word

en: When to show number of items in a folder
af: Wanneer die aantal items in 'n vouer vertoon moet word

en: Type of click used to launch/open files
af: Soort kliek wat gebruik word om lêers te laat laai of te open

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
af: Moontlike waardes is "single" om programme te laai met 'n enkelmuiskliek, of "double" om programme met 'n dubbelmuiskliek te laat laai.

en: What to do with executable text files when activated
af: Wat gedoen moet word met uitvoerbare tekslêers wat geaktiveer is

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
af: Wat met uitvoerbare tekslêers gedoen moet word wanneer hulle geaktiveer word (enkel- of dubbelkliek). Moontlike waardes is "launch" om hierdie lêers as programme te laai, "ask" om via 'n dialoog te vra wat daarmee doen moet word, en "display" om die lêers as tekslêers te vertoon.

en: When to show thumbnails of image files
af: Wanneer duimnaelsketse van beeldlêers vertoon moet word

en: Maximum image size for thumbnailing
af: Maksimum beeldgrootte vir duimnaelsketsing

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
af: Beelde wat groter as hierdie grootte is (in bisse) sal nie as duimnaelsketse getoon word nie. Die doel van hierdie instelling is om die duimnaelsketsing van groot beelde te voorkom aangesien dit lank mag neem om te laai of baie geheue mag opneem.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
af: Of voorskouklanke gespeel moet word waneer die muis oor 'n ikoon hang

en: Show folders first in windows
af: Vertoon vouers eerste in vensters

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
af: Indien waar, sal Caja vouers vertoon voordat lêers in die ikoon- en lysaangesigte getoon word.

en: Default sort order
af: Verstek sorteervolgorde

en: Reverse sort order in new windows
af: Omgekeerde sorteervolgorde in nuwe vensters

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
af: Indien waar, sal lêers in nuwe vensters in omgekeerde volgorde gelys word, m.a.w.. as daar volgens naam gesorteer is, sal die lêers van "z" na "a" gesorteer word in plaas van "a" to "z". Indien daar volgens grootte gesorteer is, sal die lêers dus in dalende in plaas van stygende volgorde getoon word.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
af: Caja gebruik die gebuiker se tuisvouer as werkarea

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
af: Indien waar, sal Caja die gebruiker se tuisvouer as werkarea gebruik. Indien onwaar, sal ~/Werkarea as werkarea gebruik word.

en: Custom Background
af: Pasgemaakte agtergrond

en: Whether a custom default folder background has been set.
af: Of 'n doelgemaakte verstek voueragtergrond geskies is.

en: Default Background Color
af: Verstek agtergrondkleur

en: Default Background Filename
af: Verstek agtergrondlêernaam

en: Custom Side Pane Background Set
af: Pasgemaakte sypaneel-agtergrondstel

en: Whether a custom default side pane background has been set.
af: Of 'n doelgemaakte verstek sypaneel-agtergrond geskies is.

en: Default Side Pane Background Color
af: Verstek sypaneel-agtergrondkleur

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
af: Lêernaam vir die verstek sypaneelagtergrond. Slegs gebruik as side_pane_background_set waar is.

en: Default Side Pane Background Filename
af: Verstek sypaneel-agtergrondlêernaam

en: Default folder viewer
af: Verstek vouerbekyker

en: Date Format
af: Datumformaat

en: Whether to show hidden files
af: Of verborge lêers getoon moet word

en: Whether to show backup files
af: Of rugsteunlêers getoon moet word

en: List of possible captions on icons
af: Lys moontlike ikoonetikette

en: Use tighter layout in new windows
af: Gebruik knapper uitleg in nuwe vensters

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
af: Indien waar, sal ikone by verstek knapper geplaas word in nuwe vensters.

en: Put labels beside icons
af: Plaas etikette langs ikone

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
af: Indien waar, sal etikette langs ikone geplaas word eerder as onderaan.

en: Default icon zoom level
af: Verstek ikoon-zoemvlak

en: Default zoom level used by the icon view.
af: Verstek zoemvlak gebruik deur die ikoonaangesig.

en: All columns have same width
af: Alle kolomme het dieselfde wydte

en: Default list zoom level
af: Verstek lyszoemvlak

en: Default zoom level used by the list view.
af: Verstek zoemvlak gebruik deur die lysaangesig.

en: Default list of columns visible in the list view
af: Verstek lys kolomme sigbaar in lysaangesig

en: Default list of columns visible in the list view.
af: Verstek lys kolomme sigbaar in lysaangesig.

en: Default column order in the list view
af: Verstek kolomvolgorde in lysaangesig

en: Default column order in the list view.
af: Verstek kolomvolgorde in lysaangesig.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
af: Indien waar, sal Caja slegs vouers in die boomsypaneel vertoon. Andersins sal beide vouers en lêers vertoon word.

en: Desktop font
af: Werkarea-font

en: The font description used for the icons on the desktop.
af: Die fontbeskrywing wat vir werkarea-fonts gebruik word.

en: Home icon visible on desktop
af: Tuisikoon op werkarea sigbaar

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
af: Indien waar, sal 'n ikoon wat na die tuisvouer verwys op die werkarea geplaas word.

en: Computer icon visible on desktop
af: Rekenaarikoon sigbaar op werkarea

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
af: Indien waar, sal 'n ikoon wat na die rekenaarligging verwys op die werkarea geplaas word.

en: Trash icon visible on desktop
af: Asblikikoon sigbaar op werkarea

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
af: Indien waar, sal 'n ikoon wat na die asblik verwys op die werkarea geplaas word.

en: Show mounted volumes on the desktop
af: Wys gehegte volumes op die werkskerm

en: Desktop home icon name
af: Naam van werkarea-tuisknop

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
af: Hierdie naam kan gestel word as jy 'n doelgemaakte naam vir die tuisikoon op die werkarea verkies.

en: Desktop trash icon name
af: Naam van werkarea-asblikknop

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
af: Hierdie naam kan gestel word as jy 'n doelgemaakte naam vir die asblikikoon op die werkarea verkies.

en: Width of the side pane
af: Breedte van die sypaneel

en: The default width of the side pane in new windows.
af: Die verstekwydte van die sypaneel in nuwe vensters.

en: Show toolbar in new windows
af: Vertoon nutsbalk in nuwe vensters

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
af: Indien waar, sal kiesbalke in nuwe vensters sigbaar wees.

en: Show location bar in new windows
af: Vertoon liggingbalk in nuwe vensters

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
af: Indien waar, sal die liggingbalk in nuwe vensters sigbaar wees.

en: Show status bar in new windows
af: Vertoon statusbalk in nuwe vensters

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
af: Indien waar, sal die statusbalk in nuwe vensters sigbaar wees.

en: Show side pane in new windows
af: Vertoon sypaneel in nuwe vensters

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
af: Indien waar, sal die sypaneel in nuwe vensters sigbaar wees.

en: Side pane view
af: Sypaneel-aansig

en: The side pane view to show in newly opened windows.
af: Die sypaneel-aangesig om in nuwe vensters getoon te word.

en: Whether to automatically mount media
af: Of media outomaties geheg moet word

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
af: Of 'n gids outomaties geopen moet word vir outomaties gehegte media

en: File is not a valid .desktop file
af: Lêer is nie 'n geldige .desktop-lêer nie

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
af: Nieherkende "desktop"-lêerweergawe '%s'

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Application does not accept documents on command line
af: Toepassing aanvaar nie dokumente op die opdraglyn nie

en: Unrecognized launch option: %d
af: Nieherkende lanseeropsie: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
af: Kan nie dokument URI's na 'n 'Type=Link' "desktop"-inskrywing aangee nie

en: Not a launchable item
af: Nie 'n loopbare item nie

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Specify file containing saved configuration
af: Spesifiseer lêer wat gestoorde konfigurasie bevat

en: FILE
af: LÊER

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: Session management options:
af: Sessiebestuurskeuses:

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

en: Caja could not create the required folder "%s".
af: Caja kon nie die vereiste gids "%s" skep nie.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
af: Skep asseblief hierdie gids voordat Caja geloop word, of verstel die regte sodat Caja dit kan skep.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
af: Caja kon nie die volgende vereiste gidse skep nie: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
af: Skep asseblief hierdie gidse voordat Caja geloop word, of verstel die regte sodat Caja dit kan skep.

en: Unable to eject %s
af: Kan nie %s uitskiet nie

en: Perform a quick set of self-check tests.
af: Voer 'n vinnige stel selftoetse uit.

en: Create the initial window with the given geometry.
af: Skep die aanvanklike venster met die gegewe vorm.

en: GEOMETRY
af: VORM

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
af: Skep slegs vensters vir eksplisiet-gespesifiseerde URI's.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
af: Moenie die werkarea bestuur nie (ignoreer die voorkeur soos gestel in die voorkeurdialoog).

en: Quit Caja.
af: Sluit Caja af.

en: No bookmarks defined
af: Geen boekmerke gedefinieer nie

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: There was an error displaying help: 
    %s
af: Daar was 'n fout met die vertoon van die hulp: 
    %s

en: Edit Bookmarks
af: Redigeer boekmerke

en: _Help
af: _Hulp

en: _Close
af: _Sluit

en: _Bookmarks
af: _Boekmerke

en: Public FTP
af: Publieke FTP

en: FTP (with login)
af: FTP (met aanmelding)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
af: Sekure WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
af: Besig om te koppel...

en: There was an error displaying help.
af: Daar was 'n fout by vertoon van hulp.

en: C_onnect
af: K_oppel

en: Connect to Server
af: Koppel aan bediener

en: _Server:
af: _Bediener:

en: _Port:
af: _Poort:

en: Folder:
af: Gids:

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Add _bookmark
af: Voeg _boekmerk by

en: Desktop
af: Werkskerm

en: Could not remove emblem with name '%s'.
af: Kon nie die embleem genaamd '%s' verwyder nie.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
af: Dit is waarskynlik omdat dit 'n permanente embleem is en nie een wat jy self bygevoeg het nie.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
af: Kon nie embleem genaamd '%s' hernoem nie.

en: Rename Emblem
af: Hernoem embleem

en: Enter a new name for the displayed emblem:
af: Tik 'n nuwe naam vir die getoonde embleem:

en: Rename
af: Hernoem

en: Add Emblems...
af: Voeg embleme by...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
af: Tik 'n beskrywende naam langs elke embleem.  Hierdie naam sal gebruik word op ander plekke om die embleem te identifiseer.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
af: Tik 'n beskrywende naam langs elke embleem.  Hierdie naam sal gebruik word op ander plekke om die embleem te identifiseer.

en: Some of the files could not be added as emblems.
af: Sommige lêers kon nie as embleme bygevoeg word nie.

en: The emblems do not appear to be valid images.
af: Die embleme blyk ongeldige beelde te wees.

en: None of the files could be added as emblems.
af: Geen lêers kon as embleme bygevoeg word nie.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
af: Die '%s'-lêer blyk 'n ongeldige beeld te wees.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
af: Die gesleepte lêer blyk 'n ongeldige beeld te wees.

en: The emblem cannot be added.
af: Die embleem kan nie bygevoeg word nie.

en: Emblems
af: Embleme

en: Show Emblems
af: Wys embleme

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
af: Geen

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
af: Ikoonaangesig

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
af: Lysaangesig

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
af: Kompakte aangesig

en: By Name
af: Volgens naam

en: By Size
af: Volgens grootte

en: By Type
af: Volgens tipe

en: By Modification Date
af: Volgens wysigingsdatum

en: By Emblems
af: Volgens embleme

en: 1 MB
af: 1 MG

en: 3 MB
af: 3 MG

en: 5 MB
af: 5 MG

en: 10 MB
af: 10 MG

en: 100 MB
af: 100 MG

en: 1 GB
af: 1 GG

en: File Management Preferences
af: Lêerbestuurvoorkeure

en: <b>Default View</b>
af: <b>Verstekaansig</b>

en: View _new folders using:
af: Bekyk _nuwe gidse met:

en: _Arrange items:
af: _Rangskik items:

en: Sort _folders before files
af: Sorteer _gidse vóór lêers

en: Default _zoom level:
af: Verstek _zoemvlak:

en: _Use compact layout
af: _Gebruik kompakte uitleg

en: _Text beside icons
af: _Teks langs ikone

en: _Default zoom level:
af: _Verstek zoemvlak:

en: A_ll columns have the same width
af: A_lle kolomme het dieselfde wydte

en: D_efault zoom level:
af: V_erstek zoemvlak:

en: Show _only folders
af: Vertoon _slegs gidse

en: Views
af: Aansigte

en: <b>Behavior</b>
af: <b>Gedrag</b>

en: _Single click to open items
af: _Enkelkliek om items te open

en: _Double click to open items
af: _Dubbelkliek om items te open

en: <b>Executable Text Files</b>
af: <b>Uitvoerbare tekslêers</b>

en: _Run executable text files when they are opened
af: _Laat loop uitvoerbare lêers wanneer hulle geopen word

en: _Ask each time
af: _Vra elke keer

en: <b>Trash</b>
af: <b>Asblik</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
af: Vra voordat die asblik l_eeggemaak of lêers geskrap word

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
af: S_luit 'n Skrap-bevel in wat die Asblik omseil

en: Behavior
af: Gedrag

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
af: Kies die volgorde van inligting wat onder ikoonname moet verskyn. Meer inligting sal verskyn wanneer 'n mens inzoem.

en: <b>Date</b>
af: <b>Datum</b>

en: _Format:
af: _Formateer:

en: Display
af: Vertoon

en: <b>List Columns</b>
af: <b>Lys kolomme</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
af: Kies die volgorde waarin inligting in die lysaangesing moet verskyn.

en: List Columns
af: Lys kolomme

en: <b>Text Files</b>
af: <b>Tekslêers</b>

en: Show te_xt in icons:
af: Vertoon te_ks in ikone:

en: <b>Other Previewable Files</b>
af: <b>Ander voorskoubare lêers</b>

en: Show _thumbnails:
af: Vertoon _duimnaels:

en: _Only for files smaller than:
af: _Slegs vir lêers kleiner as:

en: <b>Sound Files</b>
af: <b>Klanklêers</b>

en: Preview _sound files:
af: Voorskou van _klanklêers:

en: <b>Folders</b>
af: <b>Gidse</b>

en: Count _number of items:
af: Tel _aantal items:

en: Preview
af: Voorskou

en: <b>Media Handling</b>
af: <b>Mediahantering</b>

en: CD _Audio:
af: CD-_oudio:

en: _DVD Video:
af: _DVD-video:

en: _Music Player:
af: _Musiekspeler:

en: _Photos:
af: _Foto's:

en: _Software:
af: _Sagteware:

en: <b>Other Media</b>
af: <b>Ander media</b>

en: _Type:
af: _Tipe:

en: Acti_on:
af: Aksi_e:

en: B_rowse media when inserted
af: _Blaai deur media wanneer dit ingesit word

en: History
af: Geskiedenis

en: Show History
af: Wys geskiedenis

en: Camera Brand
af: Handelsmerk van kamera

en: Camera Model
af: Kameramodel

en: Date Taken
af: Datum geneem

en: Exposure Time
af: Blootstellingstyd

en: Aperture Value
af: Lensopeningwaarde

en: ISO Speed Rating
af: ISO-spoedklassifikasie

en: Flash Fired
af: Flits gebruik

en: Metering Mode
af: Metermodus

en: Exposure Program
af: Blootstellingsprogram

en: Focal Length
af: Fokuslengte

en: Software
af: Sagteware

en: Description
af: Beskrywing

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Copyright
af: Kopiereg

en: Image Type:
af: Beeldtipe:

en: Failed to load image information
af: Beeldinligting kon nie gelaai word nie

en: loading...
af: laai tans...

en: Image
af: Prent

en: Information
af: Inligting

en: Show Information
af: Wys inligting

en: Use _Default Background
af: Gebruik _verstekagtergrond

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
af: Jy kan nie meer as een pasgemaakte ikoon op 'n keer toeken nie.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
af: Sleep asseblief net een beeld om 'n pasgemaakte ikoon te stel.

en: The file that you dropped is not local.
af: Die lêer wat jy laat los het is nie plaaslik nie.

en: You can only use local images as custom icons.
af: Jy kan slegs plaaslike beelde as pasgemaakte ikone gebruik.

en: The file that you dropped is not an image.
af: Die lêer wat jy laat los het is nie 'n beeld nie.

en: You can only use images as custom icons.
af: Slegs beelde kan as pasgemaakte ikone gebruik word.

en: Location:
af: Ligging:

en: Go To:
af: Gaan na:

en: Open Location
af: Open ligging

en: _Location:
af: _Ligging:

en: %s - File Browser
af: %s - lêerblaaier

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
af: Wil jy definitief die lys plekke wat jy besoek het, uitvee?

en: The location "%s" does not exist.
af: Die ligging "%s" bestaan nie.

en: The history location doesn't exist.
af: Die geskiedenisligging bestaan nie.

en: _Go
af: _Gaan

en: _Tabs
af: Oor_tjies

en: New _Window
af: Nuwe _venster

en: New _Tab
af: Nuwe oor_tjie

en: Open Folder W_indow
af: Open g_idsvenster

en: Close _All Windows
af: Sluit _alle vensters

en: Close all Navigation windows
af: Sluit alle navigeringsvensters

en: _Location...
af: _Ligging...

en: Specify a location to open
af: Spesifiseer 'n ligging op te open

en: Clea_r History
af: V_ee geskiedenis uit

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
af: Vee inhoud van Gaan-kieslys en Terug/Vorentoe-lyste uit

en: _Add Bookmark
af: _Voeg boekmerk by

en: Add a bookmark for the current location to this menu
af: Voeg 'n boekmerk by hierdie kieslys vir die huidige ligging

en: _Edit Bookmarks...
af: _Redigeer boekmerke...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
af: Vertoon 'n venster wat jou toelaat om die boekmerke in hierdie kieslys te redigeer

en: _Previous Tab
af: Vo_rige oortjie

en: Activate previous tab
af: Aktieveer die vorige oortjie

en: _Next Tab
af: Vo_lgende oortjie

en: Activate next tab
af: Aktiveer die volgende oortjie

en: Move Tab _Left
af: Skuif oortjie _links

en: Move current tab to left
af: Skuif die huidige oortjie na links

en: Move Tab _Right
af: Skuif oortjie _regs

en: Move current tab to right
af: Skuif die huidige oortjie na regs

en: _Main Toolbar
af: _Hoofgereedskapbalk

en: _Side Pane
af: _Sypaneel

en: Location _Bar
af: Ligging_balk

en: Change the visibility of this window's location bar
af: Verander die sigbaarheid van hierdie venster se liggingbalk

en: St_atusbar
af: St_atusbalk

en: Change the visibility of this window's statusbar
af: Verander die sigbaarheid van hierdie venster se statusbalk

en: _Search for Files...
af: _Soek vir lêers...

en: _Back
af: _Terug

en: Go to the previous visited location
af: Gaan na die vorige besoekte ligging

en: _Forward
af: _Vorentoe

en: Go to the next visited location
af: Gaan na die volgende besoekte ligging

en: _Search
af: _Soek

en: _Close Tab
af: _Sluit oortjie

en: Close tab
af: Sluit oortjie

en: Notes
af: Aantekeninge

en: Show Notes
af: Wys notas

en: Devices
af: Toestelle

en: Open the contents of your desktop in a folder
af: Open die inhoud van die werkskerm in 'n gids

en: File System
af: Lêerstelsel

en: Open in New _Tab
af: Open in nuwe oor_tjie

en: Open in New _Window
af: Open in nuwe _venster

en: Remove
af: Verwyder

en: Rename...
af: Hernoem...

en: _Mount
af: _Heg

en: _Format
af: _Formateer

en: Places
af: Plekke

en: Show Places
af: Wys plekke

en: Backgrounds and Emblems
af: Agtergronde en embleme

en: _Remove...
af: _Verwyder...

en: Add new...
af: Voeg nuwe by...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
af: Jammer, maar patroon %s kon nie geskrap word nie.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
af: Maak seker dat jy die regte het om die patroon te skrap.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
af: Jammer, maar embleem %s kon nie geskrap word nie.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
af: Maak seker dat jy die regte het om die embleem te skrap.

en: Select an Image File for the New Emblem
af: Selekteer 'n beeldlêer vir die nuwe embleem

en: Create a New Emblem
af: Skep 'n nuwe embleem

en: _Keyword:
af: _Sleutelwoord:

en: _Image:
af: _Beeld:

en: Create a New Color:
af: Skep 'n nuwe kleur:

en: Color _name:
af: Kleur_naam:

en: Color _value:
af: Kleur_waarde:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
af: Terugstel is 'n spesiale beeld wat nie geskrap kan word nie.

en: The color cannot be installed.
af: Die kleur kan nie geïnstalleer word nie.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
af: Jammer, maar jy moet 'n nieleë naam vir die kleur spesifiseer.

en: Select a Color to Add
af: Selekteer 'n kleur om by te voeg

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
af: Jammer, maar "%s" is nie 'n bruikbare beeldlêer nie.

en: The file is not an image.
af: Die lêer is nie 'n beeld nie.

en: Select a Category:
af: Kies 'n kategorie:

en: C_ancel Remove
af: K_anselleer verwydering

en: _Add a New Pattern...
af: _Voeg 'n nuwe patroon by...

en: _Add a New Color...
af: _Voeg 'n nuwe kleur by...

en: _Add a New Emblem...
af: _Voeg 'n nuwe embleem by...

en: Click on a pattern to remove it
af: Kliek op 'n patroon om dit te verwyder

en: Click on a color to remove it
af: Kliek op 'n kleur om dit te verwyder

en: Click on an emblem to remove it
af: Kliek op 'n embmleem om dit te verwyder

en: Patterns:
af: Patrone:

en: Colors:
af: Kleure:

en: Emblems:
af: Embleme:

en: _Remove a Pattern...
af: _Verwyder 'n patroon...

en: _Remove a Color...
af: _Verwyder 'n kleur...

en: _Remove an Emblem...
af: _Verwyder 'n embleem...

en: File Type
af: Lêertipe

en: Tags
af: Etikette

en: Select folder to search in
af: Kies gids om in te soek

en: Documents
af: Dokumente

en: Picture
af: Prente

en: Illustration
af: Illustrasie

en: Spreadsheet
af: Sigblad

en: Presentation
af: Voorlegging

en: Pdf / Postscript
af: PDF / Postscript

en: Text File
af: Tekslêer

en: Select type
af: Kies tipe

en: Any
af: Enige

en: Other Type...
af: Ander tipe...

en: Edit
af: Redigeer

en: Edit the saved search
af: Wysig die gestoorde soektog

en: Go
af: Gaan

en: Reload
af: Herlaai

en: _Search for:
af: _Soek vir:

en: Search results
af: Soekresultate

en: Search:
af: Soek:

en: Close the side pane
af: Sluit die sypaneel

en: _Places
af: _Plekke

en: Open _Location...
af: Open _ligging...

en: Close P_arent Folders
af: Sluit _moedergidse

en: Close this folder's parents
af: Sluit hierdie gids se moeders

en: Clos_e All Folders
af: Sluit all_e gidse

en: Close all folder windows
af: Sluit alle gidsvensters

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
af: Vind dokumente of gidse om die rekenaar volgens naam of inhoud

en: Delete all items in the Trash
af: Skrap alle items in die asblik

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
af: Wil jy enige boekmerke wat na die niebestaande liggings verwys van jou lys verwyder?

en: Bookmark for Nonexistent Location
af: Boekmerk vir Niebestaande Ligging

en: You can choose another view or go to a different location.
af: Jy kan 'n ander aangesig kies of na 'n ander ligging toe gaan.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
af: Die ligging kan nie met hierdie bekyker vertoon word nie.

en: Content View
af: Inhoudaansig

en: View of the current folder
af: Aansig van die huidige gids

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
af: Caja het nie 'n geïnstalleerde bekyker wat in staat is om die gids te vertoon nie.

en: The location is not a folder.
af: Die ligging is nie 'n gids nie.

en: Could not find "%s".
af: Kon nie "%s" vind nie.

en: Please check the spelling and try again.
af: Gaan asseblief die spelling na en probeer weer.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
af: Caja kan nie "%s"-liggings hanteer nie.

en: Unable to mount the location.
af: Kan nie die ligging heg nie.

en: Access was denied.
af: Toegang is geweier.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
af: Gaan die spelling na en maak seker dat u instaanbedienerinstellings korrek is.

en: Go to the location specified by this bookmark
af: Gaan na die adres wat deur hierdie boekmerk gespesifiseer word

en: _File
af: _Lêer

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _View
af: _Bekyk

en: Close this folder
af: Sluit hierdie gids

en: _Backgrounds and Emblems...
af: _Agtergronde en embleme...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
af: Vertoon patrone, kleure, en embleme wat gebruik kan word om die voorkoms te pasmaak

en: Prefere_nces
af: Voork_eure

en: Edit Caja preferences
af: Redigeer Caja-voorkeure

en: Open _Parent
af: Open _moeder

en: Open the parent folder
af: Open die ouergids

en: Stop loading the current location
af: Stop laai van huidige ligging

en: _Reload
af: He_rlaai

en: Reload the current location
af: Herlaai die huidige ligging

en: _Contents
af: _Inhoud

en: Display Caja help
af: Vertoon Caja-hulp

en: _About
af: _Aangaande

en: Display credits for the creators of Caja
af: Vertoon vermeldings vir die skeppers van Caja

en: Zoom _In
af: Zoem _in

en: Zoom _Out
af: Zoem _uit

en: Normal Si_ze
af: Gewone groo_tte

en: Connect to _Server...
af: Konnekteer aan _bediener...

en: Connect to a remote computer or shared disk
af: Verbind aan 'n afgeleë rekenaar of gedeelde skyf

en: _Home Folder
af: _Tuisgids

en: _Computer
af: _Rekenaar

en: _Network
af: _Netwerk

en: T_emplates
af: _Sjablone

en: Open your personal templates folder
af: Open jou persoonlike sjabloongids

en: _Trash
af: _Asblik

en: Open your personal trash folder
af: Open jou persoonlike asblikgids

en: Show _Hidden Files
af: Vertoon _verborge lêers

en: _Up
af: _Op

en: _Home
af: _Tuis

en: Loading...
af: Besig om te laai...

en: These files are on an Audio CD.
af: Hierdie lêers is op 'n oudio-CD.

en: These files are on an Audio DVD.
af: Hierdie lêers is op 'n oudio-DVD.

en: These files are on a Video DVD.
af: Hierdie lêers is op 'n video-DVD.

en: These files are on a Video CD.
af: Hierdie lêers is op 'n video-CD.

en: These files are on a Super Video CD.
af: Hierdie lêers is op 'n Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
af: Hierdie lêers is op 'n foto-CD.

en: These files are on a Picture CD.
af: Hierdie lêers is op 'n prent-CD.

en: The media contains digital photos.
af: Die media bevat digitale foto's.

en: These files are on a digital audio player.
af: Hierdie lêers is op 'n digitale oudiospeler.

en: The media contains software.
af: Die media bevat sagteware.

en: The media has been detected as "%s".
af: Die media is as "%s" bespeur.

en: Zoom In
af: Zoem in

en: Zoom Out
af: Zoem uit

en: Zoom to Default
af: Zoem op verstekvlak

en: Zoom
af: Zoem

en: Set the zoom level of the current view
af: Stel die zoemvlak van die huidige aangesig

en: Background
af: Agtergrond

en: E_mpty Trash
af: Maak _asblik leeg

en: Create a new launcher
af: Skep 'n nuwe instaleerder

en: Change Desktop _Background
af: Verander _werkarea-agtergrond

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
af: Vertoon 'n venster wat jou toelaat om jou werkarea se agtergrondkleur of -patroon te verander

en: Empty Trash
af: Maak asblik leeg

en: Select Items Matching
af: Kies passende items

en: _Pattern:
af: _Patroon:

en: Save Search as
af: Stoor soektog as

en: _Save
af: _Stoor

en: Search _name:
af: Soektog_naam:

en: _Folder:
af: _Gids:

en: Select Folder to Save Search In
af: Kies 'n gids om die soektog in te stoor

en: "%s" selected
af: "%s" geselekteer

en: %s, Free space: %s
af: %s, Oop spasie: %s

en: Run "%s" on any selected items
af: Laat "%s" loop op enige geselekteerde items

en: Create Document from template "%s"
af: Skep dokument van sjabloon "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
af: Alle uitvoerbare lêers in hierdie gids sal in die Skripte-kieslys verskyn.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
af: Sodra 'n skrip uit die kieslys geselekteer word, word die skrip uitgevoer op enige items wat tans geselekteer is.

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
af: "%s" sal geskuif word as jy die Plak-bevel selekteer

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
af: "%s" sal gekopieer word as jy die Plak-bevel selekteer

en: There is nothing on the clipboard to paste.
af: Daar is niks op die knipbord om te plak nie.

en: Connect to Server %s
af: Koppel aan bediener %s

en: _Connect
af: K_oppel

en: Link _name:
af: Skakel_naam:

en: Create _Document
af: Skep _dokument

en: Open Wit_h
af: Open me_t

en: Choose a program with which to open the selected item
af: Kies 'n program waarmee die geselekteerde item oopgemaak moet word

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: View or modify the properties of each selected item
af: Bekyk of wysig die eienskappe van elke geselekteerde item

en: Create _Folder
af: Skep _gids

en: Create a new empty folder inside this folder
af: Skep 'n nuwe leë gids in hierdie gids

en: No templates installed
af: Geen sjablone geïnstalleer nie

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
af: _Leë lêer

en: Create a new empty file inside this folder
af: Skep 'n nuwe leë lêer in hierdie gids

en: Open the selected item in this window
af: Maak die geselekteerde item in hierdie venster oop

en: Open in Navigation Window
af: Open in navigasievenster

en: Open each selected item in a navigation window
af: Maak elke geselekteerde item in 'n navigasievenster oop

en: Open each selected item in a new tab
af: Maak elke geselekteerde item in 'n nuwe oortjie oop

en: Open in _Folder Window
af: Open in _gidsvenster

en: Open each selected item in a folder window
af: Maak elke geselekteerde item in 'n gidsvenster oop

en: Choose another application with which to open the selected item
af: Kies 'n ander program waarmee die geselekteerde item oopgemaak moet word

en: _Open Scripts Folder
af: _Open Skripte-gids

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
af: Vertoon die gids wat die skripte bevat wat in hierdie kieslys verskyn

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
af: Berei die geselekteerde lêers voor om geskuif te word met 'n Plak-bevel

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
af: Berei die geselekteerde lêers voor om gekopieer te word met 'n Plak-bevel

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
af: Skuif of kopieer lêers wat vantevore met 'n Knip- of Kopieer-bevel geselekteer is

en: _Paste Into Folder
af: _Plak in gids

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
af: Skuif of kopieer lêers wat vantevore met 'n Knip- of Kopieer-bevel geselekteer is na die geselekteerde gids

en: Select all items in this window
af: Selekteer alle items in hierdie venster

en: Select items in this window matching a given pattern
af: Selekteer items in hierdie venster wat met 'n gegewe patroon ooreenstem

en: _Invert Selection
af: _Omgekeerde seleksie

en: D_uplicate
af: D_upliseer

en: Duplicate each selected item
af: Dupliseer elke geselekteerde item

en: Create a symbolic link for each selected item
af: Skep 'n simboliese skakel vir elke geselekteerde item

en: _Rename...
af: He_rnoem...

en: Rename selected item
af: Hernoem geselekteerde item

en: Move each selected item to the Trash
af: Skuif elke geselekteerde item na die asblik

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
af: Skrap elke geselekteerde item, sonder om na die asblik te skuif

en: _Restore
af: He_rstel

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: Undo the last action
af: Ontdoen die vorige aksie

en: _Redo
af: _Herdoen

en: Redo the last undone action
af: Herdoen die ongedane aksie

en: Reset View to _Defaults
af: Stel aansig terug na _verstekwaardes

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
af: Stel sorteervolgorde en zoemvlak terug om ooreen te stem met die voorkeure vir hierdie aansig

en: Connect To This Server
af: Koppel aan hierdie bediener

en: Make a permanent connection to this server
af: Maak 'n permanente koppeling na hierdie bediener

en: Mount the selected volume
af: Heg die geselekteerde volume

en: Unmount the selected volume
af: Ontheg die geselekteerde volume

en: Eject the selected volume
af: Skiet die geselekteerde volume uit

en: Format the selected volume
af: Formateer die geselekteerde volume

en: Mount the volume associated with the open folder
af: Heg die volume wat met die oop gids geassosieer word

en: Unmount the volume associated with the open folder
af: Ontheg die volume wat met die oop gids geassosieer word

en: Eject the volume associated with the open folder
af: Skiet die volume uit wat met die oop gids geassosieer word

en: Format the volume associated with the open folder
af: Formateer die volume wat met die oop gids geassosieer word

en: Open File and Close window
af: Open lêer en sluit venster

en: Sa_ve Search
af: St_oor soektog

en: Save the edited search
af: Stoor die gewysigde soektog

en: Sa_ve Search As...
af: St_oor soektog as...

en: Save the current search as a file
af: Stoor die huidige soektog as 'n lêer

en: Open this folder in a navigation window
af: Maak hierdie gids in 'n navigasievenster oop

en: Open this folder in a new tab
af: Open hierdie gids in 'n nuwe oortjie

en: Open this folder in a folder window
af: Open hierdie gids in 'n gidsvenster

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
af: Berei die geselekteerde lêers voor om geskuif te word met 'n Plak-bevel

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
af: Berei die geselekteerde lêers voor om gekopieer te word met 'n Plak-bevel

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
af: Skuif of kopieer lêers wat vantevore met 'n Knip- of Kopieer-bevel geselekteer is na dié geselekteerde gids

en: Move this folder to the Trash
af: Skuif hierdie gids na die asblik

en: Delete this folder, without moving to the Trash
af: Skrap hierdie gids sonder om na die asblik te skuif

en: Mount the volume associated with this folder
af: Heg die volume wat met dié gids geassosieer word

en: Unmount the volume associated with this folder
af: Ontheg die volume wat met dié gids geassosieer word

en: Eject the volume associated with this folder
af: Skiet die volume uit wat met dié gids geassosieer word

en: Format the volume associated with this folder
af: Formateer die volume wat met dié gids geassosieer word

en: View or modify the properties of this folder
af: Bekyk of wysig die eienskappe van dié gids

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
af: Laat loop of bestuur skripte van %s

en: _Scripts
af: _Skripte

en: _Disconnect
af: _Ontkoppel

en: Browse in New _Window
af: Blaai in nuwe _venster

en: Browse in New _Tab
af: Blaai in nuwe oor_tjie

en: _Delete Permanently
af: _Skrap permanent

en: Delete the open folder permanently
af: Skrap die oop gids permanent

en: Move the open folder to the Trash
af: Skuif die oop gids na die asblik

en: Delete all selected items permanently
af: Skrap alle geselekteerde items permanent

en: View or modify the properties of the open folder
af: Bekyk of wysig die eienskappe van die oop gids

en: Download location?
af: Bekyk ligging?

en: You can download it or make a link to it.
af: Jy kan dit aflaai of daarheen 'n skakel maak.

en: Make a _Link
af: Maak 'n s_kakel

en: _Download
af: _Laai af

en: Drag and drop is not supported.
af: Sleep en los word nie ondersteun nie.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
af: Sleep en los word slegs op plaaslike lêerstelsels ondersteun.

en: An invalid drag type was used.
af: 'n Ongeldige sleeptipe is gebruik.

en: Undo
af: Ontdoen

en: Comment
af: Kommentaar

en: Command
af: Opdrag

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
af: Jy het nie die nodige regte om die inhoud van "%s" te sien nie.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
af: "%s" kon nie gevind word nie. Miskien is dit onlangs geskrap.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
af: Jammer, al die inhoud van "%s" kon nie vertoon word nie: %s

en: The folder contents could not be displayed.
af: Die gidsinhoud kon nie vertoon word nie.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
af: Die naam "%s" bestaan reeds in hierdie gids. Gebruik asseblief 'n ander naam.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
af: Daar is nie 'n "%s" in hierdie gids nie. Miskien is dit net geskuif of geskrap?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
af: Jy het nie die nodige regte om "%s" te hernoem nie.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
af: Die naam "%s" is ongeldig omdat dit die karakter "/" bevat. Gebruik asseblief 'n ander naam.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
af: Die naam "%s" is ongeldig. Gebruik asseblief 'n ander naam.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
af: Jammer, "%s" kon nie na "%s" hernoem word nie: %s

en: The item could not be renamed.
af: Die item kon nie hernoem word nie.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
af: Jy het nie die nodige regte om die groep van "%s" te verander nie.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
af: Jammer, kon nie die groep van "%s" verander nie: %s

en: The group could not be changed.
af: Die groep kon nie verander word nie.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
af: Jammer, kon nie die eienaar van "%s" verander nie: %s

en: The owner could not be changed.
af: Die eienaar kon nie verander word nie.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
af: Jammer, kon nie die regte van "%s" verander nie: %s

en: The permissions could not be changed.
af: Die regte kon nie verander word nie.

en: Renaming "%s" to "%s".
af: Hernoem tans "%s" na "%s".

en: by _Name
af: volgens _naam

en: Keep icons sorted by name in rows
af: Sorteer ikone in rye volgens naam

en: by _Size
af: volgens _grootte

en: Keep icons sorted by size in rows
af: Sorteer ikone in rye volgens grootte

en: by _Type
af: volgens _tipe

en: Keep icons sorted by type in rows
af: Sorteer ikone in rye volgens tipe

en: by Modification _Date
af: volgens wysigings_datum

en: Keep icons sorted by modification date in rows
af: Sorteer ikone in rye volgens wysigingsdatum

en: by _Emblems
af: volgens _embleme

en: Keep icons sorted by emblems in rows
af: Sorteer ikone in rye volgens embleme

en: Arran_ge Items
af: Rang_skik items

en: Restore Icons' Original Si_zes
af: Herstel ikone se oorspronklike gr_oottes

en: Restore each selected icon to its original size
af: Herstel elke geselekteerde ikoon se oorspronklike grootte

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
af: Herposisioneer ikone om beter in die venster te pas en oorvleueling te voorkom

en: Compact _Layout
af: Kompakte _uitleg

en: Toggle using a tighter layout scheme
af: Wissel deur 'n knapper uitlegskema te gebruik

en: Re_versed Order
af: Om_gekeerde volgorde

en: Display icons in the opposite order
af: Vertoon ikone in die omgekeerde volgorde

en: _Keep Aligned
af: _Hou belyn

en: Keep icons lined up on a grid
af: Belyn ikone altyd op 'n rooster

en: _Manually
af: _Handmatig

en: Leave icons wherever they are dropped
af: Los ikone waarookal hulle gelos word

en: By _Name
af: Volgens _naam

en: By _Size
af: Volgens _grootte

en: By _Type
af: Volgens _tipe

en: By Modification _Date
af: Volgens wysigings_datum

en: By _Emblems
af: Volgens _embleme

en: Restore Icon's Original Si_ze
af: Herstel ikoon se oorspronklike gr_ootte

en: pointing at "%s"
af: wys na "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
af: _Ikone

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
af: _Kompak

en: (Empty)
af: (Leeg)

en: %s Visible Columns
af: %s sigbare kolomme

en: Choose the order of information to appear in this folder:
af: Kies die volgorde van inligting wat in hierdie gids moet verskyn:

en: Visible _Columns...
af: Sigbare _kolomme...

en: Select the columns visible in this folder
af: Selekteer die kolomme wat in hierdie gids sigbaar is

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
af: _Lys

en: Properties
af: Eienskappe

en: %s Properties
af: Eienskappe: %s

en: Cancel Group Change?
af: Kanselleer groepverandering?

en: Cancel Owner Change?
af: Kanselleer eienaarverandering?

en: nothing
af: niks

en: unreadable
af: onleesbaar

en: (some contents unreadable)
af: (sommige inhoud onleesbaar)

en: Contents:
af: Inhoud:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
af: in gebruik

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
af: beskikbaar

en: Total capacity:
af: Totale kapasiteit:

en: Filesystem type:
af: Lêerstelseltipe:

en: Basic
af: Basies

en: Link target:
af: Skakelteiken:

en: Accessed:
af: Oopgemaak:

en: Modified:
af: Gewysig:

en: Created:
af: Geskep:

en: Free space:
af: Oop spasie:

en: _Read
af: _Lees

en: _Write
af: _Skryf

en: E_xecute
af: _Laat loop

en: Read-only
af: Lees-alleen

en: Read and write
af: Lees en skryf

en: Special flags:
af: Spesiale vlaggies:

en: Set _user ID
af: Stel _gebruiker-ID

en: Set gro_up ID
af: Stel g_roep-ID

en: _Sticky
af: _Taai

en: _Owner:
af: _Eienaar:

en: Owner:
af: Eienaar:

en: _Group:
af: _Groep:

en: Group:
af: Groep:

en: Others
af: Ander

en: Execute:
af: Laat loop:

en: Allow _executing file as program
af: _Laat toe dat lêer as program uitgevoer word

en: Others:
af: Ander:

en: Folder Permissions:
af: Gidsregte:

en: File Permissions:
af: Lêerregte:

en: Text view:
af: Teksaansig:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
af: Jy is nie die eienaar nie, dus kan jy nie hierdie regte verander nie.

en: SELinux context:
af: SELinux-konteks:

en: Last changed:
af: Laaste verandering op:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
af: Die toegangsregte van "%s" kon nie bepaal word nie.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
af: Die toegangsregte van die geselekteerde lêer kon nie bepaal word nie.

en: Creating Properties window.
af: Besig om Eienskapvenster te skep.

en: Select Custom Icon
af: Kies pasgemaakte ikoon

en: Tree
af: Boom

en: Show Tree
af: Wys boom
