caja 1.25.3 - en to az translation catalogue (646 entries)

en: _Patterns
az: _Naxışlar

en: Drag a pattern tile to an object to change it
az: Naxışı dəyişdirmək üçün cismin üstünə naxış kirəmitini sürüyün

en: Blue Ridge
az: Göy Təpə

en: Blue Rough
az: Kobud Göy

en: Blue Type
az: Göysayağı

en: Brushed Metal
az: Fırçalanmış Metal

en: Camouflage
az: Kamuflyaj

en: Chalk
az: Təbaşir

en: Cork
az: Tıxac

en: Countertop
az: Piştaxta

en: Dots
az: Nöqtələr

en: Fibers
az: Tellər

en: Floral
az: Flora

en: Fossil
az: Mə'dən

en: Green Weave
az: Yaşıl Toxuma

en: Ice
az: Buz

en: Manila Paper
az: Manila Kağızı

en: Moss Ridge
az: Yosun Təpəsi

en: Numbers
az: Rəqəmlər

en: Ocean Strips
az: Okean Zolağı

en: Purple Marble
az: Əflatun Mərmər

en: Ridged Paper
az: Qırışıq Kağız

en: Rough Paper
az: Kobud Kağız

en: Sky Ridge
az: Səma Təpəsi

en: Snow Ridge
az: Qar Təpəsi

en: Stucco
az: Stukko

en: Wavy White
az: Dalğalı Ağ

en: C_olors
az: Rə_nglər

en: Drag a color to an object to change it to that color
az: Cismin rəngini dəyişdirmək üçün rəngi üstünə sürüyün

en: Mango
az: Manqo

en: Orange
az: Narıncı

en: Grapefruit
az: Qreypfrut

en: Ruby
az: Yaqut

en: Pale Blue
az: Solğun Göy

en: Sky
az: Səma

en: Danube
az: Don Çayı

en: Indigo
az: İndiqo

en: Violet
az: Bənövşə

en: Sea Foam
az: Dəniz Köpüyü

en: Leaf
az: Yarpaq

en: Deep Teal
az: Dərin Til

en: Dark Cork
az: Tünd Manqal Kömürü

en: Mud
az: Palçıq

en: Fire Engine
az: Alov Mühərriki

en: Envy
az: Paxıllıq

en: Lemon
az: Limon

en: Bubble Gum
az: Saqqız

en: White
az: Ağ

en: Apparition
az: Xəyal

en: Silver
az: Gümüş

en: Concrete
az: Beton

en: Shale
az: Gil

en: Granite
az: Qranit

en: Eclipse
az: Tutulma

en: Charcoal
az: Manqal Kömürü

en: Onyx
az: Oniks

en: Black
az: Qara

en: _Emblems
az: _Emblemlər

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
az: Cismə emblem əlavə etmək üçün üstünə emblemi sürüyün

en: Erase
az: Sil

en: File Browser
az: Fayl Səyyahı

en: Computer
az: Kompüter

en: File Manager
az: Fayl İdarəçisi

en: File Management
az: Fayl İdarəsi

en: Open Folder
az: Qovluğu Aç

en: Home Folder
az: Ev Qovluğu

en: Network
az: Şəbəkə

en: Text
az: Mətn

en: The text of the label.
az: Etiketin mətni.

en: Justification
az: İki yönlü hizalama

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
az: Etiket mətninin içindəki sətrlərin bir birinə səviyələməsi nisbidir. Bu etiketin öz yerindəki səviyələməsinə təsir göstərmir. Bunun üçün bax: GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
az: Sətri qırması

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
az: Seçilibsə, mətn çox geniş olduğu zaman yazılar büküləcək.

en: Cursor Position
az: Ox Mövqeyi

en: The current position of the insertion cursor in chars.
az: Xarakter ədədində oxun hazırkı mövqeyi

en: Selection Bound
az: Seçilmək Üzrə

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
az: Seçimin tam tərs tərəfinin oxdan xarakter ədədində mövqeyi

en: Cu_t
az: _Kəs

en: _Copy
az: Köçü_r

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: Select All
az: Hamısını Seç

en: Show more _details
az: Daha çox _seçim göstər

en: _Open
az: _Aç

en: _Revert
az: Ç_evir

en: You can stop this operation by clicking cancel.
az: Bu gedişatı ləğv düyməsinə basaraq dayandıra bilərsiniz.

en:  (invalid Unicode)
az: (hökmsüz Yunikod)

en: Cut the selected text to the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa kəs

en: Copy the selected text to the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa köçür

en: Paste the text stored on the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa yapışdır

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select all the text in a text field
az: Mətn girişindəki bütün mətni seç

en: Move _Up
az: _Yuxarı Daşı

en: Name
az: Ad

en: The name and icon of the file.
az: Faylın adı və timsalı.

en: Size
az: Böyüklük

en: The size of the file.
az: Faylın böyüklüyü.

en: Type
az: Növ

en: The type of the file.
az: Faylın növü.

en: Date Modified
az: Təkmilləşdirmə Tarixi

en: The date the file was modified.
az: Faylın təkmilləşdirmə tarixi.

en: Date Accessed
az: Yetişmə Tarixi

en: The date the file was accessed.
az: Faylın yetişildiyi tarix.

en: Owner
az: Yiyə

en: The owner of the file.
az: Faylın yiyəsi.

en: Group
az: Qrup

en: The group of the file.
az: Faylın qrupu.

en: Permissions
az: Səlahiyyətlər

en: The permissions of the file.
az: Faylın səlahiyyətləri.

en: Octal Permissions
az: Səkkizlik Səlahiyyətlər

en: The permissions of the file, in octal notation.
az: Faylın səkkizlik formatda səlahiyyətləri.

en: MIME Type
az: MIME Növü

en: The mime type of the file.
az: Faylın mime növü.

en: Location
az: Mövqe

en: Reset
az: Sıfırla

en: on the desktop
az: masa üstündə

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
az: Ev Qovluğu %.0s

en: Network Servers
az: Şəbəkə Vericiləri

en: Trash
az: Zibil Qutusu

en: Set as _Background
az: Arxa plan olaraq _döşə

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Set as background for _all folders
az: _Bütün qovluqlara arxa plan olaraq döşə

en: Set as background for _this folder
az: B_u qovluğa arxa plan olaraq döşə

en: The emblem cannot be installed.
az: Emblem qurula bilmir.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
az: Təəsüf ki yeni emblem üçün boş olmayan bir açar kəlmə seçməlisiniz.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
az: Təəsüf ki emblem açar kəlmələri yalnız hərf, boşluq və rəqəmlərdən ibarət olmalıdır.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
az: Təəsüf ki "%s" adında bir emblem hazırda mövcuddur.

en: Please choose a different emblem name.
az: Xahiş edirik, başqa eblem adı seçin.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
az: Şəxsi emblem qeyd edilə bilmədi bağışlayın.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
az: Şəxsi emblem adın qeyd edilə bilmədi, bağışlayın.

en: File not found
az: Fayl tapıla bilmədi

en: today at 00:00:00 PM
az: bugün 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
az: bugün %-I:%M %S %p

en: today at 00:00 PM
az: bugün 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
az: bugün %-I:%M %p da(də)

en: today, 00:00 PM
az: bugün, 00:00

en: today, %-I:%M %p
az: bugün %-I:%M %p

en: today
az: bugün

en: yesterday at 00:00:00 PM
az: dünən 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
az: dünən %-H:%M :%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
az: dünən 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
az: dünən %-I:%M %p da(də)

en: yesterday, 00:00 PM
az: dünən, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
az: dünən %-I:%M %p

en: yesterday
az: dünən

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
az: Çərşənbə, Sentyabr 00 0000 saat 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
az: B.E, Okt 00 0000 saat 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
az: %a, %b %-d %Y saat %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
az: B.E, Okt 00 0000 saat 00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
az: %a, %b %-d %Y saat %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
az: Okt 00 0000 saat 00:00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
az: %b %-d %Y saat %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
az: Okt 00 0000, 00:00

en: 00/00/00, 00:00 PM
az: 00/00/00, 00:00

en: ? items
az: ? üzv

en: ? bytes
az: ? bayt

en: unknown type
az: namə'lum növ

en: unknown MIME type
az: namə'lum MIME növü

en: unknown
az: namə'lum

en: program
az: proqram

en: link
az: körpü

en: link (broken)
az: körpü (qopuqdur)

en: Size:
az: Böyüklük:

en: Type:
az: Növ:

en: _Skip
az: _Keç

en: Replace
az: Əvəz Et

en: _Retry
az: _Yenidən Sına

en: _Delete
az: _Sil

en: Replace _All
az: _Hamısını Əvəz Et

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
az:  (nüsxə)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
az:  (başqa nüsxə)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
az:  nömrəli nüsxə)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
az:  nömrəli nüsxə)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
az:  nömrəli nüsxə)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
az:  nömrəli nüsxə)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
az: %s (nüsxə)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
az: %s (başqa nüsxə)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
az: Üzvü sildiyinizdə, o həmişəlik itiriləcəkdir.

en: Empty _Trash
az: _Zibili Boşalt

en: Deleting files
az: Fayllar silinir

en: Error while deleting.
az: Silərkən xəta oldu.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
az: Zibil qutusuna daşına bilmir, birbaşa silmək istəyirsiniz?

en: Error while copying.
az: Köçürülərkən xəta oldu.

en: Error while moving.
az: Daşınarkən xəta oldu.

en: You cannot move a folder into itself.
az: Bir qovluğu öz içinə daşıya bilməzsiniz.

en: You cannot copy a folder into itself.
az: Bir qovluğu öz içinə köçürə bilməzsiniz.

en: The destination folder is inside the source folder.
az: Hədəf qolvuq mənbə qovluğun içindədir.

en: You cannot copy a file over itself.
az: Bir faylı öz üstünə köçürülə bilməz.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
az: adsız qovluq

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
az: yeni fayl

en: The selection rectangle
az: Seçim sahəsi

en: Mo_ve to Trash
az: _Zibil Qutusuna Daşı

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
az: "%s" faylını işə salmaq yoxsa məzmununu görmək istəyirsiniz?

en: "%s" is an executable text file.
az: "%s" icraçı mətn faylıdır.

en: Run in _Terminal
az: _Terminalda İcra Et

en: _Display
az: _Göstər

en: _Run
az: _İcra Et

en: Are you sure you want to open all files?
az: Həqiqətən də bütün faylları açmaq istəyirsiniz?

en: Opening "%s".
az: "%s" açılır.

en: Default
az: Ön Qurğulu

en: Icon
az: Timsal

en: _Add
az: Ə_lavə Et

en: %s document
az: %s sənədi

en: Unknown
az: Naməlum

en: Could not run application
az: Proqram işə salına bilmədi

en: Could not find '%s'
az: '%s' tapıla bilmədi

en: Could not find application
az: Proqram tapıla bilmədi

en: Unknown error
az: Namə'lum xəta

en: Could not add application
az: Proqram əlavə edilə bilmədi

en: Select an Application
az: Proqram Seç

en: Open With
az: Fərqli Aç

en: Select an application to view its description.
az: İzahatını görmək üçün proqramı seçin.

en: _Browse...
az: _Gəz...

en: Add Application
az: Proqram Əlavə Et

en: Open Failed, would you like to choose another application?
az: Açılış bacarılmadı. Başqa proqram seçmək istəyirsiniz?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
az: Açma əməliyyatı bacarılmadı, başqa gedişat seçmək istəyirsiniz?

en: This is disabled due to security considerations.
az: Bu seçim təhlükəsizlik səbəbiylə bağlıdır.

en: There was an error launching the application.
az: Proqram başladılanda xəta meydana gəldi.

en: This drop target only supports local files.
az: Hədəfə buraxma ancaq yerli faylları dəstəkləyir.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
az: Yerli olmayan faylları yerli bir qovluğa köçürüp hədəfə buraxa bilərsiniz.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
az: Yerli olmayan faylları yerli bir qovluğa köçürüp hədəfə buraxa bilərsiniz. Buraxdığınız yerli fayllar onsuzda açılıbdır.

en: Details:
az: Təfərruatlar:

en: Search
az: Axtar

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
az: Bütün pəncərələrin səyyah olduğu klassik Caja modunu fəallaşdırır

en: Whether to enable immediate deletion
az: Birbaşa silmənin fəal olması

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
az: Seçilidirsə, Caja sizə fayl və qovluqları zibil qutusuna atmadan birbaşa silmə imkanı tanıyacaq. Bu təhlükəli ola bilər, ona görə də bu xüsusiyyəti diqqətli işlədin.

en: When to show preview text in icons
az: Timsallarda ön nümayiş mətninin nə zaman göstəriləcəyi

en: When to show number of items in a folder
az: Qovluqdakı üzvlərin ədədinin nə vaxt göstəriləcəyi

en: Type of click used to launch/open files
az: Faylları açmaq/başladmaq üçün istifadə ediləcək tıqlama tərzi

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
az: Mümkün qiymətlər, faylları tək tıqlamayla açmaq üçün"single", cüt tıqlama ilə açmaq üçün isə "double".

en: What to do with executable text files when activated
az: İcra edilə bilən mətn faylları tıqlandıqlarında nə edilsin

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
az: İcra edilə bilən mətn fayllarına tıqlananda (tək ya da cüt) nə edilsin. Mümükün qiymətlər: proqram kimi başladmaq üçün "launch", nə ediləcəyini dialoqla soruşulması üçün "ask" və mətn faylını nümayiş etdirmək üçün "display"

en: When to show thumbnails of image files
az: Rəsm fayllarının ön nümayişlərinin göstərilməsi

en: Maximum image size for thumbnailing
az: Ön nümayiş üçün maksimal rəsm böyüklüyü

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
az: Bu böyüklükdən böyük (bayt olaraq) olan rəsimlər ön nümayiş edilməyəcək. Bunun səbəbi uzun zaman alan və küllü miqdarda yaddaş işlədən böyük rəsimlərin ön nümayişinin göstərilməməsidir.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
az: Timsalın üstünə siçanla gələndə səslərin nümayiş edilməsi

en: Show folders first in windows
az: Pəncərələrdə əvvəlcə qovluqları göstər

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
az: TRUE isə, Caja həm timsal həm də siyahı görünüşündə qovluqları fayllardan əvvəl göstərəcəkdir.

en: Default sort order
az: Ön qurğulu sıralama ardıcıllığı

en: Reverse sort order in new windows
az: Yeni pəncərələrdə tərs sıralama ardıcıllığı

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
az: Seçilidirsə, yeni pəncərələrdəki fayllar tərs ardıcıllıqda sıralanacaq.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
az: Caja istifadəçinin ev cərgəsini masa üstü olaraq istifadə edir

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
az: TRUE isə, Caja istifadəçinin ev qovluğunu masa üstü olaraq istifadə edəcəkdir. Deyilsə, onun yerinə ~/Desktop işlədiləcəkdir.

en: Whether a custom default folder background has been set.
az: Qovluq üçün xüsusi arxa planının seçildiyi.

en: Default Background Color
az: Ön Qurğulu Arxa Plan Rəngi

en: Default Background Filename
az: Ön Qurğulu Arxa Plan Rəsmi

en: Custom Side Pane Background Set
az: Xüsusi Yan Panel Arxa Planı

en: Whether a custom default side pane background has been set.
az: Yan panel üçün xüsusi arxa planının seçildiyi.

en: Default Side Pane Background Color
az: Yan Panelin Ön Qurğulu Arxa Plan Rəngi

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
az: Yan panelin ön qurğulu arxa plan rəsmi. Yalnız side_pane_background_set seçilidirsə istifadə edilir.

en: Default Side Pane Background Filename
az: Yan Panelin Ön Qurğulu Arxa Plan Rəsmi

en: Default folder viewer
az: Ön qurğulu cərgə nümayişçisi

en: Date Format
az: Tarix Şəkli

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
az: Fayl tarixlərinin formatı. Mümükün qiymətlər: "locale", "iso" və"informal".

en: Whether to show hidden files
az: Gizli faylların göstərilməsi

en: Whether to show backup files
az: Ehtiyat nüsxəsi fayllarının göstərilməsi

en: List of possible captions on icons
az: Timsalların mümkün olan adlarının siyahısı

en: Use tighter layout in new windows
az: Yeni pəncərələrdə gərgin düzülüş işlət

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
az: TRUE isə, yeni pəncərələrdəki timsallar birbirinə daha yaxın yerləşdiriləcəkdir.

en: Put labels beside icons
az: Timsal adlarını yanda göstər

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
az: Seçilidirsə, adlar timsalların altında deyil yanlarında göstəriləcək.

en: Default icon zoom level
az: Ön qurğulu timsal yaxınlaşdırma dərəcəsi

en: Default zoom level used by the icon view.
az: Timsal nümayişi üçün ön qurğulu yaxınlaşdırma dərəcəsi.

en: Default list zoom level
az: Ön qurğulu siyahı yaxınlaşdırma dərəcəsi

en: Default zoom level used by the list view.
az: Siyahı nümayişi üçün ön qurğulu yaxınlaşdırma dərəcəsi.

en: Default list of columns visible in the list view
az: Siyahı nümayişində göstərilən ön qurğulu sütun siyahısı

en: Default list of columns visible in the list view.
az: Siyahı nümayişində göstərilən ön qurğulu sütun siyahısı.

en: Default column order in the list view
az: Siyahı nümayişi üçün ön qurğulu sütun ardıcıllığı

en: Default column order in the list view.
az: Siyahı nümayişi üçün ön qurğulu sütun ardıcıllığı.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
az: TRUE isə, Caja yan paneldə yalnız qovluqları göstərəcəkdir. Əks halda o həm qovluq həm də faylları göstərəcək.

en: Desktop font
az: Masa üstü yazı növü

en: The font description used for the icons on the desktop.
az: Masa üstündəki timsallar üçün işlədilən yazı növünün izahatı.

en: Home icon visible on desktop
az: Ev timsalı masa üstündə göstərilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
az: TRUE isəə, masa üstündə ev qovluğuna körpü verən timsal göstəriləcəkdir.

en: Computer icon visible on desktop
az: Kompüter timsalı masa üstündə göstərilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
az: TRUE isə, masa üstündə kompüterə körpü verən timsal göstəriləcəkdir.

en: Trash icon visible on desktop
az: Zibil qutusu masa üstündə göstərilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
az: Seçilidirsə, masa üstündə zibil qutusuna körpü verən timsal göstəriləcək.

en: Show mounted volumes on the desktop
az: Sürücü timsalları masa üstündə göstərilsin

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
az: Seçilidirsə, masa üstündə bağlanmış sürücülərə körpü verən timsal göstəriləcək.

en: Desktop computer icon name
az: Masa üstündəki kompüter timsalının adı

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
az: Masa üstündəki kompüter timsalının adını dəyişdirmək üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Desktop home icon name
az: Masa üstündəki ev timsalının adı

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
az: Masa üstündəki ev timsalının adını dəyişdirmək üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Desktop trash icon name
az: Masa üstündəki zibil qutusu timsalının adı

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
az: Masa üstündəki zibil qutusu timsalının adını dəyişdirmək üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Width of the side pane
az: Yan çubuğun eni

en: The default width of the side pane in new windows.
az: Yeni pəncərələrdəki yan panelin ön qurğulu eni

en: Show toolbar in new windows
az: Yeni pəncərələrdə vasitə çubuğunu göstər

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
az: Seçilidirsə, yeni açılan pəncərələrin vasitə çubuqları göstəriləcək.

en: Show location bar in new windows
az: Yeni pəncərələrdə mövqe çubuğunu göstər

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
az: Seçilidirsə, yeni açılan pəncərələrin mövqe çubuqları göstəriləcək.

en: Show status bar in new windows
az: Yeni pəncərələrdə vəziyyət çubuğunu göstər

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
az: Seçilidirsə, yeni açılan pəncərələrin vəziyyət çubuqları göstəriləcək.

en: Show side pane in new windows
az: Yeni pəncərələrdə yan paneli göstər

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
az: Seçilidirsə, yeni açılan pəncərələrin yan panelləri göstəriləcək.

en: Side pane view
az: Yan panel nümayişi

en: The side pane view to show in newly opened windows.
az: Yeni açılan pəncərələrdə göstəriləcək yan panel.

en: Starting %s
az: %s başladılır

en: Not a launchable item
az: Başladıla bilən üzv deyil

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: FILE
az: FAYL

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Caja could not create the required folder "%s".
az: Caja lazımi "%s" qovluğunu yarada bilmədi.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
az: Cajau işə salmadan əvvəl, xahiş edirik, bu qovluğu yaradın. Ya da Cajaun özünün yarada bilməsi üçün səlahiyyətləri dəyişdirin.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
az: Caja bu məcburi qovluqları yarada bilmədi: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
az: Cajau işə salmadan əvvəl, xahiş edirik, bu qovluğu yaradın. Ya da Cajaun özünün yarada bilməsi üçün səlahiyyətləri dəyişdirin.

en: Perform a quick set of self-check tests.
az: Çox sür'ətli yoxlama sınaq dəstələrini işə sal.

en: Create the initial window with the given geometry.
az: Bildirilən ölçülərdə başlanğıc pəncəreəsi yarat.

en: GEOMETRY
az: QURULUŞ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
az: Təkcə bildirilən URI-lər üçün pəncərə yarat.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
az: Masa üstünü qətiyyən idarə etmə (seçimlər dialoqundakı seçimləri nəzərə alma)

en: Quit Caja.
az: Caja-dan Çıx.

en: No bookmarks defined
az: Tə'yin edilmiş nişanlar yoxdur

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: There was an error displaying help: 
    %s
az: Yardım göstərilirkən xəta yarandı: 
    %s

en: Edit Bookmarks
az: Nişanları Düzəlt

en: _Help
az: _Yardım

en: _Close
az: _Bağla

en: _Bookmarks
az: _Nişanlar

en: Public FTP
az: Ümumi FTP

en: FTP (with login)
az: FTP (girişli)

en: Windows share
az: Windows bölüşülən sahəsi

en: Secure WebDAV (HTTPS)
az: Etibarlı WebDAV (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
az: Yardım göstərilərkən xəta oldu.

en: C_onnect
az: _Bağla

en: Connect to Server
az: Vericiyə Bağlan

en: _Server:
az: _Verici:

en: _Port:
az: _Qapı:

en: Folder:
az: Qovluq:

en: Desktop
az: İş Masası

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
az: Yəqin ki bunun səbəbi emblemin sizin əlavə etdiyiniz deyil, silinməz olanı olmasıdır.

en: Rename Emblem
az: Emblemi Yenidən Adlandır

en: Enter a new name for the displayed emblem:
az: Nümayiş edilən emblem üçün yeni ad daxil et:

en: Rename
az: Yenidən Adlandır

en: Add Emblems...
az: Emblemlər Əlavə Et...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
az: Hər emblemin yanına təsviri ad daxil edin.  Bu ad emblemi başqa yerlərdə təsvir edəcək.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
az: Emblemin yanına təsviri ad daxil edin.  Bu ad emblemi başqa yerlərdə təsvir edəcək.

en: Some of the files could not be added as emblems.
az: Fayllardan bə'ziləri emblem olaraq əlavə edilə bilmədi.

en: The emblems do not appear to be valid images.
az: Emblemlər hökmlü rəsmə oxşamırlar.

en: None of the files could be added as emblems.
az: Fayllardan heç biri emblem olaraq əlavə edilə bilmədi.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
az: '%s' faylı hökmlü rəsm deyil.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
az: Sürünən fayl hökmlü rəsm deyil.

en: The emblem cannot be added.
az: Emblem əlavə edilə bilmir.

en: Emblems
az: Emblemlər

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
az: Boş

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
az: Timsal Görünüşü

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
az: Sıra Görünüşü

en: Always
az: Həmişə

en: Local Files Only
az: Ancaq Yerli Fayllar

en: Never
az: Qətiyyən

en: By Name
az: Ada Görə

en: By Size
az: Böyüklüyə Görə

en: By Type
az: Növə Görə

en: By Modification Date
az: Təkmilləşdirmə Tarixinə Görə

en: By Emblems
az: Emblemə Görə

en: File Management Preferences
az: Fayl İdarəçisi Seçimləri

en: View _new folders using:
az: Ye_ni qovluqları bunu işlədərək göstər:

en: _Arrange items:
az: Üzvləri _Sırala:

en: Sort _folders before files
az: _Qovluqları fayllardan əvvəl sırala

en: Default _zoom level:
az: Ön qurğulu _yaxınlaşdırma dərəcəsi:

en: _Use compact layout
az: _Gərgin düzülüş işlət

en: _Text beside icons
az: _Mətn timsalların yanında

en: _Default zoom level:
az: Ö_n qurğulu yaxınlaşdırma dərəcəsi:

en: Show _only folders
az: _Təkcə qovluqları göstər

en: Views
az: Görünüşlər

en: _Ask each time
az: Həmişə _soruş

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
az: Zibil qutusunu _boşaltmadan və ya faylları silmədən əvvəl soruş

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
az: Zibil qutusunu yan keçən sil əmrini _daxil et

en: Behavior
az: Davranış

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
az: Mə'lumatların timsallara görə nümayiş sırasını seçin. Timsalları gedərək böyütdüyünüz an, bu mə'lumatlardan daha çoxunu görəcəksiniz .

en: Display
az: Göstər

en: Choose the order of information to appear in the list view.
az: Siyahı görünüşündəki mə'lumatın göstərilmə ardıcıllığını seçin.

en: List Columns
az: Siyahı Sütunları

en: Show te_xt in icons:
az: Timsallarda _mətni göstər:

en: Show _thumbnails:
az: _Dırnaq nümayişlərini göstər:

en: _Only for files smaller than:
az: _Ancaq bu böyüklükdən kiçik fayllar üçün:

en: Preview _sound files:
az: _Səs fayllarını nümayiş etdir:

en: Count _number of items:
az: Qovluqdakı üzv _sayını say:

en: Preview
az: Nümayiş

en: _Type:
az: _Növ:

en: History
az: Keçmiş

en: Camera Brand
az: Kamera Markası

en: Camera Model
az: Kamera Modeli

en: Date Taken
az: Çəkilmə Vaxtı

en: Exposure Time
az: Exposure Vaxtı

en: Aperture Value
az: Aperture Qiyməti

en: ISO Speed Rating
az: ISO Sür'ət Reytinqi

en: Flash Fired
az: Verilən İşıq

en: Metering Mode
az: Metrləmə Modu

en: Exposure Program
az: Exposure Proqramı

en: Focal Length
az: Fokus Uzunluğu

en: Software
az: Proqram

en: Description
az: İzahat

en: Failed to load image information
az: Rəsm mə'lumatı yüklənə bilmədi

en: loading...
az: yüklənir...

en: Image
az: Rəsm

en: Information
az: Mə'lumat

en: Use _Default Background
az: Ön Qurğulu Arxa Planı _İşlət

en: Please drag just one image to set a custom icon.
az: Xahiş edirik xüsusi timsal seçmək üçün bir dənə rəsmi daşıyıb buraxın.

en: The file that you dropped is not local.
az: Buraxdığınız fayl yerli deyil.

en: You can only use local images as custom icons.
az: Xüsusi timsal olaraq təkcə yerli rəsmləri işlədə bilərsiniz.

en: The file that you dropped is not an image.
az: Daşıyıb buraxdığınız fayl rəsm deyil.

en: You can only use images as custom icons.
az: Timsal olaraq təkcə rəsmləri işlədə bilərsiniz.

en: Location:
az: Mövqe:

en: Go To:
az: Get:

en: Open Location
az: Mövqeyi Aç

en: _Location:
az: _Mövqe:

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
az: Həqiqətən də Cajadan indiyə qədər getdiyiniz yerlərin unudulmasını istəyirsiniz?

en: The location "%s" does not exist.
az: "%s" mövqeyi mövcud deyil.

en: _Go
az: _Get

en: Close _All Windows
az: _Bütün Pəncərələri Bağla

en: Close all Navigation windows
az: Bütün naviqasiya pəncərələrini bağla

en: _Location...
az: Ü_nvan...

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
az: Get və Arxaya/İrəli menyusunun içindəkiləri sil

en: _Add Bookmark
az: Nişan Ə_lavə Et

en: Add a bookmark for the current location to this menu
az: Hazırkı mövqeyə bir nişan əlavə et

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
az: Bu menyunun içində nişanların dəyişdirilməsinə icazə verən pəncərəni göstər

en: _Previous Tab
az: _Əvvəlki Səkmə

en: _Next Tab
az: _Sonrakı Səkmə

en: _Side Pane
az: _Yan Çubuq

en: Location _Bar
az: Ü_nvan Çubuğu

en: Change the visibility of this window's location bar
az: Bu pəncərənin yer çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: St_atusbar
az: _Vəziyyət Çubuğu

en: Change the visibility of this window's statusbar
az: Bu pəncərənin vəziyyət çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: _Back
az: _Geri

en: Go to the previous visited location
az: Ziyarət edilən əvvəlki mövqeyə get

en: _Forward
az: _İrəli

en: Go to the next visited location
az: Ziyarət edilən növbəti mövqeyə get

en: _Search
az: _Axtar

en: Notes
az: Qeydlər

en: _Stop
az: _Dayan

en: Remove
az: Çıxart

en: Backgrounds and Emblems
az: Atxa Planlar və Emblemlər

en: _Remove...
az: _Sil...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
az: Naxışı silmək üçün səlahiyyətlərinizin olduğunu yoxlayın.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
az: Emblemi silmək üçün səlahiyyətlərinizin olduğunu yoxlayın.

en: _Keyword:
az: _Açar kəlmə:

en: _Image:
az: _Rəsm:

en: Create a New Color:
az: Yeni bir Rəng Yarat:

en: Color _name:
az: Rəng _adı:

en: Color _value:
az: Rəng _qiyməti:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
az: Sıfırlama rəsmi silinə bilməyən xüsusi bir rəsmdir.

en: The color cannot be installed.
az: Rəng qurula bilmir.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
az: Təəsüf ki yeni rəng olaraq boş olmayan ad seçməlisiniz.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
az: Təəssüf ki "%s" hökmlü bir rəsm faylı deyil.

en: The file is not an image.
az: Fayl rəsm deyil.

en: Select a Category:
az: Kateqoriya Seç:

en: C_ancel Remove
az: Silməyi _Ləğv Et

en: _Add a New Pattern...
az: Yeni Naxış _Əlavə Et...

en: _Add a New Color...
az: Yeni Rəng Ə_lavə Et...

en: _Add a New Emblem...
az: Yeni E_mblem Əlavə Et...

en: Click on a pattern to remove it
az: Silmək üçün naxışa tıqla

en: Click on a color to remove it
az: Silmək üçün rəngə tıqla

en: Click on an emblem to remove it
az: Silmək üçün emblemə tıqla

en: Patterns:
az: Naxışlar:

en: Colors:
az: Rənglər:

en: Emblems:
az: Emblemlər:

en: _Remove a Pattern...
az: _Naxışı Sil...

en: _Remove a Color...
az: _Rəngi Sil...

en: _Remove an Emblem...
az: _Emblemi Sil...

en: Tags
az: Taqlar

en: Documents
az: Sənədlər

en: Edit
az: Düzəlt

en: _Search for:
az: _Axtar:

en: Search results
az: Axtarış nəticələri

en: Close the side pane
az: Yan çubuğu bağla

en: _Places
az: _Mövqelər

en: Open _Location...
az: _Mövqeni Aç...

en: Close P_arent Folders
az: Ü_st Qovluqları Bağla

en: Close this folder's parents
az: Bu qovluğdan üstdəki qovluqları bağla

en: Clos_e All Folders
az: Bütün Qovluqları _Bağla

en: Close all folder windows
az: Bütün qovluq pəncərələrini bağla

en: Delete all items in the Trash
az: Zibil qutusundakı bütün üzvləri sil

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
az: Mövqeyi mövcud olmayan bütün nişanlarını siyahıdan silmək istəyirsiniz?

en: Bookmark for Nonexistent Location
az: Mövcud Olmayan Yerin Nişanı

en: You can choose another view or go to a different location.
az: Başqa görünüş seçə bilərsiniz ya da başqa mövqeyə gedə bilərsiniz.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
az: Mövqe bu görünüşlə göstərilə bilməz.

en: Content View
az: Məzmun Görünüşü

en: Please check the spelling and try again.
az: Xahiş edirik imlanı yoxlayıb yenidən sınayın.

en: Access was denied.
az: Səlahiyyət rədd edildi.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
az: Vəkil verici qurğularınızı və imlanı yoxlayın.

en: Go to the location specified by this bookmark
az: Nişanın göstərdiyi yerə get

en: _File
az: _Fayl

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _View
az: _Görünüş

en: Close this folder
az: Bu qovluğu bağla

en: _Backgrounds and Emblems...
az: _Arxa Planlar və Emblemlər...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
az: Xüsusiyyətleri dəyişdirə biləcək naxış, rəng və emblemləri göstər

en: Prefere_nces
az: _Seçimlər

en: Edit Caja preferences
az: Caja seçimlərini dəyişdir

en: Open _Parent
az: Ü_st Qovluğu Aç

en: Open the parent folder
az: Qonşu qovluğu aç

en: _Reload
az: _Yenilə

en: _Contents
az: _Məzmun

en: Display Caja help
az: Caja yardımını göstər

en: _About
az: _Haqqında

en: Display credits for the creators of Caja
az: Caja-un müəlliflərini göstər

en: Zoom _In
az: _Yaxınlaşdır

en: Zoom _Out
az: _Uzaqlaşdır

en: Normal Si_ze
az: N_ormal Böyüklük

en: Connect to _Server...
az: _Vericiyə Bağlan...

en: _Computer
az: _Kompüter

en: _Network
az: Şə_bəkə

en: _Trash
az: _Zibil Qutusu

en: Show _Hidden Files
az: _Gizli Faylları Göstər

en: _Up
az: _Yuxarı

en: _Home
az: _Ev

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: Zoom In
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom Out
az: Uzaqlaşdır

en: Zoom
az: Yaxınlıq

en: Set the zoom level of the current view
az: Hazırkı görünüş üçün yaxınlaşdırma səviyəsini seçin

en: Background
az: Arxa plan

en: Create a new launcher
az: Yeni başladıcı yarat

en: Change Desktop _Background
az: Masa Üstü _Arxa Planını Dəyişdir

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
az: Masa üstü arxa planındakı rang və ya naxışları seçə biləcəyiniz pəncərəni göstər

en: Empty Trash
az: Zibili Boşalt

en: _Pattern:
az: _Naxış:

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Folder:
az: _Qovluq:

en: "%s" selected
az: "%s" seçilidir

en: %s, Free space: %s
az: %s, Boş sahə: %s

en: Run "%s" on any selected items
az: "%s" əmrini hər hansı seçili üzv üstündə icra et

en: Create Document from template "%s"
az: "%s" şablonundan sənət yarat

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
az: Bu qovluqdakı bütün icraçılar Skriptlər menyusunda göstəriləcəkdir.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
az: Menyudan skriptin seçilməsi seçili üzvləri giriş olaraq istifadə edərək işə salacaqdır.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
az: Ara yaddaşda yapışdırılacaq heç nə yoxdur.

en: Connect to Server %s
az: %s Vericisinə Bağlan

en: _Connect
az: _Bağlan

en: Link _name:
az: Körpü _adı:

en: Create _Document
az: _Sənəd Yarat

en: Open Wit_h
az: _Fərqli aç

en: Choose a program with which to open the selected item
az: Seçili üzvü açacaq proqramı seç

en: _Properties
az: _Xassələr

en: View or modify the properties of each selected item
az: Hər seçili üzvün xüsusiyyətlərini göstər ya da dəyişdir

en: Create _Folder
az: _Qovluq Yarat

en: Create a new empty folder inside this folder
az: Bu qovluq içində yeni boş bir qovluq yarat

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
az: _Boş Fayl

en: Create a new empty file inside this folder
az: Bu qovluq içində yeni boş fayl yarat

en: Open the selected item in this window
az: Seçili üzvü bu pəncərəde aç

en: Open in Navigation Window
az: Yeni Naviqasiya Pəncərəsində Aç

en: Open each selected item in a navigation window
az: Hər bir seçili üzvü naviqasiya pəncərəsində aç

en: Choose another application with which to open the selected item
az: Seçili üzvü açacaq başqa bir proqramı seç

en: _Open Scripts Folder
az: Skritplər Qovluğunu _Aç

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
az: Bu menyuda görünən skrriptlərin qovluqlarını göstər

en: Select all items in this window
az: Bu pəncərədeki bütün üzvləri seç

en: Select items in this window matching a given pattern
az: Bu pəncərədəki verilən qaydaya uyğun gələn üzvləri seç

en: D_uplicate
az: _Cütləşdir

en: Duplicate each selected item
az: Bütün seçili üzvləri cütləşdir

en: Create a symbolic link for each selected item
az: Bütün seçili üzvlərə simvolik körpü yarat

en: _Rename...
az: _Yenidən Adlandır...

en: Rename selected item
az: Seçili üzvü yenidən adlandır

en: Move each selected item to the Trash
az: Hər seçili üzvü zibil qutusuna daşı

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
az: Hər seçili üzvü zibil qutusuna daşımadan sil

en: _Undo
az: _Geri Al

en: Undo the last action
az: Axırıncı gedişi dala qaytar

en: _Redo
az: _Təkrarla

en: Reset View to _Defaults
az: Görünüşü ön qurğulara _sıfırla

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
az: Sıralama düzülüşü və yaxınlıq dərəcəsini bu görünüş üçün seşənəklərə görə sıfırla

en: Connect To This Server
az: Bu Vericiyə Bağlan

en: Make a permanent connection to this server
az: Bu vericisə sabit bağlantı qur

en: Mount the selected volume
az: Seçili sürücünü bağla

en: Unmount the selected volume
az: Seçili sürücünü ayır

en: _Scripts
az: _Skriptlər

en: _Disconnect
az: _Ayır

en: Delete all selected items permanently
az: Bütün seçili üzvləri həmişəlik sil

en: Drag and drop is not supported.
az: Daşı və burax dəstəklənmir.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
az: Daşı və burax təkcə yerli fayl sistemlərdə dəstəklənir.

en: An invalid drag type was used.
az: Səhv daşıma növü işlədilib.

en: Comment
az: Şərh

en: Command
az: Əmr

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
az: "%s" məzmununu görmək üçün lazımi səlahiyyətlərə malik deyilsiniz.

en: The folder contents could not be displayed.
az: Qovluq məzmunu göstərilə bilmədi.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
az: "%s" adı bu qovluqda onsuz da istifadə edilməkdədir.
    Xahiş edirik başqa bir ad istifadə edin.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
az: "%s" bu qovluqda deyildir. Silinmiş və ya daşınmış ola bilərmi?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
az: "%s" üzvünü yenidən adlandırmaq üçün lazımi səlahiyyətlərinə malik deyilsiniz.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
az: "%s" adı "/" işarəsi daxil etdiyi üçün hökmsüzdür. Xahiş edirik başqa bir ad istifadə edin.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
az: "%s" adı hökmsüzdür. Xahiş edirik başqa bir ad istifadə edin.

en: The item could not be renamed.
az: Üzv yenidən adlandırıla bilmədi.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
az: "%s" üzvünün qrupunu dəyişdirmek üçün lazımi səlahiyyətlərə malik deyilsiniz.

en: The group could not be changed.
az: Qrup dəyişdirilə bilmədi.

en: The owner could not be changed.
az: Yiyə dəyişdirilə bilmədi.

en: The permissions could not be changed.
az: Səlahiyyətlər dəyişdirilə bilmədi.

en: Renaming "%s" to "%s".
az: "%s" üzvünün adı "%s" ilə əvəz edilir.

en: by _Name
az: _Ada Görə

en: Keep icons sorted by name in rows
az: Timsalları adlarına görə sırala

en: by _Size
az: _Böyüklüyə görə

en: Keep icons sorted by size in rows
az: Timsalları böyüklüklərinə görə sırala

en: by _Type
az: _Növə görə

en: Keep icons sorted by type in rows
az: Timsalları növlərinə görə sıralı tut

en: by Modification _Date
az: _Təkmilləşdirmə Tarixinə görə

en: Keep icons sorted by modification date in rows
az: Timsalları düzəliş tarixlərinə görə sırala

en: by _Emblems
az: _Emblemlərə görə

en: Keep icons sorted by emblems in rows
az: Timsalları emblemlərə görə sırala

en: Arran_ge Items
az: Üzvləri _Düz

en: Restore Icons' Original Si_zes
az: Timsalları Əsl Böyüklüklərinə _Gətir

en: Restore each selected icon to its original size
az: Hər bir seçili timsalı normal böyüklüyünə gətir

en: Compact _Layout
az: Gərgi_n Düzülüş

en: Toggle using a tighter layout scheme
az: Gərgin düzülüşü aç/bağla

en: Re_versed Order
az: Tə_rs Düzülüş

en: Display icons in the opposite order
az: Timsalları qarşı qarşıya düz

en: _Keep Aligned
az: _Hizalı Saxla

en: Keep icons lined up on a grid
az: Timsalları qəfəsə üstünə düz

en: _Manually
az: Ə_llə

en: Leave icons wherever they are dropped
az: Timsalları buraxıldıqları yerlərdə burax

en: By _Name
az: _Ada Görə

en: By _Size
az: _Böyüklüyə Görə

en: By _Type
az: _Növə Görə

en: By Modification _Date
az: _Təkmilləşdirmə Tarixinə Görə

en: By _Emblems
az: _Emblemlərə Görə

en: Restore Icon's Original Si_ze
az: Timsalı Əsl Böyüklüyünə _Gətir

en: pointing at "%s"
az: "%s" mövqeyinə işarə edir

en: (Empty)
az: (Boş)

en: %s Visible Columns
az: %s Görünən Sütun

en: Visible _Columns...
az: Görünən _Sütun...

en: Select the columns visible in this folder
az: Bu qovluqda göstəriləcək sütunları seçin

en: Properties
az: Xassələr

en: %s Properties
az: %s Xassələri

en: Cancel Group Change?
az: Qrup Dəyişikliyi Ləğv Edilsin?

en: Cancel Owner Change?
az: Yiyə Dəyişikliyi Ləğv Edilsin?

en: nothing
az: heç nə

en: unreadable
az: oxuna bilmir

en: (some contents unreadable)
az: (məzmunun bir qismi oxuna bilmədi)

en: Contents:
az: Məzmun:

en: Basic
az: Əsas

en: Link target:
az: Körpü hədəfi:

en: Volume:
az: Həcm:

en: Accessed:
az: Yetişmə tarixi:

en: Modified:
az: Təkmilləşdirmə tarixi:

en: Free space:
az: Boş sahə:

en: _Read
az: _Oxuma

en: _Write
az: _Yazma

en: E_xecute
az: İ_cra Etmə

en: Special flags:
az: Xüsusi bayraqlar:

en: Set _user ID
az: _İstifadəçi ID-sini seç

en: Set gro_up ID
az: Qr_up ID-sini seç

en: _Sticky
az: _Yapışıq

en: Owner:
az: Yiyə:

en: Group:
az: Qrup:

en: Others:
az: Digərləri:

en: Text view:
az: Mətn Görünüşü:

en: Last changed:
az: Son dəyişiklik:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
az: "%s"nin səlahiyyətləri öyrənilə bilmədi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
az: Seçili faylın səlahiyyətləri öyrənilə bilmədi.

en: Creating Properties window.
az: Xüsusiyyətlər Pəncərəsi yaradılır.

en: Tree
az: Ağac
